Historia nienawiści Rosji do Ukrainy sięga głębiej, niż myślimy

Historia nienawiści Rosji do Ukrainy sięga głębiej, niż myślimy

Historia nienawiści Rosji do naddnieprzańskiego sąsiada sięga głębiej, niż myślimy. Mit amerykańskiej dywersji rewolucji godności to tylko jeden z symptomów choroby na ukraińskość.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo Ruskie see wyobrażają, że to oni założyli ruską cywilizacje. A prawda jest taka, że w IX I X wieku to na terenie Moskwy rosły jest je lasy, a po borach srały dziki. Cywilizacja była w Kijowie z tamtą przyszła dalej na wschód. I teraz Rosjanie za wszelką cenę chcą uczynić z siebie założycieli prawosławnej cywilizacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Ama-gi: Bo to oni ją założyli, a konkretnie Ruryk po przybyciu do Nowogrodu, następnie jego krewny Oleg podbił Kijów, który był pod kontrolą Askolda i Dira, drużynników Ruryka, przeniósł też tam stolicę. Potem wiadomo, Kijów został zniszczony przez Mongołów, utracił na znaczeniu, a na Rusi zaczęła dominować Moskwa. Nigdy z Ukrainy nie wyszedł impuls państwowotwórczy, tylko od Skandynawów z ziem dzisiejszej Rosji.

 •  

  pokaż komentarz

  Straszna jest ta Polska troska o ukaine. Państwo od wieków niejstniejace, bo rządziliśmy tam albo my albo ruscy. Ale czemu tu się dziwić jak nas interesuje zawsze los innych niż nas samych.