Margaret Thatcher wyjaśnia Elżbiecie Witek, skąd rząd bierze pieniądze

Witek zwróciła się z apelem do przeciwników rządu, aby "honorowo" zrezygnowali z brania pieniędzy od "wrednego rządu PiS". Wypowiedzi nie rozwinęła jednak o to, skąd rząd bierze pieniądze

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ ona jest tępa i chyba mysli ze wszyscy ludzie tez tacy są, nie dajecie ludziom wyboru to biorą co mogą. A może zamiast dawac 300+, 500+ itp. mniej bedziecie zabierac w podatkach co? Ale wtedy byscie nie mogli tyle kraść. Ehhh szkoda strzepic ryja i tak zrobią swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: ona nie jest tępa. Ona uważa elektorat za debili i słusznie bo elektorat udowodnił że są debilami. Pisowskie szmaty się tylko do tego dostosowują

  •  

   pokaż komentarz

   @Atomizer69:
   Co racja to racja, juz towarzysz kurski dawno temu mowil ze ciemny lud wszystko kupi a pis zdaje sobie sprawe z jakimi debilami czytaj wyborcami ma do czynienia. xD
   Przy okazji dopowiem ze po/ko to takie samo dno jak pis mimo ze ich wyborcy chciliby myslec o sobie jako "elicie". Otoz tak nie jest wy debile glosujacy na po/ko. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @twar: nie porównuj gówna do twarogu, pomiędzy PiS a PO nie ma porównania. PiS kradnie i legalizuje pieniądze z budżetu, rządzi już 6 lat,51 dodatkowych danin i podatków, zlotowka(tfu, "patrioci") zeszmacona na niespotykaną skalę, inflacja, wojna że wszystkimi. Przed Pisem tego nie było, chyba że płacą tobie za takie wysrywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny:
   Nie, to tylko i wylacznie moja wlasna inicjatywa ;) ale w waszym kraju jest jak jest, twoje ukochane po tak samo wsprowadzalo jakies gowno podatki jak ten od paliwa zwany oplata zapasowa czy inna gowniana nazwa, podwyzszylo vat itp wiec te partie sa siebie warte i tyle pomimo co "elita" taka jak ty chcialaby o sobie myslec. xD
   Gdyby nie ostatnie zamieszanie z lewica w postaci wprowadzania lgbt i innego pedalstwa to wlasciwie powiedzialby ze w tak zwanej wolnej polsce to wlasnie lewica cos robila w kierunku uproszczenia rzeczy w postaci podatku liniowego. po-pis to jeszcze raz powtorze jest ten sam obornik tylko inne grupy wyborcze zalapuja sie na inne smaki tego gowna. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   ze wszyscy ludzie tez tacy są,

   @elte: Jej elektorat taki jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: Debilem trzeba być wierząc, że jak bogaty się bogaci to i biedny się bogaci xD

  •  

   pokaż komentarz

   @twar: nie porównuj gówna do twarogu, pomiędzy PiS a PO nie ma porównania.
   @mareczny: Masz rację, nie ma porównania. PO ma milion razy lepszy PR - i tyleż samo razy "gorsze" "rozwiązania" dla wolności, gospodarki etc. PiS osiągnął jeżeli chodzi o czystą gospodarkę więcej, niż ktokolwiek śmiał marzyć.
   Nie można porównywać czasów w których rząd chwalił się tym, że wysyła ludzi na emigrację - co miało być lekiem na ogromne bezrobocie, do rządu który bezrobocie zbił do najniższego poziomu w całej unii europejskiej. Nie można porównywać rządu który mając największe kwoty wsparcia w historii z UE niemal zrównał z ziemią przemysł do rządu, który mniej lub bardziej nieudolnie go odbudowuje. Nie można partii które nie ma żadnego programu, a gdy coś twierdzi to... ich słowa są mniej warte od powietrza wypuszczanego z ust polityków do partii która taki program ma i go, lepiej bądź gorzej, realizuje.
   Przykre jest to, że dla normalnego człowieka, który kieruje się rozumem a nie emocjami - NIE MA ALTERNATYWY na naszej scenie politycznej. Żadnej alternatywy. I to jest tragedia.

   Równie dobrze możesz być za powrotem Laty do PZPN, bo nie podoba Ci się Boniek.

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: Zamiast tych wszystkich + powinno być odliczenia od podatków, zamiast emerytura + ludzie powinni dostawać co miesiąc podwyżki, a górnicy wypierdzielać, policja wypierdzielać. Dworczyk i morawiecki już dawno dymisja. Kaczyński, to brak słów. Niech dziad sam sobie płaci za ochronę, skoro tak się boi.

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: przecież oni nie są tępi tylko ich elektorat. Znam wiele osób (z przykrością powiem, ze także w rodzinie), które uważają, ze PiS to zbawienie narodu i dają pinionodze, które im się należą. W dyskusje z nimi szkoda wchodzić….

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: przeczytałeś, co napisałeś, czy ctrl+c i ctrl+v od szefa politbiura? 6 lat obserwuję tych nieudaczników z PiS, i zastanawiam się, jak można było tak zniszczyć samodzielne myślenie obywateli, krytyka ich nie dotyka,ale 2 miliardy rocznie przez 5 lat lepiej będzie służyć mediom, aniżeli ochronie zdrowia obywateli. Za takie coś, powinni dostać zarzuty karne. Bardzo się odpowiedzialność władzy rozmywa, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze obywateli. Uchwalają sobie prawo, którego nie przestrzegają. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @takashi20: bogaty może dać biednemu pracę, w drugą stronę już nie bardzo

  •  

   pokaż komentarz

   @twar: no i cyk kmiocie idziesz do lewackiego piekła

   źródło: comment_1625692242d1LsOJSbNLzNQlqXw1SHFb,w400.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @pol-scot: Dać niewolniczą pracę. Człowiek ma jedną przypadłość. Nie potrafi się najeść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Atomizer69:

   Ona uważa elektorat za debili i słusznie bo elektorat udowodnił że są debilami.

   źródło: 44656565.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @mareczny: Tak jak się spodziewałem, żadnych argumentów - żadnych, null, zero, nic. Jedynie sterowanie emocjami.

   2 miliardy rocznie przez 5 lat lepiej będzie służyć mediom, aniżeli ochronie zdrowia obywateli
   @mareczny: Jedyne co można, na siłę, uznać, za jakąś próbę merytoryki - choć to argument tak skrajnie populistyczny, że głowa boli. Równie dobrze możesz pisać, że wydano X złotych na malowanie pasów na jezdni zamiast na leczenie chorych na raka dzieci, wybacz, ale to skrajny populizm.
   Odnosząc się jednak do tego co napisałeś: Wydatki publiczne na służbę zdrowia w porównaniu tylko do roku ubiegłego wzrosły o ponad 11 miliardów złotych. Warto podkreślić, że mowa o czasach pandemii. źródło

   Jak napisałem, nie ma, NIESTETY, dla człowieka kierującego się rozumem żadnej alternatywy na politycznym "rynku".

   Edit: I ten brak alternatywy jest zupełnie serio przykry. To trochę jak w szpitalu, jest jeden lekarz, nie myje rąk, jest niemiły i nikt go nie lubi. Jednak na blok operacyjny nikt "normalny" nie wyśle miłego pana z recepcji. Choć wszystkie dzieci kierujące się emocjami chciałyby go tam widzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: gratuluję. Odkryłeś że z wyższym wykształceniem też są debile ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak masz kompleksy to zrób se ten dyplom z socjologii, ja nie o tym:*

  •  

   pokaż komentarz

   @Atomizer69: Ostro, dosadnie ale w punkt. Nic dodać, nic ująć, pisowcy to szambo.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: To jest panel Ariadna, zachęcam do nietraktowania tego zbyt poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: ta tępa k!%#a pisu jednego nie rozumie ze żyje jak królowa bo doją podatników. I mam radę dla Witek ,, zamknij ryja żyjesz z kasy podatników i nie masz prawa mówić kto ma brać kasę a kto nie !!!!! Witek tu tępa babo nie masz prawa dostawać pensje ! Bo my tobie tępa babo płacimy i my ciebie zwalniamy!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kleki_Petra:

   Niestety mam taką osobę w rodzinie.
   Gość po SGH ale ma mózg przeżarty PiS-owską propagandą.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można porównywać czasów w których rząd chwalił się tym, że wysyła ludzi na emigrację - co miało być lekiem na ogromne bezrobocie, do rządu który bezrobocie zbił do najniższego poziomu w całej unii europejskiej. Nie można porównywać rządu który mając największe kwoty wsparcia w historii z UE niemal zrównał z ziemią przemysł do rządu, który mniej lub bardziej nieudolnie go odbudowuje.

   @surlin: brzmisz jak ofiara propagandy TVP, bezrobocie zaczęło spadać już w 2014 i było tak w całej Unii, więc niewielka w tym zasługa pis, a ogólnej sytuacji gospodarczej. Co do emigracji to niewiele się w tym temacie zmieniło, jest ona nadal wysoka, a poza tym nie wiem czy to jest do końca takie złe. Wielu z tych ludzi wraca po jakimś czasie z kasą, zakładają firmy, kupują mieszkania/domy i to też ma wpływ na bezrobocie i poziom życia. Co do przemysłu możne napisz coś więcej? Czy tylko tyle było na pasku? Jak już tak zachwycasz się rządem to może spójrz na to co jest gorsze, a jest tego dużo więcej:

   - wysoka inflacja, średnia w unii to 2,3 % u nas ~5,0 %, rozdawnictwo i "kupowanie" głosów,
   - propaganda w rządowych mediach jak w komunie,
   - szczucie Polaków na siebie i straszenie czym się da: Rosja, Zachód, Tusk,
   "czaskoski", LGBT itp,
   - nepotyzm na niespotykanym dotąd poziomie oraz idioci bez kompetencji na wysokich stanowiskach,
   - kościół bardziej mieszający się w politykę,
   - upolityczniona prokuratura i próba kontroli sądownictwa,
   - grube wałki którymi się nikt nie zajmuje(respiratory, maseczki, 70 mln Sasina i nielegalne wybory które chciał organizować rząd a nie PKW xD),
   - dążenie do całkowitej kontroli mediów i do większej cenzury,
   - agresywna i często obrzydliwa polityka krajowa i zagraniczna ,
   - dużoo gorsze stosunki z chyba wszystkim sąsiadami oraz osłabienie pozycji polski w unii i na świcie,
   - polityka obronna która za bardzo polega na pomocy USA, dodatkowo oni traktują nas gorzej jak za czasów PO, w końcu mamy mniej do powiedzenia w UE i robimy prawie za darmo. Doskonale to przewidział Sikorski: "Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom.",
   - ignorowanie prawa i zamach na konstytucję,
   - wyższe podatki,
   - służba zdrowia jeszcze w większym bagnie,

  •  

   pokaż komentarz

   @elte: Będą )politycy robić swoje póki mogą, a mogą, gdyż mało kto wie, co to jest Agoryzm.

 •  

  pokaż komentarz

  Między tymi dwoma kobietami są lata świetlne.

 •  
  T.......k

  +236

  pokaż komentarz

  Ja nie biore, a mi ten wyzbyty rzad bez honoru te pieniadze zabiera. Na DG nawet tych 5k nie bralem.

  Witek miej Ty honor.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli skoro nie zgadzają się z polityką UE to chyba nie wezmą niczego od nich???

 •  

  pokaż komentarz

  PiS tak już ma, wywiad Mazurka z Elżbietą Jakubiak:

  Elżbieta Jakubiak: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania.
  Redaktor: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.
  Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie to ja panu pozwalam pracować

   @mietek79: To są po prostu małpy, człekokształtne z sieczką w czaszkach. Butne sku..ny do utylizacji. Takich kretynów są całe masy "w administracji państwowej" i tak dalej. Kompletnie bezużyteczne łajno.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: Jak nie ma administracji (urzędów) to biznes jest taki jak w zapadłych dziurach w Afryce, gdzie ludzie z karabinami biorą na co mają ochotę, a jak nie ma biznesu to nie ma administracji, bo to biznes tworzy potrzebę administrowania, a to administrowanie pozwala biznesom rosnąć. Jedni tworzą warunki bytowania drugim i zarówno redaktor i Jakubiak gadają głupoty, a mogliby się ze sobą zgodzić i oboje mieliby rację.
   W Polsce wszelkie urzędy są beznadziejne, a biznesy też są takie na jakie te urzędy pozwalają, ale w drugą stronę też to działa. Obie strony uważają się za te ważniejszą, a te drugą stronę uważają za zbędną - obie strony się mylą i ma to wymiar krajowy. Gdzie byś się kogoś o to nie spytał to jest ta sama śpiewka zależna od krzesła na którym siedzi.

   Pojedynczy urzędnik nie ma znaczenia, ale pojedynczy biznesman też nie ma znaczenia. Liczy się całość, a tę całość formuje urząd, a urząd formuje rząd. Biznesman przychodzi na gotowe i robi to co jest możliwe do zrobienia w zastanych warunkach, a bez urzędów mógłby sobie postawić szałas w lesie i też nie byłoby gwarancji, że ktoś mu go nie zniszczy.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna