Przepracowani mężowie, niezaspokojone żony i bezrobotni kochankowie.

Przepracowani mężowie, niezaspokojone żony i bezrobotni kochankowie.

TL;DR Jeśli mężczyzna będąc w związku z kobietą zapracowuje się na śmierć, w domu nie mając siły absolutnie na nic, a w międzyczasie pojawi się jakiś „kolega”, który żyje z zasiłków, mając przy tym więcej czasu, sił pieniędzy oraz chęci na zabawę, kobieta niemal zawsze wybierze kolegę...

 •  

  pokaż komentarz

  Już pomijając idiotyczny opis potrzeb seksualnych mężczyzn i kobiet, to jedno mnie od dawna zastanawia przy każdym kolejnym wykopie tego typu:

  - jak chcesz mieć firmę/karierę, to się angażujesz, poświęcasz czas i energię, słowem dbasz o jej rozwój;
  - jednocześnie chcesz mieć udany związek/rodzinę, ale nie angażujesz się, poświęcasz jej ochłapy czasu i energii, które zostały Ci po robieniu kariery, nie dbasz o jej rozwój i jedyne na czym się skupiasz to wymiar materialny a później dziwisz się, że jest chujowy...

  Związki to nie jest abonament na szczęście i stabilność, który możesz opłacić razem z miesięcznymi rachunkami i oczekiwać, że będzie działać i trwać.

  I dotyczy to obu płci - znam nawet więcej par, gdzie to kobieta "poświęciła się karierze". I spoko, skoro taki twój priorytet, to z bogiem. Ale nie miej pretensji, że poza karierą wszystko inne w Twoim życiu jest do dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawdopodobnie_permanentna_zielonka:
   To może w ten sposób uproszczę:
   Mąż i żona pracują na etacie. Oboje chcą odpocząć oraz się poprzytulać.
   Facet jak jest zmęczony to długo nie wytrzyma, a jak przemęczony i zestresowany to nawet mu nie stanie.
   Kobieta chce się rozebrać, leżeć jak kłoda i dostać kilka orgazmów - może być przemęczona ale na leżenie wciąż starczy sił.
   Facet bez pracy (np młodzi imigranci na zasiłkach) ma mnóstwo energii, więc pierwszy lepszy młody bezrobotny z erekcją może się bawić godzinami.
   Kobiety uciekają od przemęczonych mężów do takich co mają siły, bo ważniejsze jest "tu i teraz" niż to co za 10-20 lat (nie wszystkie, ale jest ich znaczna ilość).
   Kurtyna.

   Najlepsze przykłady to związki, gdzie para leci zagranico aby "odłożyć na wesele i dom" facet pracuje ponad siły żeby urobić jak najwięcej, ale kobieta szybko nudzi się życiem "praca na umór + sen" i ucieka do bardziej rozrywkowego kolegi...

  •  

   pokaż komentarz

   @wqeqwfsafasdfasd: reiterując wpis naprawde nie spowodujesz, że uznam go za właściwy sposób patrzenia na problem - związek nie ma szans funkcjonować, jeśli partnerzy mają w nim rożną hierarchię wartości. Opisujesz sytuację "on pracoholik z [..tu wstaw sobie dowolną racjonalizację poświęcania 90% życia na pracę], ona skupiona na swoich potrzebach fizycznych i psychicznych, oboje niezadowoleni i niezaspokojeni w swoim związku, każde myśli, że to z winy tego drugiego".

   Tak, znam przykłady związków z "młodym bolcem na boku" (moja byłe byłe szefostwo taką dramę odstawiło); znam też "wyjazdy na dorobek", ze zdradami w obie strony. Znam również problem przemęczenia i braku czasu, i odmawiania seksu, też w obie strony. I wiesz co? W każdym z tych przypadków problem wynikał z tego samego - c!##%wego dobierania się w pary z totalnie niewłaściwych pobudek. A później zdziwienie ludzi, że jak nie chce się ludziom dbać o siebie nawzajem i budować wspólnie związku, to kończą bliżej obojętności/nienawiści niż miłości.

   To naprawdę nie jest tak, że każdy rodzi się z doskonałą umiejętnością bycia w parze, budowania relacji, rozumienia partnera itp. To są skille jak każde inne, trzeba się ich nauczyć i je wytrenować zanim osiągnie się wprawę. Część z nich jest naprawdę trudna. Większość ludzi tego nie rozumie, dlatego związki większości ludzi są c!##%we. Ale nie, nigdy wina nie leży po jednej stronie i nie, nie da się tego uogólnić do "lachony są zryte a ci biedni faceci...", ani też do "faceci są zryci a te biedne kobiety...".

  •  

   pokaż komentarz

   @prawdopodobnie_permanentna_zielonka:

   Znam również problem przemęczenia i braku czasu, i odmawiania seksu, też w obie strony. I wiesz co? W każdym z tych przypadków problem wynikał z tego samego - c!##%wego dobierania się w pary z totalnie niewłaściwych pobudek ...

   Z tym się zgodzę. Najlepiej dobrane pary jakie znam przetransformowały się po paru latach koleżeństwa/przyjaźni, jak już obydwoje znali się dobrze bez seksu jako głównego czynnika spajającego.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolArthur: Tak właśnie. Seks i trwały związek zaczęty po dziewięciu latach znajomości znam, tak samo jak rozpoczęcie znajomości od łóżkowego "falstartu" (nie mylić z impotencją czy oziębłością, po prostu pierwszy raz wypadł w c#$??wych okolicznościach) i zbudowanie związku dopiero po miesiącach później, jak oboje wiedzieli już, że potrafią rozwiązywać między sobą problemy. Ten pierwszy zbliża się do 7 lat, ten drugi trwa już ponad dekadę.

   Jeszcze jedna kwestia, którą obserwuję w większości c#$??wych związków - ludzie w nich są wymienni, tzn strony chcą "mieć związek" a nie "być z tą konkretną osobą". Dobierają się bez żadnych łączących ich poglądów, zajawek, z odmiennymi stylami życia i bycia przed sparowaniem, na podstawie albo chemii albo z braku laku. Jak próbujesz poderwać wszystko co się rusza, bo "zegar tyka" albo bo "hormony buzują" to czego możesz oczekiwać w dłuższej perspektywie?

  •  

   pokaż komentarz

   - jak chcesz mieć firmę/karierę, to się angażujesz, poświęcasz czas i energię, słowem dbasz o jej rozwój;
   - jednocześnie chcesz mieć udany związek/rodzinę, ale nie angażujesz się, poświęcasz jej ochłapy czasu i energii, ..


   @prawdopodobnie_permanentna_zielonka: To jest powszechne zjawisko, wręcz dziwne jest że ludzie tego nie rozumieją.
   Otóż posiadanie rodziny to jest WYBÓR który powoduje KONSEKWENCJE. Wykopki myślą że można być prezesem w korpo który mieszka w biurze albo w hotelu na delegacji większość czasu, jednocześnie mając mega atrakcyjną żonę, która jest zadowolona z tego że żyje sama, a dzieci nie potrzebują ojca bo nagle wspaniałe geny inteligentnego kryptoincela z kobietą 10/10 spowodowały, że wychowają się same i to jeszcze dobrze.

   W miejsce korpo szefa można wstawić właściciela prosperującej firmy, naukowca czy kogo tam się chce. Taki układ, że udaje się i jedno i drugie jest mega rzadki. Jest tak rzadki, że nawet gwiazdy hollywoodu mające walizki pieniędzy i stały dochód z tantiem (święty graal wykopu - "dochód pasywny") nie dają rady wytrwać w małżeństwie.

   Większość ludzi wie o tym że to jest nierealne, ale podświadomie liczy że będzie tym jednym przypadkiem na tysiąc. Stąd też podświadoma pogarda wykopków do niepracujących matek, bezrobotnych emigrantów itp. Tymczasem część kobiet siedzących w domu (nie twierdzę że wszystkie) - po prostu podjęła taki WYBÓR, wiedząc że jest on jedynym realnym i pozwalającym tworzyć relacje z rodziną, która ma szansę w przyszłości zaprocentować. Może nie liczyły prawdopodobieństwa, ale wybór podjęły i tak prawidłowy.

   Zapewne jest to trudne dla wielu osób tutaj do zrozumienia ale czego spodziewać się po portalu, gdzie praktycznie każdy problem rodzinny/partnerski/emocjonalny, który tutaj ktoś opisuje dostaje odpowiedzi w stylu "uciekaj", "zerwij kontakt na zawsze", "wyprowadź się" itp. Wśród osób które zostały wychowane bez deficytów ojca i matki takie rozwiązania praktycznie nie występują.

   Co do emigrantów (szczególnie muzułmanach) to ich oficjalne bezrobocie wcale nie równa się brakowi zajęcia. Pracują zwykle na czarno ALE u swoich, siedzą w swoich kebabach, strzygą się u swoich fryzjerów i pracują dorywczo W SWOIM kręgu kulturowym. Nic dziwnego zatem, że mają czas na posiadanie po 8 dzieci i chodzenie na kawki z białymi kobietami, których mężowie dzielnie budują kapitalizm robiąc darmowe nadgodziny. Takie są fakty. Oni siedzą non-stop z rodziną (może nawet daleką, typu 7 kuzyn bratanicy), p0lak idzie do pracy (nawet niech będzie dobrze płatnej) - z nastawieniem "w pracy nie ma przyjaciół", "z rodziną dobrze wychodzi się na zdjęciu".
   Ta zmiana kulturowa zmiecie z planszy wiele osób, ale mogły to przewidzieć. To się dzieje od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawdopodobnie_permanentna_zielonka: Dobre komentarze, ale "Twoje" z dużej i "bogiem" z małej, to już trochę komiczny przejaw wojującego ateizmu ;p. I to usprawiedliwianie rozwalania społeczeństwa przez imigrantów też mi się nie podoba. Bo niby jakie są korzyści z tego, że łamią prawo, przez co inni są na straconej pozycji?
   A tak poza tym, wg. Chapmana jest 5 języków okazywania i otrzymywania miłosci: słowa wsparcia, spędzanie czasu razem, otrzymywanie prezentów, robienie czegoś dla drugiej osoby, fizyczny kontakt.
   Każdy człowiek rozumie 1 główny język i jeden dodatkowy.
   Jeśli w związek wejdą ze sobą ludzie, które rozumieją dwa różne języki miłości, to nie będą potrafili sobie jej okazać. Np. częsty przykład z życia - facet rozumie fizyczny kontakt i słowa wsparcia, a kobieta spędzanie czasu razem i otrzymywanie prezentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @wqeqwfsafasdfasd: Taka mala uwaga:

   Pracujesz długo i ciężko, więc na nic nie masz siły ani czasu. Jesteś od niej starszy, więc szybciej „dogania Cię czas” – pojawia się figura tatusia, łysina, drugi podbródek, a twoją pasją staje się leżenie i spanie.

   Niestety jest to opis bardzo powszechnej choroby, a nie zjawisko społeczne. Naprawdę duża cześć spoleczeństwa ma niedoczynność tarczycy. Skutkuje to tyciem, ciągłym zmęczeniem, sennością, łysiną (włosy stają się coraz słabsze), drugim podbródkiem (dokładnie tam jest chora tarczyca). No i w przypadku kobiet jest tak, że wstrzymuje im się miesiączka lub maja kłopoty z zajściem w ciąże, idą do ginekologa, ten sprawdza stan hormonów i wysyła na leczenie do endokrynologa. Facet tego wszystkiego nie ma, tzn pozostaje niezdiagnozowany. Na początku idzie na siłownie, za rada zony usiłuje "coś z sobą zrobić". Oczywiście niedobór hormonów z czasem wygrywa, pojawiają się powikłania, np. otyłość, cukrzyca itd. No i o ile cukrzycę u facetów się leczy, to tarczycy nawet się nie diagnozuje. Lekarze się wręcz upierają, że faceci nie chorują (sam tak miałem). A wystarczy proste badanie TSH i właściwa diagnoza, a potem leczenie (trzeba łykać hormony codziennie) i człowiek wraca do życia. Ale to nie u nas, nie przy naszej slużbie zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wqeqwfsafasdfasd: boże jaki typowy dla wykopka tekst. Jakbym czytał zlepek najpopularniejszych komentarzy na wypoku. Pewnie dodatkowo napisany przez stuleja który związek widział tylko w na wspólnej xd

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: Wojujący ateizm z powodu jednej literówki w potocznym związku frazeologicznym? Wow, that escalated quickly :D Żebyś Ty wiedział jak często ja muszę poprawiać (tam)Ci na małą literę pisząc szybko :D Nie doszukuj się obrazy uczuć tam, gdzie jej nie ma.

   I GDZIE Ty widzisz "usprawiedliwianie rozwalania społeczeństwa przez imigrantów"? Bo się nie odniosłem do tej części wywodu OPa? A czemu miałbym odnosić się do urojeń? Nie znam żadnej historii "ucieczki do imigranta", ba!, nawet do naszego własnego, ojczyźnianego bezrobotnego lowelasa też nie znam. Problemy w związkach naprawdę nie leżą nigdy w osobowości lub pozycji "tego trzeciego wierzchołka" zdrad/rozstań.

   A "teorii" Chapmana to nawet nie chce mi się komentować.

  •  

   pokaż komentarz

   @prawdopodobnie_permanentna_zielonka: Powiedz coś więcej o tej teorii Chapmana i czemu Ci nie pasuje. Co do reszty, ja się z Tobą zgadzam, więc nie doszukuj się w moim poście prowokacji. Twój post miał wydźwięk normalizujący ten mechanizm z imigrantami, ale rozumiem, że nie takie było jego założenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wscieklazielonka: Jak ja i kilka znanych mi osób jesteśmy chodzącymi kontrprzykładami takiej „teorii” to nie mogę jej traktować poważnie. Biografia Chapmana również nie daje mi podstaw do uznania go za autorytet. W kwestiach psychologicznych moja hierarchia wagi źródeł to 1) neuronauki afektywne, 2) neuropsychologia, 10) psychologia klasyczna, 100000) popsychologia, filozofia i protestanccy telepastorzy.

   I tak, kompletnie nie pochylam się nad wątkiem migracyjnym tego wykopu bo uważam go za absurdalnie doklejony do zupełnie innego, realnego problemu „umienia” w związki.

 •  

  pokaż komentarz

  Tym bardziej jak kolega z zagranicy bo to takie nowe,rozwijające i egzotyczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego murzyn w miniaturce ?

 •  

  pokaż komentarz

  Uszczęśliwienie kobiety nie jest trudne. Należy tylko być:
  1. przyjacielem,
  2. partnerem,
  3. kochankiem,
  4. bratem,
  5. ojcem,
  6. nauczycielem,
  7. wychowawcą,
  8. spowiednikiem,
  9. powiernikiem,
  10. kucharzem,
  11. mechanikiem,
  12. monterem,
  13. elektrykiem,
  14. szoferem,
  15. tragarzem,
  16. sprzątaczką,
  17. stewardem,
  18. hydraulikiem,
  19. stolarzem,
  20. modelem,
  21. architektem wnętrz,
  22. seksuologiem,
  23. psychologiem,
  24. psychiatrą,
  25. psychoterapeutą.

  Ważne też są cechy osobowości. Należy być:
  1. sympatycznym,
  2. wysportowanym ale
  3. inteligentnym ale
  4. silnym,
  5. kulturalnym ale
  6. twardym ale
  7. łagodnym,
  8. czułym ale
  9. zdecydowanym ale
  10. romantycznym ale
  11. męskim,
  12. dowcipnym i
  13. wesołym ale
  14. poważnym i
  15. dystyngowanym,
  16. odważnym ale
  17. misiem ale
  18. energicznym,
  19. zapobiegawczym,
  20. kreatywnym,
  21. pomysłowym,
  22. zdolnym ale
  23. skromnym i
  24. wyrozumiałym,
  25. eleganckim ale
  26. stanowczym,
  27. ciepłym ale
  28. zimnym ale
  29. namiętnym,
  30. tolerancyjnym ale
  31. zasadniczym i
  32. honorowym i
  33. szlachetnym ale
  34. praktycznym i
  35. pragmatycznym,
  36. praworządnym ale
  37. gotowym zrobić dla niej wszystko (np. skok na bank) czyli
  38. zdesperowanym (z miłości) ale
  39. opanowanym,
  40. szarmanckim ale
  41. stałym i
  42. wiernym,
  43. uważnym ale
  44. rozmarzonym ale
  45. ambitnym,
  46. godnym zaufania i
  47. szacunku,
  48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,
  49. wypłacalnym.

  Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby:
  a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany,
  b) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej czasu niż danej kobiecie,
  c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie była i co robiła,
  d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.

  Ważne jest, aby nie zapominać jej:
  1. urodzin,
  2. imienin,
  3. daty ślubu,
  4. daty pierwszego pocałunku,
  5. okresu,
  6. wizyty u stomatologa,
  7. rocznic,
  8. urodzin jej najlepszej przyjaciółki i ulubionej cioci.

  Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna