Nierówności na wspólnym rynku. Dyskryminacja polskich firm.

Nierówności na wspólnym rynku. Dyskryminacja polskich firm.

Ministerstwo Pracy, Rozwoju i Technologii przygotowało drugą edycję Czarnej Księgi wskazującej na problemy, z jakimi muszą borykać się polscy przedsiębiorcy. Po 17 latach od dołączenia Polski do wspólnego, unijnego rynku, nie wszystkie bariery zostały wyeliminowane.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo ogólne założenie od upadku komuny jest takie, że mamy być rynkiem zbytu, i tanią siłą roboczą dla zachodu. Nie po to tyle kasy wpompowali w upadek komuny i te wszystkie dotacje po 2004 roku, żebyśmy sami zaczęli coś tworzyć i produkować. To jest plan bardzo długo terminowy i jak widać przez 30 lat działa. Zrobili z nas montownię i się z tego cieszymy. Może i nabieramy doświadczenia w tych montowniach, ale są to stanowiska co najwyżej średniego szczebla.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: fajnie jest patrzeć jak się politycy ciesz po tym jak jakaś montownia się wybuduje, wstęgi fanfary, ksiądz pokropi. Wybieramy sobie do rządzenia biedaków, w sensie jak dojrzewasz i ojciec z matką cię będą okłamywali że jesteście bogaci to gdy w domu nie ma patologii i pustej lodówki to po pierwsze biedy nie odczujesz a po drugie będziesz cale życie przekonany o tym że masz poeniądze, łatwiej do nich będziesz dochodził i ogólnie twój mózg nie będzie „biedny” w sensie skonstruowany z tym życiowym przedświadczeniem i jako polityk nie będziesz robił lachy każdemu kto ci zaświeci jakąś błyskotką.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar dokładnie tak. A nasze władze robią wszystko by to się niegdy nie zmieniło