Praworządność: Austria idzie w ślady Polski i Węgier? "Sprawa bez precedensu"

Praworządność: Austria idzie w ślady Polski i Węgier? "Sprawa bez precedensu"

Kanclerz Kurz lekceważy konstytucję, prawa podstawowe i praworządność. Austrii grozi kryzys konstytucyjny - pisze 'Sueddeutsche Zeitung' i ostrzega przed naśladowaniem Polski i Węgier w demontowaniu państwa prawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Ekonomiści bardzo zachwalali gospodarkę Austrii pod rządami tego Pana.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur: >>>a na białorusi łatwiej prowadzi się firmę niż w polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur jedno nie wyklucza drugiego. Możesz łamać praworządność i świetnie zarządzać gospodarką i na odwrót ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur: My trafilismy na taki co i łamie konstytucje i niszczy gospodarkę. Peszek

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz łamać praworządność

   @ekjrwhrkjew: Praworządność to slogan, taki bat dla niepokornych. U nas mamy konkretne przypadki, tu łamanie konstytucji, tam przewały z TK... i to jest ok, konkretne przypadki, konkretny stan prawny, konkretni ludzie.
   Natomiast hasło "w Austrii zagrożona jest praworządność" to efekt politycznej gry, chyba nikt nie sądzi że jakiś przypadek z aktami zagraża praworządności, po prostu Niemcy i UE grożą paluszkiem rządowi Austrii, który niezbyt jest po ich myśli.

   U nas urzędujący prezydent A(lkoholik) Kwaśniewski nie stawił się kiedyś na przesłuchanie przed komisją śledczą, choć miał taki obowiązek a komisja dotyczyła przestępczej działalności jego partii.
   Czy ktoś mówił o praworządności? Nie, bo Kwaśniewski realizował to co "pilnujący praworządności" chcieli..

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL wg. Prawa Austriackiego nie możesz wprowadzić lockdownu rozporządzeniem. Musi to trafić do przegłosowania - co zostało by odrzucone bo jest sprzeczne z konstytucją(ot taka ciekawostka z AT)
   Kurz natomiast rządzi dekretami jak w Polsce. Policja wypisuje mandaty(jak trafisz na sluzbiste)
   Dalej szczepionki, zamykanie o otwieranie granic, dogadywanie się z Panstwami na boku kto może wjechać, ciągły najazd na obcokrajowcowXD

   Lubię też mentalność Polaków za granicą - jak szczują lokalsow na obcokrajowcow to dobrze, bo pozbędą się muzułmanów albo innych "brudasow" ciągle zapominając o tym, że my tutaj też obcy jesteśmy....

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: W jaki sposób niszczy gospodarkę jakieś statystyki wskaźniki tych zniszczeń ? Bardzo ciekaw jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nuskool: Najwyższy wzrost długu w UE, najwyższa inflacja w UE, największa ilośc nadmiarowych zgonów w UE, najwyższy spadek inwestycji w UE, spadek ilości ludzi, którzy pracują, spadek wartości złotówki, największy spadek długości życia w UE. itd itd

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: To są te wskaźniki niszczenia gospodarki ? To raczej jakieś populistyczne polityczne hasła. drogi kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Przemysł u nas jedzie na 150% wydajności, a ze jesteśmy krajem produkcyjnym opartym na przemyśle nie turystyce do tego rozwijającym się. Wystarczy zobaczyć na PKB jak wygląda przez ostatnie lata i ten rok nie wspominając o ratingach które się utrzymują. No ale co ja tam wiem niszczą gospodarkę bo ludzie umierają :D
   Kurde wychodzi na to ze gospodarkę niszczona jest od 30 lat ponieważ wszystkie wymienione elementy w twoje ocenie u nas są w tendencji wzrostowej od lat 90. A mimo to gospodarka od 2000+ roku rozwija się w zastraszającym tempie szczególnie ostatnie 15-10 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @nuskool: Oczywiście, że to wskaźniki gospodarki i dodatkowo jakości życia. Gdyby się tak super żyło w Polsce jak sugerujesz to by ludzie nie umierali coraz szybciej, ale żyli dłużej w szczęsciu i zdrowiu. Tymczasem w piatek próbowałem się zapisać do okulisty na NFZ. Najszybszy termin na 2022 xDDDDDDDDDDDD Super jakość życia i usług, Polska STRONG

