40 % seniorów nie chce się szczepić "Strach przed zakrzepicą i krytyka Kościoła"

40 % seniorów nie chce się szczepić "Strach przed zakrzepicą i krytyka Kościoła"

- Najpierw zadziałał strach przed doniesieniami o zakrzepicy, potem była krytyka szczepionek przez nasz Kościół. Kiedy dziś pytam seniora, czy zamierza się szczepić, słyszę "ja i tak nie wychodzę z domu" - dr Tomasz Zieliński, który prowadzi dwa gminne punkty szczepień w województwie lubelskim

 •  

  pokaż komentarz

  "Strach przed zakrzepicą i krytyka Kościoła"

  No i niech ktoś później powie że kościół w PL nie przyczynił się do rozwoju pandemii i nadmiarowych zgonów. Zamykanie gospodarki, siedzenie w domu przez rok na zdalnym, siedzenie w święta w domu i nie wyjeżdżanie na wakację a ostatecznie jak przychodzi co do czego i wystarczy żeby starzy się poszczepili to wychodzi taki "dostojnik" i opowiada o robieniu szczepionek z płodów i tym że każdy niech robi co uważa... Też mi przywódcy duchowi. Tak to wiedzą co powiedzieć o LGBT, antykoncepcji, aborcji czy gumkach ale jak chodzi o promowanie szczepień które mają ratować ich trzódkę to róbta co uważata byle nie astrą zenką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: No i przez kosciol bedziemy miec za chwile kolejna fale, lockdowny itp .

  •  

   pokaż komentarz

   No i niech ktoś później powie że kościół w PL nie przyczynił się do rozwoju pandemii i nadmiarowych zgonów

   @Moisze: kościół ma w ch@@ na sumieniu, a tępaki wierzące w gadające krzaki i inne bajki będą go bronić do ostatniej kropli krwi. Bezinteresownie. Są kompletnie poj%%#ni. A klechy - ostatnio któryś kretyn w sukience zrobił prezentację, w której do leczenia homoseksualizmu sugerował elektrowstrząsy, a w przypadku kobiet m.in. obrzezanie - tak, że osiągamy poziom Erytrei czy Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie praktykuje się FGM. p?$%%##nięci katolicy najchętniej zrobiliby tu odpowiednik kalifatu. Jest to najbardziej niebezpieczna sekta świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: a jak sie okaze, ze akurat ta grupa 60+ i tak wypada dobrze na tle mlodszych grup, to dojdziemy do wniosku, ze Kosciol jednak przyczynil sie do propagowania szczepien?

  •  

   pokaż komentarz

   No i przez kosciol bedziemy miec za chwile kolejna fale, lockdowny itp .

   @PDCCH: a co ich to obchodzi, skoro lockdownu kościoła nie będzie

  •  

   pokaż komentarz

   @Freza: Wypada wlasnie slabo, a przede wszystkim ta grupa powinna die szczepic

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: No i przez kosciol bedziemy miec za chwile kolejna fale, lockdowny itp .

   @PDCCH: Co Ty gadasz, przecież wymrze zaraz pół elektoratu tego szamba, które jest obecnie u władzy. Druga połowa umrze z głodu, ponieważ reszta obywateli tego kraju, która płaciła na ich socjal, właśnie bankrutuje.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież wymrze zaraz pół elektoratu tego szamba, które jest obecnie u władzy.

   @shadek: Kurde obawiam sie ze nie dostrzegasz pokladow elektoratu w innych obszarach. Pincetplus itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: Kościół by był PIERWSZYM orędownikiem szczepień jakby był przez rok zamknięty na kłódkę a każda próba złamania zakazu zgromadzeń kończyłaby się karą idąca w dziesiątki tysięcy złotych

  •  

   pokaż komentarz

   Co Ty gadasz, przecież wymrze zaraz pół elektoratu tego szamba, które jest obecnie u władzy. Druga połowa umrze z głodu, ponieważ reszta obywateli tego kraju, która płaciła na ich socjal, właśnie bankrutuje.

