KIG: "Specjaliści, dobrze wykształceni zapłacą za koszty Polskiego Ładu"

KIG: "Specjaliści, dobrze wykształceni zapłacą za koszty Polskiego Ładu"

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni programem Polski Ład, dlatego że jest to program raczej podziału i redystrybucji, a nie produkcji, czy pomnażania sfery usług - mówił Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. W jego ocenie, koszty tego programu poniosą specjaliści oraz dobrze wykształceni.

 •  

  pokaż komentarz

  Wykształceni plebejusze, którzy chcą tylko zarobić na swoje mieszkanie lub dom.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 0_1_107310_Co_wybrac_przez_pluszowymis.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: IMG_7255.JPG

 •  

  pokaż komentarz

  Jak można publicznie w telewizji tak łgać, kłamać w żywe oczy, udawać, że jest super jak nie jest i nie będzie. Co to za zdrajcy w tym burdelu rządowym są...ha tfuu/ Najlepszy ich kalkulator programista 12k ... zyskasz 45zł, a stracisz 410...lol

 •  

  pokaż komentarz

  Jesteśmy bardzo zaniepokojeni programem Polski Ład, dlatego że jest to program raczej podziału i redystrybucji, a nie produkcji
  Niech oni już przestaną straszyć i narzekać. Dla dobrze zarabiających ten nowy podatek to nie są wielkie i odczuwalne kwoty a kraj się przez to trochę podniesie. A dobrze zorganizowana redystrybucja dóbr w rozwiniętym społeczeństwie jest czymś fundamentalnym, bo bogactwo się rozpływa na całość społeczeństwa a nie tylko na wybrane jednostki, cały kraj się wtedy rozwija. Oczywiście wcale nie twierdze że ma być po równo wszystkim ale różnice zarobkowe powinny być zmniejszane.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 Czyli twierdzisz że osoba pracująca 150h miesięcznie ma zarabiać tyle co pracująca 300? Bo w PL różnica w zarobkach wynika głównie z ilości przepracowanych godzin

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: No jak dla Ciebie 30k rocznie to nie jest odczuwalna kwota to się podziel ze mną pieniędzmi xD

   Zresztą - już Vati się obsrał i zapowiedział, że na ryczałcie będzie płaska stawka składki zdrowotnej, żeby mu przypadkiem specjaliści nie wyjechali.

   I tylko dodam, ze na tych zmianach najbardziej dostaną biedni, bo nie mają żadnej pozycji negocjacyjnej w rozmowach o podwyżkę i cały wzrost cen uderzy w nich najmocniej, bo specjaliści sobie odbiją właśnie w podwyżkach albo wzroście cen świadczonych usług.

   W sumie nie wiem po co ci odpisuje, bo mam pełną świadomość, że ty opłacany przez PiS jesteś i tylko czasem się zastanawiam, że ci nie wstyd xD
   Na twoim miejscu to ja bym na siebie w lustrze patrzeć nie mógł, ale widocznie masz niższe standardy moralne.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście wcale nie twierdze że ma być po równo wszystkim ale różnice zarobkowe powinny być zmniejszane.

   @mat888: do jakiego stopnia?
   Jeśli ktoś zarabia 1k zł i płaci 100zł podatku, ktoś inny zarabia 10k i płaci 1000zł podatku to kto płaci więcej podatku?
   Chodzą do tego samego lekarza, korzystają z tych samych dróg.... kto tu jest stratny?

   Teraz ten zarabiający 1k będzie płacił 0zł, a ten 10 000 będzie płacił 3000. Różnica zarobkowa zmalała.... czy to jest sprawiedliwe? Czy by było sprawiedliwe bogaci mają stać się biedni?

   Ten zarabiający 1k zyskał 100zł które wyda na konsumpcję, ten zarabiający 10k stracił 2k z których 1k wydał by na konsumpcję i 1k na inwestycję.

   Pytanie.... co trwale zmniejsza różnice wynagrodzeń w Państwie? Podatki, redystrybucja czy inwestycję?

   Największy spadek biedy w ciągu ostatnich 100 lat miał miejsce w Chinach dzięki industrializacji . Nie w Afryce dzięki milionom dotacji, i nie dzięki pomocy socjalnej w państwach zachodnich. Skoro tak bardzo troszczysz się o innych, które z tych wariantów okazało się skuteczniejsze w poprawie losu biednych?

   A te pieniądze z podatków... jak są wykorzystywane? Czy przypadkiem nie głównie na emerytury (które stanowią 50% budżetu) i pomoc socjalną?
   Jak pomoc socjalna czy emerytury zmniejszają różnicę zarobkowe?
   Eliminując kobiety z rynku pracy którym nie opłaca się pracować? Dając uprzywilejowanym grupom wczesne emerytury?

   Czy Państwo nie powinno wybudować żłobków zamiast dawać 500+ tak by aktywizować biednych? Czy Państwo nie powinno minimalizować strefy budżetowej (która jest nieproduktywna), by uwolnić pieniądze na inwestycję?

   Czy w kraju gdzie małe firmy zatrudniają 80% ludzi nie powinno się im się ułatwiać prowadzenia biznesu (zamiast tworzyć miliony przepisów, wolne niedziele, i bankrutować je niejasnymi przepisami podatkowymi)?

   Skoro Państwo tak źle zarządza pieniędzmi, czy moralne jest zabieranie tych pieniędzy tym którzy na te pieniądze zapracowali, i efektywnie nimi zarządzają?

   Czy na serio uważasz że osoby dobrze zarabiające, często dobrze wykształcone, mając możliwość pracować w bardziej sprzyjającym ich warunkach (czytaj, w innych krajach), tolerowały stały wzrost obciążeń podatkowych i opresji prawnej?

   Czy serio uważasz że w interesie zarabiającego 1000zł, płacącego 100zł podatku jest wyrugowanie osób zarabiających 10 000 i płacących 100zł w sytuacji gdy wspólnie korzystają z tej samej infrastruktury?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anomalocaracid: nadgodziny to akurat odrębny temat, szkodliwa patologia do rozwiązania w przyszłości. I wcale nie twierdze że ma być po równo jak sugerujesz

   cały wzrost cen uderzy w nich najmocniej, bo specjaliści sobie odbiją właśnie w podwyżkach albo wzroście cen świadczonych usług.

   @LegoBatmanRules: czytam podobne teksty od lat 90-tych przy każdej podwyżce pensji minimalnej. Należy wprowadzać potrzebne regulacje i nie słuchać baśni o wyprowadzkach i wielkim wzroście cen.

   W sumie nie wiem po co ci odpisuje, bo mam pełną świadomość, że ty opłacany przez PiS jesteś

   @LegoBatmanRules: ciągle o tym piszecie, jeżeli ktoś mi zapłaci za to co piszę sobie na wykopie z nudów to daj mi namiary bo widzę że w temacie jesteś.

   i tylko czasem się zastanawiam, że ci nie wstyd xD

   @LegoBatmanRules: nie wstydzę się swoich poglądów politycznych bo nie mam czego, poglądy mam w większości zgodne z PIS stąd moje komentarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Atomizer69: patrz
   obsrałeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Największy spadek biedy w ciągu ostatnich 100 lat miał miejsce w Chinach dzięki industrializacji

   @mr_D: dzięki wyzyskowi i kradzieżom. Tam się pracuje strasznie i są zakłady z kratami w oknach, tam jednostka się nie liczy. Bądź tego świadom.

   Nie w Afryce dzięki milionom dotacji, i nie dzięki pomocy socjalnej w państwach zachodnich.

   @mr_D: Afryka była kolonizowana i wykorzystywana na wszelkie sposoby, tam nie ma scentralizowanego rządu jak w Chinach który się sprzeciwił imperializmowi(kosztem milionów ofiar). A dotacje dla afrykańskich rejonów to są po to żeby wałki robić, ale to dość złożony temat.

   Skoro tak bardzo troszczysz się o innych, które z tych wariantów okazało się skuteczniejsze w poprawie losu biednych?
   Zależy jak rozumiesz biedę, dla mnie bieda to system wyzysku taki jak w USA, biedny kraj to taki gdzie ludzie muszą żyć na ulicach bo nie mogą sobie nic sami zbudować(bo państwowa ziemia i płać) ani pójść do prostej pracy na roli bo jej nie ma. A płacić trzeba.

   Jak pomoc socjalna czy emerytury zmniejszają różnicę zarobkowe?
   emeryci już nie zarabiają a biedni ludzie i bezrobotni powinni mieć minimum egzystencjalne zapewnione. Dzięki temu nie masz masowych rozbojów na ulicach.

   Czy na serio uważasz że osoby dobrze zarabiające, często dobrze wykształcone, mając możliwość pracować w bardziej sprzyjającym ich warunkach (czytaj, w innych krajach), tolerowały stały wzrost obciążeń podatkowych i opresji prawnej?
   Oczywiście że będą tolerowały to kwestia motywacji(zwrotów za edukację na przykład). Poza tym w rozwiniętych krajach też są wysokie podatki i będą je tam płacili będąc jednocześnie postrzeganymi jako element obcy w kulturze.

   Skoro Państwo tak źle zarządza pieniędzmi, czy moralne jest zabieranie tych pieniędzy tym którzy na te pieniądze zapracowali, i efektywnie nimi zarządzają?

   Nie uważam że państwo źle zarządza, są za małe wpływy finansowe do budżetu i na tym poziomie są też usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888:

   Oczywiście wcale nie twierdze że ma być po równo wszystkim ale różnice zarobkowe powinny być zmniejszane

   A z jakiej racji?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 Weź się lepiej do roboty zamiast łapy wyciągać

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Ponad 1,5k miesięcznie więcej miałbym płacić. Zapłacisz za mnie skoro to takie małe kwoty?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888:
   Znowu prace na roli ci sie skonczyły, bezrozumny kmiocie? Zaraz ci coś znajdę.

  •  

   pokaż komentarz

   kraj się przez to trochę podniesie.

   @mat888: po rządach pisu tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888:

   dzięki wyzyskowi i kradzieżom. Tam się pracuje strasznie i są zakłady z kratami w oknach, tam jednostka się nie liczy. Bądź tego świadom.

   Czy zatem uważasz że za czasów Mao było lepiej (sprawiedliwiej)? Czy może w Afryce udało się to zrobić lepiej dzięki moralnym i sprawiedliwym organizacjom charytatywnym? No ja rozumiem krytykę patologii kapitalizmu (tu się zgadzam), ale twierdzenie że lepiej by ludzie głodowali niż by funkcjonowali w "niemoralnym" kapitalizmie jest ... hmm niepragmatyczne delikatnie mówiąc.

   Afryka była kolonizowana i wykorzystywana na wszelkie sposoby, tam nie ma scentralizowanego rządu jak w Chinach który się sprzeciwił imperializmowi(kosztem milionów ofiar). A dotacje dla afrykańskich rejonów to są po to żeby wałki robić, ale to dość złożony temat.

   Chiny też były kolonizowane, atakowane i były dzięki komunizmowi w jeszcze gorszej sytuacji. Dodatkowo, Afryka to kontynent, i na nim były różne kraje. Np taki RPA było bardzo bogate, ale to dzięki industrializacji, a nie dzięki "moralnej" pomocy. Temat kolonizacji jest owszem słuszny, jednak, jak to ma się do prostej prawdy: droga do bogactwa wiedzie przez kapitalizm, a nie socjalizm.

   Zależy jak rozumiesz biedę, dla mnie bieda to system wyzysku taki jak w USA, biedny kraj to taki gdzie ludzie muszą żyć na ulicach bo nie mogą sobie nic sami zbudować(bo państwowa ziemia i płać) ani pójść do prostej pracy na roli bo jej nie ma. A płacić trzeba.

   Primo, nie odpowiedziałeś na pytanie do którego się odnosisz. Secundo: domyślam się że odnosisz się do rozwarstwienia społecznego, i w tej sprawie i sprawie USA się zgadzam. Skoro o USA mowa, tam też był "nowy ład" i jest sporo opracowań które wskazują na to że tylko pogłębił i przedłużył on kryzys lat 30tych.
   Zgadzam się też z tym że osobom biednym należy pomagać, nie zgadzam się jednak co do metod. Pomoc musi być doraźna i celowa (roboty publiczne, inwestycje, ulgi dla początkujących przedsiębiorców), a nie stała i uznaniowa (500+, pomoc górnikom, wcześniejsze emerytury, stała pomoc socjalna dla biednych rodzin bez warunków podjęcia pracy). Powinna też być skierowana w edukację (jak żłobki, dobrej jakości szkoły w biednych dzielnicach - tego szczególnie brakuje w USA), i służbę zdrowia.

   emeryci już nie zarabiają a biedni ludzie i bezrobotni powinni mieć minimum egzystencjalne zapewnione. Dzięki temu nie masz masowych rozbojów na ulicach.

   I tak i nie. Tak: emeryci nie zarabiają i powinni mieć zapewnione środki... ale nie w przypadku gdy emerytem jest się w wieku 45 lat, ani nawet w wieku 55. Ponadto wiek przejścia na emerytury powinien być równy (precz z dyskryminacją).
   Ponadto, emerytury na obecne pokolenie zostało przez Państwo przejedzone (rezerwa demograficzna, prywatyzacja, OFE) co jest kolejnym dowodem na to że Państwu powinno opwierząć się minimum środków (vid wysokie podatki to marnotrawstwo pieniędzy).
   Nie: biedni nie powinni mieć minimum egzystencjalnego... biedni powinni móc otrzymać je w pewnych warunkach, i uwaga uwaga, tak też się dzieje w przypadku ośrodków dla bezdomnych które nie wpuszczają osób pijanych (słusznie). Obecna polska bieda osób poniżej 50 roku życia to albo uzależnienia (i te osoby powinno się leczyć, a nie dawać im pieniądze), lub osoby niepełnosprawne (te słusznie powinny i w większości otrzymują niezbędne środki do życia... ponad minimum). Jak już wspomniałem, każdy kto jest w trudnej sytuacji powinien otrzymać celową i ograniczoną w czasie pomoc. Osoby 50+ powinny być aktywizowane i powinny otrzymywać owe minimum o którym mówisz pod warunkiem że się aktywizują, lub też są w wieku emerytalnym.
   Czy są inni biedni spoza tej listy?

   Oczywiście że będą tolerowały to kwestia motywacji(zwrotów za edukację na przykład). Poza tym w rozwiniętych krajach też są wysokie podatki i będą je tam płacili będąc jednocześnie postrzeganymi jako element obcy w kulturze.

   Czyli podatki takie jak w krajach rozwiniętych, socjal najwyższy w europie, wiek przejścia na emeryturę najniższy w europie a służba publiczna (i zdrowia) taka jak w krajach biednych, demokracja jak na Białorusii... no coś się nam chyba tutaj nie spina.
   Rozumiem że podatki w innych krajach są wyższe, i nawet uwierz nie miałbym problemu z ich podnoszeniem gdyby były one dobrze zarządzane. Uważam jednak że tak nie jest. Obniżenie wieku emerytalnego, 500+, i wszystkie te "małe podatki" w sytuacji tak tragicznej służby zdrowia, rozpadu praworządności i ładu demokratycznego są niczym innym jak degradacją Państwa.

   pozdrawiam, i dziękuję za polemikę

  •  

   pokaż komentarz

   Zapłacisz za mnie skoro to takie małe kwoty?

   @abcasdf: ja zapłacę za siebie i ty za siebie, to nowy podatek a nie zbiórka charytatywna. Poza tym ten podatek nauczy ludzi wydawania pieniędzy bo jak komuś zacznie brakować to znaczy że jest utracjuszem, z nadmiernym konsumpcjonizmem również należy walczyć.
   .

   po rządach pisu tak?

   @diogene: w trakcie, trwają prace
   @mr_D: za długie i nie chce mi się czytać

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Nawet gdyby podatki wzrosły o 50zł w skali roku, to nadal są to moje ciężko zarobione pieniądze i nie podoba mi się to, że ktoś chce mi je zabrać.

  •  

   pokaż komentarz

   to nadal są to moje ciężko zarobione pieniądze

   @Faraday: nie są bo nie mówimy o pieniądzach(i majątku) które już zarobiłeś a które dopiero mógłbyś zarobić w przyszłości. A podatki trzeba płacić żeby społeczeństwo dobrze funkcjonowało.

  •  

   pokaż komentarz

   @LegoBatmanRules: ciekawe na jakiej umowie piszą te wysrywy. Dzieło? 100 postów dziennie, zlecenie?. Sami widzą ze mniej zarabiają

  •  

   pokaż komentarz

   @mr_D: nie odpisuj temu trolowi. Sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Oj tak byczki państwo mniebedzie uczyć wydawania pieniędzy xD jesteś zwykłym socjalistycznym zamordysta. Jak tam, ile od podatników pensji dostajecie teraz?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Co do afryki. Afryka nie jest biedna bo byla kolonizowana. Afryka byla kolonizowana bo byla biedna i slaba. Dzieki kolonizacji stala sie bardziej rozwinieta.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 Po pierwsze, skąd ty wiesz, jak kto (i na ile) to odczuje. Jesteś każdą z tych osób, które stracą? Jak możesz "odczuwać" w ich imieniu? Po drugie, już jeden taki socjalizm to państwo miało w swojej historii. Zabierało się kułakom I co z tego wyniknęło? Po trzecie, jeśli zabierze się tym, którzy coś tworzą, to ma ich do czegoś zmobilizować? Po czwarte, jeśli się da tym co i tak nic nie tworzą, to zaczną budować nową ojczyznę? Jeśli chcemy mieć kiedyś lepiej to teraz trzeba inwestować. W wiedzę i umiejętności przede wszystkim. Ten WAŁ tego nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: To jest czysty komunizm, od lat ciężko pracowałem, zarabiam dobrze. Dlaczego mam oddawać tym, którym pracować się nie chce. Vati może sobie wymyślać daniny, ale ludzie nie są głupi. Jest już cała masa sposobów na obejście jego zdrowotnego, a przy okazji i pitu. Chytry trafi dwa razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: kraj się zesra, a nie podniesie. Jesteś ekonomicznym analfabetą.

  •  

   pokaż komentarz

   Oj tak byczki państwo mniebedzie uczyć wydawania pieniędzy

   @abcasdf: jeżeli szkoda ci 1.5k na podatki to coś poszło nie tak po prostu, nie wiem może to hazard albo alkohol. W każdym razie to są śmieszne pieniądze przy wysokich zarobkach.

   Jak tam, ile od podatników pensji dostajecie teraz?

   @abcasdf: a ty z urzędu skarbowego? weź wezwanie do urzędu pocztą przyślij, stawię się.

   Dzieki kolonizacji stala sie bardziej rozwinieta.

   @NexciaK: no nie zgodzę się, już lepsze są te warunki plemienne które sprawdzały się od tysięcy lat niż masowe i nieodwracalne zatruwanie środowiska które będzie szkodzić ludziom przez setki lat bo nikomu nie opłaca się naprawa tej sytuacji. Europejskie eksperymenty społeczne doprowadziły do ludobójstwa w Rwandzie, klęsk głodu i paru innych rzeczy. To nie jest rozwój tylko system wyzysku, w Nairobi(i nie tylko) istnieją ogromne slumsy podmiejskie nad którymi ONZ wybudowało sobie siedzibę i latami zastanawiają się co by tutaj wymyślić. Kolonizacja rozwaliła ten obszar gospodarczo i politycznie, to nie jest rozwój afrykańskich regionów tylko zachodniego dobrostanu który się kiedyś rozpadnie z wielkim hukiem.

   Jak możesz "odczuwać" w ich imieniu?

   @paq-stone: mam rozwiniętą empatię i wiem ile jest człowiekowi potrzebne do życia a ile do życia w przepychu.

   Po drugie, już jeden taki socjalizm to państwo miało w swojej historii.
   rządy okupacyjne nigdy nie są dobre, tak samo jak wynoszenie złodziejów i morderców do władzy. Nikt nie chce zabierać ludziom majątków tylko zwyczajnie opodatkować pracę, zmniejszyć dysproporcje zarobkowe. I nie ma w tym nic złego bo bogactwo musi się rozpływać w społeczeństwie a nie koncentrować na pojedynczych jednostkach, nie tędy droga.

   To jest czysty komunizm,
   Nie ma w tym nic z komunizmu. Komuna to by ci cały posiadany majątek uspołeczniła zamiast podatku od PRZYSZŁYCH zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 ja już ani grosza więcej im nie dam, bo podatki jakie tu płacę są gigantyczne, a nic w zamian nie dostaję, leczyć się muszę prywatnie, na policję liczyć nie mogę. Także jak tylko wejdzie nowy wał, to przeprowadzam się z rodziną i firmą do innego kraju i mam wszystkich ludzi twojego pokroju w dupie. Przez takich ludzi jak ty ten kraj nie ma żadnej przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: a z jakiej racji ja mam płacić więcej? Może niech się że ma za górników i ich 13, 14, 15 i inne dodatki, oraz za mundorowki a nie ludzi co na swój dobrobyt zapracowali własną praca a nie paleniem opon w Warszawie. "wszystkim po równo" już w tym kraju było, jak się skończyło wiadomo choć PiS co widać po ich kadrach to PZPR bis więc z sentymentu ich ciągnie do tamtego modelu.

  •  

   pokaż komentarz

   jeżeli szkoda ci 1.5k na podatki to coś poszło nie tak po prostu,

   @mat888: Tak, szkoda mi 1,5k na podatki zamiast dać to dziecku, albo wysłać je do prywatnej szkoły muzycznej. Nic nie poszło nie tak, bo zarabiam więcej niż 95% Polaków, gardzę socjalistycznym podjesciem robin hooda, gdzie taki typ jak ty na politycznych usługach z publicznej kasy będzie mi mówił, ze nie potrafię rozporządzać swoim budżetem. Jesteś bezczelnym człowieczkiem, jak ty możesz patrzeć w lustro?

  •  

   pokaż komentarz

   @abcasdf pewnie gdyby również miał tyle do zapłaty to zmieniłaby się troszkę jego optyka

  •  

   pokaż komentarz

   @kasztanjanxD: To jest albo trol polityczny który czerpie z budżetu garściami, albo koleś na minimalnej z niespełnionymi ambicjami. Innych o podanych poglądach nie znam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Jeśli 1.5k to śmieszne pieniądze to oddaj mi. Chętnie przyjmę, numer konta wyślę na priv. Tylko pamiętaj do 10 każdego miesiąca, bo komornika naślę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasztanjanxD: Tak czy inaczej widać ze ma kompleksy, bo coś mu w życiu nie wyszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @abcasdf no jak każdemu, który głosuje na PiS. To partia dla ludzi zawistnych i niespełnionych. Dlatego taki sukces odnieśli w Polsce niestety

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: czy szkoda mi 8000 miesięcznie składki zdrowotnej, która jest wyzyskuem i nic nie daje. Tak szkoda. Po covidzie żeby względnie funkcjonować wydałem już 25000 zł na prywatne wizyty i zabiegi. NFZ proponuje mi wizytę za 1.5 roku. W tym czasie zdechnę jeśli będę czekał, a jak będę musiał płacić zwiększona składkę nie będzie mnie stać na leczenie. A gdy nie będzie mnie stać na leczenie nie zarobięi gówno dostanie państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Przez takich ludzi jak ty ten kraj nie ma żadnej przyszłości.

   @thcl: @Quixotic: dzięki takim ludziom jak ja(pracującym w Polsce) ten kraj się rozwija, a za jakość usług publicznych możesz podziękować kombinatorom podatkowym, którzy wyprowadzają zyski za granicę a jak trzeba się leczyć to wracają do Polski. Należy tępić takie zjawiska z całą surowością prawa.

   jak ty możesz patrzeć w lustro?

   @abcasdf: w lustro patrzę z dumą, a jak chcesz dziecko posyłać do elitarnych szkół to załap się do krajowej elity. Jeśli potrafisz.

   pewnie gdyby również miał tyle do zapłaty to zmieniłaby się troszkę jego optyka

   @kasztanjanxD: dawno uznałem że nie będę na wykopie pisał o sobie ani swoich zarobkach(sukcesach), za dużo tu skrzywionych ludzi siedzi. Poza tym jestem idealistą, nie można mnie kupić.

  •  

   pokaż komentarz

   w lustro patrzę z dumą, a jak chcesz dziecko posyłać do elitarnych szkół to załap się do krajowej elity. Jeśli potrafisz.

   @mat888: Nie mam ambicji bryowalc na salonach, ale ludzie z takimi kompleksami ja ty na pewno by chcieli. Kończę dyskusję, bo to do niczego nie prowadzi. Skończy się wasza władza to będziesz siedział w jakimś samorzadiku w pcimiu dolnym i pozostanie ci tylko pisać wysrywy na wykopie. Nie pozdrawiam serdecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Kończę dyskusję, bo to do niczego nie prowadzi.

   @abcasdf: kończysz bo nie masz argumentów żadnych i musisz do osobistych wycieczek się odwoływać. Nie ogarniasz po prostu że ktoś może mieć odmienne zdanie i preferencje polityczne i nazywasz takich ludzi trollami. No i jesteś niemiły ogólnie. Ja tam ci życzę dobrej nocy i zmiany poglądów na bardziej pro-społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Jak mówiłem, skończy się wasza władza to zaczną się chude lata. Socjaliści zawsze chętnie wydają cudza kasę, nigdy swoją.

  •  

   pokaż komentarz

   @mr_D: Kurła, mądrzejszego wpisu dawno nie przeczytałem. TL:DR ***** ***

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Rzadko mam ochotę wchodzić z dzbanami w dyskusje ale twój komentarz przechodzi najświętsze granice. Przestań oglądac TVP, otwórz działalność, zobacz jak ciężko jest dojść do jakiegoś poziomu stabilizacji i zarobków i ile trzeba oddawać tej mafii z wiejskiej która obstawia sobie przy korycie swoich szwagrów, szwagierki, gosposie. Może otworzysz oczy i zobaczysz że sekret tkwi w wolnym rynku i sprawiedliwości. Ludzie nie są i nigdy nie będą równi, więc z jakiego powodu państwo ma sztucznie do tego doprowadzać. Precz z komuną!

  •  

   pokaż komentarz

   Rzadko mam ochotę wchodzić z dzbanami

   @Uli23: w tym momencie skończyłem czytać. Poważnie myślałeś że wejdę z kimś tak prostym jak ty w dyskusję?

  •  

   pokaż komentarz

   @diogene: w trakcie, trwają prace

   @mat888: chodzi mi o to że Polska musi się podnieść po tych 6 latach rządów pisowskich miernot?

  •  

   pokaż komentarz

   @mr_D: niestety w kraju mamy niską kulturę zatrudnienia. Większość przedsiębiorców nie myśli o rozwoju, tworzeniu miejsc pracy bardziej specjalistycznych i wsparcia ambitnych pracowników w rozwoju. Celem jest dojście do momentu gdzie inni pracują na "mnie" najlepiej jak najmniejszym kosztem i omijaniem podatków gdzie tylko się da. A może po prostu pracuje w złej firmie.

  •  

   pokaż komentarz

   chodzi mi o to że Polska musi się podnieść po tych 6 latach rządów pisowskich miernot?

   @diogene: też rząd ma wtopy ale jest jeszcze dość kompetentny, poczekaj aż partie typu konfederacja albo lewica dojdą do władzy(z liderami bez żadnych osiągnięć ani nawet wykształcenia) to zmienisz zdanie i będziesz wspominał PIS z wielkim sentymentem albo nawet nostalgią.

  •  

   pokaż komentarz

   @abcasdf: może ktoś obliczył że lepiej jest żeby 200 osób było stać na nowego vw golfa niż jednego na Audi Q8.

  •  

   pokaż komentarz

   @kelimak_retsam: I ten kto ma audi ma sponsorować tych którzy nie maja? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Podatek uczy wydawania pieniędzy? Ciekawe. Sam się nauczyłem wydawać i zarabiać i teraz mam ile mam, nie potrzebuje podatków, żeby się tego nauczyć.
   Raczej ludzie z biedą umysłową powinni się nauczyć wydawać, żeby nie jechać na Bocianach.
   Planowanie wydatków to wyższa umiejętność, większość społeczeństwa nie umie zaplanować najbliższego miesiąca.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 O! k?@!a! Ale Ty jesteś głupi... To też pewnie jest za długie i nie chce Ci się czytać...

  •  

   pokaż komentarz

   @LegoBatmanRules żebyś ty się nie odezwał z tym ryczałtem, jak wprowadzą progresję i niższe stawki będą tylko dla zarabiających do 10k. Nie wiem teraz o co ci chodzi z tobą płaską skladka, będzie płasko. Czyli każdy zapłacił po 9% składki od dochodu lub od przychodu, ale nie wiem gdzie tu widzisz jakieś ustepstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Jesteś jednym z najgłupszych ludzi, których komentarze miałem okazję czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 Podatki uderzą głównie w najbiedniejszych bo bogatsi nie wykupią towarów i usług a ceny wzrosną

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 20k rocznie nazywasz nieodczuwalnymi? Dlaczego mam płacić więcej? Dostanę coś więcej? Leczyć siebie oraz rodzinę muszę prywatnie bo nie idzie nic państwowo zrobić. Ja osobiście zrobię wszystko żeby tych pieniędzy nie oddać. Księgowy zarobi, spółka pośrednia zarobi a k*rwa socjalistom nie oddam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 Czyli jak dzwonisz po "elektryka" bo Ty się np. na tym nie znasz, to mu nie zapłacisz w imię zmniejszania różnic płacowych? Wy pisowcy jesteście śmieszni, jak w czarnym humorze...

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: ja uważam, że rynek powinien być wolny, bez karteli, a polscy pracodawcy IT kombinowali, manipulowali, by Ci z układu żyli dobrze, a reszta pracująca nawet cieżej pracowała za mniejsze pensje na ych z układu

  •  

   pokaż komentarz

   @paq-stone: feudallizm też był - brak możliwości dopchania się do koryta, jeśli nie było się dobrze urodzonym...

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: >

   Cytowany tekst...@mr_D: za długie i nie chce mi się czytać <

   Typowy wyborca PiS xD

  •  

   pokaż komentarz

   Dla dobrze zarabiających ten nowy podatek to nie są wielkie i odczuwalne kwoty a kraj się przez to trochę podniesie.

   @mat888:
   To jest największa podwyżka podatków odkąd żyję xD. Kto się podniesie z czego? Czemu k!?#a kłamiesz?

   źródło: consent.youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888:

   nie wstydzę się swoich poglądów politycznych bo nie mam czego, poglądy mam w większości zgodne z PIS stąd moje komentarze.

   A powinieneś się wstydzić, że kupujesz taką tanią propagandę, przecież tu nie zaproponowano żadnych reform, a jedynie zabranie innym i danie tym mniej zaradnym według reguły - dej mnie bo mam mniej ¯\_(ツ)_/¯ ale cóż typowy wyborca pisu jest typowy. Wy twierdzicie że nie płacicie żadnych podatkowy, a co dopiero tłumaczyć takiemu oszołomowi jak skończy się taka redystrybucja

  •  

   pokaż komentarz

   PiS

   @mat888: popracuj jeden miesiac za darmo bo tyle wyniesie srednio w ciągu roku wzrost podatkow i opowiedz mi jak sie z tym czujesz. Pamietaj ze panstwu polskiemu powinno zależeć na wydawaniu kasy w polsce bo z kazdego towaru ma 23% podatku. A kolejne zapewnienia ze pieniądze trafią tam gdzie trzeba moga se wsadzić..... Wolabym mieć ta jedna wyplate i móc ja wydac na prywatne leczenie. A nie by gdzies przepadla na koncie jakiegoś posła. Jak zawsze i
   nie ważne kto jest u wladzy