Izraelskie lotnictwo zniszczyło trzeci wieżowiec w Strefie Gazy. Hamas odpowiada

Izraelskie lotnictwo zniszczyło trzeci wieżowiec w Strefie Gazy. Hamas odpowiada

W Strefie Gazy runął 14-piętrowy wieżowiec Al-Szoruk, na który izraelskie lotnictwo zrzuciło dwie bomby. To trzeci wysoki budynek w palestyńskiej enklawie zniszczony w tym tygodniu przez izraelskie siły powietrzne. W odpowiedzi Hamas wystrzelił w kierunku Izraela 130 kolejnych pocisków.

 •  

  pokaż komentarz

  Obrzydliwe.
  W słowniku ludzi cywilizowanych brak słów na nazwanie zbrodni Izraela.
  Żydzi umyślnie niszczą cele cywilne, nie różni się to niczym od terroryzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: A Arabowie strzelają rakietami tylko w bazy wojskowe? XD
   Typie, obudź się, to jest i tak wygląda wojna. Izrael podał listę budynków, które zburzą i dał czas na ich ewakuację (parę godzin). Chyba nie myślisz, że zaatakowano bez ostrzeżenia z mieszkańcami w środku. Jest to zniszczenie własności i celu niemilitarnego i jest to paskudne, ale to jest retorsja na atak/wojnę, która nie została wypowiedziana (chociaż imbę ponoć zaczęli żydowscy osadnicy we wschodniej Jerozolimie w zeszłym tygodniu). A praktyczne podejście? Zniszczenie wysokich obiektów jak platform startowych dla kassamów i bezpieczniejsze operowanie lotnictwa IDF nad Gazą. Nie bronię Żydów, tylko przedstawiam fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: z reguły inne standardy obowiązują demokratyczne państwo, z zawodową, nowoczesną armią, które jest w roli okupanta, niż cywilów broniących swego domu.
   Arabi strzelają na oślep tym co mają i walczą o przetrwanie, żydzi poszerzają terytorium, są agresorem. Żydzi trafiają precyzyjnie tam gdzie chcą, a wybrali cele cywilne, świadomie.
   Ja dostrzegam różnice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: Arabowie ostrzeliwują izraelskie obiekty cywilne starając się zabić jak najwięcej ludności. Izrel najpierw trafia raz czy dwa pociskiem nieczyniącym szkody aby dać ludziom czas na ewakuację.
   "Lotnictwo izraelskie zniszczyło już dwa inne budynki - 14-piętrowy biurowiec i 9-piętrowy apartamentowiec. Za każdym razem strona izraelska oddała wcześniej salwy ostrzegawcze, które pozwoliły ludziom na opuszczenie budynków."

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: Ja uważam, że obie strone są "głupie" (słabe określenie) i krótkowzroczne. Żydzi chyba chcą mieć ciągle zamachy i mając przewage ekonomiczną i militarną chyba 1000:1, mając zagwarantowany byt swojego państwa kradną ziemię (osadnicy/deweloperzy) - ale to mały problem. Problemem jest to, że w imieniu prawa demoratycznego państwa (!) wysiedlają stamtąd prawowitych właścicieli (!). Arabowie, zamiast ciągle zasłaniać się religią i robić z Żydów idiotów współpracując na pół gwizdka mogliby się jakoś dogadać, problemem są fundamentaliści religijni (de facto Gazą rządzi nie administracja palestyńska tylko Hamas i inne wynalazki) i zakichana idea "świętej wojny", którą ja bym nazwał "suicide by IDF". Obie strony mogłbyby wyjść na pokoju bardzo dobrze, najwięcej zyskali by Arabowie, ale jak widać obie strony chyba tego nie chcą. Jak już pojawi się ktoś jak Icchak Rabin to ginie a rządzi Netanjahu, który w mojej osobistej ocenie jest ch**em.

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: podczas IIWŚ też byś kolaborował z ludźmi którzy zabili ci rodzinę? Izrael tnie robi interesów, on zabija ludzi, równie dobrze mozesz napisać a po co tam siedzą niech sobie wyjada do innego państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolymaruda: rozumiem, że atakując przypadkową ludność cywilną wysadzając się w autobusach, wjeżdżając w przystanki itp. w imię "świętej wojny" i "zostania szahidem" i tego typu bzdurnych w XXI wieku szamanizmów chcą osiągnąć pokój i pokonać 1000 razy silniejszego militarnie sąsiada, który ma jeszcze wsparcie US i pokonał wszystkie kraje arabskie dookoła w kilku wojnach. to chyba nie jest zbyt rozsądne :) (pomijam fakt, że Żydzi też odpier.ją szajs).

