Platforma Obywatelska odzyskuje poparcie, mimo ataków TVP na Donald Tusk

Platforma Obywatelska odzyskuje poparcie, mimo ataków TVP na Donald Tusk

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 25 lipca, wygrałaby je rządząca Zjednoczona Prawica z wynikiem 30,2 proc. głosów - pokazuje sondaż Research Partner. Kolejne miejsca zajmują KO, Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przepadałem za PO ale wystarczy porownac jak wygladala polska po 2 kadencjach PO (boom gospodarczy, tanio w sklepach, zrownowazony budzet) a jak wyglada po rządach podłej zmiany pis (zniszczone sądownictwo, rozkradziony majątek narodowy, szalejaca inflacja, zrojnowane finanse publiczne). Dlatego niech przyglupy przestaną porownywać te dwie partie bo sie kompromitują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: też wolałem platformę, ale to co piszesz nie jest prawdą. Żadnego zrównoważonego budżetu nie było, vo dług publiczny narastał. Możesz sobie też sprawdzić w sprawozdaniach z wykonania budżetu w tamtych latach

   źródło: gov.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512 PiS pokazał jak trzeba majstrować przy słupkach żeby dobrze wyglądały.
   Wyrzuca wydatki poza budrzet i wizualizacja się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Piszesz tutaj jakieś bzdury. Jaki zrównoważony budżet? Sądownictwo na telefon, wydzieranie dziennikarzom laptopów prosto z rąk., wydawanie naszej kasy na bzdury. Nawet nie chce mi się wymieniać dalej. Po swoich rządach PO było tak oderwane od rzeczywistości, że wyglądało to jakby rząd żył kompletnie w innym miejscu. Dodatkowo robili to samo co zawsze, czyli straszenie pisem i pokazywanie ludzi, którzy na nich nie głosują jako niewykształconą patologię.

   Przecież PIS wygrał głownie za sprawą PO. Ludzie zaczęli zauważać, że coś jest nie tak i chyba głosując na jedną słuszną partię wcale nie są elitą. Może masz 10 lat i nie pamiętasz nic z tamtych czasów, ale piszesz tutaj, jakby za PO Polska była jakimś innym krajem. Wiele rzeczy, które do dziś kontynuuje PIS zaczęło się za rządów PO. Widząć już przegraną na horyzoncie i brak kogokolwiek zdolnego do zatrzymania pasma kompromitacji zaczęli bawić się z trybunałem, szaleńczo wpychać więcej ludzi, gdzie się tylko dało. Nie przewidzieli, że PIS jednak będzie miał to gdzieś i nie po to czekał tyle lat na dostęp do koryta, żeby teraz patrzeć jak w świnie z PO już urządziły się w korycie i podpisały, że to teraz ich koryto.

   Nie wiem, czy pamiętasz jeszcze starsze czasy, ale jeśli tak, to okaże się, że Kaczor z Tuskiem mają więcej wspólnego niż może się wydawać. Głosowanie raz na jednych, a raz na drugich nie ma sensu. To jakby wykorzystywać te same dane w równaniu matematycznym i spodziewać się innego wyniku.
   Różnice między nimi wcale nie są wielkie. Gdy trzeba dowalić obywatelom, to partie są wyjątkowo zgodne ponad podziałami.

  •  

   pokaż komentarz

   szalejaca inflacja, zrojnowane finanse publiczne)

   @Mordall: no tak bo tusek by nie robil lockdownu i by nie pozyczal kasy na kazdy mozliwy sposob xDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @lojawyk: Doradź na kogo można zagłosować, aby nie był z "układu" (szury i lewica odpadają)

  •  

   pokaż komentarz

   @pisarz27: Łahahahha XD Napisałem, że szury WON, przekopiuje innego mojego posta:

   Moim zdaniem największe rozczarowanie postpeerelowskiej polityki to konfederacja. Na każdym kroku podkreślali, że dla nich liczy się gospodarka, że obniżenie podatków, zmniejszenie biurokracji itp. Poglądy idealne dla wielu (sam kiedyś byłem "korwinistą"). A jedyna rzecz, którą zrobili skutecznie to praktyczny zakaz aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: sami nie zrobili. Nie maja wiekszosci w sejmie. Poparli tylko projekt. Ok skoro nie korwin to glosuj na PIS albo PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @pisarz27: Nie uderza Cię, że partia, która za główne postulaty ma wolność, jedyne co zrobiła to ograniczenie wolności? Znasz znaczenie słowa "hipokryzja"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: w Twoich oczach to wyglada tak ze zrobili jedna rzecz nie po twojej mysli i to automatycznie ich przekresla. To ciekawe co myslisz o PIS albo PO. Na temat tej wolnosci czyli zabijania dzieci nie bede sie wypowiadal bo nie mam zdania. Kwestia moralnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Kpisz, czy piszesz do tych, co za Tuska chodzili do przedszkola?

