U5 - chiński konkurent na rynku samochodów elektrycznych

U5 - chiński konkurent na rynku samochodów elektrycznych

Chińskie samochody elektryczne rzucają wyzwanie europejskim i japońskim potentatom. Mają być równie dobre i tańsze o 10-15% od konkurencji.

 •  

  pokaż komentarz

  Tańsze tak. pytanie czy bezpieczne. Ale w ogóle się zastanawiam, czy w małych elektrykach do miasta z małym zasięgiem potrzebne są te wszystkie "abes-esy-sresy" i 16 poduszek? I tak lada chwila będą miały elektroniczny kaganiec jeżeli chodzi o prędkość na przykład. A brak niektórych rzeczy mogłoby obniżyć koszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @TWezmyr: Byś się zdziwił jak wyglada jazda bez ABS i ESP nowoczesnym samochodem. Przy 100KM mocy co start byś kręcił w miejscu kołami, więcej gazu na ostrym skręcie i dupa odjeżdża. A hamowanie bez ABS - wciskasz ostro hamulec i tracisz momentalnie sterowność. Powiesz ale kiedyś auta nie miały tych systemów - No nie miały ale miały tez zdecydowanie mniej mocy na tonę, samochodów było mniej a drogi takie, że i tak się szybko jeździć nie dało.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: że co? A może teraz po prostu gówno się projektuje, a kiedyś, gdy auto miało mocy 112KM to całe zawieszenie było na to projektowane a teraz niczego się nie projektuje bo systemiki to załatwią.

 •  

  pokaż komentarz

  Równie dobre czytaj ukradniemy know-how i 10-15% tańsze czytaj pojedziemy po bandzie z materiałami i kontrolą jakości. Nawet jak się te 5% zwrotów wymieni na nowe to i tak będziemy do przodu.

 •  

  pokaż komentarz

  Niemcy i Francuzi kombinują żeby pozbyć się azjatyckiej konkurencji w motoryzacji właśnie poprzez ekologię a tu zonk, chińskie auta będą stanowić jednak dużą konkurencję i zamiast przepłacać za europejskie auto to się kupi chińczyka ( ͡º ͜ʖ͡º)