  •  

   pokaż komentarz

   każdym razem strona izraelska oddała wcześniej salwy ostrzegawcze, które pozwoliły ludziom na opuszczenie budynków."

   @Mario7400: szanuję, że przedstawiasz ciekawe fakty, tylko akurat tutaj jednak warto zauważyć, że w budynkach mieszkalnych są często ludzie starsi lub chorzy, którzy nie moga sami ich opuścić
   Also może normalnie nikt nie zostawia dzieci bez opieki na pare godzin ale tego też nie mozna wykluczyć

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: wysadzają się w autobusach to nie "święta wojna" czym media żydowskie zryły ci beret, to akt desperacji wobec okupanta, powstańcy w Polsce też tak walczyli, z wrogiem wobec którego jesteś bezsilny i to jedyny cios któremu możesz mu zadać, te palestyńskie rakiety są jak fajerwerki.

   Pewnie ze się mogą poddać i zbić pionę z żydami też byś tak zrobił gdyby zabili ci rodzinę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Naturmensch: Podejrzewam, że to są z reguły obiekty, w których mieszczą się instytucje Hamasu. Pewnie dużo cywilów tam nie mieszka. W tym trzecim wieżowcu była telewizja Al Aksa. Nie twierdzę, że Izrael unika wszelkich ofiar po stronie ludności cywilnej ale sądzę, ze stara się je minimalizować. Na pewno nie widać żeby celowo starał się zabijać jak najwięcej cywilów. W tym stanowczo różni się Asada w Syrii, Husajna (i chemiczny Ali) w Iraku, czy Turków działających wobec Kurdów. Jak na warunki bliskowschodnie to Izrael wydaje się jedynym w miarę cywilizowanym państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolymaruda: rozumiem, że Żydzi mordują Palestyńczyków w obozach zagłady z powodów przesłanek rasowych? No przeginasz pałe ostro. W 1994 została stworzona Autonomia Palestyńska, dostali ograniczoną władzę i prawo tworzenia organizacji na swoim terenie (Izrael ich szpiegował ale nie ingerował). W 1978 Izraelczycy opuścili linię Bar Leva na Synaju, zaczęli rozmawiać jak ludzie z Egipcjanami i Jordańczykami (z Królestwem Jordanii mają nawet względnie dobre kontakty). Czyli pokój jest możliwy. Czemu ciągle przyrównujesz Palestyńczyków do Polaków. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Czy Izrael napadł na jakieś państwo palestyńskie i zaczał okupować jego ziemie? Czy Izrael głosi teorie o konieczności fizycznej eksterminacji "arabskich podludzi"? Nie zdaje mi się (za to Iran co rusz powtarza tezę, że Izrael trzeba zniszczyć). W 1947 roku nie było tam żadnego państwa. Ani Izraela ani państwa palestyńskiego. Po prostu Brytyjczycy stworzyli plan zasiedlenia tego państwa i stworzenia państwa żydowskiego (po wojnie i Holokauście "głupio" było odmawiać), przekazali administrację Żydom (którzy wkróte zaczęli tam zjeżdzać z całego świata, chociaż byli tam wczesniej), bez pytania o zdanie ludności arabskiej. Rozwściczeni Arabowie zaatakowali Żydów i przegrali I. wojne w 1948 tracąc jeszcze więcej terenów niż zakładał pierwotny projekt.
   Arabowie próbowali się odkuć w 1956, 1967 i 1973 i za każdym razem przegrywali (chociaż w 1973 roku byli bliscy zwycięstwa).

   Nie chodzi o "poddawanie się". Chodzi o to, że ich "akty desperacji" są c??#@we, tak samo jak Powstanie Warszawskie. Efekt żaden a morze trupów i oddalają się od celu, do którego rzekomo dążą. Na co liczą? Że nagle Żydzi stwierdzą, że trzeba im współczuć i będą ostrzeliwać Gaze cukierkami? Trzeba rozmów, nawet jeżeli oznaczają utratę ziemi, ale jakieś sensowne gwarancje, które zabezpieczy jakiś światowy gracz (chociaż to dość naiwne). Palestyna w wojskowej konfrontacji z państwem Izrael nie ma najmniejszych szans, ale to nie oznacza, że Izrael będzie tolerował "fajerwerki". Tak samo zachowują się Rosjanie, Chińczycy, Amerykanie. Po prostu prawo silniejszego.

  •  

   pokaż komentarz

   A Arabowie strzelają rakietami tylko w bazy wojskowe? XD

   @michauues: czy ty naprawdę porównujesz PAŃSTWO do jakiejś grupki fundamentalistów islamskich takiej jak hamas? (ʘ‿ʘ) Ty się dobrze czujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: Strefę Gazy kontroluje Hamas od 2007 roku (de facto), de iure władze Autonomii Palestyńskiej z Hebronu na Zachodnim Brzegu. Jeżeli "zajęliby się" tym Żydzi to byłby raban że "napadajo". Co myślisz? Że można stać w rozkroku i z jednej stronu udawać, że chce się współpracować a z drugiej atakować?? Władze AP nie chcą się odciąć od Hamasu, wszyscy wiemy, że to niemożliwe. Więc wybór jest oczywisty, nie można być tylko trochę w ciąży i nie można "wyrażać chęci współpracy" jednocześnie de facto wspierając Hamas. Przykro mi, ale za swoje błędne decyzje trzeba ponosić konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy Izrael napadł na jakieś państwo palestyńskie i zaczał okupować jego ziemie?

   @michauues: przepraszam bardzo,
   czy ty wiesz na czyjej ziemi lezy państwo izrael?
   czy ty wiesz, że izrael okupując tereny przejął całą infrastrukturę, prąd, wode,
   czy ty zdajesz sobie sprawę,że izrael regularnie zajmuje coraz to dalej ziemie palestyńskie,
   czy wiesz,że zanim izrael nie dominował w Palestynie, to żyli i mieszkali obok siebie muzłmanin z żydem i nikt nikomu nie robił krzywdy.
   czy ty wiesz, ze izrael na przełomie wieków był wypędzany z wielu państw za to samo co teraz robi Palestyńczykom.

   czy ty masz jakikolwiek wiadomości o tym konflikcie?

  •  

   pokaż komentarz

   @wesolymaruda:

   czy ty wiesz na czyjej ziemi lezy państwo izrael?
   na terenie byłego Brytyjskiego Mandatu Palestyny, wcześniej prowincja Palestyna rządona przez Turków do 1918 roku, w starożytności królestwo żydowskie zniszczone prez Rzymian w 70 roku.

   czy ty wiesz, że izrael okupując tereny przejął całą infrastrukturę, prąd, wode,
   Infrastrukturę zbudowaną za czasów władz brytyjskich i ew. Turków, większość aktualnego stanu dróg, uzbrojenia terenu i plantacji/kibuców/farm została stworzona przez Izrael po 1948 roku

   czy ty zdajesz sobie sprawę,że izrael regularnie zajmuje coraz to dalej ziemie palestyńskie,
   tak, to akurat prawda i jest to coś o czym mówię otwarcie - Żydzi kradną ziemie arabskich rodzin i ich potomków, którzy meiszkają tam od pokoleń

   czy wiesz,że zanim izrael nie dominował w Palestynie, to żyli i mieszkali obok siebie muzłmanin z żydem i nikt nikomu nie robił krzywdy.
   Izrael wygrał wojnę w 1947-1948, która zaczęła się arabskim atakiem na osadników (to, że ich obawy co do osadnictwa żydowskiego były uzasadnione - potwierdzam). więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arabskie_powstanie_w_Palestynie_(1936%E2%80%931939)

   czy ty wiesz, ze izrael na przełomie wieków był wypędzany z wielu państw za to samo co teraz robi Palestyńczykom.
   nie wiem co to za bullshit? :D w sensie, że Żydzi kradli ziemie w Imperium Rosyjskim i pogromy dlatego były w 1905? :D albo o co chodzi? jakieś brednie wyczuwam. Ale ci wyjaśnię bo jak widzę coś słyszałeś, ale nie wiesz gdzie. Żydzi byli wypędzani bo byli "inni" i nadawali się idealnie na "chłopca do bicia". Inna kultura, inna religia, inny język, byli przedsiębiroczy i się umieli bogacić co wk#!?iało nieudolnych lokalsów. do tego bajeczki o robieniu "macy z krwi dzieci" i tego typu przesądy wieśniaków bo "Żydzi zabili Jezusa" lol (który sam był Żydem btw)

   czy ty masz jakikolwiek wiadomości o tym konflikcie?
   Owszem, dużo czytam w tym temacie artykułów i filmy dokumentalne oglądam.

  •  

   pokaż komentarz

   Izrael podał listę budynków, które zburzą i dał czas na ich ewakuację (parę godzin).

   @michauues: Co za idiotyczny argument. IRA też dzwoniła zanim wysadzała ciężarówki i nikt nie twierdzi że nie byli terrorystami.

  •  

   pokaż komentarz

   @mixererek: rolę IRA to ma raczej druga strona, ale polecam poczytać co robili Black and Tans w 1920-22.
   PS. czego się spodziewałeś po ostrzale rakietowym gęsto zabudowanego terenu miejskiego? że Żydzi przywiozą cukierki i pizzę do Gazy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: A nie było dokładnie odwrotnie? Hamas wystrzelił rakiety w stronę Izraela a to była akcja odwetowa.

  •  

   pokaż komentarz

   nazwanie zbrodni Izraela.
   Żydzi umyślnie niszczą cele cywilne, nie różni się to niczym od terroryzmu.
   @Kotwworku: tak samo robili Amerykanie już ponad 20 lat temu w Jugosławii. Podczas bombardowań uparci Serbowie nie chcieli się poddać, to zaczęły się ataki na cele cywilne: budynki mieszkalne, pociągi pasażerskie czy siedzibę TV

  •  

   pokaż komentarz

   @Kotwworku: hamas prowadzi ostrzal rowniez obiektow cywilnych, calych miast wrecz. Przy tym swoje instalacje militarne robia w budynkach cywilnych.

   Przyznam ze dziwi mnie ze Izrael nie rozpoczal jeszcze duzej operacji ladowej. Nie wiem na co jeszcze czekaja.

  •  

   pokaż komentarz

   czy ty wiesz na czyjej ziemi lezy państwo izrael?
   na terenie byłego Brytyjskiego Mandatu Palestyny, wcześniej prowincja Palestyna rządona przez Turków do 1918 roku, w starożytności królestwo żydowskie zniszczone prez Rzymian w 70 roku.


   @michauues: a jeszcze wcześniej do kogo należało, czy aby nie do pogan? Żydzi tam pierwsi nie byli.

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: Neandertalczycy, wcześniej dinozaury a wcześniej cyjanobakterie. Make Pangea Great Again ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: nie douczony jesteś, wcześniej byli Amoryci, a jeszcze wcześniej Kananejczycy

  •  

   pokaż komentarz

   @oremi: no i co z tego? wybitny specjalisto. chodzi o to, że Żydzi nie wzięli się tam znikąd na zasadzie: "o fajnie wygląda na mapie jedziemy tam."

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: no i co z tego, że kiedyś Bóg im zaproponował tam kawałek ziemi? Nie szanowali tego i nagle mają prawo aby mordować inne nacje, które już teraz żyją tam od setek lat? A Gdańsk i mazury często należały do Niemiec, to co, oznacza że mogą mordować ludzi? Nikogo Izrael nie obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @michauues: podczas IIWŚ też byś kolaborował z ludźmi którzy zabili ci rodzinę? Izrael tnie robi interesów, on zabija ludzi, równie dobrze mozesz napisać a po co tam siedzą niech sobie wyjada do innego państwa.

   @wesolymaruda: Ciekawi mnie czy tak samo traktujesz terroryzm w powiedzmy USA czy Europie wg. terrorystów będący odwetem za 'imperializm' zachodu.

   Uu państwo zabiło rodzinę, więc zabiję losową grupę obywateli, to wszystko naprawi!

  •  

   pokaż komentarz

   nie wiem co to za bullshit? :D w sensie, że Żydzi kradli ziemie w Imperium Rosyjskim i pogromy dlatego były w 1905? :D albo o co chodzi? jakieś brednie wyczuwam. Ale ci wyjaśnię bo jak widzę coś słyszałeś, ale nie wiesz gdzie. Żydzi byli wypędzani bo byli "inni" i nadawali się idealnie na "chłopca do bicia". Inna kultura, inna religia, inny język, byli przedsiębiroczy i się umieli bogacić co wk@%?iało nieudolnych lokalsów. do tego bajeczki o robieniu "macy z krwi dzieci" i tego typu przesądy wieśniaków bo "Żydzi zabili Jezusa" lol (który sam był Żydem btw)

   @michauues: Swoją drogą trafiłem przypadkowo wczoraj na komentarz Scotta Aarsona na temat; IMO sensownie przedstawia sprawę

   For me, before 1948, Zionism meant the belief that the tiny population that had produced Einstein, Bohr, Born, von Neumann, Bethe, Ehrenfest, Cantor, Jacobi, Noether, Hadamard, Minkowski, Hausdorff, Tarski, Erdös, and Ulam, but which the rest of the world tended to murder at every possible opportunity, should probably have a place to protect it from being murdered; that it might as well be the tiny sliver of land that they were indigenous to, had maintained a continuous presence in for millennia despite multiple conquests and expulsions, and had prayed the whole time they’d eventually return to; that resettlement of that place would need to be via voluntary purchases of land and “win-win” economic cooperation with all its inhabitants and neighbors, with the aim being to build a democratic society that, while it existed to protect a particular population from being murdered, would be open to all religions and ethnicities as well. In the wake of the Holocaust, the UN formally agreed with this, when it created two states in Palestine, one Jewish and one Arab—a proposal that decent people of all backgrounds and political persuasions still support today. (Over the past two days, I’ve been delighted to learn how many of my Iranian friends and colleagues support it.)

   Unfortunately, the local Arab leadership, much of which had enthusiastically allied itself with Hitler (and supported his Final Solution) during World War II, then launched multiple wars of extermination against the Jewish part of Palestine. Facing absurd odds, Israel successfully repelled those attacks, while also absorbing 850,000 Jews expelled from Arab countries, expulsions that produced no outcry from anyone. But the constant battle to survive changed Israel’s own character, eventually turning it into an occupying power itself, a situation that many of us who believe in the original Zionist vision abhor and want to see reversed.

   But regardless of where one stands on that question, today “Zionism” simply means the belief that a currently-existing albeit imperfect country, which happens to be a scientific and technological powerhouse, should not be destroyed and its current inhabitants murdered or expelled, any more than the same should happen to the US, Canada, New Zealand, Japan, or the countless other countries whose creation displaced earlier inhabitants in orders-of-magnitude less morally defensible ways than was the case here.

   Or to put it differently: Zionism is the philosophy without which perhaps 30% of my theoretical computer science colleagues wouldn’t exist, their families having been murdered. My wife is among that 30%.

   Swoją drogą stereotypy są zabawne; personalnie miałem jakkolwiek do czynienia z czymkolwiek dotykającym Izreala raz; jak chciałem sobie przenieść gry na inną platformę (Oculus->Steam). Napisałem do supportu kilku gierek, większość mnie zlała, w tym Polacy. W zasadzie dało mi klucz steam do gierki indie jedno studio, z Izraela właśnie. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Amerykanie (biali, potomkowie Holendrów/Brytyjczyków/Francuzów) są okupantem w Ameryce Pn. tak samo jak Afrykanerzy w RPA według tej logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sinity: dobry materiał, plus. poczytam całe.

  •  

   pokaż komentarz

   iekawi mnie czy tak samo traktujesz terroryzm w powiedzmy USA czy Europie

   @Sinity: już dawno tak to odbierałem, ale tobie jak i wielu innym kazali wierzyć w to, że to "terroryzm", oczywiście jakiś procent z tego to zrobili zwykli fanatycy i mało to miało wspólnego z zemstą,

   możesz powiedzieć na jakiego grzyba USA i europa okupuje arabskie państwa? dziwnym trafem zamachy są głównie tam kto robi najwięcej gówna w świecie teraz się zabezpieczyli wszędobylską inwigilacją.
   Dziwie się im tylko, że nie zabiją kogoś z kręgów polityki, okupacyjnych państw, może by obsrali gacie i wycofali wojska, tak samo tym Palestyńczykom,że nie zrobią czegoś mądrzejszego, ale albo są bardzo ograniczeni, albo ich dekonspirują, albo robią tylko o tym już media nie informują.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Hamas i strefa gazy nie dostaną wsparcia z zewnątrz to przegrają. Wystarczy porównać statystyki strat, trafień, przechwyconych rakiet i ofiar. Wypadają blado względem Izraela.

 •  

  pokaż komentarz

  Według tamtejszych władz medycznych zginęło co najmniej 49 osób, w tym 14 dzieci i trzy kobiety. Izrael informował również o zabiciu ważnych funkcjonariuszy Hamas.

  Ehh pomyśleć, że takie prymitywne zachowania mają nadal miejsce po tylu wojnach.

 •  

  pokaż komentarz

  Je**ni Żymanie

  źródło: 12.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Większość państw wzywa obydwie strony do zawieszenia broni i rozpoczęcia rozmów. Przypomina mi to trochę sytuację w szkole kiedy nastoletni patus znęca się nad chorym na aspergera dzieciakiem, a nauczycielka każe im podać sobie ręce na zgodę bez względu na to kto zaczął.