   @shadek: Już tak mówią od 2007r i dalej to jest i to coraz więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   a ostatecznie jak przychodzi co do czego i wystarczy żeby starzy się poszczepili

   @Moisze: pan z 2020 roku przyszedł? to już nieaktualne w 2021. jak zaszczepili seniorów to powiedzieli że nie można "wrócić do normalności" dopóki nie zaszczepi się wszystkich dorosłych. Kraje które zaszczepiły dorosłych teraz czekają aż zaszczepią dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   pan z 2020 roku przyszedł? to już nieaktualne w 2021. jak zaszczepili seniorów to powiedzieli że nie można "wrócić do normalności" dopóki nie zaszczepi się wszystkich dorosłych. Kraje które zaszczepiły dorosłych teraz czekają aż zaszczepią dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @haxx: Gdzie tak jest? O ile wiem to jedyny kraj który jest blisko odporności populacyjnej czyli Izrael otworzył wszystko na dobre i wcale nie zamierza nic zamykać.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurde obawiam sie ze nie dostrzegasz pokladow elektoratu w innych obszarach. Pincetplus itp.

   @PDCCH: Pińcet już się średnio sprawdza. Młodzi ludzie biorą a później nie głosują na PiS. Partia dobrze wie że wdzięczność za hajs okazują seniorzy oraz biedota bo obie te grupy nic nie ogarniają i łatwo ich zmanipulować. Z młodymi dzieciatymi nie idzie tak dobrze. Jeśli ilość starych ludzi się zmniejszy to raczej pójdą w stronę rozpieszczania ludzi na minimalnej i w okolicach (kosztem tych którzy sumiennie pracują).

  •  

   pokaż komentarz

   Też mi przywódcy duchowi.

   @Moisze: przekalkulowali, że łatwiej wyciągną kasę z ostatniego strzału niż z niedzielnej tacy. Pogrzeb 1000 zł, miejsce postojowe na cmentarzu 1500 zł. Potem przez 5 lat mszy nabożne za zmarłego od całej rodziny, model biznesowy się zmienił...

  •  

   pokaż komentarz

   przekalkulowali, że łatwiej wyciągną kasę z ostatniego strzału niż z niedzielnej tacy. Pogrzeb 1000 zł, miejsce postojowe na cmentarzu 1500 zł. Potem przez 5 lat mszy nabożne za zmarłego od całej rodziny, model biznesowy się zmienił...

   @kkrycha: Czyli mówisz że "keszują się"?

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się zaszczepiłem by ochronic moich starych i chorych rodziców. Rodzice też za chwilę będą zaszczepieni drugą dawką. Dużo ich znajomych w podeszłym wieku nie chce się szczepić. Jako konserwatywny liberał rozumię ich i wiem że to ich wybór. Biorą na siebie duże ryzyko, ale jako osoby dorosłe mają prawo odmówić szczepienia. Dla społeczeństwa to nawet dobrze że ryzykują życiem: ZUS lubi to.

 •  

  pokaż komentarz

  czyli:
  -> rozp#$@@$?amy wszystko bo seniorzy sa najwazniejsi
  |-> mlodym zamykamy wszystko bo seniorzy sa najwazniejsi
  |--> jak juz jest szczepionka to ch?# wie dlaczego seniorzy maja pierwszenstwo przed pracujacymi
  |---> jak juz moga sie szzcepic to kosciol mowi ze to zle i sie nie szczepia.
  jprdl

  •  

   pokaż komentarz

   @Klempas: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Klempas: niech się nie szczepią ale niech nie karzą innym przez nich siedzieć w domu

  •  

   pokaż komentarz

   @Klempas: każdy ma prawo wyboru, ale ze swoich praw trzeba umieć korzystać, tak jak z rozumu. O ile jestem w stanie pojąć, że taki senior wie tyle co mu powiedzą w tvp i u Rydzyka, tak trudno jest mi zaakceptować fakt, że ludzie młodzi, z dostępem do wiedzy nie chcą się szczepić, opierając swoją decyzję na absolutnie błędnych założeniach. To jest po prostu przykre.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichelDeProteina: bo uwazasz ze starzy nie musza sie szczepic a mlodzi musza, mimo ze grupa ryzyka dla tego wirusa sa starzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zielonkanazawsze99: O luju, gdzie ja tak napisałem? Czytanie ze zrozumieniem proszę pana, słyszał Pan o tym? Ja napisałem, że jestem w stanie zrozumieć brak wiedzy na dany temat u starszej osoby z uwagi na ograniczony dostęp do niej, zaś nie mogę takiej sytuacji zaakceptować wśród osób z mojego pokolenia, które dostęp do wiedzy mają niemal natychmiastowy. Nazwales mnie idiotą, a sam okazałeś się nim być, brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klempas: każdy ma prawo wyboru, ale ze swoich praw trzeba umieć korzystać, tak jak z rozumu. O ile jestem w stanie pojąć, że taki senior wie tyle co mu powiedzą w tvp i u Rydzyka, tak trudno jest mi zaakceptować fakt, że ludzie młodzi, z dostępem do wiedzy nie chcą się szczepić, opierając swoją decyzję na absolutnie błędnych założeniach. To jest po prostu przykre.