  •  

   pokaż komentarz

   Doradź na kogo można zagłosować, aby nie był z "układu" (szury i lewica odpadają)

   @Czill23: Chciałbym móc doradzić z przekonaniem na kogo warto zagłosować, ale sam tego nie wiem. Lewic to PIS z tęczą i jeszcze większym rozdawnictwem. Konfederacja to z kolei zbiorowisko rożnych osób o często sporych rozstrzałach w poglądach. Są tam skrajne świry, idioci robiący przedstawienie, ale trafiają się też czasami dobre pomysły. Tylko łatwo rządzi się z opozycji. Mam wrażenie, że gdyby jednak dostali władzę, to szybko by się wszystko rozpadło.

   Na pewno nie warto głosować na partie, które tak naprawdę rządzą Polską od dekad. Jeśli będziemy mieli rozdrobnienie, to daje nadzieję, że politycy zajmą się sobą, a nie wymyślaniem nowych "udogodnień" dla ludzi.

   Sam chciałbym wiedzieć na kogo warto zagłosować, albo chociaż mieć taką pewność. W ostatnich wyborach prezydenckich przykładowo jeden z kandydatów przez większość kampanii nawet nie miał programu. Już nawet nie trzeba udawać, że coś zamierzasz zrobić. Wystarczą hasła i ludzie ruszają do głosowania. Kolejne wybory to pewnie będzie jeszcze większy cyrk. Jak zwykle skupimy się na problemach pompowanych przez media, a gospodarka pójdzie w odstawkę. I tak za każdym razem.

   Podsumowując chciałbym doradzić, ale nie jestem w stanie, a do wyborów tak naprawdę jeszcze daleko. Zwykle wszystko nabiera akcji w roku wyborów(czyli pewnie rok 2022 i wybory samorządowe). Wtedy politycy rzucają obietnicami na wszystkie strony. Ile osób czyta programy wyborcze lub chociaż je przegląda. Myślę, że jestem w jakimś małym procencie. Większość czerpie informacje o kandydacie z głównych mediów. Myślę, że to błąd i warto poszukać głębiej. Przeczytać, czy to co mówi kandydat ma jakiś sens i zgadza się z tym co pisze w swoim programie. No i warto prześledzić jego przeszłość np. jak głosował w przeszłości, czy nie miał już władzy i nie mógł z powodzenie zrealizować obietnic, jak duże ma wpływy. Wybór potencjalnego kandydata to ważna sprawa. Często zastanawiamy się bardziej co kupić podczas codziennych zakupów, niż przy wyborze kogoś, kto będzie nadawał kierunek rozwoju całemu krajowi przez następne lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @pisarz27: Ale Ty masz zryty mózg. To będzie mój ostatni post w tej dyskusji bo na więcej nie będe miał siły.

   zrobili jedna rzecz nie po twojej mysli
   To nie jedna rzecz po mojej myśli, tylko JEDYNA, jaką zrobili skutecznie. CZYNY, NIE SŁOWA!

   zabijania dzieci
   Ech, tutaj można książkę napisać. Ale idąc do celu: Kompromis aborcyjny, który był dotąd był bardzo rozsądny, pozwalając na skrócenie cierpienia matki, ale też dziecka, które nie ma szans na przeżycie. W tym momencie zwiększamy ryzyko śmierci matki mającej bardzo problemową ciążę, tylko po to, żeby "nie zabijać dzieci", które... i tak "urodzą się" martwe, lub umrą tuż po porodzie. Sam nie jestem zwolennikiem "aborcji na życzenie", ale to, co wywalczyła tak uwielbiana przez Ciebie konfederacja, to patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   tanio w sklepach

   @Mordall: Tutaj można przestać czytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: dług publiczny ma rosnąć i będzie rósł. Politycy z tym nic nie mogą zrobić, nieważne czy z PO czy pis ...to są ludzie pod żyrandolem, którzy niestety na pewne kwestie wpływu nie mają

  •  

   pokaż komentarz

   po 2 kadencjach PO (boom gospodarczy, tanio w sklepach, zrownowazony budzet)

   @Mordall: jeżeli był zrównoważony to czemu Tusk ukradł nam 250 MILIARDÓW z OFE?

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: rozumiem ze teraz jest taniej?XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Rozumiem, że nie masz 25+ lat i nie pamiętasz jak ceny podstawowych produktów spożywczych i rachunki konsystentnie rosły za rządów PO, skoro powołujesz się na jakieś urojone niskie ceny za ich rządów? Bycie studentką za ich rządów było walką o przetrwanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: ceny produktów spożywczych w Polsce były najnizsze w UE. Po co więc kłamiesz? jak nie miałaś pieniedzy trzeba bylo isc do pracy

  •  

   pokaż komentarz

   ceny produktów spożywczych w Polsce były najnizsze w UE

   @Mordall: Podobnie jak zarobki. Musisz się bardziej postarać o swoje 60 groszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: lepsze grosze niz ruble z pisowskiej szczujni

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: I jak ma w tym kraju być dobrze, skoro przeciętny wyborca od kilkunastu lat uważa, że liczą się tylko dwie partie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: Niech zgadne - chodzi o lewice, konfederacje czy jakas inna przystawke pis?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall

   Nie przepadałem za PO ale
   A za Hitlera były niższe podatki.

   Piszesz tak jakby była jedna alternatywa - albo PiS, albo PO.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak było wspaniale za PO po 8 latach ich rządów że minimalna płaca ani drgnęła a Rostowski swoją wredną gębą gadał "piniędzy nie ma i nie będzie" xD Tak było cudownie że po ich 8 latach i setkach afer Polacy pokazali im środkowy palec xD No skoro było tal dobrze to co się stało, że nie wygrali trzeciej kadencji? Ja p$?#%??e (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia:
   Okej, to z punktu widzenia przedsiębiorcy:
   Przez 8 lat PO mało się dla mnie działo. „Drastyczna” była podwyżka VATu z 22% na 23%. Biznes prowadziło się dosyć stabilnie, kiedy wchodziły nowe przepisy (np. zabranie odpisów za auta „z kratką”) było spore vacatio legis i dano np. możliwość wzięcia leasingu, zarejestrowania umowy i dalsze odliczanie na starych zasadach do końca jej trwania.
   Po tym co odpieprza PiS, zmieniając zasady na lewo i prawo, czasami jednym nocnym posiedzeniem z dupy mogę śmiało powiedzieć że za PO to miałem kraj-raj.
   Wzrost był zwyczajnie powolny, ale stabilny i to się ludziom przestało podobać bo przecież każdy chce mieć dobrobyt już, teraz, a nie za 20 lat jak go wypracuje. I na tym się ludzie poślizgną bo dostali kilka groszy więcej i aktywnie je przejadają sami kopiąc sobie dołek.
   Jeśli chodzi o ceny, to znowu, przez 8 lat PO mieliśmy stałą cenę za godzinę pracy, 60zł netto. Od roku 2016 do teraz, po serii podwyżek nasza cena to 120zł netto. I żeby było ciekawie, to jako firma nie jesteśmy wcale bogatsi, powiedziałbym raczej że walczymy o utrzymanie tego samego poziomu odkładając rozwój na dalszy plan. Myślę że wielu przedsiębiorców (przynajmniej takich którzy prowadzą biznesy dłużej niż 5-10 lat) wypowie się w podobnym tonie, gdyby ich zapytać.

  •  

   pokaż komentarz

   no tak bo tusek by nie robil lockdownu i by nie pozyczal kasy na kazdy mozliwy sposob xDDDDDDD

   @Arcyksienciuniu: Gdybyśmy tylko mogli to sprawdzić..
   A czekaj możemy - jako jedyni nie robili szumu wokół świńskiej grypy, jako jedyni nie kazali sie szczepić. Nie przewalili pieniędzy na 500+, 300+, przedterminowe wybory, nie działającą elektrownię węglową, lotnisko, respiratory i maseczki.
   Wydali za to 100 zł w restauracji na ośmiorniczki i parę tysiaków na zegarek - to były dopiero afery.

  •  

   pokaż komentarz

   boom gospodarczy, tanio w sklepach, zrownowazony budzet

   @Mordall: xD

   pokaż spoiler ile ci placa za pier**lenie takich kocopolow, czy dla sportu to robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: wolność to nie to samo co dowolność, a tak niestety większość to rozumie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: W obecnej sytuacji są dwie mozliowści- komuniści z pisu albo z lewicy, szury z konfederacji (koledzypisu) albo centrowi konserwatysci z PO.Mimo wielu uwag do rządów PO jest jasne że jest to obecnie najlepszy wybór dla polski. Raszta doprowadzi ten kraj do ruiny.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS pokazał jak trzeba majstrować przy słupkach żeby dobrze wyglądały.
   Wyrzuca wydatki poza budrzet i wizualizacja się zgadza.


   @Pio_Coll: Akurat np ominięcie progu zadłużania to wymyśliło PO, ale PiS z tego korzysta... ludzie, naprawdę, nie róbcie kur... z logiki.
   I jedni i drudzy robili numery, i jedni i drudzy to szuje, różnica jest w beszczelności i skali.
   A licytowanie kto jest gorszy, licytowanie skali s!!$?syństwa jest śmieszne i infantylne, to jakby bronić gwałciciela bo ten zgwałcił tylko 10 razy ale tamten zgwałcił 20 razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL True, skala i bezczelność teraz osiąga poziom Monty Pythona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall

   albo centrowi konserwatysci z PO
   Teraz to przegiąłeś z kłamstwem.

   Przecież PO-KO to zbiór ludzi o lewicowych poglądach, nawet są tam posłowie z SLD. A osoby o konserwatywnych poglądach są wyrzucani.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: ośmieszają to się Brainlety które pamiętają tylko dwie kadencje do tyłu, za każdym razem jak czytam gadki typu " zobaczcie tamci byli krystaliczni, było eldorado itd." to mam wrażenie że piszą to płatne trolle platformy, przypomnę, że PiS wygrał wybory, ponieważ rząd dawnej platformy zamieszany był w wiele różnych afer które zamiatał pod dywan równie dobrze jak robi to dzisiejsza władza, wzrost gospodarczy w tamtych czasach był pomimo rządów platformy (przypominam tymczasowe podniesienie VAT, które jakoś zostało z nami na kilka lat a PiS pseudo przeciwnik, jakoś tak dziwnie.. Nie odchodzi od tego trendu i j#@!! nas dodatkowymi daninami) nazywajcie mnie symetrystą, mam to gdzieś, ale efekt jednych i drugich rządów zawsze widziałem w portfelu, a dzięki co trochę nowym bądź wyższym podatkom/ daninom, widzę w nim coraz mniej. Więc gadki o krystalicznym Tusku i jego partii można spłukać w kiblu

  •  
   P...........s

   -4

   pokaż komentarz

   @Mordall: Wstawaj Mirku, nastąpił incydent kałowy.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież PIS wygrał głownie za sprawą PO. Ludzie zaczęli zauważać, że coś jest nie tak i

   @lojawyk: i się zesrali i wybrali najgorsze gówno jakie tylko wypłynęło z kibla. Pisowcy powinni mieć zakaz korzystania z wykopu, bo to już do wyrzygania się robi jak ktoś broni pisu

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: @pijekubusplay: tylko o marne 80%, co przy deflacji dawało realny wzrost i hajsu nie było, bo jak inaczej takie kwiatki wyjaśnisz

   źródło: ED2xUWHXoAEFA1J.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @Arcyksienciuniu: A ty jesteś wróżbita Maciej i wiesz, że Tusk by zrobił to samo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wessoly: cala europa tak zrobila, polska procz chyba konfy nie bylaby wyjątkiem.
   pis zrobil tak samo chociaz wmawiane jest nam ze są generalnie w opozycji do UE xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall teraz jest kornakryzys, zapominasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: większość już wyjaśniła jak było naprawdę w komentarzach, dodam tylko że wg analiz profesorów UG (gdzie o poparcie PO nie trudno i pracuje tam sporo ludzi związanych z PO) wzrost PKB za rządów Platformy Obywatelskiej nie przekładał się na wzrost wynagrodzeń lub był marginalny

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr1: Gdy wynagrodzenia rosna szybciej niz gospodarka oznacza to inflacje i drozyzne. Czyli dokladnie co teraz przerabiamy

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Taki zrównoważony że trzeba było progi podnosić i pieniądze z OFE zabierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Znaczy, że w połowie rządów platformy był światowt kryzys, a ostatnie 2 lata była hossa na rynku na całym świecie i akurat odniosłes wrażenie, że to zasługa tych niedojd ? XD Nawet mi Cię nie żal

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Możliwe, że popadamy ze skrajności w skrajność. Choć uważam, że obecnie nie jest tak źle. Wzrost wynagrodzeń przybliża nas do zachodu i musimy powoli wyjść z bycia tanią siłą roboczą. Inflacja to 4,4% r/r, a rosła głównie przez paliwa, hotele, restauracje, śmieci, usługi finansowe i wielu przypadkach podwyżki to wpływ pandemii. Ogólnie rzecz biorąc wiele pożądanych przez społeczeństwo produktów jak telefony, samochody, wakacje ma ceny podobne globalnie i w przyszłości polskie społeczeństwo będzie miało do nich ułatwiony dostęp, o ile nie wejdziemy w nadmierną inflację

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ludzie, nie bądźcie naiwni. Zarówno PiS jak i PO to mafia. Jedni i drudzy są siebie warci i nigdy więcej nie powinni rządzić!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ludzie, nie bądźcie naiwni. Zarówno PiS jak i PO to mafia. Jedni i drudzy są siebie warci i nigdy więcej nie powinni rządzić!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: porażająca siła argumentu, ile od wpisu płacą? Ładnie się tak sprzedawać za parę groszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet nie chce mi się wymieniać dalej.

   @lojawyk: to nie wymieniaj, bo nikomu już dawnoo nie chce się czytać waszych zakłamanych litanii "afer", gdzie rzekomą aferą było wszystko co wam się nie podobało nawet jeśli miało to być tylko przemalowanie ścian z zielonych na niebieskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Po prostu jesteś za młody i nie pamiętasz, albo za głupi. Głosuj dalej na to samo i oczekuj zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @lojawyk: Jak można napisać tak krótki komentarz i zmieścić w nim tyle nieprawdziwych insynuacji to pozostanie zagadką Wszechświata. Ale trzeba ci przyznać, że masz talent w tym zakresie.

   Kto ci powiedział, że jestem za młody i czegoś nie pamiętam?
   Kto ci powiedział, że potrzebuję twoich zmian?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr1: Nie ma drog na skroty. Kraj taki jak polska nie stanie sie w kilka lat niemcami. Pis mami ze to jest mozliwe ale to sa klamstwa. Droga na skroty byla juz przerabiana za gierka . Kosztowalo to bieda i marazmem lat 80.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Czyli doskonale pamiętasz podwyżki, naciski na dziennikarzy, korupcję i marnowanie pieniędzy? Pamiętasz też pobożnego Tuska na kolanach przed Kościołem. Przecież to masochizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @lojawyk: pytanie, które powinieneś sobie zadać to czy pamiętasz cokolwiek poza swoją pustą litanią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: Ciężko się odnieść do " xD " no ale jaki rozmówca, taka rozmowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie przepadałem za PO ale wystarczy porownac jak wygladala polska po 2 kadencjach PO

   @Mordall:

   Po swoich rządach PO było tak oderwane od rzeczywistości, że wyglądało to jakby rząd żył kompletnie w innym miejscu.

   @lojawyk:

   Piszesz tak jakby była jedna alternatywa - albo PiS, albo PO.

   @Volki:

   Bo moim zdaniem problemem nie jest konkretna partia, tylko biernosc polakow na ich uklady, klamstwa, olane obietnice itp

   Kazdy rzad z pelnia wladzy cos odwali, beda tam oszusci, uklady, machloje itp
   Dzialalismy jako tako kiedy te partie sie gryzly, mialy jakies tam konkurowanie, prezydent byl z jednej, premier z drugiej, co chwile sie zamieniali itp Ale jak ktora porzadzila twarda reka cesarza przez kilka lat to widac skutki.

   Ale gdzie byli ludzie kiedy sądy uj trafial, konstytucja byla olewana, 2 tygodniowy lockdown trwa od 2 lat, gospodarka klekla, gdzie zmarnowany hajs na maseczki, respiratory , wybory itp

   Zadna wladza nie bedzie uczciwa jesli polacy na wszystkie te rzeczy potrafia tylko wypiac posladki i dawac sie j#!%c dalej. Polacy potrafia tylko sie zagryzac nawzajem, napuszczani przez partie na siebie. Kilka mld przej#!%ne na tvp? A ONI CHCO ABORCJI, i juz mamy temat zastepczy na strajki i kłótnie przez cale miesiace.

   Polowa polakow bezkrytycznie wiezy w pis, druga polowa ich nienawidzi, a zadna ze stron nie potrafi krytycznie ocenic co robia, czego nie i za co powinni oberwac. A tak to kazda partia nas wyrucha.

   O ile uwazam ze skala ruchania, klamania w zywe oczy i juz nawet nie krycia sie z machlojami wyj#!%la teraz poza skale, to nie wierze ze jakakolwiek partia po 2 kadencjach bez zadnej konkurencji i poniesienia konsekwencji bedzie lepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ta jasne, i długie kolejki w urzędach pracy. Skończ to p$##?$$enie bo sucho się zrobiło.

  •  

   pokaż komentarz

   @smaky78: Widze ze tu az cuchnie pisiarstwem i komunizmem. Zostawiam was. Szkoda strzepic ryja

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: @przekret512: Po pierwsze za dobrą koniunkturę na świecie nie odpowiadają politycy w Polsce. Tak, ich decyzje mają ogromny wpływ na gospodarkę, ale na wiele lat do przodu. Też kiedyś krytykowałem PO za ogromny deficyt w stosunku do pierwszego PIS-u, a potem zestawiłem wpływy i wydatki obok siebie. Wychodzi na to, że PIS-owi zawsze trafia się fantastyczna koniunktura na świecie i wydatki rosną jak szalone. Gdyby powstrzymali się od rozrzutności mielibyśmy pierwsze budżety z nadwyżkami. Natamiast PO w 2008 zaczęło z ogromnym spadkiem wpływów, ich pierwszy budżet, był pierwszym budżetem po 89 w którym ograniczono wydatki. Wiele wydatków jest sztywnych i ograniczono tylko część tego co narosło przez 2 lata rządów PIS-u, a i tak wszyscy krytykowali ich za ogromny deficyt.

   Moim zdaniem powinno zestawiać się wydatki i wpływy, a nie sam deficyt, bo w tym 2 przypadku PIS wydaje się roztropny, a jest zupełnie odwrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   aby nie był z "układu" (szury i lewica odpadają)

   @Czill23:
   Obawiam się że każdy będzie szurem gdy masz zamiar dać głos na starą wiarę by się "nie zmarnował".
   Jasne że mamy antydemokratyczny system wyborczy ale w mojej ocenie glosowanie na kogokolwiek z POPIS to własnie marnowanie głosu

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Za PO sady byly takie sprawiedliwe, ze ludziom domy zabierali xD Cale kamienice przywlaszczali. Inflacja za PO tez tak samo szalala, a nie bylo pandemi. Boom gospodarczy to byl dla firm z zachodu, a nie obywateli i ludzie pracowali za 1000 zl 60h w tygodniu, bo nie bylo minimalnej godzinnej xD

  •  

   pokaż komentarz

   Też kiedyś krytykowałem PO za ogromny deficyt

   @Tytanowy: a gdzie ja krytykuje PO? Stwierdzam fakt, że budżet był z deficytem. Mówienie że deficytów nie było jest mijaniem się z prawdą. Cel powstania tego deficytu i jego sensownoć w tamtych czasach (a były to czasy pokryzysowe) to całkiem inna historia. Po prostu zwracam na mijanie się z prawdą autora.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: A gdzie ja piszę, że krytykujesz? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Widocznie wyraziłem się niefortunnie, bo aż tak nie analizowałem twojej wypowiedzi, a jedynie chciałem się podzielić własną refleksją.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: Zrównoważony nie był ale też warunki w jakich rządzili były ciężkie. