Bill Gates nie jest ekologiczny. Miliarder podróżuje i truje za setki osób...

Bill Gates nie jest ekologiczny. Miliarder podróżuje i truje za setki osób...

Podczas gdy zachęca się nas do ekologicznego trybu życia, zostawienia samochodów w garażach i wybrania się do pracy rowerami, miliarderzy w najlepsze latają swoimi odrzutowcami i się z nas śmieją.

 •  

  pokaż komentarz

  Tu quoque – sofizmat stosowany w dyskusjach, polegający na odpieraniu krytyki poprzez wskazanie, że w danej kwestii dyskutant sam nie jest bez winy. Stanowi zabieg erystyczny, ponieważ nie polega na odnoszeniu się do istoty zarzutu, a do osoby dyskutanta (argumentum ad personam). Tu quoque po łacinie oznacza „ty też”.
   
  Przykładem argumentacji tu quoque jest stosowanie powiedzenia przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli. &Wikipedia

  W sumie się nie dziwie autorowi "a u was murzyny biją" z geekweek, że się nie podpisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun:

   źródło: mister-gotcha-4-9faefa-1.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: niby tak, z drugiej strony, ci wszyscy bogacze tylko mowia co powinni robic inni a powinni sami zaczac od siebie. Np. slad CO2 w przeliczeniu na glowe jest o wiele wiele wiekszy z prywatnego odrzutowca niz z rejsowego samolotu, a mimo to rejsowe maja byc opodatkowane wg nich (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: To prawda, jednak czym innym jest akademicka dyskusja na temat "czy dobrze byłoby zmniejszyć emisję CO₂", a czym innym prowadzenie kampanii społecznych promujących poświęcenie własnej wygody dla dobra klimatu. Jeśli mówimy o tym drugim, to świecenie przykładem jest ważne.

  •  

   pokaż komentarz

   Np. slad CO2 w przeliczeniu na glowe jest o wiele wiele wiekszy z prywatnego odrzutowca niz z rejsowego samolotu, a mimo to rejsowe maja byc opodatkowane wg nich

   @kmiocinio: Według nich czyli według kogo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Moisze: Gates, Gore i cała reszta tych co mysla, ze chca zrobic lepiej swiatu cudzymi rekami

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: ale to kwintesencja dzisiejszej Lewicy: "Oni. Nigdy My."

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: dziwne, to nie wygląda jak definicja hipokryzji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: @babisuk: @kmiocinio: @Moisze: @hiperchimera: a co wy myślicie? Że to dla waszego dobra? Tolerancja która nie istnieje bo od którego momentu do którego masz coś tolerować? Wegetarianizm który jest wynaturzeniem i idiotyzmem (mówicie o fobii tworząc fobie na mięso) rasizm który jest naturalny ale nie ten z nienawiści a ze zwykłej prozy... Ludzie - robi się z was wariatów pod plaszczykiem "dla waszego dobra i wspólnego" a ci co mają to robią co mają dobić paradoks polega na tym że zamiast budować to wszystko dąży do zepsucia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: to wynika z tego że oni chcą odczuwać swoją wyjątkowość bo czym się różni twoje życie od jego? Jesz inna jajecznice na śniadanie? Chodzi o to że on może latać samolotem a ty gnoju z wykopu nie! Druga sprawa że totalna kontrola społeczeństwa. Bo jestes chłopek mało rolny i masz siedzieć na dupie a nie! Stąd na przykład pomysł zakazu lotów o krótkim zasięgu, mam rozwinąć czy rozumiecie?

   źródło: XYLiyV.png

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: tylko, że głos Gatesa czy Gore'a ma milion razy większe znaczenie niż ludzi takich jak Ty. Gates może przeznaczyć dziesiątki milionów na badania, Gore jako pierwszy ważny polityk zaczął głośno mówić o ociepleniu klimatu i zwrócił światu uwagę na ten problem.

  •  

   pokaż komentarz

   niby tak, z drugiej strony, ci wszyscy bogacze tylko mowia co powinni robic inni a powinni sami zaczac od siebie. Np. slad CO2 w przeliczeniu na glowe jest o wiele wiele wiekszy z prywatnego odrzutowca niz z rejsowego samolotu, a mimo to rejsowe maja byc opodatkowane wg nich

   @kmiocinio: no ale Bill Gates po pierwsze jest też za tym żeby dodatkowo opodatkować miliarderów, a jeśli chodzi o ślad jego latania to też dopłaca wielokrotność żeby to zminimalizować- przez ekologiczne paliwo i niwelowanie CO2 wygenerowanego przez jego loty. Więc akurat argument "niech zacznie od siebie" są bez sensu, bo on już zaczął od siebie XD
   A jeśli ktoś uważa że odkupywanie wygenerowanego CO2 dla niego to grosze - jestem ciekawy jaki procent klientów zalando zaznacza opcję dopłacenia 50 groszy w zamian za niwelowanie śladu węglowego dostawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @a665321: typie a wiesz jak sie skonczy opodatkowywanie miliarderow? Tak samo jak zawsze. Przed wyszlo ile podatków zaplacił Gates XD jak on terqaz unika opodatkowania to pozniej tego ju znie bedzie robil? O naiwnosci...

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: akurat w kwestii samolotów jest to dosyć proste, nałożyć większe akcyzy na paliwo lotnicze

  •  

   pokaż komentarz

   @a665321: XDDD a widziales kiedys sprawozdanie finansowe jakiejs linii? Wiesz jak to sie skonczy? Czy chcesz zeby latali tylko ultra bogaci?

  •  

   pokaż komentarz

   Wegetarianizm który jest wynaturzeniem i idiotyzmem (mówicie o fobii tworząc fobie na mięso)

   @Andrzejzzz: Ale szur z ciebie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Logika_wykopu: ty mały wykopku ty jeden ty... Ty w szelkach wykopku... Ty jeszcze z szelek nie wyrosłeś... Ja cie...

   źródło: comment_1622033081DkCZTiSUZ5Tfp4hL1S2IYT,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: to nie jest jakaś wielka filozofia, po prostu lity będą kosztowały o x% drozej zarówno dla bogoli jak i biedaków

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: nie mają żadnego opodatkowania, oni mają kasę i swoje miejsca w których lokują kasę a ty z trzema tysiącami nie Wybierzesz się na jakieś wyspy XDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @a665321: nie to co prezentujesz to filizofia spod budki z piwem. Bogatych to nie dotknie, natomiast spowoduje kompletna zmiane rynku lotniczego. Jaki bedzie sens utrzymywania nieoplacalnych polaczen? Wiekszosc linii i tak juz ma maksymalnie obciete koszta (poza kosztami pracy). skonczy sioe tak, ze latac beda tylko bogaci, taki plebs jak ty czy ja bedzie mogl pojechac rowerem po piwo z zabki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: Masz rację jeśli odnosisz się do logiki i moralności utalitarnej (czyli o ile Gates więcej robi dobra niż zła to jest dobrym człowiekiem). Natomiast kontrargumentem tutaj jest rola leadera oraz przykładu. Jeżeli leader robi tego typu rzeczy to pokazuje poprzez przykład, że nie jest gotów na wyrzeczenia, że does not walk the talk - skoro mówi ograniczcie, wszyscy kolektywnie a sam ma to w pompie i jak chce to użyje odrzutowca to ludziom jest to nie w smak. Myślę, że tutaj Kant miał dużo racji i utylitaryzm u popleaderów się nie sprawdza.

   @babisuk: Pokazujesz osobę tracącą na systemie - Gates jest na topie systemu i poniekąd sam stworzył obecny system. Taki obrazek to manipulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Urajah:
   Twierdzenie, że tylko miliarder asceta może nie być aktywistą hipokrytą to jest to co wrzuciłem w komentarzu, a jeśli to wierszy to wróżę karierę na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: Mówię jedynie, że to jest słaby punkt jego działalności. Siedząc w Ivory tower łatwo jest się zasłaniać błędami logicznymi, bo operuje się w świecie abstrakcji. Z jakiegoś powodu te heurystyki jednak powstały, a niechęć do hipokryzji liderów ma wysoko biologiczny sens. Możesz się uczyć o wszystkich możliwych błędach poznawczych i myśleć, że logika jest najważniejsza ale świat cię po prostu zrewiduje w pewnym momencie.

   Dlatego obecnie wiele firm unika nadmiernej formalizacji; dlatego istnieje coś takiego jak incompleteness theorem i dlatego Gates wiele osób odrzuca.

   a jeśli to wierszy to wróże karierę na Wykopie.

   Co? Z resztą twój post nie jest do końca sensowny - Z Gatesem jest nie "Ty też" ale "ty o wiele bardziej niż my" i jest to argument moralny tak jak pisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Urajah:

   Mówię jedynie, że to jest słaby punkt jego działalności.
   Jeśli on aktywnie pracuje nad rozwiązaniami i podróżuje z tego powodu, to ktoś mówiący, że powinien dojeżdżać na miejsce rowerem jest słabym punktem. Jak ktoś twierdzi, że nie powinien podróżować, bo może zdalnie, to on jest słabym punktem. Sugerowanie, że ktoś jest hipokrytą, bo nie jest bez grzechu to coś co ci zapewni pozycje na Wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: niby tak, z drugiej strony, ci wszyscy bogacze tylko mowia co powinni robic inni a powinni sami zaczac od siebie. Np. slad CO2 w przeliczeniu na glowe jest o wiele wiele wiekszy z prywatnego odrzutowca niz z rejsowego samolotu, a mimo to rejsowe maja byc opodatkowane wg nich (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   @kmiocinio: z jednej strony racja - ślad w przeliczeniu na głowę jest kosmiczny. Ale z drugiej to podróże businessjetów stanowią tak znikomy promil śladu wywołanego przez lotnictwo, że nie ma żadnego znaczenia.
   I nie sądzę, by milionerowi płacącemu kilkadziesiąt/kilkaset (?) tysięcy USD za podróż businessjetem zrobiło różnicę czy zapłaci 20% drożej czy nie - nie sądzę też, żeby upierali się nad opodatkowaniem jedynie rejsowych linii.

   Co nie zmienia faktu, że wizerunkowo takie wożenie dupy raczej słabo wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun: Przeczytaj definicję hipokryzji. Poczytaj Kanta. Facet jest (lub był, bo podobno ostatnio robi jakieś zmiany w swoich działaniach) obiektywnie hipokrytą jeżeli spojrzysz na to z perspektywy moralności Kanta, bo "środki nie mogą być usprawiedliwione celami". I w ten sposób wiele osób definiuje hipokryzję. Utylitaryzm faktycznie daje mu więcej pola do popisu, ale jest to inna szkoła etyczna. Prościej nie potrafię, jeśli nie potrafisz zobaczyć, że są inne możliwości spojrzenia na problem niż to które forsujesz to po prostu nie dogadasz się z nikim poza swoją bańką. Elo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Urajah:

   ...to które forsujesz to po prostu nie dogadasz się z nikim poza swoją bańką.
   Wykopków się powinno topić w rzece, a nie przebijać bańki.

  •  

   pokaż komentarz

   @babisuk: nie rozumiem tego obrazka xD mógłby ktoś wyjaśnić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatankajotanka:
   Jak nie ironicznie pytasz o ten obrazek. To dobrym przykładem jest np. czepianie się i zarzucanie hipokryzji partii politycznej która jest za zniesieniem subwencji, że sama z takiej subwencji korzysta w obecnym systemie.

   Jeśli w obecnym systemie istnieją subwencje zrezygnowanie z nich przez tę jedną partię daje przewagę innym partiom politycznym, obecny system z subwencjami prawdopodobnie ogranicza sposób w jaki partia może gromadzić pieniądze na kampanie (taki jest cel subwencji - państwo dotuje partię, a te mają transparentniejsze finansowanie co w założeniu ogranicza korupcje). Zniesienie subwencji nie ograniczałoby się jedynie do usunięcia finansowania przez pańśtwo, taka partia nie może obecnie działać w sposób jaki chciałaby by żeby funkcjonowało państwo, i nie można tego uczciwie nazywać hipokryzją.

   Analogicznie poseł pobierający określone wynagrodzenie kiedy w programie chce je obniżyć nie jest hipokrytą, jest jeśli podczas głosowania za obniżeniem głosuje przeciw, lub głosuje za jego podwyższeniem.

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @eraserhead: LolitaExpress ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kmiocinio: Taka sama gadka jak przy oscarach jak odklejony nafurany bogacz przed mikrofonem społeczeństwo umoralnia w kwestii ekologii i życia

  • więcej komentarzy(24)

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że jeszcze wyjdą na jaw ciekawe trupy z szafy tego jegomościa, poczekamy zobaczymy.

 •  

  pokaż komentarz

  Niejako czesc ich zycia, w tym zawodowego.

 •  

  pokaż komentarz

  W swojej książce o zmianach klimatu tak się tłumaczy z tego.

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: nieudolna próba wybielenia siebie, gada o tym od dawna, a zaczął coś robić ze swoim śladem węglowym w 2020 roku. Takiemu wizjonerowi, miliarderowi łatwiej zapłacić jest miliard albo oddać 99% swojej kasy niż wyjść ze strefy komfortu i zacząć latać biznes klasą z resztą pospólstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Kolejny WASP, który się nachapał jeżdżąc czasami konkretnie po bandzie, a na starość zgrywa Świeckiego Świętego od Kryzysu Klimatycznego. Przypomina mi to niektórych PiS-owczyków, którzy w swojej rozbrykanej młodości pompowali biznesy ginekologom i sklepom monopolowym (wóda i k?#!y szły jak woda, robili skrobanki aż furczało, a niejeden się wybudował i wykształcił za to dzieci) a teraz są bardziej świętojebliwy od samego papieża i pouczają wszystkich w telewizji jak mają żyć, srać i pieprzyć się, Alleluja.

  •  

   pokaż komentarz

   @eraserhead: Zawsze mógł też latać swoim samolotem i mieć wyj@$@ne w jakieś płacenie, a jednak coś robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: "Co prawda puszczam głośno muzykę i wiem, że przeszkadza to mojemu sąsiadowi. Będąc jednak dobrym człowiekiem i dbając o komfort mojego sąsiada kupiłem mu zatyczki do uszu. Wierzę, że to przynajmniej częściowo poprawi jego komfort życia." - Podobna analogia.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrhahn: patrząc że Gates płaci za wysysanie takiej ilości CO2 jaką sam emituje, to raczej: "Co prawda puszczam głośno muzykę i wiem, że przeszkadza to mojemu sąsiadowi. Będąc jednak dobrym człowiekiem i dbając o komfort mojego sąsiada wyciszyłem sobie dom, żeby nic nie słyszał"

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: tak się opiera na wiedzy, a jakoś umknęło mu ze sekwestracja co2 ma negatywny bilans energetyczny i koniec końców wychodzi na to że dopłaca aby czuć się lepiej że coś robi, ale umyka mu ze najlepszą opcją jest po prostu nie wytwarzanie oryginalnej emisji. O biopaliwach już nie mówię, bo to wychodzi gorzej niż paliwo z ropy.

  •  

   pokaż komentarz

   sekwestracja co2 ma negatywny bilans energetyczny

   @j3sion: czysto teoretycznie można to robić w warunkach nadwyżek energii produkowanych z czystych źródeł. Ale oczywiście takich okresów jest za mało by duża grupa ludzi mogła to robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Teraz to może sobie wyrównywać na bieżąco, ale co z latami gdy tego nie robił? Każdy może być filantropem zarabiając miliardy, ale jakoś do tych miliardów trzeba dojść. A on prezentuje myślenie: No ja opłacam swoją emisję CO2, a wy siedzcie w swoich lepiankach z gówna, bo mi tu CO2 produkujecie gnoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: niestety nie wszystko się da zrobić prądem, np taki transport co2 wtłaczanie go w zbiorniki, kompresja, chłodzenie. To wszystko wymaga w pewnych etapach użycia pochodnych ropy. Problem by rozwiązano jakby dało się ten co2 uwięzić gdzieś na zawsze, a solne zbiorniki to tylko tymczasowe rozwiązanie, bo już te testowe miały ogromne wycieki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: przetłumaczę:
   "zarabiam bardzo dużo, więc nie rezygnując ze swojego statusu stać mnie na to, żeby nawet zapłacić parę groszy więcej by tylko mój poziom życia pozostał na tym samym poziomie. I tak mam tyle pieniędzy, że nie ma to znaczenia.

   Jednocześnie walczę o to by ograniczyć ślad węglowy na ziemi, co kosztuje. Odczują to niestety inni, innych nie będzie stać na to i będą oni musieli obniżyć swój standard życia.

   Takie życie, trzeba było się dorobić.

   Bill"

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: no dobrze jak się dorobię miliardów też będę płacił za ślad weglowy, on jak się dorabiał nie płacil. Bogacze jak się dorobia lubią wmawiać zwykłym ludziom ze mają postępować tak jak teraz teraz bogaci a nie tak jak zanim byli i to jest hipokryzja a nie to że lata samolotem

  •  

   pokaż komentarz

   @ChamskoCytuje: A lata w których tego nie robił może zrekompensować po śmierci. On już nie będzie wytwarzał CO2, ale technologie, które powstaną dzięki niemu pozostaną i będą redukować CO2.

  • więcej komentarzy(2)

 •  

  pokaż komentarz

  Podstawy ekonomii. Zeby zarobic pieniadze, musisz wydac pieniadze. Przyrost zysku jest zdeterminowany czasem. (pieniadz tutaj to np. emisja CO2) Chcesz wypracowac jak najwiekszy zysk.

  Wybierasz sie w kilka miejsc, zeby zyskac 1000000, w tym celu musisz wygenerowac 10. Mozesz wygenerowac 1 ale wtedy cala operacja zajmie ci 10x wiecej czasu.

  Dokladnie na tej samej zasadzie, kiedy udajesz sie gdzies, zeby wplynac na ograniczenie emisji (posrednio lub bezposrednio), warto poleciec odrzutowcem.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: bo gates lata tymi odrzutowcami tylko zeby ograniczac emisje.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Nie wytłumaczysz tego tej bandzie kretynów, po prostu się nie da. Tak samo przy protestach przeciwko wycince drzew dop%#$%@#ą się, że transparent ze papieru.

   Jeżeli Gates zrobi CO2 za sto osób, ale swoimi działaniami zmniejszy zużycie CO2 miliona innych to według przeciętnego myślącego "chłopskim rozumem" wykopka Gates jest skończonym hipokrytą. Nic byśmy nie osiągnęli jako ludzkość z tą logiką

  •  

   pokaż komentarz

   @Arizona12: (juz od dawna nie sprzedaje) .. ale "z tych windowsow" poszlo tyle kasy na organizacje charytatywne i ochrone srodowiska, ze bardzo nam ludziom i planecie bardzo oplaca sie to latanie, nawet Jumbo jetem.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: HAHA, ALE TEN GATES TO HIPOKRYTA POWINIEN ROWEREM PO ŚWIECIE ZAp$$?#$@AĆ JAK JEST TAKI ECO

   pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Wiem, po prostu uznałem, że odpowiem na debilny komentarz w równie debilny sposób

  •  

   pokaż komentarz

   @Arizona12: Wiem wiem, ludzie, ktorzy tutaj pisza PRAWDE nie dali sie przez niego zaczipowac ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: @hugepotato: mamy cos takiego jak Internet i kamery, nie trzeba dzisiaj nigdzie latac zeby z kimkolwiek rozmawiac. Fikol logiczny jaki uskuteczniacie jest godny Blanika.

  •  

   pokaż komentarz

   @hugepotato: @giku: Ale to jest hipokryzja. Gość który prowadzi miliardowy monopol w wielu branżach, mówi nam o dbaniu o środowisko, kiedy sam lata prywatnym samolotem, a jego fabryki na całym świecie produkują mu zyski oraz wielkie ilości CO2.

   Rozumiem arguemntacje giku, ale się nie zgadzam, dlatego że żartobliwie mówiąc, może wskoczyć na rowerek i być ekologiczny, ale część ludzi ma problem z żartami więc, żeby nikt nie powiedział że to za dalekie dystanse na rower.... dodam że są ekologiczniejsze środki transportu, jak chociaż lot z innymi pasażerami, już nie mówiąc o tym że mając takie środki finansowe, powinien mieć już dawno pojazdy ekologiczne. Chiny działają z autami na wodór, mają wyniki, więc można.

   Chce też zauważyć, że kiedy jesteś tak bogaty, że możesz kupić co tylko zechcesz, twoje priorytety i fantazje w głowie zaczynają iść w stronę władzy, jakiś swoich wewnętrznych zboczeń, czy myśleniu o nieśmiertelności. Wszystkim zwolennikom Gatesa sugeruje przemyśleć jeszcze raz czy warto wierzyć we wszystko co mówi.

   Wracając do tematu, tak to hipokryzja, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @peszmerd: Tak, prawdopodobnie i na szczescie nie bedziesz nigdy negocjowal i dyskutowal grubszych i obszernych spraw przez skype, zeby sprawdzic chlopski rozum w praktyce. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Podstawy ekonomii nie przeszly, wiec podstawy psychologii rowniez sie nie zmieszcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: wykopek bedzie mi mowil o negocjowaniu grubszych spraw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Gość który prowadzi miliardowy monopol w wielu branżach, mówi nam o dbaniu o środowisko, kiedy sam lata prywatnym samolotem, a jego fabryki na całym świecie produkują mu zyski oraz wielkie ilości CO2.

   @Orlenc: [potrzebne źródło]

  •  

   pokaż komentarz

   @Orlenc: Ale właśnie o to chodzi, że może on sam nie jest taki ekologiczny, ale jakby miał używać innych środków to osiągnął by gorszy efekt? Latanie z ludźmi samolotami rejsowymi powodowałoby u niego stratę czasu. Poza przekonywaniem ludzi do jeżdzenia na rowerze jest pełno roboty do zrobienia wsród firm i rządów, a te rzeczy robi się personalnie, a nie przez Microsoft Teams, bo inaczej nie uzyska się odpowiedniego efektu.

   Nie jestem jego zwolennikiem, ale wyłożył miliardy dolarów na cele charytatywne. To, że coś spieprzył w tym czasie? Tylko ten co nic nie robi nigdy się nie pomyli. Nieśmiertelności nie osiągnie raczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orlenc: Chodzi o prosta sprawe... bilans zyskow i strat dla ludzkosci. Odrobina wiedzy, np. na co poszlo 50 mld $ nie zaszkodzi.

   W tym kontekscie rozmowa pt. odrzutowiec czy rower wydaje sie komiczna i raczej wiecej mowi o mikro-pieniaczu niz samym Gatesie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @hugepotato okej to ja chcę jak Bill Gates i niech miliony się martwią emisjami ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @hugepotato:

   po prostu się nie da.
   Oczywiście, że się da, bando idiotów. Wystarczy chciec, podróż prywatnym odrzutowcem nie jest obligatoryjna - wystarczy trochę inaczej organizowac swój czas

   Jeżeli Gates zrobi CO2 za sto osób, ale swoimi działaniami zmniejszy zużycie CO2 miliona innych to według przeciętnego myślącego "chłopskim rozumem" wykopka Gates jest skończonym hipokrytą. Nic byśmy nie osiągnęli jako ludzkość z tą logiką
   Piękne liczby z dupy. Wy freethinkerzy nie rozumiecie, że mógłby np wziąć udział zdalnie, pokazując przy tym swój wklad?

  •  

   pokaż komentarz

   @joyko: Biznesmeni spotykają się, bo przez zooma nic dobrze nie załatwisz. Poniżej masz obrazek, który pokazuje przemyślenia Gatesa i jak inwestuje też pieniądze, żeby swój ślad węglowy zniwelować. Żal mi więcej czasu na tę dyskusję

  •  

   pokaż komentarz

   @hugepotato: Nawet nie chce mi się odnosić do tej abstrakcyjnej tezy, że zdalnie niczego nie można załatwić.
   Wspaniali ci biznesmeni, dla dobra planety ograniczą nasze możliwości samemu nic sobie z tego nie robiąc.
   Mi również, bez odbioru.

  •  

   pokaż komentarz

   warto poleciec odrzutowcem.

   @giku: Sa male samoloty elektryczne, maja niezly zasieg i sa wystarczajace do lotow krajowych po stanach oczywiscie w kilku etapach. Jest i tak szybciej niz innymi srodkami transportu naziemnymi. Taka podroz jest znacznie mniej komfortowa ale sie da.
   A jakie wrazenie medialne, jeden z najbogatszych ludzi swiata daje przyklad i leci elektrykiem! Na calym swiecie by o tym pisali.

  •  

   pokaż komentarz

   @hugepotato: @giku: zgadzam się że rower to tylko żart. Do lotu z innymi ludźmi zgadzam się tylko w połowie. To jest dla niego strata ludzi, ale także dobry przykład dla innych co jest kluczem do tego żebyśmy wszyscy się 'nawrócili'.

   Wiecie, to jak kiedy segregujesz cały tydzień śmieci i widzisz jak śmieciara ładuje wszystko 'do jednego wora', a ty sobie myślisz, i po ch%# ja to robiłem?

   Nie jestem eko świrem, ale jak nie siedzę w pokoju to gasze światło, staram się dokręcać wodę, nie śmiece na ziemie, wiecie podstawowe sprawy, gdybym potrafił policzyć jak bardzo ja osobiście swoim życiem przyczyniłem się do niszczenia Ziemi, mimo że może nie bez całkowitej winy, jednak byłbym raczej mało szkodliwy.

   I tutaj pojawia się moja lampka w głowie, jak ktoś kto tak już zniszczył planetę tak bardzo, jak Gates o którym tu konkretnie mowa, czy inne ogromne korporacje, śmie uczyć mnie jak być eko... to niepoważne jak mój żart z rowerem...

   Nie obchodzi mnie jego dokładny majątek, to zwykłe przykłady na sumach z palca. Jeżeli zarobiłeś 10 miliardów, a dałeś na szczytne cele 1 miliard, to dalej jesteś nie wyobrażalnie bogaty, i w żaden sposób nie określa to ciebie jako człowieka, a przynajmniej nie powinno. Kiedy dajesz coś komuś tylko po to żeby pokazać że dajesz, to gest nie ma żadnego znaczenia, prawda? To się liczy tylko kiedy dajesz coś komuś żeby samemu poczuć się lepiej, ale wtedy nie robisz tego na pokaz.

   Dodatkowo pamiętajcie że największe marki, uwielbiają fabryki w 3cim świecie w którym wolno więcej wobec pracownika, więc moralność właścicieli takich miejsc dla mnie traci na wartości, a skoro przymyka oko na to, to na co przymyja jeszcze za pieniądze w 1wszym świecie?

   Co konkretnie chciałem przekazać, to że wielkie fabryki i ludzie którzy dorabiali się niszcząc planete, powinny być obciążone kosztem jej 'naprawy', a nie Nowak czy Kowalski. My zwykli ludzie powinniśmy uczyć dzieci ekologi i nie możemy dużo więcej, wielkie głowy tego świata muszą się tym zająć skoro tak nabroili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orlenc: wszystkie przyklady, ktore podales (od smieci zaczynajac) to czyste niedbalstwo, bez zadnej korzysci. Wybor odrzutowca daje ogromna korzysc, wiec sorry... analogie totalnie nietrafione.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: liczyłem na ciekawą dyskusję, zejde z poziomu.

   Wszystkie moje przykłady są zajebiste, bo to jedyne co mogę zrobić żeby dbać, to nie ja produkuje to całe gówno, nie ja zaśmiecam oceany, i ja nie latam bo nie lubie. Wole przejechać Europe w 2 dni niż przelecieć ją w godzine, i mam w ch@! wolnego czasu najchętniej jechał bym konno i nie syfił spalinami, ale takie czasy nam wyprodukowano, mnie nikt o to k$%$a nie spytal, uwielbiam survival i spanie w lesie i już dawno bym tam mieszkał gdyby nie fakt że nawet las jest czyjś bo sobie tak k$%$a ktoś wymyślił bo chciał go wyciąć.

   Zwykli ludzie nie robią dużo złego dla planety jeżeli żyją bez NIEDBALSTWA, więc czemu ma mnie interesować walka z klimatem skoro to oni ją zaczeli?? Niech się weźmie wpierw za swój 'wkład' w nature, a wtedy wygłasza Gatesowe mądrości bo inaczej to zwykła hipokryzja, co konkretnie oznacza robienie czegoś o czym mówi się za złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Orlenc: podsumowujac: jego osoba z pewnoscia przyczyni sie do redukcji CO2 (netto) .. wiec temat zamkniety :)

  • więcej komentarzy(13)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna