Planeta Ziemia - krótka historia

Ktoś miał świetny pomysł na pokazanie przemian geologicznych, atmosferycznych, biologicznych, jakie zachodziły na naszej planecie na przestrzeni dziejów.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobra prezentacja.
  Poniżej wklejam link do podobnej lecz bardziej szczegółowej, która zawiera informacje także o długości doby, i składzie atmosfery. W szczególności o zawartości CO2 na przestrzeni dziejów, która to była w 99,9% zawsze wielokrotnie większa od dzisiejszej i nie było tragedii. Co ciekawe jest wiele okresów o obniżonych temperaturach Ziemi przy zawartościach CO2 np: 5 do 10 razy wyższych nisz obecnie. Sugeruje to, że cykliczne ocieplanie i oziębianie klimatu nie jest tak bezpośrednio powiązane z zawartością tego gazu w atmosferze, co usiłują nam wyperswadować zwolennicy podatków na "ratowanie klimatu".

  źródło: consent.youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Te kolejne po sobie masowe wyginięcia. Wniosek w zasadzie nasuwa się sam. Natura nienawidzi próżni. Cokolwiek byśmy nie zrobili, jakkolwiek byśmy nie postąpili czeka nas ten sam los. Prędzej czy później. Dla nas skalą jest jedynie długość ludzkiego życia. Co w skali wszechświata to tylko mrugnięcie oczu. Ten handel CO2 to niezły biznes jest. Zarobią ci co mają zarobić, tak jak ci co niby są super pro eko, a swoje śmieci przesypują z górki na górkę, byle zdała od siebie. Czy my sami się uśmiercimy? Wątpię. Uśmierci nas kataklizm który w zasadzie jest wpisany w naturę wszechświata. Co nas może uratować? Jakby się udało uciec z tego świata do kolejnego, podobnego do ziemi, może, podkreślam może udałoby się kupić więcej czasu. Pozdro.

 •  

  pokaż komentarz

  lubie pierwszą Ziemię śnieżkę, bo pokazuje jak życie może się prawie samo zagładzić, a jednocześnie, że ciężko wyplenić życie jak już się pojawiło. Choć może ciekawszy jest okres gdy na Ziemi królowały grzyby. Zamiast drzew były ogromne kapelusze i to grzyb dominował, a nie bakterie jak przez resztę historii życia (nadal to bakterie rządzą Ziemia). Jednak nie spotkałem się na wiele materiałów o tym okresie w formie dla szarego człowieka.