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: W jakim kraju żyjesz albo ile masz lat ? od kiedy jest problem z dzietnością ?, Nfz, Zus, od roku ? 5 lat czy 30 stu ? Uwazasz ze te problemy można rozwiązać w rok ? Zycie zawsze może być lepsze, ale twierdzenia ze niszczona jest gospodarka to typowe hasło populistyczne. Miej nadzieje młody człowieku aby Niemcy nie miały recesji bo zobaczysz co to inflacja kryzys i niszczenie Polskiej gospodarki. Takie teksty to chyba masz z TvpPis czy Wiesci.

  •  

   pokaż komentarz

   @nuskool: chyba zapomniałeś jak PiS był pierwszy raz u władzy, i że sami zrezygnowali, bo byli tak nieudolni, że nie potrafili pociągnąć swojej kadencji do końca.

   Teraz gdyby nie rozdawnictwo, to już dawno by byli w dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jason_Stafford: Co to ma do niszczenia gospodarki, w sumie nie wiem do czego twój komentarz się odnosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Polityczna frustracja ?

  •  

   pokaż komentarz

   W jakim kraju żyjesz albo ile masz lat ? od kiedy jest problem z dzietnością ?

   @nuskool: obawiam się, że przez to ich grzebanie przy aborcji dzietność spadnie jeszcze bardziej. To dość naturalna reakcja, kiedy debile u władzy zabierają Ci potencjalne koło ratunkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @nuskool: nie, nie zajmuje się polityką, ale widzę co się dzieje. Kolejny raz populiści u władzy, i ciężko I'm jakoś idzie.

   Zamiast inwestować w rozwój gospodarki, i ludzi, to bawią się w rozdawanie hajsu, i rozwalanie kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur: Ma ktoś jakieś linki do analiz ekonomicznych które rzetelnie oceniają rządy tego Pana? Z góry dzieki bo skoro tak mówisz to chętnie bym se poczytał na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryCanPlay: Oczywiście ze spadnie to są idiotyczne pomysły starych ludzi, nieprzystosowanych do dzisiejszych czasów z mentalnością kościelna. Jednak idealnie skalkulowane na potrzeby wyborcze dlaczego ? ponieważ różnica ilości starych osób a młodych (prawa wyborcze) jest gigantyczna w naszym kraju i dobrze o tym wiedza dziadki u góry. Tą tendencje widać np. po szczepieniach, ile czasu trwało szczepienie 80-50 latków a ile trwa 49-25 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz łamać praworządność i świetnie zarządzać gospodarką i na odwrót

   @ekjrwhrkjew: Jest jeszcze wariant polski

  •  

   pokaż komentarz

   Tą tendencje widać np. po szczepieniach, ile czasu trwało szczepienie 80-50 latków a ile trwa 49-25 lat.

   @nuskool: Reszty wypowiedzi nie komentuje, ale to akurat głupi argument.
   Jaką masz organizacje i inicjatywę w grupie 80-50 i jaką w grupie 49-25?
   Zapisy przez internet: jaki odsetek ludzi korzystających chętnie i sprawnie z internetu masz w grupie 80-50 i jaką w grupie 49-25?

   Z góry dziękuje za odpowiedź.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Uwazasz ze te problemy można rozwiązać w rok ?

   @nuskool: Pis rządzi nieprzerwanie od 6ciu + wcześniej też był u włądzy.

   Uznaniowe zamykanie biznesów (i to nielegalne) to jest niszczenie gospodarki.

   Państwowe przejęcia to jest niszczenie gospodarki.

   Spadek zaufania do rządu (a od 89 robiło się naprawdę dużo żeby to naprawić, choćby limity zadłużenia w konstytucji) i nielegalność działań rządu to jest niszczenie gospodarki.

   Komplikowanie systemu podatkowego to jest niszczenie gospodarki.

   Zwiększanie obciążeń podatkowych to jest niszczenie gospodarki.

   Zamknięcie branży futerkowej to jest niszczenie gospodarki.

   I wiele innych.

   BTW: Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji.

  •  

   pokaż komentarz

   To są te wskaźniki niszczenia gospodarki.
   Przemysł u nas jedzie na 150% wydajności, jesteśmy krajem produkcyjnym opartym na przemyśle >>> najwyższy spadek inwestycji w UE, spadek stopy robocia

   Czyli byliśmy. Byliśmy lokalnym znaczącym krajem produkcyjnym. Potrafimy tracić rynki obecnie nawet wobec Portugalii. Przez wojnę pisko-quandtową tracimy kolejne inwestycje w elektromobilność.

   @nuskool:

  •  

   pokaż komentarz

   ostatnie 15-10 lat
   To nie PiS. Aż sam się zdziwiłem, jak długo można doić i nie wydoić Tuskiej RP. Ale powoli koniec
   @nuskool:

  •  

   pokaż komentarz

   @Gjbgghbhhjj:
   Pokaz mi wskaźniki gospodarcze dlaej ich nie dostałem tylko jakies polityczne frustracje powielane przez partie w kółko (gdzie sa wykresy,analizy, dzisiejsze i przyszłościowe nawet ostatnio Eurostat ładne opublikował dotyczące gospodarki naszego kraju jak i Eu rozumiem ze one tez kłamią ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) a nie same populistyczne hasełka jak powyżej. Dane typu PKB , Ratingi ? wykresy na następne lata. Myślisz ze prowadząc firmę strategie opiera się na wyliczankach politycznych jak powyżej w twoim poście ? Dzisiaj każda duża firma dobry gracz patrzy czy Niemcy maja zadyszkę i jak duża. Ale co ja tam będę tłumaczył, jakie statystyki na co to komu potrzebne "Andzej podaj ze piwko napijemy się :D"

   pokaż spoiler Straszne postawiłem spacje wybacz to tez niszczenie gospodarki ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   spadek stopy robocia

   @walenty-merkel: Za pierwsze 3 miesiące równo o 1pp wyższe niż w 2020. Ładny spadek.

   I szkoda że ta statystyka nie uwzględnia zatrudnionych na zleceniu, którzy najbardziej od rządu oberwali.

   Przemysł u nas jedzie na 150% wydajności

   @walenty-merkel: 3% wzrost rocznie to nie jest 150%.

   jesteśmy krajem produkcyjnym opartym na przemyśle

   Przemysł to 23% PKB.

   Lubisz wskaźniki jak każdy pisowiec i tak jak pisowiec, najbardziej lubisz je bez kontekstu. Na przykład pomijając to jak uwalenie usług na półtora roku mogło wpłynąć na gałęzie niedotknięte "pomocą" rządu.

   Reszty mi się nawet nie chce komentować, przecież ty nawet po polsku pisać nie umiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ekonomiści bardzo zachwalali gospodarkę Austrii pod rządami tego Pana.

   @KrolArthur: PKB Austrii w 2008 roku 430mld USD. PKB Austrii w 2019 445 mld USD.

   Wg jakich kryteriow tak swietnie sie gospodarka Austrii ostatnio rozwija? Jakies wiarygodne wskazniki czy tylko propaganda wlascicieli mediow popierajacych tego pana?

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur jedno nie wyklucza drugiego. Możesz łamać praworządność i świetnie zarządzać gospodarką i na odwrót ¯(ツ)/¯

   @ekjrwhrkjew: praworządność daje Ci tyle, że jak ktoś słabo zarządza gospodarką to masz możliwość go zmienić

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: rozumiem, że w Austrii już nie będzie wyborów tak, i nie ma możliwości zmiany władzy tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: rozumiem, że w Austrii już nie będzie wyborów tak, i nie ma możliwości zmiany władzy tak?

   @ekjrwhrkjew: źle rozumiesz, napisałem Ci po co jest praworządność

  •  

   pokaż komentarz

   @precz_z_komunia: Ok, ale dalej to co napisałem jest prawdą, możesz łamać praworządność i świetnie zarządzać gospodarką. Powiem więcej jeżeli ludzie są bogaci, kraj się rozwija, to ci sami ludzie będą przymykać oko na delikatne łamanie praworządności. Nie wiem jaki jest dokładnie problem w Austrii, ale w każdym kraju można się dopatrzeć łamania praworządności Francja, Niemcy itd.

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem, że w Austrii już nie będzie wyborów tak, i nie ma możliwości zmiany władzy tak?

   @ekjrwhrkjew: Pewnie beda ale wystarczy kontrolowac media i rozdawac kase i masz zwyciestow w kieszeni. Jak beda problemy to tez mozna troche pofalszowac tu czy tam. Zwykle brakuje nie za duzo wiec pewnie wystarczy na ograniczona skale.

  •  

   pokaż komentarz

   @Syn_Tracza: Trzeba dać ogłoszenie na Białorusi:
   "Zamienię Kaczyńskiego za Łukaszenkę. Dorzucę Ziobrę, a za worek ziemniaków to i Sasina"

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz łamać praworządność i świetnie zarządzać gospodarką i na odwrót ¯(ツ)/¯

   @ekjrwhrkjew: na krótką metę owszem, ale w dłuższym okresie nie. Niestabilne prawo i zależne sądy sprawiają, że ludzie nie chcą inwestować, bo z dnia na dzień naczelnikowi przyjdzie do głowy wprowadzić jakieś dziwne regulacje i cały misterny biznesplan w p#$?u. Koszt ryzyka jest dużo większy w takich gospodarkach i np. kredyt inwestycyjny zamiast oprocentowania 5% będzie miał przez premię za ryzyko 15%, przez co trudniej firmom pozyskać finansowanie, rozwijać się, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gjbgghbhhjj: Kawa Dżimmiego się wreszcie doigrał, to i jest miejsce na ciebie na Czarnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @bystrygrzes:

   Lubię też mentalność Polaków za granicą - jak szczują lokalsow na obcokrajowcow to dobrze, bo pozbędą się muzułmanów albo innych "brudasow" ciągle zapominając o tym, że my tutaj też obcy jesteśmy....

   Kto ich wpuszcza do obcego kraju? ლ(ಠ_ಠ ლ) Jeezuuu... (╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  "Kanclerz Kurz lekceważy konstytucję, prawa podstawowe i praworządność." ..... "W historii kraju to sprawa bez precedensu"

  źródło: upload.wikimedia.org

 •  

  pokaż komentarz

  Nasz kraj uratuje Kinga Rusin, która poświęca wakacje i uczy konstytucji na pamięć, żeby zostać trój podzielnikiem władzy

  źródło: z27047492IH,Kinga-Rusin-z-konstytucja-w-dloniach-apelowala-o-s.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  To ze to brunatny populista bylo wiadomo od lat. Tylko dobrze sciemnial i mowiono ze pewnie wydoroslal i zmadrzal. Naiwne, zyczeniowe myslenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981 nie powiedziałbym że od lat, jest dosyć młody, i krótko na scenie

  •  

   pokaż komentarz

   @OjciecPracz: to krotko to juz ladnych pare lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: To chyba standard po tej stronie dyskursu. U nas nawet wprost walą faszystowskim i antysemickim przekazem, a wyborcy i tak sobie tłumaczą, że to tylko tak mówią, a liczą się niskie podatki i żeby gejów i żydów nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: no tak, od lat to juz przy 2 można by rzec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TenTypZez: uff, całe szczęście że faszystowskim a nie narodowo socjalistycznym

  •  

   pokaż komentarz

   @TenTypZez: niestety. Znaczy mam wrazenie ze czesc spoleczenstwa to pasuje bo maja identyczne poglady, tylko sie z tym kryja.

   Nie brakuje ludzi mowiacych "no tak tak, Hitler to byl sk@#?ysyn, no ale Zydow(i Cyganow) jednak troche wytepil/pedlastwo zwlaczal" etc.
   A byl "skurwysynem" tylko dlatego ze Polakow tez zabijal, ale jakby tak dolaczyc do rasy panow to by im pasowalo ;/

   Po prawej stronie widac to i w wypowiedziach ich "elit". Sugestie ze Polska mogla wejsc w sojusz w hitlerowcami i kto wie, moze inaczej by sie losy wojny potoczyly.

   A tu mowa o Austrii, tam (jak i w Niemczech) jest chyba nawet wiecej osob niezadowolonych z wyniku IIWS. Jesli uwazaja ja za zla, tak jak i Hitlera, to dlatego ze przegrali a Adolf okazal sie zlym przywodca w kwestiach wojskowych.

   Stad brutnatni populisci zyskauja poparcie spoleczne.

  •  
   P..6

   -17

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Świat według #neuropa:
   Brunatny populista, wiadomo od lat- Sebastian Kurz
   Normalny człowiek- pic rel

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 2static.fjcdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:

   źródło: 74d32f3b84933f9d51adc7e4848e6076.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: przepraszam bardzo czy ma Pan dowud na to że akwarelista osobiście mordował Żydów w obozach?

  •  

   pokaż komentarz

   ie brakuje ludzi mowiacych "no tak tak, Hitler to byl sk!!#ysyn, no ale Zydow(i Cyganow) jednak troche wytepil/pedlastwo zwlaczal" etc.
   A byl "skurwysynem" tylko dlatego ze Polakow tez zabijal, ale jakby tak dolaczyc do rasy panow to by im pasowalo ;/
   Po prawej stronie widac to i w wypowiedziach ich "elit". Sugestie ze Polska mogla wejsc w sojusz w hitlerowcami i kto wie, moze inaczej by sie losy wojny potoczyly.


   @Aster1981: W koncepcji sojuszu znacznie ogranicza się akwareliście możliwość tworzenia obozów śmierci w Polsce. W Polsce mordowano i tworzono obozy właśnie dlatego, że nie istniało jakiekolwiek państwo Polskie, a Niemcy mogli tu robić co chceli. W tym samym czasie sojusznicy Hitlera całkiem skutecznie ukrywali i chronili swoich żydów. "Sojusznicze" państwo Polskie byłoby zderzakiem między ludnością, a ciągotami Niemców do zbrodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @puszkapandory: takie "koncepcje" moglyby sie skonczyc wygrana nazistow i wowczas faktycznie skutecznym "ostatecznym rozwiazaniem" kwesti Zydow, Cyganow, liberalow czy osob LGBT. I zawsze podnosza je wlasnie wspolczesni brunatni, pisalem o tym wyzej.

   Bo faktycznym celem sojuszu z hitlerowcami nie byla ochrona kogokolwiek a wprowadzanie faszystowksich dyktataur.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Nie bardzo bo Niemcy mieli gównianą logistykę. Np Chiny odstają od Usa pod względem technologi militarnej ale gdyby wojna toczyła się na ich terenie to mają logistyczną przewagę, wojen nie wygrywa się tylko uzbrojeniem i sojuszami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Wygląda jak Bosak, zachowuje się jak Bosak i myśli jak Bosak.
   Wniosek: Głosuj na Bosaka, a przyszłość Polski będzie właśnie taka.
   A tak na serio to każdy to wiedział. Nie można za żadną cenę dopuścić do powtórki z '39 nawet w lekkiej formie, bo to będzie dla nas wszystkich tragedia.

 •  

  pokaż komentarz

  Postawili się Makreli to i praworządność kuleje ;)