Wrócą stare, wyższe ceny biletów MPK Wrocław - dwa miesiące po obniżce

Wrócą stare, wyższe ceny biletów MPK Wrocław - dwa miesiące po obniżce

To już pewne, w tym roku po raz trzeci zmienią się ceny biletów MPK we Wrocławiu. Podziękujmy Jacy i ludzikowi Michellin za piękne plucie wrocławianom w twarze

 •  

  pokaż komentarz

  A pozniej artykuly: korki w miastach, ludzie nie korzystaja z kom miejskiej, smog i srog. Ciekawe k!$?a czemu...

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie zastanawia jedno: ogromne koszty działania tych wszystkich MPK.
  Mieszkam w gminie, która korzysta z miejskiego MPK, jest zaraz obok miasta. Za to tylko, że miejskie autobusy jeżdżą po tej gminie, gmina płaci siedmiocyfrowe kwoty przewoźnikowi. A przecież ludzie jeszcze płacą za bilety. To i tak "ciongle mao" i ceny biletów idą w górę, bo brakuje "na bieżącą działalność". Jak oni to robią? Co ciekawe, po okolicy jeżdżą też prywatne busy i nie dość, że nie mają dotacji to jeszcze bilety tańsze. I wychodzą na swoje. Normalnie cud.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak oni to robią? Co ciekawe, po okolicy jeżdżą też prywatne busy i nie dość, że nie mają dotacji to jeszcze bilety tańsze. I wychodzą na swoje. Normalnie cud.

   @slx2000: Tak jak PKP i podobne. MPK to zwykle postkomuna z przerostem zatrudnienia i niegospodarnością. Nie mniej - tak czy inaczej - dofinansowania będzie wymagać bo gdyby miała się finansować sama to nie mogłoby być grup uprzywilejowanych i bilety byłyby droższe.