Dolny Śląsk. Wypadek na drodze do Olszyńca. Nie żyje 37-letnia kobieta

Dolny Śląsk. Wypadek na drodze do Olszyńca. Nie żyje 37-letnia kobieta

Do tragedii doszło na prostym odcinku drogi ulicy Noworudzkiej w kierunku Olszyńca. Z nieznanych przyczyn samochód kierowany przez mieszkankę powiatu wałbrzyskiego uderzył w drzewo. Na miejscu pojawiły się służby. Kobiety, mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, nie udało się uratować.

 •  

  pokaż komentarz

  Parę dni temu koszykarz z Jeleniej, teraz ta kobieta. Z nieznanych przyczyn. Ja znam przyczynę. Ruch ręką na kierownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @furelsom: Możliwe, że przyczyną był odruch bezwarunkowy, spowodowany wystraszeniem się z powodu nagle pojawiającego się zwierzęcia. Mózg do świadomej decyzji potrzebuje około 200ms. Gdyby nasi przodkowie mieliby się zastanawiać czy dany obiekt to niegroźny motyl, czy groźny pająk, możliwe żeby nas niebyło. Dlatego układ limbiczny podejmuje decyzję szybciej niż świadomość, co powoduje, że jeśli obiekt pojawia się gwałtownie z lewej strony, to uciekamy w bardziej w lewo oddalając się od niego, choć gdyby świadomość była szybsza to nieraz sensowniej byłoby uciekać w prawo aby się minąć. Jeśli jedziesz samochodem, to jeśli obiekt pojawi się relatywnie daleko, to możesz rozpoznać go i podjąć świadome działania, jeśli jednak obiekt pojawi się stosunkowo blisko, nie przeskoczysz czasu percepcji i jesteś zdany na odruchu, tak samo jak zamykasz oczy, gdy pojawia się niespodziewany obiekt, tak samo jak cofasz rękę gdy się oparzysz itp.