Budka: Będę chciał zbudować koalicję z PSL i Hołownią

Budka: Będę chciał zbudować koalicję z PSL i Hołownią

Będę chciał zbudować koalicję z PSL i Polską 2050 Szymona Hołowni - powiedział w Polsat News lider PO Borys Budka. Zapowiedział, że po zakończeniu ograniczeń związanych z pandemią rusza w Polskę, by odwracać niekorzystną tendencję widoczną w sondażach.

 •  

  pokaż komentarz

  właśnie po to, by taką pracą u podstaw odwrócić ten trend - oświadczył.

  To najpierw trzeba mieś jakieś poglądy a nie reagować z dnia na dzień i straszyć PiS.

  •  
   Dikoo

   +33

   pokaż komentarz

   @EtaCarinae: To chyba największy problem Platformy - jedyne, co potrafią to straszyć PiSem i na siłę zawsze wszystko robić odwrotnie. Chociażby fundusz odbudowy - HURR DURR NIE PODPISZEMY SIEM POD TYM. Na złość matce odmrożę sobie uszy. Oni nie mają pomysłu na to, jak ratować kraj, więc jedyne co im wychodzi to straszenie przeciwnikiem i robienie wszystkiego na opak xD Żeby nie było - po stokroć wolałbym PO przy władzy widząc, co odwala PiS, ale zachowanie Platformy w ostatnim czasie to jest jedno wielkie iksde.

  •  

   pokaż komentarz

   straszyć PiS

   @EtaCarinae: To prawda co piszesz, ale w Polsce chyba jednak działa, skoro PiS nie robi niczego poza straszeniem PO/LGBT/Uchodźcami/Niemcami/Rosjanami ale do tego dodaje 500 ziko za gówniaka i to sprawia, że ludzie nadstawiają dupy xD Pomysły nie mają nic do rzeczy, grunt aby dostać w łapę tu i teraz - takie krótkowzroczne społeczeństwo mamy i to jest prawdziwa tragedia.

  •  

   pokaż komentarz

   @EtaCarinae: W ogole to lysy ch... moglby sie wziac za robote. Jakas pozyteczna na przyklad. W budowlance brakuje ludzi. Ma warunki na tynkarza sufitow. Latwo umyc leb z zaprawy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @EtaCarinae:

   To najpierw trzeba mieś jakieś poglądy a nie reagować z dnia na dzień i straszyć PiS.

   Przecież ma, dorwać się do władzy - to jego pogląd.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: PIS nie robi niczego nadnaturalnego. Stoi na 30-35% poparciu, ktore daje mu pelnie wladzy bo nasz system jest porabany.

   Jak to jest, ze w obydwu wyborach gdzie pis "wygral", pis mial mniej niz 50% glosow. Czyli wiekzosc polakow slusznie glosuje PRZECIW pisowi. Ale mamy taki glupi system, ze i tak ta mniejszosc glosow gwarantuje mu wiekszosc w sejmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512:

   Stoi na 30-35% poparciu, ktore daje mu pelnie wladzy bo nasz system jest porabany
   Takie poparcie nie daje pełni władzy. W ostatnich wyborach dostali 43.5% głosów.

   Co prawda w 2015 roku zdobyli "tylko" 38% i mieli większość, ale tutaj sytuacja była wyjątkowa, ze względu na Razem, które w ostatniej chwili wyciągnęło z sejmu SLD.

  •  

   pokaż komentarz

   @zobq: Zgadza sie ale widzisz. Pis nie porywa mas i wiekszosci polakow. Porywa tyle ze mu wystarcza do durnego systemu liczenia glosow.

   A opozycja podzielona, razem wiecej ludzi glosuje na holownie, ko, czy lewice, ale te ugrupowania maja duzy problem zeby razem zagrac.

   Tak wiec stara zasada taktyki tutaj sie sprawdza: jak nie idzie wygrac z cala armia, to trzeba zrobic cos, zeby podzielic ja na czesci i rozbic osobno.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

 •  

  pokaż komentarz

  PiS zaciera ręce na takie pomysły Budki. Ten cały Borys to jakaś 5 kolumna chyba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fist_Of_Truth: Najlepsze jest to, że dawny elektorat peło jest wciąż niezagospodarowany przez nikogo, światopoglądowo centrowy, gospodarczo liberalny. Nie wiem jakim problemem jest rozpisanie programu wyborczego odwołującego się do elektoratu z miast i dla przedsiębiorców. PO woli walczyć by być "liderem opozycji" mentalnym antypisem przerzucającym się z nimi na socjal oraz walczyć z lewicą o to kto będzie bardziej lewicowy.

 •  
  Jozuhve_z_PL via iOS

  +10

  pokaż komentarz

  Jedyne co powinien zrobić to odejść i zostawić miejsce Radkowi Sikorskiemu albo Rafałowi Trzaskowskiemu. On na czele KO to dodatkowe poparcie dla Hołowni, który wejdzie do sejmu ze zgrają randomów jak Palikot czy Kukiz.

 •  

  pokaż komentarz

  I co, będziecie mieli większość bez Lewicy? xD

  To byście musieli chyba przestać sobie robić jaja i wziąć się do roboty, bo jak na razie ugrupowanie zarejestrowane jako partia tak z miesiąc temu was wyprzedza w sondażach.

  Wnioski ma dobre, tylko ostatecznie wykonanie wychodzi chujowe:

  Zaznaczył, że każdy buduje swoje ugrupowanie, ale aby wygrać z PiS opozycja musi współpracować.

  Zawsze gdy przychodziło do tego "współpracowania" to nagle w KO uaktywniał się ten dziki instynkt partyjniaka, który niczym odruch Pawłowa wypalał i zaczynał realizować partyjny interes gdy tylko była taka okazja. Normalnie jakby to było kompulsywne i dosłownie nie mogli się powstrzymać, żeby nie spróbować zagrać na siebie zamiast przez chwilę schować dumę do kieszeni i faktycznie zagrać dla opozycji a nie dla KO. Tak było w wyborach prezydenckich chociażby.

  Gdy Kidawa nie wypaliła jako kandydat - mogli postawić na Hołownię, on by wygrał te wybory. Mieliby jednego politycznego przeciwnika mniej i przy okazji zaprzyjaźnionego prezydenta. Hołownia by się zajął budowaniem partii prawdopodobnie dopiero po prezydenturze, wcześniej co najwyżej by się bawił w ruch społeczny nie angażujący się politycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Bardzo bolesny dla Polski jest ten prymat "po-pisowy" w polityce. PiS swoją drogą, ale jak dla mnie to niech KO też zdycha i w końcu upadnie na głupi ryj. Partia rozwodniona w poglądach bardziej niż często radykalny PiS, ale wcale nie mniejsze miernoty w niej zasiadają. Jako partia opozycyjna jest wręcz komicznie nieporadna.