Jesteśmy wolnymi ludźmi, tylko my mamy wpływ na to jakie decyzje podejmujemy

Jesteśmy wolnymi ludźmi, tylko my mamy wpływ na to jakie decyzje podejmujemy

informacja o wprowadzeniu CBDC - programowalnego pieniądza którym to regulator może zarządzać i programować na co go wydacie mapety. Co zbuntujecie się? - nie, nie zbuntujecie sie... bo w TV powiedzą innym ze jesteście buntownikami, prawicowcami i nie warto wam pomagać bo jesteście egoistami

 •  

  pokaż komentarz

  Zapamiętajcie tą mordę zdradziecką, bo to on chce nami rządzić i odebrać nam wszystko.

  źródło: comment_1625692856yShj7ilWRphBPmcUXDMiu3.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i.ytimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  najgorsze i przerażające jest to że to i tak stanie się faktem, bo zbuntuje się tylko niewielki procent ludzi, wyzywany od idiotów, szurów i płaskoziemców. reszta albo będzie się cieszyć i bić brawo, albo znajdzie sobie wymówki żeby nie protestować, machnie ręką i powie "trudno, jakoś to będzie".
  i pomyśleć że jeszcze kilka lat temu większość ludzi śmiała się i pukała w głowę na słowa "the new world order".
  jak mamy żyć w takiej dystopii...

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: zinfiltrować bojówki lewackie i anarchistyczne i wykorzystać do swoich wolnościowych celów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: system gospodarczo-oborniczy dla ludzi działa tylko na specyficzny rodzaj ludzi, tzw. sheeps, ja? Wolni ludzie, ci homo sapiens sapiens którzy rzeczywiście są na szczycie łańcucha ewolucji to są ci, których nikt tak naprawdę nie chce się pozbywać a nawet gdyby chciał to by nie mógł. Stwierdzenie szyt ewolucji definiuje, że dany organizm potrafi przetrwać wszystkie przeciwności a nawet dostosować otoczenie do swoich potrzeb. Kogoś takiego nie można ująć w ryzy.
   Nie miałbym problemu z hodowaniem krów czy owiec, jeżeli taki los człowieka. Jednak gdyby moje zwierze doszło do wniosku, że nie chce mojej trawy i przestało jeść, gdyby zaczęło w sobie wyzwalać nieprzyjemne uczucia i je wyrażać, gdyby wzięło, spojrzało mi w oczy i dało do zrozumienia, że chce czegoś więcej i może to osiągnąć na własną rękę, bez mojej obory i bez mojej trawy to bym się popłakał i jej k??!a naszykował worek siana na drogę.

   Ludzie. Zrozumcie. Najlepsze co może spotkać w tych czasach człowieka-owce to życie w systemie gospodarczo-oborniczym. Po prostu zdecydujcie się kim wy k??!a jesteście, podziękujcie Panom za w miarę dobre traktowanie i idzcie budować swój Eden!

   (Kamera się oddala i widać jak ja mówię a owce żrą trawę i żadna nie reaguje bo w zasadzie to taką owca maaaa to czego k??!a chce)

  •  

   pokaż komentarz

   @rosiak: jak słyszę, że ktoś nazywa ludzi owce, to od razu mi się włącza foliarz alert, bo znam takiego jednego, co tak mówi.

   pokaż spoiler I pieprzy jak potrzaskany na każdy temat, wielki ekspert od siedmiu boleści, ech

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: To już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Chiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jason_Stafford: aha. Czyli znasz kogoś, kto pieprzy od rzeczy i używa słowa owce? Używa jeszcze jakichś innych słów? Btw. znasz sens używania słów? To jest symbol. Jak wyrazisz myśl bez symbolu? Owca to symbol, który oznacza podobną sytuację co u owiec ale u ludzi. Kiedy robisz jedynie podstawowe rzeczy by żyć a wszystko co robisz wynika z tego, że ktoś cię pogania w wybranym przez siebie, a nie przez ciebie kierunku.
   Jest to symbol powszechny, stosowany nawet w kościele. (Na ostatniej mszy na której byłem z dobrej woli dla mamy ksiądz stwierdził, że jesteśmy owcami, które nie poradzą sobie bez pasterza. Zamiast wełny masz pieniądze, które im oddajesz za byle papierek bo ci pasterz musi wydać zgodę. I ludzie tak właśnie żyją, jak j$$#ne owce.)
   Bydło ratuje się tym, że fantazjuje. Ludzie myślą o sobie różne pozytywne rzeczy ale są prości jak zwierzęta. Dej dupy, dej piwo, dej żreć. Ktoś się skumał, że sami sobie możemy to piwo zrobić a potem jeszcze komuś za nie zapłacimy żeby nam pozwolił je wypić.
   To jest potęga gatunku ludzkiego. Ślepa i bezmyślna masa materii i energii.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablomike71 tak jak w "Limes Inferior" J.Zajdla, jednostki oszukujące system są niezbędne by ten funkcjonował. Mafie będą działać w zakresie który będzie im dany.

