5 powodów dla których Hitler zaskoczył Stalina. 80 lat temu zaatakował ZSRR

5 powodów dla których Hitler zaskoczył Stalina. 80 lat temu zaatakował ZSRR

22 czerwca 1941 r. rozpoczęła się Operacja Barbarossa – uderzenie Trzeciej Rzeszy na ZSRR. Pierwszego dnia inwazji Niemcy zdołali wedrzeć się daleko w głąb państwa radzieckiego oraz zniszczyli ponad 1500 samolotów wroga. Dlaczego Stalin nie zdołał tego przewidzieć?

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyne wydarzenie z historii II wojny, które Polacy powinni świętować. Dwa wrogie nam państwa skoczyły sobie do gardeł a my przez całą wojnę powinniśmy tylko zagryzać popcorn, smarować Niemcom tory masłem i czekać jak Amerykanie zakończą ten burdel.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bf109: jak front przeszedłby przez twoją miejscowość kilka razy do byś gryzł piach najpewniej a nie popcorn gamoniu

  •  

   pokaż komentarz

   @camar0: Tak jak Francja, Norwegia, Holandia, Grecja i wszystkie normalne kraje, które wyżej ceniły życie własnych obywateli niż walkę o moralne zwycięstwo i honor tego kto pierwszy sp!#????i przez Kołomyję.

  •  

   pokaż komentarz

   Francja, Norwegia, Holandia, Grecja i wszystkie normalne kraje

   @Bf109: Zdaje się, że stosunek Niemców do Polaków był zgoła inny niż do Norwegów czy Francuzów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bf109: ale o czym ty piszesz, wojna miedzy zsrr a niemcami miałaby miejsce własnie na terytorium polski i to polacy by gineli co ma do tego francja czy grecja

  •  

   pokaż komentarz

   @mayek: No nie dziwne. Polacy mieli razem z Niemcami iść na Moskwę, ale śmierć Piłsudskiego i anarchia jaka po tym zapanowała spowodowała eskalacje wrogości i jawne naplucie Niemcom w twarz gdy czerwoni sprzedali kraj zachodowi zrywając wszystkie pakty z Hitlerem. To zamieniło planowaną prostą ofensywę na ZSRR w wielki rozp#$?@#@ i walkę na wielu frontach. Dalej. Ja się Niemcom nie dziwię. Jakby jakiś robal zabił mi przyjaciela, kogoś z rodziny tylko za to że ten był Niemcem lub próbował z nim żyć normalnie bez litości powisił bym JEGO rodzinę że zwierzętami włącznie, na jego oczach. A taka jest prawda. Komuniści do dzisiaj nakrecają spirala strachu. Całe AK z definicji to była organizacja terrorystyczna działającą wbrew prawu. Mordująca, torturująca i szantażująca. Nie lepsza od dzisiejszych Islamskich band. Zamiast walczyć z głową, grzecznie przytakaiwać Hitlerowi, żyć normalnie, a za plecami pucować sztylet jak każda inne państwo to Polakom wmówiono że brutalna walka z kanałów jak jakiś szczur jest najlepsiejszą drogą do zwycięstwa. Tyle że szczury się tępi. Po tym jak Polaczki nie małym udziałem doprowadziły do upadku swojego jedynego potencinego sojusznika poszli w dyby papcia Stalina bo nie podumali że sami są gówno warci. Cudowna historia że szczęśliwym zakończeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdaje się, że stosunek Niemców do Polaków był zgoła inny niż do Norwegów czy Francuzów.

   @mayek: do 1939 nie był. Starzy Prusacy byli antypolscy, ale Hitler był Austriakiem i nie czuł do Polaków antypatii. Wręcz przeciwnie - podziwiał Piłsudskiego za zamach majowy i planował zawrzeć z Polską sojusz przeciwko Rosji (uspokajając jednocześnie wschodnią flankę na czas rozliczenia się z Anglią i Francją).
   Jak nienawidzę nazizmu, tak z punktu widzenia interesu Polski (która nota bene była quasi-faszystowską dyktaturą) uważam, że nie było w tamtym czasie lepszego rozwiązania od sojuszu z jednym szaleńcem, skierowanego przeciwko innemu szaleńcowi. Stalin był opętany i nieprzewidywalny. Hitler był opętany, ale dotrzymywał sojuszy, co w przypadku np. Włoch czy Japonii, zakończyło się dla niego nie najlepiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Od tego czasu Rosjanie zawsze są czujni

  źródło: marianaswebcom.files.wordpress.com

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Hitler? To ten co chiał coś od Polskich dzieci?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)