   @MichelDeProteina: Niby po co młodzi lidzie maja się szczepić? Bo jest akcja propagandowa i to jest modne? Dla osób młodych koronawirus nie stanowi praktycznie żadnego zagrożenia. Natomiast same szczepienia takie bezpieczne wcale nie są, nieco osób już po szczepieniach u nas zmarło. Tylko w mediach się o tym jakoś dziwnie nie mówi.

   https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

   na dole jest raport do pobrania (nie wiem czy link skopiowany zadziała):

   https://www.gov.pl/attachment/6a6b53dc-5800-4f02-b200-3adfec0cb1e3

   Dalej wystarczy włączyć wyszukiwanie i poszukać przypadków ze słowem "zgon".

   No i właśnie pytanie: twoim zdaniem po co młode osoby mają ryzykować swoim życiem i zdrowiem? Chodzi tylko o to aby seniorów ratować? Czy może chodzi o modę albo pieniądze?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: to nie jest prawda, że covid dla młodych nie jest zagrożeniem, ten pogląd jest jednym z bardziej szkodliwych. Ta choroba nie jest może bezpośrednim zagrożeniem życia wśród młodych osób, ale jej powikłania mogą być bardzo dotkliwe - uszkodzenie serca, płuc, indukcja chorób autoimmunologicznych, a to wszystko będzie wiązało się z przedwczesnym zgonem w przyszłości. Szczepienia są bardzo bezpieczne, dużo bardziej niż przechorowanie covid, niezależnie od grupy wiekowej. Nie ma danych o groźnych powikłaniach poszczepiennych na dużą skalę, poza incydentami zakrzepowo-zatorowymi po AZ, które też występują dużo rzadziej niż w przypadku zachorowania na covid. I wbrew temu co piszą na foliarskich portalach ludzie nie umierają po szczepieniach (piza pojedynczymi przypadkami, które są jeszcze badane odnośnie ich związku ze szczepieniem), za to na covid już tak. W obecnej sytuacji niezaszczepienie się na covid z własnego wyboru to zwykła głupota, ale oczywiście jest indywidualna decyzja każdego z nas.

  •  

   pokaż komentarz

   to nie jest prawda, że covid dla młodych nie jest zagrożeniem, ten pogląd jest jednym z bardziej szkodliwych.

   @MichelDeProteina: Nie prawda, ale prawda.

   Ta choroba nie jest może bezpośrednim zagrożeniem życia wśród młodych osób, ale jej powikłania mogą być bardzo dotkliwe - uszkodzenie serca, płuc, indukcja chorób autoimmunologicznych, a to wszystko będzie wiązało się z przedwczesnym zgonem w przyszłości.

   @MichelDeProteina: To jest taka informacja, która jest często powtarzana, choć nigdy nie zaprezentowano żadnych wiarygodnych badań naukowych na ten temat. Czyli taki fakenews, który Ty teraz powielasz. Ale może potrafisz jakieś wiarygodne źródła tych rewelacji przedstawić? Oczywiście nie chodzi mi o wypowiedzi różnych osób w których słychać, że covid-19 może coś komuś uszkadzać tylko linki do rzetelnych badań i publikacji naukowych.

   Nie ma danych o groźnych powikłaniach poszczepiennych na dużą skalę, poza incydentami zakrzepowo-zatorowymi po AZ, które też występują dużo rzadziej niż w przypadku zachorowania na covid.

   @MichelDeProteina: To zależy co się nazwie dużą skalą. Oficjalnie zmarło kilkadziesiąt (około 70-80) osób. Nie wszystkie przypadki są pewnie ujęte w oficjalnych statystykach. Ilu osobom szczepionka zaszkodziła w inny sposób, nawet trudno oszacować na dziś.

   I wbrew temu co piszą na foliarskich portalach ludzie nie umierają po szczepieniach (piza pojedynczymi przypadkami, które są jeszcze badane odnośnie ich związku ze szczepieniem), za to na covid już tak.