  •  

   pokaż komentarz

   aha. Czyli znasz kogoś, kto pieprzy od rzeczy i używa słowa owce? Używa jeszcze jakichś innych słów? Btw. znasz sens używania słów? To jest symbol. Jak wyrazisz myśl bez symbolu? Owca to symbol, który oznacza podobną sytuację co u owiec ale u ludzi. Kiedy robisz jedynie podstawowe rzeczy by żyć a wszystko co robisz wynika z tego, że ktoś cię pogania w wybranym przez siebie, a nie przez ciebie kierunku.

   @rosiak: Za trudne rzeczy do niego mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @rosiak: no chyba się nie zrozumieliśmy.

   Używanie słowa owca w tym znaczeniu w pełni rozumiem.

   Odnosiłem się bardziej do ludzi, którzy tego nadużywają, i twierdzą, że są oświeceni, i oni wiedzą lepiej wszystko na każdy temat.

   Bo owce podążają za tą czy tamtą osobą, tego bądź innego się słuchają.

   Mniemam że 99% społeczeństwa (instytut danych z dupy) może mieć przypięta taka łatkę. Bo każdy ma jakieś poglądy.

   I wtedy wkraczasz ty, cały na biało, oświecony osobnik, sam przeciwko milionom, ba nawet miliardom, który wie, jak żyć, i jak postępować.

   Ludzie chcą łatwego życia, bez wysiłku, bez interesowania się wieloma sprawami. Toczenie swojej kulki gówna to jest codzienność większość ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xing77: dokładnie. Chiny są przerażającym państwem, moim zdaniem powinna wybuchnąć jakaś ciężka wojna z USA żeby ich osłabić, bo o zniszczeniu Chin niestety można chyba tylko pomarzyć

  •  

   pokaż komentarz

   @Jason_Stafford: otóż to! ;) tylko ubarwiłeś, że na biało bo lubię chodzić w czarnym i nie będzie to trwało jak scena w filmie 10 sek tylko całe moje życie, i nie sam bo jest nas trochę choć przy wspomnianych miliardach to i tak prawie jakby sam. A, i w sumie to będzie trwało dłużej niż moje życie.

  •  

   pokaż komentarz

   otóż to! ;)

   @rosiak: najzabawniejsze jest w tym to, że tobie się wydaje, że ty jesteś tym oświeconym.

  •  

   pokaż komentarz

   @rosiak: wybacz ale nic nie rozumiem z tego co napisałeś.

   Widać jestem za głupi na to, i pewnie też jestem tą owcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: Dlaczego przerażającym? To właśnie USA jest przerażającym państwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xing77: USA teraz staje na głowie, ale nie wiadomo co będzie za kilka lat, może skończy się ten kryzys ideologiczny, bo kiedyś się musi skończyć, i wszystko wróci u nich względnie do normy bo to szaleństwo nie może trwać długo. USA mimo wszystko są państwem gdzie można być wolnym człowiekiem. Chiny są krajem niewolnictwa, tam człowiek nie jest człowiekiem a trybikiem w machinie który ma działać tak jak chce władza, i to się nie zmieni. jeśli USA jest przerażające to dlatego że jest w kryzysie, Chiny są przerażające po prostu w swojej naturze

