17 czerwca prezydent Niemiec odwiedzi Polskę

17 czerwca prezydent Niemiec odwiedzi Polskę

@Oneness m.dw.com #polska #niemcy

Frank-Walter Steinmeier pojedzie do Warszawy z okazji 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu dobrosąsiedzkiego. Spotka się z Andrzejem Dudą.

 •  

  pokaż komentarz

  Polacy powinni trzymać się Niemców tak blisko jak to możliwe. Z takiej współpracy będą płynąć dla nas tylko pozytywy. Im więcej inwestycji niemieckich w Polsce tym polska jest bezpieczniejsza. Wiadomo, to kosztuje oddanie trochę samodecyzyjnosci i nastawienie się na swoistą unifikację. Jeśli jednak nie Niemcy i unia europejska, to co? Bycie karłem ekonomiczno-polutycznym pomiędzy dwoma dużymi graczami Rosją i Niemcami? Trzeba znać swoje miejsce w szeregu i trzymać się przyszłościowej drogi. Według mnie lepiej z Niemcami i unia europejską niż z byłym blokiem sowieckim. Zwłaszcza że Niemcy potrafią się z nimi dobrze dogadywać. Dzisiejszy rząd mam wrażenie że tego absolutnie nie rozumie, powtarza politykę Łukaszenki z Białorusi. Jak to się dla Białorusi kończy widzimy wszyscy.... Dziś tam jest zakaz publikacji ogłoszeń o pracę z państw UE...

 •  

  pokaż komentarz

  Tvp tak ryje ludziom mozgi ta antyniemiecka propaganda, ze czlowiek na serio moze sie obawiac, czy jakis oszolom nie sprobuje temu niemcowi zrobic krzywdy. Nie wiem, czy przyjezdzanie do polski to jest outstanding move dla steinmeiera.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora