Przemysław Czarnek i jego ludzie odwołają nieposłusznego dyrektora szkoły.

Przemysław Czarnek i jego ludzie odwołają nieposłusznego dyrektora szkoły.

Zmiany w prawie oświatowym. Czarnek chce wyrzucać z pracy dyrektorów, którzy nie będą wykonywać jego odgórnych poleceń.

 •  

  pokaż komentarz

  Polską zawładnęli chamy, troglodyci i zamordyści.

  Ale nasz naród to lubi. Dzień bez popierania jakiegoś wodza, który "przyjdzie i zrobi porządek", jest dniem dla Polaka straconym.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm podatki i socjalizm, ciągnie calymi garściami z PZPR z czasów gomolkowskich... Niemal kalka

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: Gomułka przynajmniej był kompetentnym w miarę dyplomatą. Jednak umiał ostrożnie grać z ZSRR, za jego czasów RFN uznała nasze zachodnie granice. Jakieś osiągnięcia miał.

   Z pisowskich dyplomatołków to każdy może mieć co najwyżej bekę. Nadają się tylko do formalnego obsadzania swojej posady i ciągnięcia szmalu ze spółek skarbu państwa i naszych podatków. Bałwany, którym nic poza potyczkami w łonie partii i politycznym złodziejstwem nic nigdy nie wyszło i nie wyjdzie. No chyba że posmarowanie Jarkowi jego tupecika.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: przecież to wiadome, że oni zebrali swój elektorat "ludzi sowieckich" i teraz ustawiają ten kraj pod nich. Człowiek sowiecki to taki, który samodzielnie nie jest w stanie nic zrobić/wymyślić, do życia potrzebuje opieki państwa rządzonego przez "silnego" przywódcę, chociaż w naszym wydaniu ten "silny" to niezły oksymoron ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oprócz tego z edukacją u takich niezbyt dobrze. W naszym wydaniu taki człowiek jest jeszcze mocno wierzący, najczęściej w kościół i księży, którzy są dla niego nieskalanym autorytetem niezależnie od tego co robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzurek35:
   Generalnie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, z jednym tylko zastrzeżeniem.

   (...) i teraz ustawiają ten kraj pod nich. (...)

   Tutaj pomyliłeś się. Ustawiają go tylko i wyłącznie pod siebie, swoje rodziny i kolegów. Elektorat to tylko pożyteczni idioci, którym rzuca się marny ochłap z tego co się ukradnie, takie upodlone psy do szczekania na jednostki lub środowiska, którym aktualnie nie po drodze z pisowskim kolektywem. Czasem wręcz wystarczy krzyknąć "Bóg, Honor, Ojczyzna", a potem wskazać "winnego" i dodać "Bierz go!", a pisowczyki już albo skoczą do gardła, no a już na pewno przynajmniej oplują.

  •  

   pokaż komentarz

   podatki i socjalizm, ciągnie calymi garściami z PZPR z czasów gomolkowskich... Niemal kalka

   @Czytelnik30: Bardziej sanacja :) I to nie tylko przez nieudolność na każdym kroku i prowadzenie prosto do katastrofy.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: Nie ma czegoś takiego jak pisowska dyplomacja, jest tylko ignorancja.

  •  

   pokaż komentarz

   podatki i socjalizm, ciągnie calymi garściami z PZPR z czasów gomolkowskich... Niemal kalka

   @Czytelnik30: dziwnie się wstydzisz narodowej patriotycznej konserwatywnej prawicy

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: ale tu by się przydał taki. Tylko żeby zrobił porządek z PiS. Wyprowadził kraj na właściwą ścieżkę i ograniczył, a ostatecznie oddał władzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30 Do tego ciągle wypłaszczenie społeczeństwa poprzez dojebywanie ludziom, którzy chcą normalnie pracować. Powoli zaczyna się bardziej opłacać brać socjal i robić na czarnucha niż na UOP

  •  

   pokaż komentarz

   @Gjbgghbhhjj: miks sanacji, czasów gomułkowskich i gierkowskich. Odgapione to z resztą od Orbana, ktory przez swoje rządy nawiązuje po trochu do admirała Horthy'ego, po trochu do Nagy'ego, a po trochu do Kadara.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: To nic by nie dało, nie dało by nic.

   Naród mentalnych niewolników i ofiar nie będzie potrafił żyć w państwie demokratycznym i utworzyć społeczeństwa obywatelskiego. Z tego powodu nawet jakby trafił się "jeden sprawiedliwy" dyktator to i tak jego dzieła szybko zostałyby obrócone wniwecz, o ile w ogóle udałoby mu się je osiągnąć. I wrócilibyśmy do punktu wyjścia, albo nawet gorzej.

   O ile młodsze pokolenia się nie obudzą - a sądzę, że się nie obudzą, bo są mniej tępo konserwatywne, ale równie zbełtane przez mentalność ofiary systemu i bierne - to nie wróżę temu krajowi jakiejkolwiek dobrej przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   Gomułka przynajmniej był kompetentnym w miarę dyplomatą.
   @fantazm taa.. zwłaszcza dla własnych obywateli. Szczególnie dla studentów i żydów. Ha tfu!

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko:

   taa.. zwłaszcza dla własnych obywateli. Szczególnie dla studentów i żydów. Ha tfu!

   Nie pluj sobie w monitor, panie kolego. Chociaż podejrzewam, że po prostu masz włączony tryb nocny i przez chwilę zobaczyłeś na ekranie swoje odbicie i nie wytrzymałeś ciśnienia. Nieważne. Wytrzyj go i naucz się czytać ze zrozumieniem oraz doucz się czym jest "dyplomacja", a czym "polityka wewnętrza".

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: czyli musiałby zostać na stałe. Tak długo aż nie zbuduje się społeczeństwo obywatelskie. Polacy by się cieszyli, bo by ktoś trzymał za ryj, a on by w tym czasie tworzył społeczeństwo obywatelskie - taka nowość, dyktator tworzy społeczeństwo obywatelskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: Chyba nie nadążam za rozumowaniem stojącym za tą wypowiedzią...

  •  

   pokaż komentarz

   @Qba1996: Też niemożliwe. Żaden dyktator nie jest w stanie robić wszystkiego sam. Zresztą wiesz jak to jest...

   Co się dzieje gdy Policja ogłasza wielką akcję zwalczania przestępczości i nabór nowych policjantów w tym celu? Pierwsze co przestępcy robią to zatrudniają się w Policji :D. Tak samo byłoby i tutaj. Sk?%?ysyny po prostu przeszłyby do zwycięskiego obozu naszego potencjalnego dyktatora. Niestety, sprawne i sprawiedliwe państwo to praca organiczna u podstaw, a nie hurra, alleluja i do przodu. Dlatego jesteśmy skazani na porażkę...

  •  

   pokaż komentarz

   @hornat89: Główne hasło w socjalizmie .. czy się stoi czy leży 2tys się należy..

  •  

   pokaż komentarz

   @galicjanin: Tylko że sanacja była przeciwna narodowcom, których wtedy szykanowano i nawet prześladowano, a od 1934 więziono m.in. w Berezie. A PiS brata się z narodowcami. Przynajmniej bratał się do 2018 - choć i obecnie robi dużo, żeby podbierać im elektorat. Pisowska wizja państwa jako zespawanego z Kościołem (instytucjonalnym, czyli klerem) bardzo przypomina endecką. Mimo że jednocześnie pisowska propaganda chętnie nawiązuje do pseudoromantycznej i mesjanistycznej wizji Polski jako cierpiącego i umęczonego narodu będącego ofiarą - najpierw zaborów, później komunizmu i ZSRR. Co akurat jest sprzeczne z poglądami Dmowskiego. Mamy więc miks sanacji, endecji oraz gomułkowskich i gierkowskich praktyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm Od jakiś 30 lat tak niestety jest. Jakie społeczeństwo tacy politycy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czytelnik30: Komuna upadła i w końcu ten nierząd upadnie na ryj