   @MichelDeProteina: Czyli twoim zdaniem portal:

   https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

   jest foliarski? Na górze masz: "Serwis Rzeczypospolitej Polskiej", domena gov.pl, certyfikat https wystawiony na Ministerstwo Cyfryzacji. Opublikowany jest raport, gdzie są takie przypadki:

   pozycja 7512
   07.05.2021kujawsko-pomorskiepow. inowrocławski zawał mózgu pod postacią porażenia połowiczego prawostronnego i afazji całkowitej. hospitalizacja zgon


   pozycja 7202
   04.05.2021lubelskiem. Lublin zgon


   pozycja 7076
   28.04.2021wielkopolskiepow. pilski zgon


   pozycja 6855
   27.04.2021małopolskiepow. nowotarski nagłe zatrzymanie krążenia -zgon po 80 min. reanimacji


   itd.

   Nikt tych przypadków już nie bada, jest ich kilkadziesiąt i zgony następowały krotko po szczepieniu, więc uznaje się, że maja one bezpośredni związek ze szczepieniami. Dodatkowo przy szczepieniu osoby są zawsze badane przez lekarza i do szczepienia powinny być kwalifikowane osoby zdrowe. Zdrowe osoby nie umierają w parę dni nagle bez powodu na zawały czy zatory.

   Ty na pewno dobrze się czujesz? Może to jakieś halucynacje po szczepieniu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: ja się opieram na swojej wiedzy gromadzonej z doświadczenia i literatury od ponad roku z racji na wykonywany zawód, więc temat znam całkiem nieźle, jednocześnie nie czuję się w obowiązku żeby cokolwiek Ci udowadniać, bo nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Zgony w krótkim czasie po szczepieniu raportuje się jako nopy, ale ludzie umierają, więc jeśli mamy zaszczepionych już 25% społeczeństwa to statystyka jest nieubłagana - część z nich mogła umrzeć w krótkim czasie po szczepieniu, wątpliwe, że w jego wyniku, choć nie da się wykluczyć, że kilka z tych osób faktycznie zmarło z powodu szczepienia. W tym czasie, czyli od stycznia na covid zmarło kilkadziesiąt tysięcy osób (w ostrej fazie choroby, wielu pacjentów umiera tygodnie później w wyniku powikłań, nawet po wypisie ze szpitala). Nie ma racjonalnego argumentu żeby się nie zaszczepić, jest bardzo wiele argumentów żeby się zaszczepić. Masz swój rozum (fakt, że może i niezbyt bystry, ale jednak) - sam podejmuj własne, ale świadome decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   ja się opieram na swojej wiedzy gromadzonej z doświadczenia i literatury od ponad roku z racji na wykonywany zawód, więc temat znam całkiem nieźle, jednocześnie nie czuję się w obowiązku żeby cokolwiek Ci udowadniać, bo nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji.

   @MichelDeProteina: Czli żadnych wiarygodnych źródeł nie znasz, coś sobie poczytaleś tylko?

   Zgony w krótkim czasie po szczepieniu raportuje się jako nopy, ale ludzie umierają, więc jeśli mamy zaszczepionych już 25% społeczeństwa to statystyka jest nieubłagana - część z nich mogła umrzeć w krótkim czasie po szczepieniu, wątpliwe, że w jego wyniku, choć nie da się wykluczyć, że kilka z tych osób faktycznie zmarło z powodu szczepienia.

   @MichelDeProteina: Jest to oczywista bzdura. Jeśli ktoś ma nawet 80 lat i będzie miał dodatni wynik na koronawirusa i potem umrze, to zostanie uznany jako ofiara koronawirusa. Nawet sekcji zwłok się wtedy chyba nie robi.
   Ale przy szczepieniach ty stosujesz zupełnie inna metodologie, jak ktoś był zdrowy (przebadany przy szczepieniu) i zaraz po szczepieniu umarł, to chcesz to kwalifikować jako zwykłą śmierć pewnie ze starości, bo ludzie zawsze umierają?
   To jest oczywiście kolosalne nadużycie ze strony metodologii stosowanej przy liczeniu zgonów przy covid-19 i po szczepieniach. W ten sposób zawsze szczepionki będą wypadały jako nie mające działań niepożądanych.

   Nie ma racjonalnego argumentu żeby się nie zaszczepić, jest bardzo wiele argumentów żeby się zaszczepić. Masz swój rozum (fakt, że może i niezbyt bystry, ale jednak) - sam podejmuj własne, ale świadome decyzje.

   @MichelDeProteina: To zależy ile masz lat. Jak masz np. 25 lat, to szczepienie jest tak samo niebezpieczne jak przechorowanie koronawirusa. Problem jest tylko w tym, że ty nieprawidłowo oceniasz ryzyko z powodu błędów metodologicznych (głównie dlatego, że się naczytałeś nienaukowych bzdur i liczyś prawidłow nie potrafisz).

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: no widzisz, taka sama metodologia jest stosowana w jednej i drugiej sytuacji, ale oczywistym jest, że nie każdy zgon pacjenta z dodatnim wynikiem jest zgonem z powodu covid, tak samo jak nie każdy zgon po szczepieniu jest zgonem z powodu szczepienia. W dalszym ciągu zaszczepienie się na covid jest dużo bardziej bezpieczną alternatywą niż jego przechorowanie i według badań szczepienie daje dłuższą i skuteczniejszą ochronę przeciwko infekcji niż przechorowanie - jest to obserwowane niezależnie od grupy wiekowej.

   Jak masz np. 25 lat, to szczepienie jest tak samo niebezpieczne jak przechorowanie koronawirusa

   Jest to oczywiście bzdura, niepoparta żadnymi danymi naukowymi (bo oczywiście dane na poparcie tej bzdury nie istnieją).
   Szczepienia są dobrowolne i jeśli nie chcesz to się nie szczep, tylko potem nie płacz. Zdrowia życzę :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak masz np. 25 lat, to szczepienie jest tak samo niebezpieczne jak przechorowanie koronawirusa

   Jest to oczywiście bzdura, niepoparta żadnymi danymi naukowymi (bo oczywiście dane na poparcie tej bzdury nie istnieją).
   Szczepienia są dobrowolne i jeśli nie chcesz to się nie szczep, tylko potem nie płacz. Zdrowia życzę :)


   @MichelDeProteina: Poszukaj po statystykach, jak potrafisz. Sam dojedziesz do tego samego wniosku. Grupa podwyższonego ryzyka w przypadku covid-19 to osoby 40+. To ryzyko rośnie z wiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak masz np. 25 lat, to szczepienie jest tak samo niebezpieczne jak przechorowanie koronawirusa

   Jest to oczywiście bzdura, niepoparta żadnymi danymi naukowymi (bo oczywiście dane na poparcie tej bzdury nie istnieją).
   Szczepienia są dobrowolne i jeśli nie chcesz to się nie szczep, tylko potem nie płacz. Zdrowia życzę :)


   @MichelDeProteina: Swoja drogą wszystkie portale o tym już od dawna trąbią, np.:

   Do grupy wysokiego ryzyka zalicza się: osoby w wieku 65 lat i starsze (65+), pensjonariuszy domów opieki społecznej i zakładów medycznej opieki długoterminowej oraz, bez względu na wiek, osoby z chorobami podstawowymi:

   przewlekłą chorobą płuc lub astmą o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim;
   z poważnymi chorobami serca;
   z cukrzycą;
   z ciężką otyłością (BMI>40);
   z przewlekłą chorobą nerek i osoby dializowane; z przewlekłą chorobą wątroby
   oraz z obniżoną odpornością na drodze farmakologicznej (leki przeciwnowotworowe, kortykosteroidy), supresji po przeszczepach, zakażeniu HIV.


   https://diag.pl/pacjent/koronawirus-kto-jest-w-grupie-podwyzszonego-ryzyka/

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: jasne że covid jest bardziej niebezpieczny dla osób starszych z chorobami współistniejącymi, ale jakie zagrożenie miałoby nieść szczepienie dla osób młodych - tego mi raczej nie wyjaśnisz, bo takowe nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   jasne że covid jest bardziej niebezpieczny dla osób starszych z chorobami współistniejącymi, ale jakie zagrożenie miałoby nieść szczepienie dla osób młodych - tego mi raczej nie wyjaśnisz, bo takowe nie istnieje.

   @MichelDeProteina: Osoby młodsze gorzej przechodzą szczepienie od emerytów. Sami producenci szczepionek o tym wspominają.

   Objawy, takie jak uczucie zmęczenia, bóle głowy i dreszcze po przyjęciu szczepionki na COVID-19, według raportu, częściej dotyczą osób młodych, kobiet, a także ludzi, którzy przeszli już zakażenie koronawirusem.

   https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,kto-czesciej-ma-skutki-uboczne-szczepionki-na-covid-19-,artykul,70855132.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: no i co z tego? Ból głowy, ból w miejscu wkłucia, bóle mięśni, stan podgorączkowy lub dreszcze to są łagodne objawy poszczepienne i świadczą o tym, że układ odpornościowy zareagował na szczepienie, w pewnym sensie jest to wręcz reakcja pożądana bo mamy pewność że szczepionka działa. Zaczynasz bredzić i szukać dziury w całym, nie mając ani jednego racjonalnego argumentu przeciwko szczepieniom, poza zwykłym brakiem chęci lub prymitywnym lękiem przed nieznanym. Nie chcesz to się nie szczep, ale przestań się błaźnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichelDeProteina: a po co mlodzi I zdrowi ludzie maja sie szczepic jak ryzyko w ich przypadku jest bliskie 0.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichelDeProteina: "tak trudno jest mi zaakceptować fakt, że ludzie młodzi, z dostępem do wiedzy nie chcą się szczepić, opierając swoją decyzję na absolutnie błędnych założeniach. To jest po prostu przykre"

   Mi za to jest trudno zrozumiec, ze mlodzi i zdrowi ludzie z dostepem do wiedzy chca sie szczepic opierajac swoja decyzje a absolutnie blednych zalozeniach. W ich przypadku ryzyko zgonu jest bliskie zeru.
   Ps. Przykry to ty jestes bo myslisz, ze pozjadales wszystkie rozumy a tak naprawde dales sie wciagnac w propagande mediow i politykow.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichelDeProteina: no prosze jaka "inteligetna I tolerancyjna" odpowiedz( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ps. Glupka to sobie w domu znajdz frajerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klempas: po co mam szukać skoro sam do mnie przyszedłeś głupku? Idź już sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @MichelDeProteina: ludzie ktorzy mysla, ze sa inteligetni zazwyczaj to idioci, twoj przyklad jest idealnym na to dowodem.
   Jestes zwyklym trollem frajerze.
   Takich jak ty powinni sterylizowac.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  A ja właśnie dostałem zaproszenie na szczepienie( z powodu mojej przewlekłej choroby bo wg. wieku musiałbym jeszcze sobie poczekać) BioNTech/Pfizer lub Moderna. U mnie w rodzinie ci którzy się szczepili (różnymi szczepionkami) i też są przewlekle chorzy mieli tylko lekki ból ramienia lub przez 2-3 dni lekkie osłabienie. Żadnych poważnych problemów i o dziwo każdy zachęcał mnie do szczepienia :)

  •  

   pokaż komentarz

   ( z powodu mojej przewlekłej choroby bo wg. wieku musiałbym jeszcze sobie poczekać)

   @Yakotak: Przecież od 9 maja mogą już się szczepić wszyscy pełnoletni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yakotak: Nieźle tę rodzinę pokarało, tylu przewlekle chorych na jednostkę społeczną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   To że ci twoi mniej lub bardziej wyimaginowani chorzy mieli minimalne objawy zupełnie o niczym nie świadczy.
   Z przykładu który znam, seriously chora (przewlekle=nieuleczalnie) osoba - 3 dni wyjęte z życia, spędzone w bólu i dolegliwościach, które wystąpiły niemal od razu po szczepieniu moderną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: Ja się zastanawiam czy coś się nie zmieniło w zaleceniach dla lekarzy, bo koleżanka po udarze wcześniej otrzymywała informacje, że nie może się szczepić do jesieni gdy minie odpowiedni okres od udaru a ostatnio jej jednak zalecono szczepienie już teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yakotak: zachęcali bo jak się okaże ze ten eksperymentalny specyfik powoduje poważne powikłania to będziecie w tej samej łódce xD ludzie to są jednak durni, dac się zrobić królikami doświadczalnymi za darmo i jeszcze się z tego cieszyć i namawiać innych xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: Zapomniałem napisać, że nie mieszkam w Polsce a w Holandi i dostałem (zalecenie/skierowanie) na szczpienie od lekarza domowego. Inaczej jest harmonogram szczepień i trzeba czekać w kolejce.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna