Dlaczego pielęgniarek nie cieszą 4 miliardy PLN od rządu PiS i ogłaszają strajk?

Dlaczego pielęgniarek nie cieszą 4 miliardy PLN od rządu PiS i ogłaszają strajk?

„To, co nam zgotował minister Niedzielski, to jest upokorzenie pielęgniarek" - mówi Longina Komorowska, wiceprzewodnicząca OZZPiP. „W ustawie zaplanowana jest dla niektórych z nas taka sama płaca jak dla zawodów niemedycznych. A kto odpowiada za życie i zdrowie ludzi?"

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: no i pojechalam i w koncu nie musze sie zastanawiac, czy kupic kurtke, czy buty,bo obu rzeczy w jednym miesiacu nie dalo sie, czy siedziec i plakac bo pralka sie popsula, a nie stac mnie w tym momencie na jej naprawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Juzefina "niech jadom" jak ja Cię dawno nie widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: no i pojechalam i w koncu nie musze sie zastanawiac, czy kupic kurtke, czy buty,bo obu rzeczy w jednym miesiacu nie dalo sie, czy siedziec i plakac bo pralka sie popsula, a nie stac mnie w tym momencie na jej naprawe.

   @lucyana1964: Wiesz jaki jest problem z pielęgniarkami u nas w kraju ? Dlaczego tak mało osób sie za nimi wstawia? Otóż gro ludzi ma bardzo NEGATYWNE doświadczenia z osobami zwanymi pielęgniarkami. Wynika to głównie z tego że mamy małą styczność z nimi a jeśli już to z reguły w sytuacji niecierpiącej zwłoki lub w stanie zagrożenia zdrowia. Zerowa empatia niestety nie pomaga pielęgniarkom. Za to covidowe praktyki pielęgniarek, skutecznie dobiły opinie o tym zawodzie bo ważniejsza jest maska niż lejąca się krew. Ja rozumiem, ze pielęgniarki sa potrzebne i bez nich kazdy szpital czy przychodnia padnie ale NIESTETY za odbiór tego zawodu odpowiadaja same pielęgniarki i jest mi przykro że same sobie wyrobiły taka a nie inna opinie. Jesli ktoś mnie spotka po raz pierwszy i ja odpierdziele jakis numer albo zachowam sie jak prostak to w oczach tej osoby zawsze będe prostakiem mimo ze to tylko 1 spotkanie było. I na tym zjawisku cierpi wasz zawód bo czarnych owiec pierwszego kontaktu macie za dużo. Można minusowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964 do jakiego kraju? W jakim też brakuje pielęgniarek?

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: Kilka razy niestety musiałem skorzystać ze szpitala i opieki "pielęgniarek" za ich podeście i opryskliwość im trzeba zabrać niz dać, w prywatnych klinikach polecały by na zbity pysk. W rodzinie mam osobę która pracuje w szpitalu i z pierwszej ręki wiem ze środowisko pielęgniarek jest skłócone miedzy sobą i roszczeniowe. O ile do ukraińskiego lekarza nie chciałbym trafić o tyle pielęgniarki można śmiało wymienić na Ukrainki.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964 do jakiego kraju? W jakim też brakuje pielęgniarek?

   @salvador5000: W każdym kraju UE. Każdy kraj UE dba o swój system zdrowotny, a dobry system zdrowotny = duża ilość lekarzy/pielęgniarek/ratowników medycznych

  •  

   pokaż komentarz

   im trzeba zabrać niz dać

   @modem77: To zabierz. Zamiast niemilej pomocy za gówniane pieniądze dostaniesz zero pomocy za gówniane pieniądze XD

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: ja wiem, że niektórzy są za głupi aby to ogarnąć.
   Ale jeśli narzekamy na jakość pielęgniarek czy nauczycieli to "zabieranie im" nie poprawi sytuacji.

   By ją poprawić trzeba byłoby zwiększyć wynagrodzenia - gdyby opłacało się być pielęgniarka, więcej osób by się zgłaszało, byłaby większa konkurencja, a co za tym idzie gorsze jednostki traciłyby pracę, na ich miejsce wchodziłyby lepiej wyszkolone i zadowolone osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   za ich podeście i opryskliwość im trzeba zabrać niz dać, w prywatnych klinikach polecały by na zbity pysk

   @modem77: w prywatnych klinikach widocznie zarabiają więcej a i praca mniej obciążająca to milsze są ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu no dba o ich brakuje, że muszą ściągać tańsze z Polski. Dlatego pytam jaki kraj, że w cudownej służbie zdrowia brakuje pielęgniarek.

  •  

   pokaż komentarz

   @salvador5000: Co jest lepszym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz najszybciej 5 tysięcy pracowników, którzy muszą przez kilka lat studiować?

   A) Ściągnąć w chwilę z kraju obok oferując im godną wypłatę (taką, jaką każdej innej pielęgniarce)
   B) Czekać, aż 5 tysięcy osób rozpocznie studia pielęgniarskie i je skończy

   Poprawna odpowiedź to C

   C) Ściągnąć pielęgniarki z krajów obok oferując im godną wypłatę + szkolić własne pielęgniarki

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: tylko zauważ, że 99% osób co wyjechało uczyło się na koszt polskiego podatnika, a to są duże pieniądze, oczywiście to normalne, że ludzie wykorzystują darmowe studia, ale jednak uczciwe to nie jest, gdy podatnicy płacą za studia fortunę, a lekarz po ich ukończeniu od razu wyjeżdża z kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: Tak samo negatywny jak do każdej, ale to każdej grupy który odważy się ubiegać o swoje albo jest nie na rękę pseudowladzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: @modem77: no tak, ciekawe czemu pielęgniarki są opryskliwe? Bo może właśnie za mało zarabiają przez co chodzą cały czas przepracowane, wypalone zawodowo i za takie pieniądze po prostu nie chce im się z tym wszystkim użerać.

   Ja im się nie dziwię, ale wam dzbanom jak najbardziej

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: a pieprzysz takie farmazony. Sam robię w prywatnym ośrodku i dopiero w prywatnym uja kładzie się na jakość usług. I to nie chodzi o pielęgniarki, że się nie angażują w pracę bo mamy naprawdę zgraną, empatyczną ekipę ale o rządzących tym ośrodkiem. Byleby zatkać dziurę, byleby się zgadzało w papierach a cała reszta to ich nie obchodzi. Kasa się liczy a nie pacjent a pielęgniarki mimo, że robią naprawdę dużo i mają ogromną wiedzę to zawsze są uważane za te najgłupsze i bezczelne bo takie ma społeczeństwo właśnie podejście do opieki pielęgniarskiej bo jakaś stara, wypalona Bożena co ma już przepuklinie i bradykardię i ma totalnie wywalone na pracę i pacjentów, buduje nam niestety wizerunek. Doskonale sobie zdaje sprawę że za to co robimy to powinny być zdecydowanie większe pieniądze. Magazynier niedługo zarobi tyle co pielęgniarka a jaka on ma odpowiedzialność? Że pomidory mu spadną z paleciaka? Szkoda słów na to

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77:

   Kilka razy niestety musiałem skorzystać ze szpitala i opieki "pielęgniarek" za ich podeście i opryskliwość im trzeba zabrać niz dać, w prywatnych klinikach polecały by na zbity pysk

   To oficjalny przekaz dnia? Widzę już któryś raz tę samą argumentację. Ciekawe w pisowskiej szczujni dzisiaj o 19:30 się pojawi ten przekaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: xD przecież tak samo płacisz za studia informatyków, którzy pracują w zagranicznych korporacjach albo socjologów, którzy nie pracują w ogóle ;) co to za p!?!#$!enie, studia dla każdego są darmowe.

   Pielęgniarka to zawód niezwykle potrzebny, niezwykle stresogenny, nieodpowiednio opłacany i w dodatku przemęczony jakimiś chorymi godzinami pracy. To są osoby które, ratują ludzkie życie na równi z lekarzami i ratownikami medycznymi, to powinien być zawód dla elit. Nie wiem jak społeczeństwo nie tylko w sumie polskie mogło doprowadzić do tego, że pielęgniarki, ratownicy medyczni i nauczyciele to zawody które kojarzą się z niską pensją i ogólnie troche z byciem nieudacznikiem, przecież to powinna być elita narodu, jedni uczą nasze dzieci a drudzy ratują nasze życie. Jak dotego doszło?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @LB55: co nie zmienia faktu, że tak nie powinno być, niektóre studia w przypadku braku podjęcia pracy powinny być płatne
   dla mnie to wszystkie powinny być płatne, ale jest jak jest, póki co na Węgrzech się wzorujemy, a tam tak właśnie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: to taki znak rozpoznawczy emigrantów, że po wyjeździe nie mogą pisać poprawnie po polsku bo nie używają polskich znaków? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Gdyby wszystkie studia były płatne to spoko tylko wyobraź sobie, że idziesz na studia pielęgniarskie albo nauczycielskie za które musisz wybulić w ch%@ hajsu, którego w sumie nie masz bo skad? A potem idziesz do pracy, w której dostajesz pensję, że jak ktoś wyżej napisał musisz decydować czy w tym miesiącu nowe buty czy kurtka albo średnio jest co do garnka włożyćz, a praca nie jest lekka prosta i przyjemna przy komputerku, tylko zap?$$!!?asz albo z cudzymi dziećmi( a stara chińska klątwa mówi: 'obyś cudze dzieci uczył') albo wśród chorych i starych ludzi którymi się trzeba zająć. I kto by na takie studia poszedł? To i tak już są w sporej części ludzie z powołaniem bo o ile wyobrażam sobie, że można być nauczycielem bez powołania, mieć wszystko w dupie 2 miesiące wakacji w roku i jakoś sobie tam do emerytury przebimbać, robić z dupy kartkówki, wystawaić oceny od czapy to już chyba w pielęgniarstwie się tak nie da. Myślę, że mielibyśmy jeszcze większy problem z brakiem rąk do pracy niż mamy teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Wynika to głównie z tego że mamy małą styczność z nimi a jeśli już to z reguły w sytuacji niecierpiącej zwłoki lub w stanie zagrożenia zdrowia.

   @Bigbluee: Ale pieprzenie. Ja taki sam rodzaj kontaktu mam ze strażakami, ratownikami GOPR i Avengersami, a jednak mam do nich pozytywne nastawienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trochutak: No dzbanuszku nikt nie będzie ci płacił za to ze jesteś nie miły :) A jak ci praca nie odpowiada to ją zmień proste, czego nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: to sobie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę, gdzie dostają tyle ile chcą xD
   tam się nie słyszy o "bardzo niemiłych pielęgniarkach z Polski" xD

   NIECH JADĄ xD

  •  

   pokaż komentarz

   @LB55: no to napisałem obowiązek pracy przez ileś lat lub zwrot pieniędzy za studia w kluczowych zawodach

  •  

   pokaż komentarz

   @Trochutak: Dokładnie :) Jak mi sie cos nie podoba np. praca to ja zmieniam, to nie PRL ze w jednym zakładzie pracy przez 30lat. I tylko daj i daj... Nie będzie pielęgniarek to i ceny płac wrosną... Naprawdę tego nie rozumiesz :D Mało jest specjalistów to i dobrze zarabiaj. Daj bo mi sie należy :D A co Pielęgniarka zrobiła, szkolenia itp. przez swoja "karierę" okazuje sie ze tylko studia czy tam liceum. Nie wiem, dla mnie mogą wyjeżdżać jeszcze im drogę wskaże na Niemcy. Dla mnie to sa chamidła i tyle i za każdym razem jadę z nimi bo inaczej sie nie da, rzadko kiedy trafiam na normalne podejście do pacjenta obrażona na starcie bo pacjent przyszedł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee a widzisz napisałeś " jeśli ktoś mnie spotka poraz pierwszy i ja odpierdziele jakiś numer albo zachował się jak prostak to w oczach tej osoby zawsze będę prostakiem ...." A widzisz ty prostak położą cię do szpitala ,a taka pielęgniarka ma takich prostaków po kilku w miesiącu na kazdej sali ..ty jako pacjent sobie położysz się i proszę koło mnie chodzić ,bo ja jestem Pan pacjent i mi się należy ... I tak po kilku dziennie ,dzień w dzień miesiąc w miesiąc . Wybacz można sobie wyrobić ,obojętność . Powiesz skoro taka się zrobiła to pomyliła zawody i niech zmieni ? Kazdy człowiek jest inny . Kasjerka w sklepie może też być opryskliwa ,tylko że kasjerka w sklepie nie zmienia ci zaszczanego pampersa i nie myje ci zasranej dupy ..

