Jak kupować żeby nie dać się zrobić w wała na przykładzie ekspresów do kawy

Filmik przedstawia zagadnienie : jaki i gdzie kupić ekspres do kawy? Na co zwrócić uwagę i jak czytać opinie w sieci o ekspresach i firmach sprzedających ekspresy do kawy i nie tylko? Jednak zawarte w nim spostrzeżenia są dość uniwersalne

 •  

  pokaż komentarz

  Jakieś TL DR, bo nie mam ochoty siedzieć 25 minut patrząc jak koleś się zastanawia co powiedzieć

  •  

   pokaż komentarz

   @hurukan: Facet poleca szwajcarską markę Jura. Dwa lata wstecz posłuchałem go i kupiłem podstawowy model tej ekskluzywnej marki. Bardzo dobrze się sprawdza. Polecam.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: @hurukan: Ja kupiłem 8 lat temu ekspres Bosch. Też bardzo dobrze się sprawdza. Polecam (kilka stówek taniej niż podstawowy model Jury) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Aha czyli coś na zasadzie "Jaki kupić samochód" a na końcu polecenie Mercedes Klasy S za pół miliona. Dziękuję, postoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @hurukan: Tak na przyszłość, może komuś się przyda. Tworzysz sobie zakładkę na pasku w przeglądarce, edytujesz ją i miejscu na adres w niej wpisujesz: javascript:(function(){document.getElementsByTagName("video")[0].playbackRate = 1.75})(); Możesz takich zakładek mieć więcej i w każdej mieć inną wartość zamiast 1.75. To jest mnożnik wpływający na prędkość odtwarzania. Działa w 90% różnych odtwarzaczy video na stronach (w przypadku wykopu musisz niestety najpierw przejść bezpośrednio pod link). Klikasz i prędkość odtwarzania zmienia się na dowolną wybraną (np. na youtubie możesz ręcznie wybrać tylko kilka domyślnych - a tym możesz ustawić dowolną).

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: W jednym biurze miałem jakiś gówniany Saeco; potem się rozpadł i szef kupił Jurę taką ze średniej półki i wszyscy k##$ili na ten ekspres. Cały czas się nie domykał, przepełniał, ciężko się go czyściło. Ja kupiłem sobie do domu najtańszego DeLonghi, bo w innym biurze obsługiwał oporową ilość ludzi i był prosty w użyciu i mały. Co do firm i ekspresów to mogę nie polecić Beko - straszne gówno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kapitan-Planeta: Beko to chyba turecka produkcja. W ekspresach do kawy jest kilku wiodących producentów do których na pewno należą Jura czy De Longhi. Ja ze swojego pierwszego wyboru jestem zadowolony. Przed zakupem rozmawiałem telefonicznie z gościem z niniejszego materiału i odniosłem wrażenie, że jest profesjonalistą. Dlatego mu zaufałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Ja mam najtańśzy Delonghi i jest ok. Nawet jak za 3 lata go wyrzucę to i tak 2x Delonghi kosztuje mniej niż jedna Jura.

  •  

   pokaż komentarz

   @hgter: nie chce mi się siedzieć nawet przy 3x jeśli facet nie ma gotowego materiału, ale dzięki.

  •  

   pokaż komentarz

   @hurukan: kupując ekspres do kawy przejrzałem jego kanał i bardzo polecam. Facet daje mnóstwo ważnych wskazówek, mówi o wadach i zaletach oraz na co zwracać uwagę wybierając ekspres. Uważam, że dzięki jego wskazówkom, dokonałem naprawdę wartościowego zakupu i świetnie się sprawdza. Jest również idealnie dopasowany do naszej kuchni, oraz (co bardzo ważne) jest bardzo wygodny i łatwy w utrzymaniu czystości (szczególnie spieniacz).

  •  

   pokaż komentarz

   odniosłem wrażenie, że jest profesjonalistą.

   @janusz_z_czarnolasu: To jest zadanie handlowca - sprawianie wrażenia, że jest się profesjonalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)... A tak na poważnie to ja patrzyłem w swoich pracach co stoi i czy daje radę; z moich doświadczeń wyłania się dziwaczny obraz, że na ekspres nie ma co wydawać dużo. Drogi ekspres to drogi serwis i dużo czyszczenia/dbania. Tanie, małe, domowe DeLonghi robiło kawę kilkaset razy na dobę, nie było czyszczone w odpowiedni sposób, dawało radę i sobie takie kupiłem. Widziałem też przemysłowe, wielkie gówna, które miały specjalną ekipę na etacie do czyszczenia i konserwacji, a psuły się nadzwyczaj często.

  •  

   pokaż komentarz

   @hurukan:
   Zasadniczo powiedział, że jak nie chcesz się dać oszukać to musisz poczytać fora i opinie. Koniec.
   Oprócz tego leje wodę i sypie truizmami. Oddawajcie moje 25 minut.

  •  

   pokaż komentarz

   @pago: no to podziel sie tym co cie przekonalo do twojego typu, albo zniechecilo do innych...

  •  

   pokaż komentarz

   @giepees: wybrałem Jura ENA8, ponieważ
   1) jest to ekspres jura - a ta jako firma wzbudza moje zaufanie - na tyle na ile przejrzałem internet
   2) system mleka w postaci wężyka, a nie pojemnika. System mleka to element, który ciężko utrzymać w czystości. Tuż po zrobieniu np. jednej kawy, trzeba go natychmiast przepłukać wodą, bo inaczej mleko zacznie się osadzać i kisnąć. Jeśli masz wężyk, to podstawiasz szklankę z wodą zamiast mleka i płuczesz włączając tryb spieniania. Jak masz pojemnik, to nie ma możliwości wymierzyć porcji mleka dokładnie na jedną kawę, zawsze coś mleka musisz wylać, potem musisz jeszcze myć pojemnik i przepłukać (bo z pojemnika też idzie jakiś wężyk) Jak gdzieś na łączenie pojemnika i ekspresu dostanie się mleko, to masz problem.
   3) Wylewka mleka tuż obok wylewki kawy. Jeśli robię kawę z mlekiem, to nie muszę przestawiać kubka między wylewkami.
   4) Zbiornik wody jest w takim miejscu, że pasuje do mojego układu w kuchni, czyli mogę go swobodnie wyjmować i napełniać. O nic nie zawadzam.
   5) Ekspres prezentuje się naprawdę świetnie i pasuje do stylu mojej kuchni
   6) Porcje kawy - początkowo wydawało mi się to minusem, ale ekspres robi kawę z połowy normalnej porcji, czyli w praktyce jesteś w stanie zrobić około 120ml kawy a nie 250. Teraz uważam to za zaletę, ponieważ przy dużej kawie ciężko byłoby ją wypić, a w dodatku po jakimś czasie po prostu stygnie. Przy mniejszych porcjach masz zawsze ciepłą kawę.

   Natomiast, to co chciałem podkreślić - Pan Tomasz w swoich filmach w zasadzie dokładnie wyjaśnił, na co zwracać uwagę. W jeden w wieczór obejrzałem kilka jego filmów i już wiedziałem jaki ekspres potrzebuję. Na koniec obejrzałem odcinek o konkretnym modelu i to wystarczyło abym upewnił się w przekonaniu, że to będzie dobry zakup.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja nie wiem czy się różnia ekspresy z młynkiem za 1,7k od ekspresów z młynkiem za 6k. Zazwyczaj mają bardzo podobne mechanizmy parzenia, jedyna różnica jaką widzę to design, automatyka i software. Kawa jest taka sama.

 •  

  pokaż komentarz

  Hipster nagania do zakupu najdroższych ekspresów na rynku.

  A wiecie że większość ekspresów z półki 1000-1500 zł ma te same bebechy w środku np. Krups , Saeco, Delongi itp.

  Np. pompa wody Ulka jest wszędzie taka sama, a zestaw naprawczy uszczelek kosztuje 60 zł. Różnią się głownie zewnętrzną obudowa i wyświetlaczem.
  A jako ciekawostkę podam, ze ekspresy Krupsa/Tefala mają we Francji 5 lat gwarancji, a u nas 2 :))

 •  

  pokaż komentarz

  czy on powiedział "kutas"? (ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Nivona jest spoko, firmę założyli ludzie co odeszli z Jury. Cena dużo niższa