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: też racja, ciekawe czy za kilkadziesiąt lat pojawi się w Polsce partia, która będzie łączyć hasła PiS i PO tak jak obecnie PiS łączy hasła piłsudczykowskie i endeckie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Copperhead: jasne, tylko przypomnę jak to się dla nas skończyło.. 10 lat ostrej biedy... potem 10 wychodzenia z bagna... wyprzedaż majątku, likwidacja przemysłu... i jak wreszcie zaczęliśmy się dorabiać.. wprowadzamy se socjalizm za 500zł miesięcznie... dla tego kraju kurfa nie ma ratunku...

  •  

   pokaż komentarz

   @fantazm: Ciężko się z tym nie zgodzić!

 •  

  pokaż komentarz

  Do czego to doszło. "Doktor", którego dorobek naukowy jest tak nędzny, że trzeba było kłamać i rozmnażać żeby to jakoś wyglądało - rządzi szkołami. A teraz chce mieć jeszcze większe uprawnienia do niszczenia karier ludzi, którzy sprzeciwią się próbom wprowadzenia indoktrynacji w szkołach. To wygląda jak kadr z jakiegoś dystropijnego S-F - tylko że tutaj nie widzę żadnego pozytywnego bohatera, który zapoczątkowałby rewolucję czy choćby dał nadzieję na szczęśliwe zakończenie.

  Dewastacja, którą wykonują i chcą jeszcze wykonać w edukacji będzie się za nami ciągnęła przez całe pokolenia. Wracamy do czasów sowieckiej okupacji, gdzie szkoły nie miały uczyć krytycznego myślenia i rozwijania się, lecz produkować zastępy posłusznych, bezrefleksyjnych roboli.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau:
   Za każdym razem jak myślałem sobie "gorzej być nie może, już bardziej nie da się sk$%$ić jakichkolwiek standardów, przecież żyjemy w Europie" to wtedy PiS z radosną i właściwą sobie nonszalancją, zręcznie mnie z tego błędu myślowego wyprowadza. Teraz dociera do mnie, że przez najbliższe lata będzie już tylko gorzej. Nieporadność opozycji nie ma szans w starciu z rozmiarami pisowskiego sk$%$ienia i bezczelności, tępej propagandy którą karmione jest społeczeństwo. PiS wyp???%!!i się co najwyżej wtedy, gdy znowu zabraknie Polakom kiełbasy - bo o wolność to nikt w tym kraju nigdy się tak naprawdę nie martwił, przychodziła do nas z przypadku i woli co bardziej idealistycznych jednostek, lub po prostu, chwilowej słabości naszych wrogów. I to teraz widać doskonale.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: No indoktrynacja zła no chyba że LGBT - wtedy dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   No indoktrynacja zła no chyba że LGBT - wtedy dobra.

   @ediz4: To jak są czary i magii to i może być LGBT, dlaczego nie przeszkadzają Ci 2h tygodniowo indoktrynacji szamanów i wciskania "czarów i magii". Cóż to za brak konsekwencji. Nie słyszałem, żeby organizacje LGBT miały dwie godziny tygodniowo do dyspozycji w szkole ,wiec albo po równo albo w ogóle.

   Akurat Ty powinieneś być najbardziej przeciwny temu debilowi, bo to on doprowadzi do tego, że ziści się Twój i twoich ziomków czarny sen. Polska podzieli los Irlandii. Wiem, że nie byłeś i nie widziałeś tam kościołów zatem polecam podpytać, albo poczytać...

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: nie zesraj się! Imigranci i lgbt już po Ciebie idą miernoto ... się pośmiać z debila.

  •  

   pokaż komentarz

   To jak są czary i magii to i może być LGBT, dlaczego nie przeszkadzają Ci 2h tygodniowo indoktrynacji szamanów i wciskania "czarów i magii".

   @StaryMadryElf: Nie przeszkadzają bo nie są to zajęcia obowiązkowe.

   Nie słyszałem, żeby organizacje LGBT miały dwie godziny tygodniowo do dyspozycji w szkole ,wiec albo po równo albo w ogóle.....
   Bo teraz nie mają bo sie za to wzięli. I brano tam dzieciaki których rodzice o tym nie wiedzieli.

   Akurat Ty powinieneś być najbardziej przeciwny temu debilowi, bo to on doprowadzi do tego, że ziści się Twój i twoich ziomków czarny sen. Polska podzieli los Irlandii. Wiem, że nie byłeś i nie widziałeś tam kościołów zatem polecam podpytać, albo poczytać......
   Dlaczego miałby mi przeszkadzać los Irlandii? Mnie te gościu wręcz cieszy - cokolwiek by nie zrobił banda oszołomów krzyczy jakieś absurdalne hasła. Za każdym razem bardziej absurdalne - czekam aż dojdzie do hitlera.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie przeszkadzają bo nie są to zajęcia obowiązkowe.

   @ediz4: A LGBT były/są? Na jasełka z udziałem księdza też zabierają dzieci w każdej szkole, pyta ktoś rodziców o zdanie? To jak kto jest, Twoi szamani mogą a LGBT nie?

   cokolwiek by nie zrobił banda oszołomów krzyczy jakieś absurdalne hasła
   Słusznie, ale na tę bandę oszołomów wszyscy płacimy. Wolałbym jednak płacić za dodatkowe lekcje fizyki, angielskiego, czy niemieckiego a nie kity "bandy oszołomów". Zgodzisz się?

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: Były. Była nawet z tego powodu afera.
   https://tvrepublika.pl/lgbt-w-szkolach-bez-zgody-rodzicow-w-szesciu-placowkach-przy-podejmowaniu-decyzji-stwierdzono-pomijanie,77455.html

   Na jasełka z udziałem księdza też zabierają dzieci w każdej szkole, pyta ktoś rodziców o zdanie? To jak kto jest, Twoi szamani mogą a LGBT nie?....
   Oczywiście że pytał - nie jest to obowiązkowe.

   Słusznie, ale na tę bandę oszołomów wszyscy płacimy. Wolałbym jednak płacić za dodatkowe lekcje fizyki, angielskiego, czy niemieckiego a nie kity "bandy oszołomów". Zgodzisz się?.....
   To w czym problem - wyślij dziecko na te dodatkowe lekcje. A ludzie płacą na bandę oszołomów w tęczowych ubrankach.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście że pytał -

   @ediz4: Eh, od razy widać, ze dzieci nie posiadasz. Pytaja to w szkołach spolecznych, albo prywatnych. W publicznych jest linia partyjna.

   wyślij dziecko na te dodatkowe lekcje.
   Dzięki za rade. Tak zrobię.

   ludzie płacą na bandę oszołomów w tęczowych ubrankach.

   I dobrze, skoro płacą na "bandę oszołomów" w czarnych ubrankach. Dlaczego Ci w czarnych kieckach sa lepsi od tych w tęczowych? Cos ten twój tok rozumowania pokrętny niczym dorobek naukowy ministra edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego Ci w czarnych kieckach sa lepsi od tych w tęczowych?

   @StaryMadryElf: Bo są lepsi. Nie musisz chodzić na religię a zdecydowana większość Polaków to katolicy. Jeśli Polacy by nie chcieli finansowac kościoła to by wybrali partie ateistów

  •  

   pokaż komentarz

   Nie musisz chodzić na religię a zdecydowana większość Polaków to katolicy.

   @ediz4: Zdecydowana większość Warszawiakow czy Wroclawian jest za liberallna wizja panstwa, boli cie finansowanie zajec przez urzad miasta nie musisz na nie chodzić, nikt Ci nie kaze. Zawsze mozesz sie wynieść do Kraśnika. Jakby Warszawiakom, Wroclawianom, albo Poznaniakom nie pasowało wybraliby prezydenta i rade a'la Czarnek.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdecydowana większość Warszawiakow czy Wroclawian jest za liberallna wizja panstwa, boli cie finansowanie zajec przez urzad miasta nie musisz na nie chodzić, nikt Ci nie kaze

   @StaryMadryElf: Od polityki oświatowej jest państwo a nie samorząd. I nie wydaje mi się aby ludzi głosowali na LGBT a na konkretnego kandydata który ma zarządzać miastem.

   Jakby Warszawiakom, Wroclawianom, albo Poznaniakom nie pasowało wybraliby prezydenta i rade a'la Czarnek.....
   Nie. No chyba że wskażesz w programie wyborczym jakiegoś z tych panów wprowadzenie LGBT do szkół

  •  

   pokaż komentarz

   Od polityki oświatowej jest państwo a nie samorząd. I

   @ediz4: samorząd ma pulę godzin. Moze.je wydac na zajecia szachowe a moze na zajecia z tolerancji. Państwo jest od ustalania minimum programowego a nie od wpieprzania sie w zajecia dodatkowe. Jakby tak bylo to zamiast godzin z programowania w szkole u mnie na wsi bylyby zajecia z JP2. Na szczęście samorząd nie jest upartyjniony.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: chyba na zajęcia z indoktrynacji za plecami rodziców. Na szczęście to już ukrócono.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: > Na szczęście to już ukrócono.

   Skąd, dalej 2h w tyg.

   Nic nie ukrócono, rozsądne samorzady dalej zlecaja zajecia z tolerancji fundacja, albo organizacja pozarządowym i to nie tylko we Wrocławiu, ale nawet w miastach powiatowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: Ukrócono bo nie mogą tego robić za plecami rodziców. A teraz widzę robią kolejny krok i ukróci się państwo w państwie.

  •  

   pokaż komentarz

   . A teraz widzę robią kolejny krok i ukróci się państwo w państwie

   @ediz4: nic sie nie ukruci. Przynajmniej u mnie nauczyciele omijaja czarnkowe glupoty. Temat JP2 u latorośli mimo, ze w książce jest przez nauczyciela calkowicie pominiety. Na historii to samo. Troche to wyglada jak moje lekcje za komuny w podstawowoce. Ksiazka swoje a nauczyciel swoje. Historia zatoczyła koło.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: Czyli Czarnek bardzo dobrze robi - dzięki za potwierdzenie. Chcecie mieć swoje ministerstwa edukacji to sobie wygrajcie wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli Czarnek bardzo dobrze

   @ediz4: Nie robi.nic.nowego dla mnie, robi dokladnie to co komunuchy za moich czasow, czy dobrze... dla Ciebie pewnie tak. Dla mnie póki nauczyciele traktuja debili z należytą uwaga nie ma problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: Fajnie tam u Ciebie musi być - olewanie nakazów rządowych dobrze no chyba że rządzą nasi to wtedy nie. Jak twoi przejmą władze i ktoś zrobi jasełka to bigosu nie zdążą gotować. Jesteś kolego hipokrytą po prostu. Nazywaj rzeczy po imieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   olewanie nakazów rządowych

   @ediz4: Ty masz mindset PZPR owca, wiec rozumiem oburzenie. Nie przesadzałbym jednak z tym łamaniem nakazów, zawsze ktos pokroju Ciebie moze to zgłosić. Odnosnie hipokryzji. Jak moi wygraja kimkolwiek sa i zaczna do programu wpieprzać ideologie kosztem nauk przyrodnicznych i np. wynajma popa, zeby indoktrynowal 2h w tyg dzieciaki przy uciesze ministra edukacji to gwarantuje Ci, ze jako pierwszy bede protestował.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: A krowy zaczną tańczyć i na niebie na stałe powstanie tęcza. Nie - twoi nie wynajmą popa tylko draq queen co Ci pasi bo gdyby popa to byś złapał ból tyłka bo masz ewidentnie jakieś niezdrowe podejście do religii. Za to rozbijanie państwa kiedys bekniecie a na pewno zostanie to wykorzystane przeciwko wam - będę się śmiał jak będziecie się wić w fikołkach.

  •  

   pokaż komentarz

   Za to rozbijanie państwa kiedys bekniecie

   @ediz4: Nawet tekstami rzucasz jak mój sąsiad PZPRowiec, notabene obecnie lokalny działacz partii rządzącej. To biedne państwo to rozbijają tacy bolszewicy jak Wy, z tą gęba pełnego patosu, czarów i magii, koszulkowi patriocie. Nauką kierują imbecyle bez dorobku, SSP goście z warzywniaka dla których skończenie porządnej uczelni to wyzwanie równe lotowi na marsa, a sądami "trójczyny" z zerowym dorobkiem. To państwo trzymają jeszcze ludzie zaradni, którym się chce i wiedzą, ze te intelektualne popłuczyny niedługo odejdą tak jak odeszła komuna (mimo wysokiego poparcia wśród ludu). A teraz wybacz muszę lecieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: Dobre - argument typu karta pułapka PZPR, komuchy, komuna i można wrócić do rozbijania państwa i latania przez prezydentów miast do UE donosić na rząd centralny.
   P.S
   Bolszewicy to wyginęli w latach 30 ubiegłego wieku po przejęciu władzy w ZSRR. W Polsce nigdy ich nie było. Polecam douczyć się historii.

  •  

   pokaż komentarz

   prezydentów miast do UE donosić na rząd centralny.

   @ediz4: Całe szczęście, że jest to UE i niemoty i intelektualne flejtuchy jeszcze wszystkie nie spierdzieliły. Wiem, że Ci się marzy bycie poza UE. Może kiedyś wam się uda - próbujcie, nie mam z tym problemu. Wyjadę. Póki co jesteśmy w UE i obowiązuje nas prawo UE dlatego stosuj się do nakazów do których namawiasz samorządy i zostaw (jak to piszesz) swoje "bóldupienie" na lokalny zjazd swoich ziomków.

   donosić na rząd centralny - dobre, dobre... "wrogie siły zgniłego zachodu podkopują wiarygodność naszej partii, naszego wodza", czasem to nawet zabawny jesteś w tym swoim oddaniu PiSowi. Bardziej niż moja babcia z lekka demencją, której świat to TVP. Ją trochę tłumaczy wiek i tylko 3 klasy skończone.

  •  

   pokaż komentarz

   Całe szczęście, że jest to UE i niemoty i intelektualne flejtuchy jeszcze wszystkie nie spierdzieliły. Wiem, że Ci się marzy bycie poza UE. Może kiedyś Wam się uda - próbujcie, nie mam z tym problemu. Wyjadę. Póki co jesteśmy w UE i obowiązuje nas prawo UE dlatego stosuj się do nakazów do których namawiasz samorządy i zostaw (jak to piszesz) swoje "bóldupienie" na lokalny zjazd swoich ziomków.

   @StaryMadryElf: No z całą pewnością jak w sprawie imigrantów Adamowicz prowadził wojnę z rządem i chciał prowadzić swoją politykę imigracyjną. Wy serio jesteście niebezpieczni i jakieś ABW się wami powinno zająć za próby samostanowienia na terenie Polski.

   Ją trochę tłumaczy wiek i tylko 3 klasy skończone....
   Fajnie że na wykopie swoją babcie obrażasz. Widzę że coraz bardziej wychodzi z Ciebie prawdziwe Ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: W sumie nie wiem czy to nazwać hipokryzją czy jakimś rodzajem problemu poznawczego. Ale pomyśl nad tym

   "Jak większość z Polaków (niemal 90 proc. obywateli nie życzy sobie imigrantów islamskich) z zasmuceniem odebrałem informacje o podpisaniu deklaracji (i to bez najmniejszej konsultacji z wyborcami), która jest zdecydowanie polityczna" - napisał w swojej interpelacji gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Hamadyk. Powołuje się na sondaże, z których wynika, że duża część Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. W piątek prezydenci polskich miast (m.in. Warszawy, Krakowa, Bydgoszczy, Lublina, Białegostoku) podpisali w Gdańsku deklarację, w której wyrażają otwartość na współpracę w kwestii przyjmowania uchodźców w swoich miastach.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: > Fajnie że na wykopie swoją babcie obrażasz. Widzę że coraz bardziej wychodzi z Ciebie prawdziwe Ja.

   @ediz4: Nie jej wina. Wojna przerwała jej edukacje. Ty miałeś warunki, żeby z niej (edukacji) skorzystać i olałeś, wiec jeśli kogoś tu ten stan rzeczy obrażą to raczej Ciebie. Widzisz mam to (nie)szczecie, że sporo pamiętam z czasów PRL i komunistów. Możne dlatego mam tak negatywny stosunek to PiSu, bo do tej pory żadna partia nie brała tak pełnymi garściami komuszego "know how" jak PiS (nawet SLD) a ty z tą twoja partyjną narracja wpisujesz się idealnie w komuszych wyznawców, którzy z taka zaciekłością i dumą bronili tych typów w latach 80'. Mogę śmiało zresztą estymować, że podobnie jak teraz było to ok. 3-4 ludzi na 10. Ciekawe korelacja z czasem obecnymi, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak większość z Polaków (niemal 90 proc. obywateli nie życzy sobie imigrantów islamskich) z zasmuceniem odebrałem informacje

   @ediz4: Cytujesz PiSowego aparatczyka, wspaniale. A teraz pokaż mi badani na które się powołujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jej wina. Wojna przerwała jej edukacje. Ty miałeś warunki, żeby z niej (edukacji) skorzystać i olałeś, wiec jeśli kogoś tu ten stan rzeczy obrażą to raczej Ciebie.

   @StaryMadryElf: Bardzo kiepsko próbujesz ratować twarz. Babcia posiada coś czego Ty najwyraźniej nie posiadasz - mądrość życiową.

   Widzisz mam to (nie)szczecie, że sporo pamiętam z czasów PRL i komunistów....
   No to musisz mieć ponad 50 lat.

   a ty z tą twoja partyjną narracja wpisujesz się idealnie w komuszych wyznawców, którzy z taka zaciekłością i dumą bronili tych typów w latach 80'. Mogę śmiało zresztą estymować, że podobnie jak teraz było to ok. 3-4 ludzi na 10. Ciekawe korelacja z czasem obecnymi, nie?....
   A Ty się również świetnie korelujesz z komunistami ale tymi sprzed wojny - rewolucja, internacjonalizm, rozbijanie państwa, bieganie za granice po pieniądze i wsparcie, indoktrynacja młodzieży, tworzenie z niczego jakiegoś kultu UE, celebrowanie flagi która nie jest flagą, śpiewanie hymnów. Wypisz wymaluj komunista sprzed wojny

  •  

   pokaż komentarz

   Babcia posiada coś czego Ty najwyraźniej nie posiadasz - mądrość życiową.

   @ediz4: ta mądrość życiowa to siostra cioteczna chłopskiego rozumu na która się powołujecie tak chętnie? Nie, misiu malinowy, jej miłość do PiS zaczęła się dokładnie w 2015 roku, wraz z przejęciem TVP. Niestety nie ma dostępu do inne TV.

  •  

   pokaż komentarz

   proszę - jedno z losowych badań. Ponad 71%

   @ediz4: to gdzie te 90% procent, umiesz w procenty?

  •  

   pokaż komentarz

   proszę - jedno z losowych badań. Ponad 7
   @ediz4: Zapodasz te "niemal 90%" czy kłamałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf: myślisz że będę Ci szukał konkretnego badania bo sam nie potrafisz? To twoja taktyka rozmycia faktu że Polacy byli przeciwni przyjmowaniu imigrantów a prezydenci miast postąpili wbrew im woli? Gdzie tu ta twoja demokracja? Gdzie podpieranie się wolą mieszkańców co używałeś jako argumentu wyżej?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: 71% jest przeciw, czyli tyle ile jest w Polsce miekszkańców wsi i małych miast, dużo miasta, takie jak Gdańsk, Wrocław, Warszaw, Poznań stanowią 30% ludności PL, dlaczego im odmawiasz możliwości przyjmowania uchodźców?

  •  

   pokaż komentarz

   myślisz że będę Ci szukał konkretnego badania bo sam nie potrafisz

   @ediz4: Nie, nie potrafię, bo nia ma takiego badania. A ty jesteś zwykłym kłamcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryMadryElf:

   71% jest przeciw, czyli tyle ile jest w Polsce miekszkańców wsi i małych miast, dużo miasta, takie jak Gdańsk, Wrocław, Warszaw, Poznań stanowią 30% ludności PL, dlaczego im odmawiasz możliwości przyjmowania uchodźców?.....
   Ty to na serio napisałeś? I Ty jesteś demokratą? Może zrób u siebie w domu głosowanie i odtrąb republikę Elficką która będzie przyjmować imigrantów? Już pomijam że te wyliczenia nie mają kompletnie sensu - co ma odsetek ludności tych miast z tym wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Już pomijam że te wyliczenia nie mają kompletnie sensu - co ma odsetek ludności tych miast z tym wspólnego.

   @ediz4: Nie mają? przecież dla Ciebie 71==90, widzę, że relatywizujecie prawo, czas a teraz jeszcze matematykę. Zrobiłeś badania w miastach? Pewnie nie. Kłamałeś z tymi 90%, pewnie tak. Widzisz, jak nie posiadasz wystarczającego aparatu analitycznego a chłopski rozum nie wystarcza do argumentacji to zaczynasz kłamać. Znalazłeś wpis jakiegoś partyjnego przygłupa i nawet nie sprawdziłeś. Uciekam, zbyt dużo czasu zmarnowałem dzisiaj na wykopie, następny slot za miesiąc. Nie kłam to wykorzystam go na Ciebie, bo widzę, że posiadasz spore braki w tej swojej "mądrości życiowej vel chłopskim rozumie". Bądź zdrów, neokomunisto:)

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Takiego chama, prostaka jak Ciebie pisowca to już dawno tu nie widziałem. Państwo w państwie to pis i wasza nacjonalistyczna, zamordystyczna polityka której nie chcemy i ją wyplewimy.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomysły na następne etapy reformy od zaprzyjaźnionego rządu Orbana:

  * Minister osobiście mianuje dyrektorów blisko pięciu tysięcy szkół, w szkole nie dyrektor, ale powiatowi urzędnicy decydują o zatrudnianiu nauczycieli
  * węgierscy pedagodzy mają teraz jednego pracodawcę - Centrum Utrzymania instytucji im. Klebelsberga (KLIK), więc zwolnienie nauczyciela ze szkoły jest równoznaczne z wykluczeniem go z zawodu (w wyniku masowych nauczycielskich protestów i strajków wiosną 2016 roku rząd podjął decyzję o podziale KLIK, lecz nie oznacza to zniesienia państwowego monopolu władzy nad nauczycielami)
  * nauczyciele obowiązkowo należą do - funkcjonującego jako pas transmisyjny rządu - Narodowego Korpusu Pedagogicznego, a pole działania związków zawodowych zostało zawężone
  * dyrektor szkoły i nauczyciele mogą się wypowiadać w mediach dopiero po uzyskaniu zgody od powiatowych władz oświatowych
  * (...) planowano obniżyć graniczny wiek obowiązku szkolnego do 15. roku życia i dopiero w wyniku protestów obniżono go "tylko" do 16. roku życia
  * (...) centralizuje się decyzje o wydawaniu państwowych środków na oświatę, o zamówieniach i zakupach nie decydują już dotychczasowi właściciele szkół. Państwo (KLIK) wybiera sobie nadwornych dostawców.


  Balint Magyar, "Węgry. Anatomia państwa mafijnego", Warszawa 2018, ss. 186-187

 •  

  pokaż komentarz

  buce ludziom zgotowali ten los.
  buc = wyborca pisu

 •  

  pokaż komentarz

  Demokracje traci się małymi krokami - B. Obama