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: no tak, a potem płaku płaku, bo 1 pielęgniarka przypada na cały oddział, aaaale zarobi za to 2 pensje - czyli znowu, przepracowana, brak czasu dla innych pacjentów przez co "musi" być niemiła, żeby mogła wykonywać swoją pracę.

   Nie porównuj pracy wykonywanej w innych zawodach, do pracy wykonywanej przez lekarzy/pielęgniarki - to jest zupełnie inna specyfika pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: Jeszcze rok studiów z ratownictwa. Z rok popracuję tutaj i też spieprzam za granicę, po co mam się tutaj szarpać z pacjentem za minimalną, skoro gdzie indziej płacą za to godne stawki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trochutak: Z tego co sie orientuje to problem ze służba zdrowia jest na całym świecie. Uważam ze służba zdrowia powinna być prywatna, w tedy jest konkurencja miedzy rożnymi firmami, za moje składki dla nfz mógłbym wykupić dla całej rodziny pakiet VIP w luxmed czy innym i jeszcze by mi zostało na weekend chlania. A tu płace jak za złoto a terminy mam na za 15lat a obsługa tragedia, i ustalmy jedno, nie jestem roszczeniowy i nie oczekuje naskakiwania koło mnie. Ale jak pielęgniarka po 23:00 nie wyrzuci gówna po lezącym starczym pacjencie tylko zostawia pod łóżkiem co skutkuje smrodem na cała sale a na zwrócenie uwagi słyszę ze ona nie jest salowa... To jak mam podchodzić? Za takie podejście odchody zostały wyrzucone na dyżurkę na klawiaturę. Pozdrawiam Borowską Wrocław.

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: bo nie jest salowa, to nie jej problem a dyrekcji, ze nie zatrudnia chociaz jednej salowej na kilka oddzialow. Po prostu w koncu cos w czlowieku peka, ze robi za kilka zawodow a placa jak za pol etatu. Sama bym tak nie zrobila, ale doskonale ja rozumiem

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: dotyczy wszystkich innych, ktorzy skonczyli szkole w Polsce i wjechali za granice, czy tylko wybranych zawodow? Moi rodzice placili podatki, ja placilam podatki i mysle, ze pracujac x lat w polskim szpitalu splacilam swoj "dlug" wobec spoleczenstwa z naddatkiem

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: jak wchodzisz i zaczynasz od chamskich odzywek, to wcale sie nie dziwie, ze nikt cie z usmiechem nie wita. Szkolen jest mnostwo i trzeba za nie samemu placic. Tyle wiesz o tym zawodzie, co o kulturze osobistej, czyli nic

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan: Ales Ty domyslny, lizaka dostaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: powodzenia zycze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: maska wazniejsza niz lejaca sie krew? Oczywiscie tak bylo, a wiesz dlaczego? Bo bezpieczenstwo wlasne bylo, jest i bedzie na pierwszym miejscu, czy ci sie to podoba, czy nie. Strazak nie biegnie w ogien bez kombinezonu, maski czy butli z tlenem, dziwne, co nie? Policjant nie biegnie na oslep, gdy ktos strzela, tylko chowa sie i ocenia sytuacje. Jak widzisz wypadek, to tez nie stajesz na lewym pasie autostrady, tylko starasz sie bezpiecznie stanac i czesto kamizelke odblaskowa ubrac, zeby samemu nie zginac. Argumenty z dupy

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: Pielęgniarka jak sama nazwa wskazuje jest od pielęgnacji a jak coś sie nie podoba to do Niemiec dupy niemocą podcierać, na wasze miejsce znajdą sie Ukrainki. Zatrudniając sie wiesz za jaką stawkę robisz wiec rób to dobrze. :) A żeby coś wynegocjować to tez trzeba być solidarnym a z tego co wiem to środowisko pielęgniarek jest skłócone miedzy sobą, rząd zaproponował podwyżkę, to co pielęgniarki zrobiły? Zerwały rozmowy :) I czy to będzie PIS, PO.... to tak będzie cały czas. :) Jak juz wspomniałem w prywatnych klinikach przychodniach tego nie ma, za takie cos było by wypad. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: wszystkich nie dotyczy, bo jest kilka zawodów, gdzie jest obowiązek pracy lub zwrot kosztów, a służba zdrowia to powinien być najwyższy priorytet w tym kraju
   zapewne zgodzisz się, że sponsorowanie lekarzy do UK przez polskich podatników brzmi komicznie, a tak to właśnie wygląda

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Nie sluzba zdrowia tylko opieka zdrowotna , i tak,to powinien byc NAJWYZSZY PRIORYTET w kazdym kraju. Ale jak widac nie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: taaa, i gdzie sa te legendarne Ukrainki? A wiesz, dlaczego w prywatnych klinikach jest inaczej? Bo lepiej zarabiaja i mniejsze obciazenie praca i rowniez brak takich cwokow jak tu poniektorzy, brak meneli, pijakow, nacpanych, i innych zombie przywozonych karetkami. Bo do prywatnej kliniki nikt babci lub dziadka przed swietami i urlopem nie oddaje. I tak dalej mozna by wymieniac

  •  

   pokaż komentarz

   jak wchodzisz i zaczynasz od chamskich odzywek, to wcale sie nie dziwie, ze nikt cie z usmiechem nie wita. Szkolen jest mnostwo i trzeba za nie samemu placic. Tyle wiesz o tym zawodzie, co o kulturze osobistej, czyli nic

   @lucyana1964: Kultura osobista jest adekwatna do zachowania, jak wchodzisz gdzieś a ktoś do ciebie zryje lub z pretensja ze sie przyszło to sie nie dziw ze macie jak macie. Co wiem o tym zawodzie? Nic i nie chcę wiedzieć. Na szczęście od lat mam prywatna opiekę i hospitalizacji i tam o dziwo takich Grażynek nie ma. Tak jak wspomniałem podpisując umowę o prace wiesz chyba co podpisujesz i jaka stawkę, wiec nie płacz ze jest zle. A jak ci sie nie podoba to zmień prace lub branżę proste, czy dalej nie dociera?

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: no nie jest, a to, że ludzie będą wyjeżdżać do bogatszych krajów to jest normalne i oczywiste, więc nie powinno być tak, że my im sponsorujemy lekarzy

  •  

   pokaż komentarz

   taaa, i gdzie sa te legendarne Ukrainki? A wiesz, dlaczego w prywatnych klinikach jest inaczej? Bo lepiej zarabiaja i mniejsze obciazenie praca i rowniez brak takich cwokow jak tu poniektorzy, brak meneli, pijakow, nacpanych, i innych zombie przywozonych karetkami. Bo do prywatnej kliniki nikt babci lub dziadka przed swietami i urlopem nie oddaje. I tak dalej mozna by wymieniac

   @lucyana1964: Idąc na pielęgniarstwo czego oczekiwałaś ze będziesz kawkę piła i tipsy robiła? Ploteczki?

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964 czyli w każdym kraju nie ogarnęli wystarczającej liczby pielęgniarek.

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: tipsow nie mozna nosic, to pierwsze. Nigdy nie oczekiwalam kokosow, ale tez nie oczekiwalam , ze placa nie bedzie rosnac, a realnie wrecz spadac. Nie oczekiwalam takiego chamstwa, buty, roszczeniowosci pacjentow, jaka jest w Polsce. Uwierz mi, tego nie spotyka sie wiele na swiecie

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: dociera, dociera, jak do wielu moich kolezanek. Dlatego wyjechalam. Jak juz gdzies tu wspomnialam, wiesz, dlaczego w prywatnej opiece jest inaczej? Bo sie wiecej zarabia i nie trzeba gonic z dyzuru na dyzur, bo nie przyjmuje sie meneli, alkoholikow, narkomanow i innych zombie. Bo tam nikt babci ani dziadka na swieta i wakacje nie zostawia, a potem jeszcze sie drze, ze babunia byla w dobrym stanie a teraz nawet nie chodzi( nie chodzila i przed hospitalizacja, miala odlezyny i byla niedozywiona). Frustracja mniejsza, zarobki lepsze, pacjenci z reguly bardziej obyci. I tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: W budżetówce zawsze była bieda, a to ze pacjenci tez potrafią dać do wiwatu to swoja droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @modem77: Pewnie tego ze będzie traktowana z szacunkiem i godnie zarabiać tak jak koleżanki na zachodzie? Pomijając fakt ze polskie pielęgniarki są dużo wyżej pod względem umiejętności niż np w Niemczech. Tam krew pobiera lekarz XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Clear: Ale przecież to się kłóci z roszczeniowym usposobieniem Bolaguf. Przecież on zarabiający 3k netto stara się kurła studia skończył jakąś polonistykę ale to nie jego wina, tylko tych pilyngniarek co ciongle hcom wincyj i żymian oczywiście. XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: A jego/jej starzy płacili jak każdy inny podatki między innymi na publiczną i darmową edukację i gówno Ci są winni jak oferujesz im toksyczne miejsce pracy i słabą płacę. Szach mat, wolny rynek, jak się niepodoba to wyjedź do Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bigbluee: ostatnio mnie posadzili na 2 tyg w szpitalu. Też nie mam dobrego zdania o tych pielęgniarkach co tam pracowały. Ja jeszcze mogłem chodzić i potrafiłem się sam ogarnąć. Osoby starsze leżące w szpitalu miały przerąbane. Sam niejednokrotnie wstawałem w nocy i podawałem im wodę bo płakały i wolały w nocy o szklankę wody. Myślisz że jakaś pielęgniarka się ruszyła? Nie... Raz poszedłem pod prysznic i przez to pielęgniarka czekała na mnie z 5 min aby dać mi kroplówkę. Była tak nie miła że dopiero moje warknięcie i groźbą że zaraz wyjdę z oddziału do dyrekcji ją postawiła do pionu. Miała do mnie pretensje że się myje.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucyana1964: Może gdybyś nie kupowała co chwilę nowych ubrań i butów może wtedy miałabyś oszczędności na naprawę pralki? Taka dzika myśl ode mnie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PiotrKrajniak: ( ͡° ͜ʖ ͡°)tak, dziekuje, ze mnie uswiadomiles kolego, i szkoda, ze moje dzieci ( ktore non stop rosly) tego nie wiedzialy

 •  

  pokaż komentarz

  Prawica się z tego cieszy, zaraz zacznie się wysyp komentarzy że piguły to darmozjady a to przecież służba. Kaczyński doskonale rozumie mentalność Polaka który woli że jego sąsiadowi się nie wiedzie, niż jemu samemu miałoby się poprawić. Temu Polakowi też władza przyp@##@?$i, ale szybko się pocieszy że innym jest jeszcze gorzej.

  Prawica robi wszystko aby dalej dzielić społeczeństwo (ich tematy na topie - LGBT, aborcja, gender, Żydzi), nikt nie mówi o edukacji, gospodarce, integracji, bezpieczeństwie energetycznym i militarnym, służbie zdrowia itp. Ten naród jest skazany na niebyt bo będzie do władzy wybierał oszołomstwo (w przypadku PiS o zapędach autorytarnych, w przypadku Konfy chodziłoby o przerobienie Polski w katolicki Bantustan).

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Niech protestują. Stawki dla wszystkich pracujących w szpitalach to żart.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bruno_Banani: Polski rząd rozumie tylko tylko siłowe argumenty (patrz - jak to robią górnicy czy nawet lekarze) dlatego strajk pielęgniarek to jedyna skuteczna droga do osiągnięcia należnych im podwyżek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bruno_Banani: Bardziej chodzi o warunki pracy niż o kasę! Szpitale są źle wyposażone szczególnie te powiatowe brak tam kadry (jedna osoba na oddział, sor), brak podstawowego sprzętu do pracy jak usg, rentgen itp. nie wypominając już o podstawowych środkach ochronnych. Druga spraw to finansowanie tych szpitali dużej części podstawowych badań NFZ nie pokrywa szpitale na siłę muszą hospitalizować pacjentów minimum dwa dni bo inaczej NFZ nie zapłaci za nic, więc łóżka są zbędnie zajmowane.

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego strajk pielęgniarek to jedyna skuteczna droga do osiągnięcia należnych im podwyżek.

   @janusz_z_czarnolasu: Jak się skończy jak każdy inny strajk to nie. To nie jest ta droga.

   Droga do skutecznego osiągnięcia swoich celów dla zawodów medycznych brzmi mniej więcej tak: Przestać pracować całym zawodem.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Tylko to nie jest kwestia podwyżki, tylko tego ze im żal dupy ściska z faktu ze inne grupy medyczne pomijane przez lata dostaną większe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Przestać pracować całym zawodem.

   @Reezu: Możesz rozwinąć? Co to znaczy: "Przestać pracować całym zawodem." ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: Możesz rozwinąć? Co to znaczy: "Przestać pracować całym zawodem." ?

   @janusz_z_czarnolasu: Wszystkie, a przynajmniej większość pielęgniarek powinna przestać pracować z dnia na dzień. Wszystkie związki zawodowe pielęgniarek powinny umówić się na strajk włoski albo po prostu z dnia na dzień zaprzestać wykonywania swojej pracy.

   Tak samo jak to powinni już dawno temu zrobić lekarze, lekarze rezydenci czy ratownicy medyczni. A liczba "ofiar", obrazowałaby p0lakom jak bardzo taki zawód jest potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   Stawki dla wszystkich pracujących

   @Bruno_Banani: STAWKI ZA PRACĘ W TYM KRAJU TO ŻART XDDD

  •  
   aromsar

   0

   pokaż komentarz

   @Gulczkwas1: Bardziej ból dupy że młode pielęgniarki po magisterce dostaną więcej niż one po 30 latach pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bruno_Banani: grubo poniżej średniej krajowej za najpierw pół dnia w jednym miejscu potem do drugiej czyli tzw. odwrócona doba. Jeszcze jakaś k$%$a Radziwił szczuje a potem dziwią się że dochodzi do ataków fizycznych (ciężkich pobić) na personel przez koronasceptyków. Opinie tych idiotów znam o wielu lat i poniekąd także przez propagandę TVP ''ludzie'' myślą że w szpitalu zarabia się nie wiadomo jakie kokosy nie licząc lekarzy i depopulacja prawdziwych Chrześcijan jest przyjemnością i w ogóle płacą za zabijanie respiratorami. Prawda jest taka że trzeba być pracoholikiem i masochistą żeby zajmować się ludźmi, żeby robić w opiece zdrowotnej. Trzeba to lubić i mieć bardzo silny czy raczej uparty charakter żeby znosić to kiedy wszyscy inni dostają socjale za leżenie bykiem a za mycie dup nie ma nic.

   Dlatego tak nienawidzę górników bo oni zawsze dostają sporo a uchodzą za bohaterów. Górale to inna sprawa bo przecież nie każdy jest coronasceptykiem głosującym na PIS rzekomo walczący z nim. Gorszym gównem od górników jest jedynie solidarność (czyli plagiat oryginalnej Solidarności) która skutecznie blokuje wszystkie podwyżki.

 •  

  pokaż komentarz

  Za ich podejście do pracy to naprawdę nie powinny zarabiać więcej. Żona ostatnio rodziła we Wrocławiu w szpitalu i Panie położne miały wszystko w doopie... siedziały na kanapie i oglądały seriale, a jak o coś poprosiła to wielki foch. Najpierw niech zaczną pracować tak jak należy a potem po pieniądze niech przyjdą.

 •  

  pokaż komentarz

  Średnia wieku pielęgniarek w Polsce to ponad 53 lata, a na oddziałach można spotkać panie w wieku 70+. Znaczy to tyle, że jeszcze nie ma problemu, ale jak panie zaczną odchodzić na emerytury to będzie i to duży

  źródło: nipip.pl