Ilu jest chętnych? Zanosi się koniec szczepień w Polsce

Ilu jest chętnych? Zanosi się koniec szczepień w Polsce

- Wkrótce zgłoszą się ostatni chętni i właściwie można planować zamknięcie punktów szczepień. To tragedia i smutny triumf foliarzy - mówi Łukasz Pietrzak, warszawski farmaceuta i uczestnik akcji szczepień przeciwko COVID-19. Ze statystyk Narodowego Programu Szczepień wynika, że akcja dobiega końca.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro foliarze nie wierzą w COVID, a ci co chcieli się zaszczepili, to imho można przestać powoli leczyć COVID w szpitalach. Każdy miał wybór i wybrał jak chciał. Teraz dajmy naturze szanse i sprawdźmy czy więcej łudź umrze zaszczepionych śmiecionką czy prawilniakow co się nie dali otumanić. Challenge accepted ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej jak mi przykro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  PILNE Wg Warszawskiego farmaceuty 54% Polaków to... foliarze. No super

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin najbardziej niebezpieczni są ci którzy wprowadzili do obiegu to paskudztwo i nimi powinno się zająć

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: Nie, najbardziej niebezpieczne są zaszczepione szuro-karyno-grażyny. Takie zj. sądzą że szczepionka chroni. Zamiast siedzieć na (.) w domu już się k. porozjeżdżały po całym świecie i zaraz nam sprowadzą i zaczną zarażać wszystkich nowymi mutacjami.

  •  

   pokaż komentarz

   Warszawskiego farmaceuty

   @Waspin: "farmaceuty" ... bo prawie skończył podstawówkę i umie skręcać jointy?

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorZamieszania: nie wiem co on umie skręcać, tak go opisano w artykule

  •  

   pokaż komentarz

   PILNE Wg Warszawskiego farmaceuty 54% Polaków to... foliarze. No super

   @Waspin: przecież nigdzie nie napisał, że to foliarze, tylko że za taki stan odpowiadają foliarze. Większość ludzi nie jest specjalistami w tej dziedzinie, nie są biegli w wyszukiwaniu i weryfikowaniu informacji, poddają się emocjonalnym manipulacjom szurskich środowisk, które nie muszą być liczne, ale są głośne. Nawet na wykopie pod każdym znaleziskiem na temat szczepionek przewijają się te same czerwone nicki z tymi samymi głupkowatymi memami.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: no moim zdaniem nie ma bata, żeby "szury" były w stanie przekonać 54% społeczeństwa do czegoś. Co innego zachowanie rządzących, wymuszanie szczepień, ignorowanie NOPów, olewanie ozdrowieńców, potrójne dawki, mieszanie szczepionek i traktowanie niezaszczepionych jak idiotów. Dodatkowo np ja jestem ubezpieczony na życie na 800 tysięcy - jak się zaszczepię to zakład ubezpieczniowy nie wypłaci mojej żonie sumy ubezpieczenia jeśli umrę - mam to wpisane w umowę. Płacę za to ubezpieczenie duże pieniądze, nie mam zamiaru rezygnować z zabezpieczenia mojej rodziny tylko po to żeby się zaszczepić na chorobę, którą przeszedłem i na którą mam wysoki poziom przeciwciał. Czy coś takiego robi ze mnie jakiegoś szura, antyszczepa albo idiotę? Mam konkretne argumenty tylko rząd ma je w dupie, bo lepiej mnie zwyzywać od idiotów

  •  

   pokaż komentarz

   Czy coś takiego robi ze mnie jakiegoś szura, antyszczepa albo idiotę?

   @Waspin: nie wiem, a zniechęcasz ludzi do szczepień mówiąc coś o eksperymentach, śmiercionkach, depopulacji? Jeśli zdecydowałeś się nie szczepić, bo masz ku temu racjonalne powody, to ok, nikomu nic do tego. Problem jest z ludźmi, którzy nie są w stanie podjąć takiej decyzji racjonalnie, bo są atakowani dezinformacją. Nie mam żadnych dowodów, ale sądzę, że większość osób, która nie chce się zaszczepić, tkwi w jakimś błędnym przekonaniu. Burdel organizacyjny ze strony rządzących oczywiście jest jakimś czynnikiem i na pewno trzeba to potępić, ale tak naprawdę w naszej rzeczywistości jest to norma; burdel mamy z całym systemem opieki zdrowotnej, ale jakoś nikt z tego powodu nie uznaje, że jest mu niepotrzebny.

   jak się zaszczepię to zakład ubezpieczniowy nie wypłaci mojej żonie sumy ubezpieczenia jeśli umrę - mam to wpisane w umowę

   A to jest ciekawe. Jesteś w stanie przytoczyć ten zapis z umowy? Na jakiej zasadzie ma to działać? Jeśli się zaszczepisz, a za rok wpadniesz pod samochód, to też nie wypłacą?

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: umowę mam akurat z zakładu pracy, zapis jest chyba (podkreślam - chyba z tego co pamiętam) taki że w trakcie trwania umowy oświadczam, że nie będę brać udziału w żadnych eksperymentalnych terapiach medycznych. Nasi prawnicy po rozmowach z zakładem ubezpieczeniowym doszli, że dotyczy to też szczepień na koronawirusa. Powiem tak - nie interesuję się tym na tyle. żeby samemu szukać zapisu w umowie, ba - nawet nie wiem gdzie jest moja kopia, firma ma od tego ludzi z działu prawnego (konkretnie wynajętą firmę) i mi ich oświadczenie wystarcza a znam praktyki firm ubezpieczeniowych i wiem, że przyp%?@@!@ą się na bank jak tylko będzie szansa, więc tym bardziej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Jestem kopalnią ciekawych przypadków - na przykład mam w rodzinie osobę z usuniętą tarczycą po raku wskutek chorób autoimmunologicznych - i jej lekarz rodzinny też zalecał szczepienie się bo to po raku, takie wysokie ryzyko no i wiek starszy... Na szczęście jak się skontaktowała z onkologiem to dopiero on jej wybił to z głowy bo choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem. I teraz ona się martwi (starszej osobie ciężko przemówić do rozumu), że rząd ją skieruje przymusowo na szczepienie i ją zabije.

   No i siostra cioteczna, której się po 1 dawce zrobiła łapa jak u Popeye'a tylko bez kotwicy a za to czerwona jak cholera i na szczęście ją w szpitalu doleczyli a absolutnie nikt jej nie chce wpisać jako odczyn poszczepienny a jak o tym gadała z lekarzem w szpitalu to jej powiedział że to żaden nop i niech bierze 2 dawkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No samo jej spuchło, ona się śmieje że jakby nie była zaszczuta i ze wsi to by do telewizji z tym poszła

   Także zniechęcam ludzi, ale mówię o faktach, komplikacjach i o tym, że jak im się coś stanie to nikt im nie pomoże i jeszcze ich będą wyśmiewać i wyzywać od foliarzy i antyszczepów

  •  

   pokaż komentarz

   że nie będę brać udziału w żadnych eksperymentalnych terapiach medycznych. Nasi prawnicy po rozmowach z zakładem ubezpieczeniowym doszli, że dotyczy to też szczepień na koronawirusa

   @Waspin: to akurat jest k#$%??@o ze strony firmy ubezpieczeniowej i żaden argument przeciwko szczepieniu, tylko przeciwko tej firmie, która swoimi działaniami bezpodstawnie zniechęca ludzi do szczepień w trakcie epidemii. Należałoby taką sprawę nagłośnić i ubezpieczyciela dojechać.

   Na szczęście jak się skontaktowała z onkologiem to dopiero on jej wybił to z głowy bo choroby autoimmunologiczne są przeciwwskazaniem.

   Decyzja podjęta na podstawie konsultacji z lekarzem, więc jak najbardziej zrozumiała i popieram.

   No i siostra cioteczna, której się po 1 dawce zrobiła łapa jak u Popeye'a tylko bez kotwicy a za to czerwona jak cholera

   Szczepionka mRNA? Brzmi jak jakaś reakcja uczuleniowa, możliwe że na glikol. Wiadomo, że się zdarza, na szczęście nie są to liczne przypadki. Znakomita liczba zaszczepionych osób nie doświadczała żadnych poważnych efektów ubocznych, co najwyżej krótkotrwałe pogorszenie samopoczucia i typowe objawy infekcji, takie są też doświadczenia moje i moich bliskich.

  •  

   pokaż komentarz

   mówiąc coś o eksperymentach

   @TinkerCob: Piszę wiele w temacie "chińskiej zarazy" do szczepionek nie zniechęcam i nie zachęcam. Pamiętaj badania kliniczne (eksperymenty kliniczne) trzeciej fazy nad każdą ze szczepionek nadal trwają.

   Pamiętaj też: że Badanie 1/2/3 fazy oceniające bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność kandydata do szczepionki RNA przeciwko COVID-19 u zdrowych dzieci w wieku <12 lat bedą trwały do 1 września 2023 roku

   https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04816643

   Badania 1/2 fazy nad trzecią dawką warunkowo zatwierdzonych szcepionek bedą trwały do 28 Maj 2025 roku.

   https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04889209

   źródło: linicaltrials pfizer.png

  •  

   pokaż komentarz

   Piszę wiele w temacie "chińskiej zarazy" do szczepionek nie zniechęcam i nie zachęcam. Pamiętaj badania kliniczne (eksperymenty kliniczne) trzeciej fazy nad każdą ze szczepionek nadal trwają.

   Pamiętaj też: że Badanie 1/2/3 fazy oceniające bezpieczeństwo, tolerancję i immunogenność kandydata do szczepionki RNA przeciwko COVID-19 u zdrowych dzieci w wieku <12 lat bedą trwały do 1 września 2023 roku

   @GyubalWahazar: pamiętam, na szczęście nie jestem dzieckiem <12 lat i badania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki dla mojej grupy są zakończone, trwa jedynie monitorowanie osób z badań klinicznych, jak długo utrzyma się u nich odporność, straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob:

   pamiętam badania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki dla mojej grupy są zakończone, trwa jedynie monitorowanie osób z badań klinicznych.

   ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Pfizer
   https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728
   Zakończenie 1/2/3 fazy badań klinicznych: 2 Maj 2023

   Moderna
   https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04470427
   Zakończenie 3 fazy badań klinicznych: 27 Wrzesień 2022

   AstraZeneca
   https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04516746
   Zakończenie 3 fazy badań klinicznych: 14 Luty 2023

   źródło: Clinical trial.png

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob:

   żaden argument przeciwko szczepieniu, tylko przeciwko tej firmie, która swoimi działaniami bezpodstawnie zniechęca ludzi do szczepień w trakcie epidemii. Należałoby taką sprawę nagłośnić i ubezpieczyciela dojechać.
   Z tego co wiem (a gadałem z działem prawnym) nie znajdziesz ubezpieczenia nż powyżej pół miliona bez takiego zapisu, tak samo jak bez zapisu o nie braniu narkotyków. Szczepionki nie są przebadane i do 2023 nic na to nie poradzisz, to nie wina firmy ubezpieczeniowej, że zmusza się ludzi do użytkowania produktu w fazie testów.

   Decyzja podjęta na podstawie konsultacji z lekarzem, więc jak najbardziej zrozumiała i popieram.
   No fajnie, co to zmienia jeśli zrobią obowiązkowe szczepienia? Ona tego na piśmie nie ma, byle konował ją dopuści mimo przeciwwskazań bo nikt tego nie sprawdza z pierwszego kontaktu, tak jak widać po poprzednim razie

   Szczepionka mRNA? Brzmi jak jakaś reakcja uczuleniowa, możliwe że na glikol. Wiadomo, że się zdarza, na szczęście nie są to liczne przypadki
   Astra. Skąd możesz wiedzieć czy to są rzadkie przypadki skoro w Polsce odmawia się przyjęcia zgłoszeń nop? Co więcej, lekarze powtarzają że nie ma odczynów poszczepiennych, także Twoje i Twoich bliskich doświadczenia są wg nich po prostu kłamstwem

  •  

   pokaż komentarz

   @GyubalWahazar: tak, wszystko się zgadza. Zgodnie z tym co piszesz, badania fazy 3, mającej za zadanie określić pełną skuteczność, trwają. Tak jak pisałem, polegają na monitorowaniu, jak długo utrzyma się wytworzona odporność. Nie mamy informacji na temat pełnej skuteczności, bo nie wiemy, jak długo chroni, ale zgromadzone do tej pory wyniki pozwoliły stwierdzić, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna, inaczej w ogóle nie można byłoby podać jej ludziom albo nie byłoby sensu tego robić (bo nie działa), na szczęście wszystko poszło pomyślnie. Ponieważ nie wiemy, jak długo będzie działała, rejestracja jest w trybie warunkowym - sytuacja epidemiczna na świecie wymagała, żeby działać już. Informacja pod tytułem "w czasie trwania 3 fazy badań klinicznych zaszczepieni zachowali odporność / połowa zaszczepionych straciła odporność w ciągu 2 lat" czy coś w tym stylu nic by nie zmieniła, a na pewno nie jest powodem, żeby czekać z podawaniem szczepionki do 2023. Nie wiem, co ma na celu to straszenie trwającymi badaniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob:

   zgromadzone do tej pory wyniki pozwoliły stwierdzić, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna, inaczej w ogóle nie można byłoby podać jej ludziom albo nie byłoby sensu tego robić (bo nie działa)
   No popatrz, w Izraelu Pfitzer ma 65% skuteczności a na stronie Pfitzera masz wpisane 99,1% To działa czy nie działa? Bo Pfitzer nie uznał badań Izraela

  •  

   pokaż komentarz

   No popatrz, w Izraelu Pfitzer ma 65% skuteczności

   @Waspin: jakiś link do tych badań? Tak wyszło w trakcie badań klinicznych czy policzono ze szczepień populacyjnych i dla którego wariantu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: Akurat parę dni temu rozmawiałem o indywidualnej ofercie ubezpieczeniowej, tak na wypadek braku możliwości wykonywania pracy np. z tytułu udaru, utraty wzroku, wypadku, zakrzepów (pisałem już znajomy miał niezwiązane z covid) i zapytałem jak to będzie wyglądać, gdybym akurat miał zakrzep po szczepieniu.

   Na chwilę obecną nie pytają o powód zakrzepu, ale wg. agenta jest bardzo prawdopodobne, że taki kwestionariusz może się pojawić.

   Czekam jeszcze na wersję finalną i wszystkie zapisy/wyłączenia. Nie mniej rozumiem doskonale, że dział prawny tak to zinterpretował:

   https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1507767

   Z odpowiedzialności PZU SA wyłączone są świadczenia, jeżeli
   hospitalizacja nastąpiła z powodu:
   ...
   9) uczestnictwa w badaniach i eksperymentach naukowych
   (medycznych);

   Nationale‑Nederlanden
   Art. 7 Wyłączenia odpowiedzialności
   ...
   q) terapia genetyczna, chirurgia eksperymentalna,
   terapia alternatywna,

   https://www.nn.pl/dam/produkty/dla-fimy/Grupowe-ubezpieczenia-na-zycie/OG-LNE-WARUNKI-GRUPOWEGO-UBEZPIECZENIA-NA--YCIE--OWU_TRM17_2_2017-.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   Vaccine effectiveness in preventing both infection and symptomatic disease fell to 64% since June 6, the Health Ministry said. At the same time the vaccine was 93% effective in preventing hospitalizations and serious illness from the coronavirus.

   @Waspin: badanie dotyczy badań po szczepieniu populacyjnym i w przypadku kontaktu z wariantem Delta. Skuteczność podawana przez Pfizera na podstawie ich badań klinicznych dotyczy oryginalnego szczepu wirusa. Koronawirus to na szczęście nie wirus grypy i nie jest w stanie uciekać odporności tak szybko, jak ona, ale zmiany nadal występują, co tylko pokazuje, jak ważne jest szybkie i sprawne zaszczepienie populacji. Zauważ, że pomimo spadku skuteczności ochrony przed objawową infekcją, ochrona przed poważnym przebiegiem wymagającym hospitalizacji jest wysoka. Tak czy inaczej to nadal są świetne wyniki, przed opracowaniem szczepionki mówiło się, że coś, co da 50% skuteczności będzie już dobrym rozwiązaniem. Szczepionka okazała się być rewelacyjna, na nowe warianty jest bardzo dobra, a mimo to ludzie z podbitymi oczekiwaniami czują rozczarowane.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: ja akurat nie mam żadnych oczekiwań - podjąłem już decyzję i się nie zaszczepię. Niestety - gdybym miał w biznesie umowę, która jest tak "podkręcana" i która tak "śmierdzi" jak szczepienia teraz to też bym jej nie zawarł - za duże ryzyko. A to, że jako ozdrowieńcowi nic mi nie przysługuje to jest zwykły skandal i oszustwo, nie ma nawet o czym dyskutować

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: Nie insynuuj nie straszę, informuje. W żadnym wypadku nie jestem przeciwnikiem szczepień, aczkolwiek jestem zdeklarowanym przeciwnikiem przymusu szczepień na "chińską zaraze".

   A PHASE 1/2/3, PLACEBO-CONTROLLED, RANDOMIZED, OBSERVER-BLIND, DOSE-FINDING STUDY TO EVALUATE THE SAFETY, TOLERABILITY, IMMUNOGENICITY, AND EFFICACY OF SARS-COV-2 RNA VACCINE CANDIDATES AGAINST COVID-19 IN HEALTHY INDIVIDUALS

   W przypadku Pfizera jest to 1 oraz 2 oraz 3 faza badań klinicznych , czytaj ze zrozumieniem.

   Jak jak pisałem, polegają na monitorowaniu, jak długo utrzyma się wytworzona odporność. Nie mamy informacji na temat pełnej skuteczności, bo nie wiemy, jak długo chroni (Załącznik)

   źródło: Comirnaty.png

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob:

   pamiętam badania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki dla mojej grupy są zakończone

   tak, wszystko się zgadza. Zgodnie z tym co piszesz, badania fazy 3, mającej za zadanie określić pełną skuteczność, trwają. Tak jak pisałem, polegają na monitorowaniu, jak długo utrzyma się wytworzona odporność. Nie mamy informacji na temat pełnej skuteczności, bo nie wiemy, jak długo chroni, ale zgromadzone do tej pory wyniki pozwoliły stwierdzić, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna

   Zdecyduj się.( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @GyubalWahazar: gdzie widzisz sprzeczność? Badanie dzieli się na dwa etapy. Najpierw robi się dwie grupy, jednej podajesz szczepionkę, drugiej placebo, próba jest ślepa, więc badacze sami nie wiedzą, kto dostał co. Czekasz aż ludzie pochorują, odślepiasz badanie, porównujesz ilości chorych między grupami, ilości nopów, zgonów i tak dalej. Oceniasz w ten sposób bezpieczeństwo i skuteczność. To jest ten etap zakończony i te wyniki pozwoliły na warunkowe dopuszczenie do stosowania. Po odślepieniu monitorujesz dalej grupę zaszczepioną, sprawdzasz, czy szczepionka cały czas działa i to jest etap, który trwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: Zdziwilibyście się jak wielu medyków ze szpitali covidowych się nie szczepi.Ale nawiedzeni zwolennicy wyszczepiania na siłę nazwą tych ludzi szurami.Nawet tych,którzy mają bezwzględne przeciwwskazania do szczepienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @sevofluran: 10% niezaszczepionych lekarzy to wielu?

  •  

   pokaż komentarz

   @sevofluran: dokładnie! I mówią, że niezaszczepieni są "wylęgarnią mutacji" gdzie zaszczepieni też chorują i cholera wie jak będzie u nich mutował wirus

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob:

   gdzie widzisz sprzeczność? Badanie dzieli się na dwa etapy. Najpierw robi się dwie grupy, jednej podajesz szczepionkę, drugiej placebo, próba jest ślepa, więc badacze sami nie wiedzą, kto dostał co. Czekasz aż ludzie pochorują, odślepiasz badanie, porównujesz ilości chorych między grupami, ilości nopów, zgonów i tak dalej. Oceniasz w ten sposób bezpieczeństwo i skuteczność. To jest ten etap zakończony i te wyniki pozwoliły na warunkowe dopuszczenie do stosowania. Po odślepieniu monitorujesz dalej grupę zaszczepioną, sprawdzasz, czy szczepionka cały czas działa i to jest etap, który trwa.

   Z BNT162b2 nie przeprowadzono badań farmakologii bezpieczeństwa. Wnioskodawca powołuje się na to, że nie są one nie są uważane za konieczne zgodnie z wytycznymi WHO (WHO, 2005). Ponadto w badaniach toksykologicznych dawki powtarzanej nie odnotowano żadnych wyników dotyczących funkcji życiowych narządów. W związku z tym brak badań farmakologicznych dotyczących bezpieczeństwa jest zatwierdzony przez CHMP.

   It is likely that the vaccine also protects against severe COVID-19, though these events were rare in the study, and statistically certain conclusion cannot be drawn. It is presently not known if the vaccine protects against asymptomatic infection, or its impact on viral transmission. The duration of protection is not known.

   https://www.ema.europa.eu/en/documents/assessment-report/comirnaty-epar-public-assessment-report_en.pdf

   Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, prawdopodobnie też nie wiesz ,że firmy farmaceutyczne od daty zakończenia badań klinicznych będą miały czas (od 6 do 18miesięcy) na opracowanie wyników tych badań (zobaczymy czy pokryją się z "doniesieniami prasowymi" którymi się dotychczas dzielą).

   Badania 1/2 fazy nad trzecią dawką warunkowo zatwierdzonych szcepionek bedą trwały do 28 Maj 2025 roku pomimo to trzecia dawka jest już na horyzoncie...

   Jeżeli masz problemy z językiem angielski użyj DeepL, tyle podpowiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin:

   Nasi prawnicy po rozmowach z zakładem ubezpieczeniowym doszli, że dotyczy to też szczepień na koronawirusa.

   To macie strasznie słabych prawników albo - co dużo bardziej prawdopodobne - zmyślasz: https://www.gov.pl/web/rpp/rpp-szczepienia-przeciwko-covid19-nie-sa-eksperymentem-medycznym

   I to wiadomo było jakoś od początku maja. Jakaś tam przychodnia kazała podpisywać pismo o eksperymencie medycznym w ramach dupochronu na początku akcji szczepieniowej, ale sprawa szybko trafiła do RPP, który narzucił taką wykładnię, a ubezpieczalnie je zaakceptowały.

   Praktycznie wszystko co napisałeś o ubezpieczeniach i COVID jest nieprawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: Na Narodowym już rozłożyli tymczasowy? Czy dalej lekarze i sanitariusze zbierają kokosy na wartowaniu tego przybytku jak ci na punktach szczepień?
   Jak to było, że jeden sanitariusz mówił, że będzie dążył, żeby jak najdłużej tam siedzieć, bo tak dobrze płacą. Więc szkoda im tego źródełka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin > PILNE Wg Warszawskiego farmaceuty 54% Polaków to... foliarze. No super

   A nie? Wystarczy poczytac tu komentarze ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin:
   Co jakiś czas pojawia się ten temat ubezpieczeń, a ja cały czas trzymam odłożoną paczkę pop-cornu na wypadek, gdy taka sytuacja faktycznie nastąpi. Jestem bardzo ciekaw wyników.

   Intuicja mi podpowiada, że to jest kompletny bullshit. Ubezpieczalnie zawsze będą się migać od wypłacania odszkodowań, nic nowego, ale na szczęście nie one o tym decydują, a sądy. Jakoś wydaje mi się to zupełnie nielogiczne, że człowiek bierze udział w eksperymencie medycznym bez wyrażania na to zgody, ani nawet bez bycia poinformowanym o tym fakcie. Przeprowadzanie eksperymentów medycznych na nieświadomych tego pacjentach brzmi tak troszeczkę mało legalnie. No ale jak mówię - świat bywa dziwny, więc czekam na pierwszą tego typu rozprawę sądową i będę z zainteresowaniem śledził jej przebieg.

   Inna sprawa, to ciekaw jestem, jak właściwie ubezpieczyciel miałby Ci udowodnić, że się zaszczepiłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: no wiesz, kupa ludzi jest głupi woli wierzyć Jessice na Facebooku niż badaniom naukowym. Przykład, zerknijcie jak wygląda zaszczepienie wśród służby zdrowia. Im lepsze wykształcenie tym więcej zaszczepionych. Analogicznie jest z rozkładem miasta vs wsie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: no nie. To jest po prostu logiczne myślenie. Rządzący (nie tylko w Polsce) od poltora roku błądzą we mgle. I tak jak kolega wyżej napisał, jest mnóstwo niejasności - mówili o dwoch dawkach, teraz o następnej, o tym ze nie powinno się szczepić poniżej 12 roku życia i kobiet w ciąży, a potem ze jednak można, ze ozdrowiency maja przeciwciała na wiele miesięcy, a teraz nagle ze trzy i trzeba ich doszczepić, utrudniaja w Polsce zgłoszenie NOPow, nie wypłacają ubezpieczen, ponadto WHO mówi zeby nie mieszać szczepionek, a inni naukowcy zeby jednak mieszać, teraz narracja ze francuscy naukowcy stwierdzili ze ozdrowiency mogą zachorować na deltę, a szwedzcy mówią ze nie. Jest zbyt dużo gnoju i manipulacji, dlatego ludzie nie chcą się szczepić, to nie wina plaskoziemcow. Ja - choć boje się korony - chętnie przyjmę szczepionkę dopiero kiedy będą już oficjalne wyniki badań w 2022 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: Ludzie poddają sie temu ze widza wokol siebie zgony po półtora roku trwania pandemii wsrod znajomych i rodziny i moga policzyć je wszystkie na palcach jednej reki. Wiec z łaski swojej nie p!!#$!!.

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: Na tej karteczce jest kilka sposobów zgłoszenia nop. Lekarz jest jednym z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @katienca: Z nastolatkami i kobietami w ciąży sytuacja jest jasna. Nadal masz badania kliniczne. Jak skończą się na danej grupie i nic nie wyjdzie to pojawia się rekomendacja że mogą się szczepić, w ten sposób masz obniżany wiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Ja to widzę tak. Kilku szurów w imieniu reszty osób poszła do tego działu prawnego. Tam usłyszeli coś niezgodnego ze swoimi przekonaniami i pozostałym przekazali to co oni twierdzą a nie to co im powiedziano. Sam już to widziałem, fanatyk będzie kłamać byle nie przyznać że jest inaczej niż twierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @TinkerCob: Wskaż dokument, który potwierdza zakończenie trzeciej fazy bo z tego co ostatnio widzieli, to żadna nie zakończyła testów zeciej fazy (brak nopowej części).

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: wprowadzili im możliwość że mogą sami też szczepić i sprzedawać szczepionki w aptece, więc chłop nie zarobi na pandemi

  •  

   pokaż komentarz

   @hjgvcygv:

   Na tej karteczce jest kilka sposobów zgłoszenia nop. Lekarz jest jednym z nich.
   Infolinia powiedziała, że bez wypisu ze szpitala z wpisanym w nim powodem przyjęcia w postaci odczynu poszczepiennego też nie przyjmą. Sposoby są i co z tego?

  •  

   pokaż komentarz

   jak się zaszczepię to zakład ubezpieczniowy nie wypłaci mojej żonie sumy ubezpieczenia jeśli umrę - mam to wpisane w umowę

   @Waspin: podzielisz się jakimkolwiek potwierdzeniem swoich słów? Pani na infolinii w prudentialu wyśmiała to pytanie oraz potwierdziła że oczywiście będzie wypłacone, przesłała również kopię umowy która to potwierdza, a co chwilę słyszę że jakaś firma nie wypłaci, a każdy zapytany milknie

   Infolinia powiedziała, że bez wypisu ze szpitala z wpisanym w nim powodem przyjęcia w postaci odczynu poszczepiennego też nie przyjmą.

   @Waspin: znowu klamiesz, zgłosiłem NOPa telefonicznie, jest ujęty w statystykach

  •  

   pokaż komentarz

   @Deska_o0: no siostrze telefonicznie powiedzieli. że musi to być na podstawie wypisu ze szpitala, opisałem to wyżej. Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia o kłamstwa bez żadnego podparcia.
   Co do mojego ubezpieczenia to wolę polegać na dziale prawnym niż na randomoe z internetu i w sumie też mam w dupie Twoje zdanie na ten temat bo mam własne ¯(ツ)
   A poza tym wg rządu to Ty jesteś kłamcą bo "nie ma żadnych nop-ów", zostało to jasno powiedziane, więc jak coś zgłosiłeś to kłamiesz

  •  

   pokaż komentarz

   siostrze telefonicznie powiedzieli. że musi to być na podstawie wypisu ze szpitala, opisałem to wyżej.

   @Waspin: ale jak na infolinii na której przyjmują zgłoszenia o NOPach mogli coś takiego powiedzieć? xD

   Co do mojego ubezpieczenia to wolę polegać na dziale prawnym

   @Waspin: masz jakiekolwiek potwierdzenie tego, czy wymyśliłeś tak samo jak to o NOPach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Deska_o0: Widzisz, taka jest różnica, Ty jako fanatyk potrzebujesz do wszystkiego potwierdzeń i cholera wie czego, ja jako zwykły rozmówca mam takie rzeczy w dupie. Umowę mam w pracy, poszukam kopi i maila od prawników tylko po co? Moim celem nie jest "nawracanie" Cię ani ewangelizacja, ja opisuję moje doświadczenia, mam w dupie czy mi uwierzysz a jeszcze głębiej czy Cię przekonam. Na infolinii jej kazali im przeczytać wypis i powiedzieli, że nie ma tam słowa o szczepieniu i że jak ona uważa, że to nop to niech rozmawia z lekarzem prowadzącym ze szpitala w celu uzupełnienia wypisu. Mogli to powiedzieć ustami za pomocą wypuszczania powietrza przez struny głosowe. Jak wspominałem mam w dupie czy w to uwierzysz, po prostu opisuję jakąś historię. Nikt Cię nie zmusza nawet do czytania jej

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: właśnie widzę różnicę, piszesz kłamstwa, ja chciałbym jakiekolwiek potwierdzenie tego co się kompletnie kupy nie trzyma, więc walisz ścianę tekstu bez żadnego potwierdzenia swoich słów, a potem zdziwienie że ludzie was foliarzami nazywają xD

   Infolinia powiedziała, że bez wypisu ze szpitala z wpisanym w nim powodem przyjęcia w postaci odczynu poszczepiennego też nie przyjmą.

   @Waspin: możesz zgłosić NOP który nie wymagał wizyty w szpitalu, ani nawet u lekarza, gubisz się we własnych kłamstwach

  •  

   pokaż komentarz

   @Deska_o0: Jak wspominałem - mam absolutnie głęboko w dupie Twoją opinię na ten temat. Uważasz że kłamię? Nie ma problemu ¯\_(ツ)_/¯ Nie mam obowiązku tracić na Ciebie czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: oczywiście że nie masz, ale mam nadzieję że jak ktoś zobaczy jak bardzo gubisz się w wymyślonych historiach to dotrze do niego że kłamiesz, a nie będzie przekazywał to dalej jako coś co się wydarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Deska_o0: no śmiało, walcz teraz o to, żebym Cię przekonywał że to co napisałem jest spójne. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie mój problem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Mam w dupie Twoją opinię i tyle. Przynajmniej ludzie się pośmieją z Twojej zajadłości w tropieniu prawdy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: czyli demokratyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin:

   Umowę mam w pracy, poszukam kopi i maila od prawników tylko po co?

   Dlatego, że:
   - tego maila mogłeś źle zrozumieć
   - ten mail mógł istnieć wyłącznie w twojej głowie

   Powtórzę się jeszcze raz - tutaj masz wykładnię prawa: https://www.gov.pl/web/rpp/rpp-szczepienia-przeciwko-covid19-nie-sa-eksperymentem-medycznym
   Jest ona dostępna od pierwszej połowy maja. Żadna ubezpieczalnia jej do tej pory nie podważyła. Wszystkie ubezpieczenia zdrowotne pokrywające zakrzepicę pokryją tę, która wynikła z powikłań poszczepiennych po COVID.

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86: również w połowie maja jest opinia radcy prawnego dla Rzeczpospolitej
   https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html
   To, że RPP sobie coś tam ustalił tak naprawdę nie jest wiążące dla ubezpieczycieli w świetle prawa.
   Poza tym są 2 tematy - ubezpieczenie od odpowiedzialności na pidanie szczepionki (tego celowo się nie wprowadza) i ubezpieczenie na życie, które może być anulowane bo podanie szczepionki narusza OWU

  •  

   pokaż komentarz

   @Waspin: xD

   To, że RPP sobie coś tam ustalił tak naprawdę nie jest wiążące dla ubezpieczycieli w świetle prawa.

   RPP sobie cośtam ustalił to nie ma znaczenia, ale jak jakaś losowa sprzedawczyni ubezpieczeń cośtam doradzi - to już jest wiążące xD

   Zdajesz sobie sprawę, że RPP wydało wspomnianą interpretację - którą przyjęła każda ubezpieczalnia w Polsce - właśnie w odpowiedzi na ten kawałek? Znajdź mi dowolną ubezpieczalnię, która wydała oficjalne oświadczenie, że traktuje szczepienia na COVID jako eksperyment medyczny, albo przestań kłamać.

  •  

   pokaż komentarz

   , walcz teraz o to, żebym Cię przekonywał że to co napisałem jest spójne.

   @Waspin: ja o nic nie walczę, przeczysz ogólnodostępnym faktom i każdy potrafiący czytać ze zrozumieniem to widzi

   ubezpieczenie na życie, które może być anulowane bo podanie szczepionki narusza OWU

   @Waspin: dwa kłamstwa już ujawnione, ale ty się nie przejmujesz i kłamiesz dalej xD
   poproszę o jedną ubezpieczalnie która miałaby takie praktyki, narusza OWU wszystkich więc dasz rade

  •  

   pokaż komentarz

   @angor86: ciężko mi się do tego odnieść, muszę zapytać dział prawny o kolejną analizę, poprzednia była w styczniu i rzeczywiście mogło się pozmieniać

  • więcej komentarzy(49)

 •  

  pokaż komentarz

  Dramat, a wszystkiemu winni zamordyści covidiovi.

  •  

   pokaż komentarz

   Dramat, a wszystkiemu winni zamordyści covidiovi.

   @no_names: ja bym powiedział, że raczej wszystkiemu winne są rządy, które stosują pośrednie naciski na szczepienia, żałosne loterie, segregują ludzi, wymyślają jakieś paszporty covidowe czy inne przywileje dla zaszczepionych sugerując przy tym, że taki człowiek jest w jakiś sposób lepszy. A nie jest.

   Mało tego, robią z ozdrowieńców idiotów również każąc im się szczepić bo wymyślili sobie, że po jakichś z dupy wziętych 6 miesiącach taki człowiek traci odporność.

   Gdyby ten wirus naprawdę powodował strach przed śmiercią czy w ogóle zachorowaniem u ludzi to nie trzeba by było stosować żadnych socjotechnik by zachęcić ludzi do szczepienia. Bo gdyby nagle nie wiem, jutro zaczęła się u nas epidemia żółtej gorączki czy innej eboli to myślisz, że potrzeba by było takich niskich lotów socjotechnik by przekonać ludzi do szczepienia?

  •  

   pokaż komentarz

   wszystkiemu winne szury i foliarze

   @MiedzygalaktycznyMors: Tak tak morsiku, a teraz włóż klocek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: comment_1626344012LU80bPBym89QeitTqDbQGi,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Gdyby umierało choć 10% chorych to zagrożenie byłoby realne i motywowało do szczepienia. W przypadku zgonów w granicach 1% o czym tu gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo gdyby nagle nie wiem, jutro zaczęła się u nas epidemia żółtej gorączki czy innej eboli to myślisz, że potrzeba by było takich niskich lotów socjotechnik by przekonać ludzi do szczepienia?
   @Krupier: Oczywiście, że tak? Zapominasz o jednej super ważnej rzeczy

   pokaż spoiler ludzie to idioci

  •  

   pokaż komentarz

   @komarrek: Tam nawet 1% nie ma, umieralność jest dużo niższa.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrNobody333: Ile zgonow na covid w twoim otoczeniu bylo w ciagu calego okresu pandemii? Chocby wsrod takich ktorym tylko mowisz dzien dobry. U mnie dwie osoby, nikt z rodziny czy przyjaciol ani ich rodzin.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile zgonow na covid w twoim otoczeniu bylo w ciagu calego okresu pandemii?

   @komarrek: ludzie dzisiaj to takie płatki śniegu, że jak tydzień muszą leżeć z kaszlem i gorączką pod 40 stopni to myślą, że przeszli super ciężko chorobę i prawie umarli xD "Ło matko, covid taki straszny, nigdy wincyj, zamknąć wszystko i przymusić do szczepień!". Chyba k$?@a nigdy prawdziwej grypy nie mieli...

   U mnie w rodzinie to nawet covida przeszła osoba z nowotworem po mocnej chemioterapii, owszem dość ciężko bo wylądowała w szpitalu, ale wyszła z tego. Cała reszta znajomych bliższych lub dalszych albo bezobjawowo, albo jak przeziębienie. A teraz tym ludziom co już dawno mają przeciwciała wmawia się, że nie mają odporności i muszą się zaszczepić. Taka ta śmiercionośna pandemia... Wygraj hulajnogę! Będzie fajnie! xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Fallriv: Czyli nie znales nikogo kto zmarl w tym czasie na covid? Ja dwie starsze osoby i to raczej z widzenia. Pytalem kolege z pracy u niego to samo nikt nie umarł ze znajomych. Tak wiec albo ta statystyka jest mocno watpliwa albo w innych rodzinach umiera co drugi.

  •  
   t....8

   0

   pokaż komentarz

   @komarrek: "o czym tu gadać. " o kampani strachu w sraj mediach. I miliardach zyskow korporacji

  •  

   pokaż komentarz

   @toffi8: Możesz tylko do kogo? Przekonanych nie musisz przekonywac a inni nazwa cie szurem. Przy okazji powiedza jak rzad powinien zmusić niezaszczepionych. Swego czasu jeden typ tutaj całkiem powaznie klocil sie ze mna ze zamykanie lasow to swietny pomysl rzadu. Bo sie ludzie w lasach zarazaja.

  •  
   t....8

   0

   pokaż komentarz

   @komarrek: praca w DE , na jednym szkoleniu mielismy kulturalne zaproszenie chetnych do szczepienia i tyle. Kolej niemiecka, dzial techniczny. W Polsce - szczucie jak psa jezeli ktos smie zadawac pytanie.
   Tam wszyscy ze soba rozmawiamy w pracy . jest ok , jest kultura. Nawet Merkel kilka razy kategorycznie powiedziala ze nie bedzie przymusu dla Niemiec i kropka. W ten sposob pewne grupy ludzie sie znacznie uspokoily.

   w ciemnogrodzie polskim - jak nie jestes blaznem przed kazdym idiota z papierem co ma sie wyzej od Boga, to zaraz szur. Albo terrorysta bo smiesz zadawac pytania.
   To jaka to niby nauka jak nie wolno zadawac pytan ? prawdziwa sie nie boi, jedynie falszywa

  •  

   pokaż komentarz

   @toffi8:

   To przynajmniej tam macie normalnie.

   W innym watku napisałem ze pytam ludzi ilu ich bliskich i znajomych zmarło na covid to gosc mi pisze ze w ten sposob to moge sobie wszystkiego dowieść.

   No nie wiem, pytam różnych ludzi w różnym wieku, na różnych stanowiskach i zadaje im proste pytanie. Co moge tu zmanipulować? Poza tym nie traktuje to jako ostatecznego dowodu tylko informacji dla siebie.

  •  
   t....8

   0

   pokaż komentarz

   @komarrek: Tez nie znam nikogo z moich znajomych ani ich znajomycj A to grupa ponad tysiaca osoba liczac prace w DE i osiedle w PL gdzie mieszkam. Ale szczujnia tv przez caly rok pudla z bergamo pokazywala i ze wojsko wozi tysiace zgladzonych. monty pajton

  •  

   pokaż komentarz

   @toffi8: Na razie każdy zapytany odpowiada że nikogo takiego nie zna albo wymienia pojedynczy przypadek.

  • więcej komentarzy(8)

 •  

  pokaż komentarz

  To nie jest triumf foliarzy tylko kompletny brak zaufania do mas mediów, zarówno tych publicznych jak i prywatnych oraz barak zaufania dla rządu i polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @bakcyl777: No głównie o to chodzi, że wszędzie co innego się dowiadujesz a po drugi że producent albo rzad nie biora na siebie odpowiedzialności za jakies powikłania i temu reszta ludzi sie boi szczepić...

  •  

   pokaż komentarz

   @antypatol: Nie boi tylko po prostu nie chce bo po co? Grype kazdy przechorował i żyje, covida też juz wiekszosc (i wiekszosc bezobjawowo) i też żyje, więc po co pchać w siebie jakies eksperymantalne preparaty genetyczne ? Nie ma to zadnego sensu. A niepotrzebne ryzyko powikłań i brak odpowiedzialnosci to juz zupelnie inna sprawa...

  •  

   pokaż komentarz

   za jakies powikłania

   @antypatol: Co drugi idiota rzuca magicznym zwrotem "powikłania" ale jak przychodzi do ich wymienienia to jakoś brak chętnych. Przypominam tylko, że kilkudniowe "przechorowanie" bez powikłań to NIE jest NOP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bakcyl777: Media i politycy swoją wytrwała ciężka i systematyczna praca nauczyli każdego chętnego jak bardzo można im ufać i jak dbają o dobro społeczeństwa. Jeszcze nie każdy z tego naukę wyciągnął ale przy dużym dyskomforcie i baran skończony się nauczy że się im nie ufa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: rzecz jest w tym, że o większości ewentualnych powikłań dowiemy się dopiero za jakiś czas. natomiast jeżeli chcesz coś "na teraz", to dobrym przykładem może być zakrzepica przy szczepionkach Astra Zeneca. co prawda z moich informacji wynika, że bardzo mało osób boryka się z tym problemem (dotyczy mniej niż 1% szczepionych tym preparatem - nie pamiętam), jednak dla wielu osób (np. młodych osób, które są jednocześnie ozdrowieńcami) nawet tak marginalne ryzyko zakrzepicy może stanowić większe zagrożenie niż sam covid ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @bakcyl777: Coś w tym jest. O tym że słowa rządzących w takich sprawach trzeba traktować z dystansem już się jakiś czas temu przekonaliśmy, z mediami jest podobnie. No a nie mając odpowiedniego wykształcenia pozostaje tylko zaufać czymś słową bądź nie zaufać, ale jak zdecydować komu mam ufać jak nie jestem w stanie zweryfikować samemu tych informacji, skoro coś wyszukując też muszę zaufać informacją które znalazłem? W takiej sytuacji wydake się mimo wszystko bezpieczniejsze czekanie moim zdaniem, chociaż ciężko powiedzieć na co to czekanie. Myślę, że na przykład takie wprowadzenie po prostu obowoązku szczepienia by dla niektórych mogło tym być, bo to by znaczyło że ktoś w razie czego będzie za to odpowiedzialny, mnie przynajmniej to bardziej przekonuje niż jakieś tanie loterie albo wprowadzenie ograniczeń dla niezaszczepionych.

  •  

   pokaż komentarz

   Co drugi idiota rzuca magicznym zwrotem "powikłania" ale jak przychodzi do ich wymienienia to jakoś brak chętnych.

   @Escalade:

   źródło: scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net

  •  

   pokaż komentarz

   rzecz jest w tym, że o większości ewentualnych powikłań dowiemy się dopiero za jakiś czas. natomiast jeżeli chcesz coś "na teraz", to dobrym przykładem może być zakrzepica przy szczepionkach Astra Zeneca. co prawda z moich informacji wynika, że bardzo mało osób boryka się z tym problemem (dotyczy mniej niż 1% szczepionych tym preparatem - nie pamiętam), jednak dla wielu osób (np. młodych osób, które są jednocześnie ozdrowieńcami) nawet tak marginalne ryzyko zakrzepicy może stanowić większe zagrożenie niż sam covid ¯_(ツ)_/¯

   @Karoleer: W przypadku Astra Zenecki boryka się z tym problemem 5 osób na milion. W Przypadku Pfizera i Moderny, 4 osoby na milion. Za to z zakrzepicą po Covidzie boryka się już aż 39 osób na milion. Źródło: https://www.ox.ac.uk/news/2021-04-15-risk-rare-blood-clotting-higher-covid-19-vaccines

  •  

   pokaż komentarz

   @bakcyl777: lepiej mieć zaufanie do wykopków xD

  •  

   pokaż komentarz

   dobrym przykładem może być zakrzepica przy szczepionkach Astra Zeneca

   @Karoleer: Tu zgoda, tylko ostatni raport jaki widziałem bodajże z początku czerwca mówił o 1614 ciężkich przypadkach NOP na 8.621 mln zaszczepionych dwoma dawkami (71 przypadków zakrzepicy). A głównym argumentem większości to gadanie tak jakby poważne NOP miało 50% szczepionych.

   @jednorazowka Super, a ile to jest procentowo. Ale tak jak wspomniałem nie rozśmieszaj mnie przypadkami tak rzadkimi, że łatwiej o potrącenie przez samochód na pasach.

1 2 3 4 5 6 7 ... 24 25 następna