o problemach izraelskich czołgistek

o problemach izraelskich czołgistek

artykul o tym jakie problemy napotyka wdrozenie kobiet do obslugi czolgow. Siły Obronne Izraela rozpoczęły przydzielanie kobiet do służby liniowej w załogach czołgów Merkawa. pewnie za jakis czas nas tez to czeka XD

 •  

  pokaż komentarz

  O problemach to tu nie napisano prawie w ogóle poza tym, że część mężczyzn w dowództwie ich nie chce. Musiałem więc pogooglać ręcznie i wychodzi, że:

  - Merkavy wszystkich generacji nie posiadają automatu ładującego, trzeba to robić ręcznie. Pocisk 120x570mm NATO używany w Merkavach III i IV waży odpowiednio 25kg (HEAT) i 27kg (HE) - nie wiem jak z APFSDS, ale na pewno nie odbiega zbytnio. Sprawne i wielokrotne targanie takich kilogramów dla drobnej kobietki może być nielichym wyzwaniem, stąd pewnie wymóg 165cm wzrostu i 60kg wagi (u nich kobieta nie kończy się na 50kg ¯\_(ツ)_/¯)

  - wiele napraw bojowych wymaga dużej siły fizycznej (a i tak trzeba do nich oddelegować 2 załogantów) - kobiety teoretycznie miałyby z tym poważne problemy.

  - to samo z prowadzeniem czołgu - ciśnięcie pedałów (bez skojarzeń) przez dłuższy czas wymaga sporej siły i we wcześniejszych testach izraelskiej armii kobiety nie dawały sobie z tym rady;

  Natomiast nigdzie nie znalazłem potwierdzenia bredni o "gorszej orientacji przestrzennej". Po prostu wystarczy dobierać te żołnierki, które lepiej się orientują ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau wiesz co .. na codzien robię po 500 km . I o ile na autostradach to jeszcze jako tako , to w miastach jest dramat. Przez trzy lata jeździłem tylko po dużym mieście. Jak zaczynałem to nie miałem żadnych uprzedzen, ani nawet nie przyszło by mi do głowy , że kobiety na drodze przekleństwo :) . Po trzech latach zawodowego jeżdżenia w mieście byłem już wyprany z wszelkiej ideowości na temat kobiet za kierownicą ;).
   Jak z różową jadę autostrada to się z nia często zakładam , że w jakimś samochodzie jedzie kobieta albo ktoś po 70. 9 na 10 się nie mylę :)

   Ale to tak na marginesie

  •  

   pokaż komentarz

   @muchabzz: życie( ͡° ͜ʖ ͡°) jak kobieta włącza wycieraczki w słoneczny dzień to znaczy że będzie skręcać, ale jeszcze nie wiadomo w którą stronę, w prawo, czy w to drugie prawo( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast nigdzie nie znalazłem potwierdzenia bredni o "gorszej orientacji przestrzennej". Po prostu wystarczy dobierać te żołnierki, które lepiej się orientują ¯_(ツ)_/¯

   @jagoslau: już miałem dać ci plusa za wpis ale zrujnowałeś go doszczętnie tymi ostatnimi zdaniami. W całej historii ludzkości nikt nie brał kobiet do wojska na większą skalę bo jest ku temu mnóstwo powodów. W dzisiejszych czasach jacyś idioci postanowili wymyślać koło na nowo. Ciekawe ile czasu zajmie im zorientowanie się, że popełniają błąd. Chociaż patrząc na poziom inteligencji, mogą nigdy się nie zorientować.
   Natomiast co do orientacji w terenie, to może niech mi ktoś wytłumaczy. Jeśli kobiety od zawsze zajmowały się wychowywaniem dzieci i pilnowaniem domowego ogniska, natomiast mężczyźni polowali. To jakim kuźwa cudem, kobiety mają mieć taką samą orientację w terenie jak myśliwy?

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast co do orientacji w terenie, to może niech mi ktoś wytłumaczy. Jeśli kobiety od zawsze zajmowały się wychowywaniem dzieci i pilnowaniem domowego ogniska, natomiast mężczyźni polowali. To jakim kuźwa cudem, kobiety mają mieć taką samą orientację w terenie jak myśliwy?

   @WujkoDobraRada: w znacznej mierze jest to mit. W pochówkach prehistorycznych kobiet znajdowano wiele akcesoriów służących polowaniu, takich samych jak w pochówkach mężczyzn. Ponadto nawet jeśliby założyć że kobiety były wyłącznie zbieraczkami (czemu wykopaliska archeologiczne przeczą) to jest to również praca wymagająca dobrej orientacji w terenie.

   Współczesne kobiety rzeczywiście mają zazwyczaj mniejsze umiejętności w tym zakresie ale powiedziałabym że jest to raczej kwestia braku treningu.

  •  

   pokaż komentarz

   W dzisiejszych czasach jacyś idioci postanowili wymyślać koło na nowo.

   @WujkoDobraRada:

   Od czasów 2 wojny na każdego 1 walczącego żołnierza przypada 2-3 żołnierzy wsparcia.
   To nie jest wymyślanie koła na nowo, realia współczesnej wojny są takie że każda para rąk i oczu się przydaje.

   Bezsensem jest pchanie kobiet (ogólnie ludzi bez warunków fizycznych) do jednostek frontowych, ale takim samym bezsensem jest sadzanie sprawnych facetów do klepania tabelek excela w wojskowym magazynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Byłem zdziwiony ze do tej pory nie ma tu wysypu feministek ujadających na ciebie, promującego paternalistyczny i szowinistyczny obraz świata. Ale pomyślałem, że taki szeregowy czołgista niezbyt dużo zarabia żołdu, więc dla feministek to nie jest interesujące miejsce do wdrażania parytetów - wolą/wolałyby powalczyć o parytety w sztabie generalnym :)

  •  

   pokaż komentarz

   @eeemil: nie wiem po co mi taki wykład robisz, kiedy dokładnie tak uważam. Kobiety nie nadają się na pierwszą linię frontu i to nie tylko w wojsku ale we wszystkich innych służbach mundurowych. Natomiast nigdzie nie pisałem, że nie mogą robić jakiejś mozolnej pracy przed kompem, do której nie są potrzebne specjalne umiejętności.

   w znacznej mierze jest to mit.

   @mala_rybka: zobacz sobie jak funkcjonują wszystkie plemiona, które są jeszcze przy życiu w Afryce, Ameryce Południowej czy Australii. Wszędzie jest ten sam podział ról: kobiety w domu, mężczyźni na wojnie/polowaniu. To, że kiedyś były jakieś wyjątki świadczyło raczej o potrzebie chwili a nie, że to była jakaś reguła. Nawet, jeśli w jakiś wioskach była to reguła to nie przetrwały one najwyraźniej zbyt długo.
   Po drugie, patrząc na życie tych prastarych osad można wyciągnąć drugi wniosek. Ludzie przez zdecydowaną większość czasu swojej historii mieli taki podział ról. A to znaczy, że obie płcie są dość mocno genetycznie obciążone funkcjami jakie pełniły przez tysiące lat. I teraz żadne feministyczne próby zaczarowania rzeczywistości tego nie zmienią.
   Owszem, można odwrócić role i przez kolejne tysiące lat przystosowywać ludzi do odwrotnych ról, pytanie tylko po jaką cholerę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie przez zdecydowaną większość czasu swojej historii mieli taki podział ról.

   @WujkoDobraRada: styl życia o którym mówisz jest związany z tak zwana rewolucja agrarną i wprowadzeniem osiadłego trybu życia.

   Stało się to około 12 000 lat temu. Tymczasem historia gatunku homo sapiens (człowieka współczesnego) sięga 190 tysięcy lat temu. To jest ułamek naszej historii, nawet nie bliski jej połowie a co dopiero "zdecydowanej większości" ¯_(ツ)_/¯.

  •  

   pokaż komentarz

   @WujkoDobraRada: Kobiety w armii izraelskiej są z prostych powodów.

   W Izraelu służba w wojsku jest obowiązkowa dla kobiet i mężczyzn i trwa 24 miesiące z opcją na 36.
   Można dzięki temu każdemu sprać móżdżek.

   Izrael to państwo w którym jest mało ludzi. Ich jest 9 milionów, samych Palestyńczyków jest 4,5 miliona.
   Do tego ortodoksyjni żydzi w praktyce w wojsku nie służą.
   Ludzi jest mało i tyle czołgi były pewnym wyjątkiem ale przestały.

   Czy to ma sens? U nich ma bo im liczbę rezerwistów podwaja.
   No i w razie czego nawet jeśli kobiet na front nie wyślą to w całym kraju wszędzie są udzie z jakimś podstawowym szkoleniem wojskowym potrafiący walczyć wręcz czy strzelać.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomina mi się komunistyczne hasło : Kobiety na traktory!

 •  

  pokaż komentarz

  Jednym słowem ktoś kto to projektował zakładał że obsługiwał to bedzie ktoś 70+ kg

 •  

  pokaż komentarz

  Baby w czołgu, to ma mieć sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież zwłaszcza tam trzeba twardych skurwy..nów, zaraz pewnie pojawi się drugi idiotyzm i będą ich brać do zielonych beretów a potem ło jezu nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)