Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Sąsiad powiedział, że można

Nowa samochodoza

 •  
  j......k

  +31

  pokaż komentarz

  To jest jakaś ustawka? Sąsiad ustalił prawo na nowo xD

  •  

   pokaż komentarz

   @johnweak: no nie, może to brzmieć absurdalnie ale skro znak pionowy mówi że jest tam parking to... jest tam parking ¯\_(ツ)_/¯ Być może kiedyś był tam jakiś remont czy ktoś wywalczył sobie kopertę i ona została ale jeśli nie jest uszczegółowione znakiem pionowym dla kogo ona jest to pan somsiad ma racje. Widać sporej ilości osób i nagrywającemu pomylił się znak P20 z -21 ¯\_(ツ)_/¯

   Całość niżej:

   https://zdpgizycko.pl/zajecie-pasa-drogowego-stanowisko-postojowe-zastrzezone-p-20-koperta/

   źródło: Screenshot 2021-06-12 at 22-05-49 Zajęcie pasa drogowego - stanowisko postojowe zastrzeżone P-20 koperta - Zarząd Dróg P

  •  
   j......k

   +2

   pokaż komentarz

   @tomasz-aleksander-baraniak: to zwracam honor, ale i tak ta scena wygląda jak jakiś skecz - chłopowi powiedział sąsiad, sąsiadowi pracownicy przedszkola, gadają coś o niewyraźnych liniach xD Obstawiam, że ktoś walnął po prostu "kopertę" żeby nie zastawiać przejścia z chodnika (nieźle zaprojektowane swoją drogą), ale jak tak o to walczyli to spółdzielnia / wspólnota powinna ogarnąć do końca

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-aleksander-baraniak: Znak pionowy nie jest obligatoryjny. Ponizej masz tekst z rozporządzenia:

   Znak P-20 „koperta” (rys. 5.2.6.1) stosuje się w celu oznaczenia stanowiska postojowego przeznaczonego do wyłącznego użytkowania przez niektórych uczestników ruchu. Wymiary kopert uwzględniające rodzaje pojazdów i ustalony sposób ich umieszczania podano w tabeli 5.2.
   Dopuszcza się stosowanie znaku P-20 samodzielnie bez znaku D-18a „parking – miejsce zastrzeżone”. Zastrzeżone miejsca postoju wyznacza się w rejonach, w których występuje stały niedobór miejsc postojowych, a zachodzi uzasadniona konieczność zapewnienia dogodnego miejsca postoju dla określonego użytkownika. Potrzeba wyznaczenia „koperty” wynikać powinna z rodzaju pojazdu, przewożonego ładunku i częstotliwości wykorzystania miejsca. Wewnątrz znaku P-20 umieszcza się napis określający użytkownika (POLICJA, MPO itp.). W przypadku miejsc postojowych zastrzeżonych dla pojazdów elektrycznych (EE), pojazdów napędzanych gazem ziemnym (LNG, CNG), wewnątrz znaku P-20 umieszcza się napis określający odpowiednio rodzaj pojazdu: EE, LNG, CNG.

  •  

   pokaż komentarz

   @olowpb: to oczywiste ale o tym mówili na filmie - wtedy malujesz w środku kogo dotyczy

  •  

   pokaż komentarz

   @johnweak: gdyby był tam chodnik ogólnodostępny podejżewam, że "parking - koniec" byłby wbity właśnie przed chodnikiem bez potrzeby rysowania czegokolwiek. Mi ogólnie jakoś przykro się zrobiło czytając na YT komentarze lżące pana somsiada i kierowcę od gejów, debili, kretynów. Znalezisko niech pokazuje jak niewiele potrzeba w internecie żeby zniszczyć drugiego człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomasz-aleksander-baraniak: Nie rozumiem wątpliwości. Ta koperta zabrania parkowania "normalnym" pojazdom. Takie koperty są np na stacjach benzynowych zarezerwowane na miejsca gdzie staje cysterna z dostawą. Tutaj może jest miejsce dla karetki, pojazdu dowodzącego osobę niepełnosprytną itp. No chyba, że na kopertach mogą stawać auta bez kierunkowskazów jak bmw z filmu, to wtedy ok dla sąsiada

  •  

   pokaż komentarz

   @na_piechote: no... nie ¯\_(ツ)_/¯ Koperta jako znak P20 niczego nie zabrania to raz.

   P20 dopuszcza możliwość parkowania przez określona osobę bądź grupę pojazdów - będą oni unilateralnie wymienieni czy to w znaku pionowym czy to wypisani w środku koperty. Jeżeli jest miejsce dla karetki - będzie jej numer rejestracyjny albo napisane w środku koperty "pogotowie".

   Jeżeli na kopercie mogą stawiać jedynie auta bez kierunkowskazów to też będzie taki napis w środku koperty.

   P.S.

   nie pisz nigdy "osoba niepełnosprytna" tylko zwyczajnie osoba niepełnosprawna albo osoba z niepełnosprawnością. Często takie osoby mają na tyle ciężko że nie potrzeba im dodatkowych nieprzyjemności.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli na kopercie mogą stawiać jedynie auta bez kierunkowskazów to też będzie taki napis w środku koperty.

   @tomasz-aleksander-baraniak: u mnie na osiedlu odkąd społeczeństwo zaczęło się starzeć to z lekka im odp%!@#%%a i każdemu marzy się prywatne miejsce parkingowe XD Wiesz jak to jest, jak stary to niepełnosprawny ;) Ostatnio właśnie dla jednego zj@?! pojawiła się nowa koperta, niebieskie tło i biała koperta, brak znaków pionowych ani symbolu wózka inwalidzkiego na kopercie. W tej sytuacji kto może a kto nie może tam parkować?

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki: Parę minusów złapałeś a masz racje, samą kopertę to można sobie machnąć ale nie będzie mieć znaczenia tym bardziej, że na filmiku twierdzą że znak pionowy mówi o parkingu i niczym więcej.

   Trzeba by się też zastanowić czy chodnik i plac pod parking są ogólnodostępne czy może należą do wspólnoty mieszkaniowej. W krakowie była taka sytuacja, że ludzi normalnie łazili a następnie zrobiła się wojna bo wspólnota wzięła i ogrodziła... swoją nieruchomość. Także pan uciążliwy może wywołać skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego w tamtym miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki:
   @tomasz-aleksander-baraniak:
   Znak P-20 "koperta" ma określone rozporządzeniem wymiary - 4,5 m na 2,3 m. Czy ta koperta ma takue wymiary - tak jak stanowiska postojowe obok? (w mojej ocenie jest węższa zatem formalnie nie jest znakiem P-20. Natomiast koperty dla osób niepełnosprawnych są szersze - 4,5 m na 3,6 m. I powierzchnia na ktorej sa malowane musi byc barwy niebieskiej. Koperta może występować samodzielnie ale faktycznie wewnatrz jej musi być napis lub symbol oznaczajacy pojazd ktory na niej moze zaparkowac. I zaraz sie moze okazac ze gosc zaparkowal nie lamiac zadnych przepisow bo to cos na ksztalt koperty nie jest znakiem poziomym wg przepisow.

  •  

   pokaż komentarz

   @olowpb: tak jak napisałem wyżej wydaje mi sie, że pan atencjusz z kamerką pomylił znak P20 z P21 i jeszcze narysował komuś niesłusznie kutasa na szybie ¯\_(ツ)_/¯

   I tak jak napisałem wyżej wspólnota na tyle zagotuje, że wezmą i ogrodzą mu ten skrót - tyle pan społecznik zdziała...

  •  

   pokaż komentarz

   @olowpb: Tak abstrahując od legalności koperty z filmu to uważam, za idiotyczne malowanie na niebiesko miejsc dla inwalidów, wygląda to szpetnie szczególnie na starówkach, brukach czy nawet zwykłych ulicach. Znakoza w Polsce jest przerażająca nie dojść, że musi być koperta to niebieska ze znakiem pionowym parking i tabliczką inwalidy brakuje jeszcze komunikatów głosowych (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  
  P..6

  +17

  pokaż komentarz

  Sąsiad miał rację. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  akurat oznakowanie poziome P-20 "koperta" oznacza wyznaczone miejsce parkingowe i debil z samochodozy się zbłaźnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)