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: Wolnym człowiekiem w USA? Jak dla mnie to kraj anarchii i tandety gdzie brak zasad i ilość zabójstw już sama w sobie jest porażająca. Chiny są o wiele bezpieczniejsze, a ludzie bardziej samozachowawczy niż Amerykanie. Natomiast to o czym piszesz wynika po prostu z różnic między wschodem, a zachodem, a nie Chinami i USA jako takimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xing77: Chiny są bardzo bezpieczne, bo dbają o to odpowiednie służby, które w razie potrzebny "znikają" ludzi jeśli napiszą na twitterze o dwa zdania za dużo - właśnie dlatego ten kraj jest przerażający. pomijasz przecież kwestię że taka patologiczna sytuacja nie dotyczy całych Stanów, są rejony gdzie nowotwór lewicowej poprawności politycznej nie dotarł i ludziom żyje się tam w miarę normalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @woldysznator_te_osiemset: Po pierwsze, to nie ma czegoś takiego jak ,,poprawność polityczna".
   Po drugie to nie pisałem o polityce Stanów i nie wiem co tu ma jakiś lewicowy nowotwór do rzeczy.
   Po trzecie to słusznie zauważyłeś, że Chiny są bezpieczniejsze, bo państwo dba o to w przeciwieństwie do USA gdzie panuje zasada, że ,,hulaj duszy, piekła nie ma". To nie jest kraj do życia dla zwykłych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma czegoś takiego jak ,,poprawność polityczna"

   @Xing77: ???
   "Poprawność polityczna – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec członków mniejszości, w szczególności wobec grup dyskryminowanych"

   masz przedziwny punkt widzenia, odwrócony do góry nogami. dziś USA jest kolosem na glinianych nogach szarpanym ogromnym kryzysem, ale na ile się orientuję, w drugiej połowie ubiegłego wieku były bardzo dobrym miejscem do życia. naprawdę uważasz że lepszy i bezpieczny jest kraj w którym protesty rozpędza się wjeżdżając w tłum cywili czołgami, a ci którzy głośno o tym mówią przepadają bez śladu? Chińskie państwo dba o to żeby ludzie byli jak chomiki zamknięte w klatce z wyznaczonymi godzinami na jedzenie, sen i zapieprzanie na kołowrotku, a nie o to żeby komuś było dobrze

  • więcej komentarzy(10)

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze kontrolowany cyfrowy pieniądz byłby bardzo przydatny w społeczeństwie. Alkoholik który nie kupi alkoholu, albo niemożliwe do zrealizowania wały i przekręty. Ale nasze społeczeństwo musi dorosnąć do takich rozwiązań, jeszcze nie teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: alkoholik sam by napędzieł lub kogoś poprosił ewentualnie ukradł itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zgryd: ale to już na własną odpowiedzialność by pędził, poza tym na aparaturę trzeba posiadać pieniądze. Proceder by się ukrócił znacznie, tylko pojedyncze jednostki by tak robiły jak ty mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @NocJestMistyczna: no nie kupi bo nikt mu go nie sprzeda.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Ty chyba życia nie znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Jedź do Chin i nie wracaj. Tam poczujesz smak cyfrowego Juana z datą ważności i dopiero moooże zmienisz zdanie. Kto ci płaci za pisanie tych bzdur ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sawes05: nikt mi nie płaci a w Chinach nie ma kontrolowanej cyfrowej waluty, możesz używać fizycznej gotówki, więc wychodzi na to że to ty bzdurę napisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: idiota od takich komentarzy który nie bedzie mógł sie logowąć przez internet

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Jakikolwiek sprzeciw i nie masz pieniędzy. Nie masz też ich na obronę, adwokata itp.
   Nawet nie trzeba cyfrowego pieniądza.

   Resort Ziobry już forsował przepadek mienia bez prawomocnego wyroku sądu, a tylko na podstawie podejrzeń
   https://wyborcza.biz/biznes/7,147584,26509234,ziobro-finiszuje-z-projektem-ktory-pozwoli-prewencyjnie-konfiskowac.html

   Do tego pełen dostęp służb do kont obywateli, spis powszechny aby mieć lepszy wgląd w majątki i można każdego całkowicie ograbić w majestacie bezprawia.

   Wreszcie może chcesz liczyć na pomoc innych?

   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/poreczenie-majatkowe-bedzie-mogl-wplacic-tylko-podejrzany-lub-oskarzony/k60d1bn

   Poręczenie majątkowe będzie mógł wpłacić tylko podejrzany lub oskarżony, a jak Ci zabiorą wszystko prewencyjnie, to jesteś pogrzebany. To już teraz gratis od PiS, teraz zmień to na w pełni cyfrowy, programowalny pieniądz i pomyśl jak banalne będzie zniszczenie dowolnego człowieka jeżeli tylko będzie miał jakikolwiek konflikt interesów z ludźmi z partii, ich rodzinami, itd.

   Jeżeli politycy mają jakiekolwiek narzędzia zawsze ich nadużywają dla własnych korzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze kontrolowany cyfrowy pieniądz byłby bardzo przydatny w społeczeństwie. Alkoholik który nie kupi alkoholu, albo niemożliwe do zrealizowania wały i przekręty. Ale nasze społeczeństwo musi dorosnąć do takich rozwiązań, jeszcze nie teraz.

   @mat888: Nie do końca wiadomo czy jesteś płatnym trolem czy tylko idiotą. Możesz napisać coś więcej w tym temacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Ale z Ciebie Muppet. Az zal sie robi ,ze ludzie z wlasnej woli takie p%#!#@@olo publicznie wyglaszaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Myślałem ze jesteś po prostu pisowcem, ale widzę teraz ze to jednak coś więcej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: wolna wola polega miedzy innymi na tym by powiedziec "a ciul, jade w Bieszczady", albo "a co tam, poswiece sie wódce".
   Panstwo powinno szanowac wolną wolę ludzi.

   Jesli panstwo nie szanuje prawa ludzi do wyboru wlasnej sciezki zycia, to robi z ludzi niewolnikow, bo tylko niewolnik nie ma prawa wybrac kim zostanie.

   Zadaniem panstwa jest po pierwsze nie przeszkadzac, po drugie szanowac wolnosc czlowieka, a po trzecie przestrzegac prawa, swobod osobistych i wlasnosci prywatnej. Nikt nie stworzyl panstwa jako namiastki sutka matczynego i opiekuna osoby ubezwlasnowolnionej.

   Jesli ktos chce zerwac z alkoholizmem, to jak najbardziej pomoc. Ale jesli ktos to wybral, tak mu sie podoba i nie planuje zmian, to jakim prawem?
   Co dalej? Zakazac kupowania namiotow, bo jest ryzyko, ze sie ktos przeziebi?
   Albo zakazac sprzedazy plecakow, bo moga dac skrzywienie kregoslupa?

   Przeciez to faszyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Do totalitaryzmu nie trzeba dorastać, po prostu władza go wprowadza i cyk- jest horror. Ty jesteś po prostu tak głupi że by ci życie w takiej dystopii nie przeszkadzało- nawet nie zauważył byś problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzesiek-brzeczyszczykiewicz: Władza nigdy nie wprowadza totalitaryzmu, a raczej nigdy nie wprowadza totalitaryzmu za pomocą przemian demokracyjnych. Wiesz, w demokracji jest właśnie taki bug - nazywa się totalitaryzmem. Totalitaryzm to w zasadzie taka forma demokracji, władza większości tyle że po zanegowaniu koncepcji poszanowania fundamentalnych praw mniejszości. Totalitaryzm zawsze opiera się na opresji większości tworzącej prawo opierające się nie na logice eksternalizowanych argumentów, tylko ich internalizowanych uczuciach (np. ideologia LGBT to świetny przykład - "czuję, więc masz postrzegać moje uczucia jako obiektywne fakty w imię tolerancji"). Władza może wprowadzić jedynie totalitaryzm w bardzo wąskim rozumieniu tego terminu, szczególną formę nazywającą się autorytaryzmem, czyli władzą scentralizowaną w rękach jednej / kilku wybranych ludzi.
   W rzeczywistości, różnica między totalitaryzmem będącym produktem demokracji a autorytaryzmem w zaawansowanej formie obydwu systemów niewiele się od siebie różni, bo i tak władza jest technicznie w rękach wąskiej grupy przedstawicieli. Jedyne czym się te systemy różnią to wskazywanie na oficjalne źródło władzy. W przypadku autorytaryzmu nie ma fałszywej narracji, że władza jest w rękach większości społeczeństwa, tylko jest oficjalnie jasno wskazane że władza należy od konkretnej grupy ludzi (dlatego z dwojga, wolę autorytaryzm, bo wszelkie szkodliwe decyzje można bezpośrednio przypisać konkretnym osobom). W przypadku totalitaryzmu, buduje się iluzję, że władza należy do ludu, a przedstawiciele władzy są jedynie głosem spełniającym wolę ludu. I tutaj jest problem, bo jest to po prostu sytuacja braku konkretnego umiejscowienia źródła władzy, a zatem umiejscowienia również odpowiedzialności decyzyjnej, dlatego dyktatorzy tak bardzo lubią zabawę w tego typu marksistowskie koncepty, które na papierze sugerują że władza należy do ludu, ale w praktyce jest to technicznie niewykonalne i zawsze, każdy system społeczny wymaga przedstawicieli władzy dokonujących autonomicznych decyzji bez konsultowania ich za każdym razem z realną wolą ogółu społeczeństwa.

   Podsumowując, totalitaryzm zrodzony z demokracji jest zawsze wynikiem słabości i zepsucia moralnego społeczeństwa, które produkuje dyktatorów. Silne społeczeństwa, posiadające solidny kręgosłup moralny nie potrzebują dyktatorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Pranie mózgu w twoim przypadku zostało zakończone z sukcesem. I kto ma decydować o tym co najlepsze dla każdego człowieka? Ty? Prezes? Wódz narodu? Dlaczego masz mówić innemu człowiekowi jak ma żyć? To nazywasz dorastaniem? Podejmowaniem decyzji za innych ludzi? A może dorosłe społeczeństwo to społeczeństwo wolnych ludzi biorące personalną odpowiedzialność za własne decyzje? Czyli brak socjalizmu. Brak interwencjonizmu i przymusowego moralizatorstwa państwa. Jakie społeczeństwo ty chcesz wyprodukować takimi rozwiązaniami? Przecież twoja propozycja brzmi jak traktowanie ludzi niczym uczniów szkolnych, wieczne dzieci, które potrzebują nadrzędny element władzy grążący mu kijkiem i wymierzający kary za "złe zachowanie". Twoja wizja to utopijne społeczeństwo niewolników. Ludzi uszczęśliwianych na siłę, ludzi którzy zostają pozbawieni możliwości korzystania z tego co definiuje istotę ludzką - wolnej woli będącej produktem samoświadomości. Twoja wizja to społeczeństwo dystopijne. Przeczytaj Brave New World Huxleya, bo gadasz jak dyktatorzy z tej powieści.

   Powiedz mi dla przykładu, rozszerzając przykład alkoholu, czy "dla mojego dobra", ktoś będzie decydował o mojej diecie? Czy wprowadzimy przymusową dietę ketoniczną dla wszystkich, a może przymusową dietę wegańską? Czy będę mógł zjeść czerwone mięso, czy może zabroni mi się spożywania produktów glutenowych? Widzisz już ułomność twojego sposobu myślenia "uszczęśliwiania" ludzi na siłę? Czy mam brnąć dalej w absurdy odgórnej ingerencji w prawa jednostki? Czy będą ustalone codzienne przymusowe godziny biegania, bo to dobre dla zdrowia i zmniejsza ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych? Czy ktoś ustali przymusowe godziny snu? Przymusowe godziny budzenia się? Żeby było zgodne z biologicznym rytmem dobowym.
   I co najważniejsze, jak ma wyglądać hierarchia systemu wartości w takim społeczeństwie i dlaczego dana wartość ma być w wybranej pozycji tej hierarchii ponad innymi? Dlaczego dla przykładu zdrowie ma być wyższą wartością od praw wolnościowych? Albo od innych wartości wyższych? Kto ma ustalać strukturę tej hierarchii dla każdego człowieka? I dlaczego ma mieć takie prawo?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888:
   Czy lepiej żyć jako zdrowy trzymany jak zwierze w klatce człowiek, czy jako wolny człowiek i umierać jak wolny człowiek? Co jest ważniejsze dla istoty rozumnej? Prawo do korzystania ze swojego daru samoświadomości, czy wyłącznie egzystencja bez podejmowania własnych decyzji, zgodnie z cudzą ideą życia? Po co ci samoświadomość, jeśli nie możesz korzystać z jej definiującej natury: wolnej woli?
   Receptą na dorosłe społeczeństwo nie jest oddawanie władzy decyzyjnej za swoje życie zewnętrznym podmiotom. Receptą jest zaadaptowanie personalnej odpowiedzialności, doświadczając efektów własnych decyzji i wybierając to co sami uznamy za najwłaściwsze. Receptą nie jest wyzbywanie się świadomej wolnej woli, egzystowanie jak ameby, tylko zaadaptowanie jeszcze większej samoświadomości jako wolny człowiek.

   BTW Kto będzie brał odpowiedzialność za niewłaściwe decyzje "regulatora"? Człowiek to nie jest istota omniscjencyjna, co dotyczy również "regulatorów". Czy lepiej jeśli pojedynczy człowiek doświadczy skutków swojej błędnej decyzji, czy całe społeczeństwo doświadcza skutków błędnej decyzji jednej osoby? To jest właśnie ta arogancja intelektu marksistów. Traktują "wybrańców ludu" jako osoby nieomylne. "Regulator" jest taką samą osoba jak alkoholik. Również posiada swoje ułomności, a władza jedynie nasila najgorsze cechy człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 >ale to już na własną odpowiedzialność no wlasnie o to chodzi. zdecyduj sie, pozwalasz ludziom dzialac na wlasna odpowiedzialosc czy nie

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 i oczywiście ty i tobie podobni będą decydować o tym na co mam,albo przepraszam,na co mogę wydać swoje pieniądze

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 a dlaczego by nie pozwolić mu na własną odpowiedzialność wypić tego co kupi w sklepie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: To znowu pojawi sie handel wymienny. Alkoholik nakupi pieczywa, abstynent wódki i bedą sie wymieniać

  •  

   pokaż komentarz

   alkoholik sam by napędzieł lub kogoś poprosił ewentualnie ukradł itd.

   @Zgryd: włąsnie o to chodzi że jak zrobią permanentną inwigilację zbieranie i analizowanie danych ze wszystkiego, cyfrowy pieniądz, identyfikatory,historia wyszukiwania w necie, analiza tego o czym rozmaiwasz, ile czasu patrzysz na reklamę itp, itd do tego sztuczna inteligencja która będzie to wszystko analizować

   taki alkoholik kupi legalnie cukier, garnek i miedzianą rurkę ale zanim to poskłada to AI wyśle mu na chatę policyjnego drona...
   jak w filmie "Raport mniejszości"

   oni chcą całkowitej kontroli nad obywatelem CAŁKOWITEJ mówią o tym otwarcie

   a lemingi jak @mat888: jeszcze temu przyklaskują...

  •  

   pokaż komentarz

   i oczywiście ty i tobie podobni będą decydować o tym na co mam,albo przepraszam,na co mogę wydać swoje pieniądze

   @Czajnikowsky: nawet lepiej bo jak będziesz "niegrzeczny" to nie będziesz mógł kupić normalnie legalnych towarów jak np bilet autobusowy

   to już działa w chinach

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: alkoholik, który nie kupi alkoholu? w cuda wierzysz? Będą choćby szantażować niewinnych ludzi na parkingu żeby ci kupowali im wóde bo jak nie to porysuję ci samochód.

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: Dobrze kontrolowana tajna policja byłaby bardzo przydatna w społeczeństwie.

   Oczywiście tylko wg takiego faszystowskiego toku myślenia, jaki zaprezentowałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze kontrolowany cyfrowy pieniądz byłby bardzo przydatny w społeczeństwie.

   @mat888: zmienisz zdanie w momencie kiedy nie będziesz mógł kupić biletu na samolot, bo Twój ojciec był za mało uśmiechnięty, kiedy przechodził koło portretu wodza (tak jest obecnie w Chinach).

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888: wiesz o tym ze alkokohol to nawet z chleba idzie zrobic? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mat888 nawet ustawa nie przewiduje poziomu głupoty jaki prezentujesz...

  • więcej komentarzy(21)

 •  

  pokaż komentarz

  To jest prosta konsekwencja wyzbywania się przez ludzi środków produkcji, przede wszystkim ziemi. Z takim człowiekiem można zrobić wszystko. To pozbywanie się samodzielności i wolności w imię wygody leży gdzieś w głęboko w ludzkiej mentalności. Dam przykład. Mam kolegę z którym zarabiamy dokładnie tyle samo. On mieszka w klitce na osiedlu Wilanów, je tylko w restauracjach, t-shirty nosi tylko z krokodylem, samochód wypożycza i zmienia co 3 miesiące, 5 dni w tygodniu przesiaduje w koszykach, a 2 pozostałe dni planuje, czy wyjechać na Karaiby, czy do Burgundii. Jęczy tydzień przed wypłatą, że ma puste konto, ale zachowuje się i jest postrzegany jak bogacz. Ja mieszkam na wsi pod Warszawą, mam łopatę i taczki, dużą działkę z dużym domem, który sam zbudowałem, własny ogród z kwiatami, owocami i warzywami, o który samodzielnie dbam. Mam własną studnię, własne samochody (niezbyt ekskluzywne) i rowery. Obiady gotuję sam, często z tego co sam wyhoduję. Mam też dzieci, które bawią się w naszym ogrodzie i do niego zapraszają kolegów. Na wakacje jeżdżę do Polski. Ostatnio sam wybudowałem murek ze starych cegieł z rozbiórki. Czasem potrzebuję różnych fachowców, ale rzadko. Jeden z nich jak zobaczył mój murek zapytał: "Kto to panu robił?". Jak powiedziałem, że sam, to tylko pokiwał głową i powiedział, że jakbym wrzucił zdjęcia na facebooka to nie opędziłbym się od zamówień. Niestety nie mam facebooka i nie uważam się za murarza. W porównaniu z moim kolegą jestem dziadem, tak mi mówi moja żona. A ja nadwyżki które mi zawsze na koniec miesiąca zostają inwestuję w nieruchomości. Dla mnie może nic z nich nie będzie. Ale może dzieci skorzystają...

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM coraz rzadziej spotykana postawa. Szanuję i podziwiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: no i... bardzo dobrze! Każdy ma to co chce i co daje mu satysfakcję. Ty dom i dzieci, on wygrzane miejsce w Koszykach. Mam nadzieję, że przeżyjemy bycie celem, bo on nikomu w niczym nie przeszkadza; w końcu już teraz nie ma niczego i jest szczęśliwy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: Ty się chwalisz na wykopie co masz, a on na Instagramie. Każdy potrzebuje akceptacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: twoj kolega jest dokladnie takim typem nowego czlowieka, jaki oni chca sobie wyhodowac. Durnego, niemyslacego konsumenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah: Nie chciałbym być źle zrozumiany. Ja mojego kolegę lubię i bardzo dobrze rozumiem. Często rozmawiamy o tym jak żyjemy i jak różni się nasz styl życia. On się śmieje z mojego "dziadowania", a ja z jego wielkopańskiego życia. Nawet się raz zachęcił do domu na wsi, ale osobiście mu to odradziłem. On się po prostu do tego nie nadaje. To jest właśnie ta kwestia mentalności, o której piszę. Po prostu jest wygodnie mieć wygodnie, a nie przychodzić do biura z czarnymi od smaru paznokciami i opuchniętymi rękami, bo się wczoraj przekopało pół ogrodu i naprawiło pompę od studni. To jest kwestia perspektywy. Moim zdaniem coraz bardziej powszechne jest życie tu i teraz. Do tego świat dąży. Ja mam staromodny sposób myślenia. Rodzina dla mnie jest jak przedsiębiorstwo. Im więcej kapitału własnego, tym solidniejsza. Dzięki temu rośnie, rozwija się, buduje trwałą wartość na pokolenia, a pożyczkodawcy wychodzą ze skóry, żeby dosypać kapitału. W konsumpcyjnym stylu życia wszystko jest chwilowe. Dziś jest, jutro nie ma. A dzieci, o ile są, zaczynają dorosłość od zera.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: Nie skorzystaja wejdzie katasteri zostana dziadami. A twój kolega chociaz pozyje , a nigdy nie wiadomo czy za rogiem nie czycha kryzys czy wojna która zbiarze wszystko. I jakie ty bedziesz miec wspomnienia , jak sobie ten murek budowałeś xd A tamten to chciaz pozyje. Trzeba sie jakos zabezpieczac na przysłosc ale nie kosztem zycia i przyjemnosci. Mój dziadek bardzo ciezko pracował całe zycie , zgromadził przed wojna jakis majatek , troche ziemi pare koni. Przyszła wojna a potem komuna i został nietstety dziadem a życie zmarnował na gromadzeniu majatku który został mu odebrany. Ja na przykłada planuje wszytsko max na pół roku w przód zyjemy w tak dynamicznychczasach ze szkoda pradu zeby cos na późniejszy okresplanować. Jeśli mam wybierac miedzy byc a miec to wele być - przynajmiej te doświadczenia wpłyna na moja karme w przyszłym zyciu albo bede chiciaz miec co wspominac na stare lata. A majatku do grobu i tak nie zabiore.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: Sory ale robieny wszystkiego z myślą o przyszłych pokoleniach w czasach kiedy nie wiadomo co władzy odbije odbije to skrajna głupota ,nacharujesz sie nameczysz przyjdzie komuna 2 zero i wszystko zabiora .

  •  

   pokaż komentarz

   @Uberpartnerflota: Dlatego boję się socjalizmu i komuny jak ognia. To są systemy niewolnicze. Jeśli byłaby taka potrzeba to wziąłbym karabin i walczył o moje ideały, nawet byłbym gotów umrzeć za nie. Mój kolega nie miałby o co walczyć, bo nic nie jest jego. Ponarzekałby trochę, że musi się uczyć nowego języka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uberpartnerflota: no, tak! Masz rację! Nakrzycz mu! Jak on śmie! Jak on śmie żyć tak jak chce i jak mu pasuje! Ma żyć tak jak tY chcesz!

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: Zeby walczyc to trzeba miec z kim bo z motyka na słonce to kazdy debil moze wystartować. A psołeczeństwo jest posłuszne i uległe jak bydło. Tez bym walczył przeciwko komunie przeciwko likwidacji gotówki ale jak by czarny scenariusz sie ziścił , to pakuje manele , i robie wypad bez zalu i nie ogladam sie za siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah: niech sobie kazdy zyje jak chce tylko historia ie raz ie dwa pokazała ze zbytnie przywiazanie do majatku to błąd , jak komuś łatwo przychodzi gromadznie kapitało i moze to robic niskim nakładem czasu to spoko , ale jak ktoś poświaca wiekszosc swojego czasu zeby miec coś czego na tamten świat i tak nie zabierze no to cóż , krzyż na droge ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Uberpartnerflota: Całkowita zgoda. Też bym tak zrobił. Miałbym też szansę przyzwoicie urządzić się na nowym miejscu. Jakbym sprzedał cały wypracowany majątek wiele krajów przyjęłoby mnie z wdzięcznością. Nie siedziałbym długo w obozie dla uchodźców tylko z marszu dostał obywatelstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: o ile byś miał okazje ten majetek sprzedac bo juz przerabialismy niedawno taką historie ze cały majatek jaki mogłeś zabrac to kilka kocy , pare naczyn i sztućców a reszta zostaje . Mówie tu o wysiedleniach o II ww zreszta nie trzeba daleko szukac , zobacz co sie dzieje w Palestynie. Parszywe zydki zabieraja całe osiedla wysiedlaja ludzi i nikogo zdanie nie pytaja .

  •  

   pokaż komentarz

   @Uberpartnerflota: może chociaż miałbym na łapówki dla nich. Jeśli nie byłoby innego wyjścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: xd , jak by ci wjechali na chate i mogli wszystko bezkarnie zabrac jeszcze w swietle prawa to by na pewno płaszczyli sie na jakiś ochłap i poszli dalej xd xd xd. Zreszta komu bys sprzedał nieruchomośc jak by było wiadomo ze zostanie wywłaszczony ? Chyba ze bys miał jakies kosztownosci które mozna ukryc i przemycic to rozumiem, ale z nieruchomosciami bys musiał sie pozegnac i tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADDERM: Jeśli chodzi o sprawy materialne, to dzieciakami nie ma się co zbytnio przejmować. Domek i nieruchomości kupować dla siebie, korzystać z życia. Dzieciakom lepiej pomóc przy wnukach przy ich wychowywaniu.

  • więcej komentarzy(6)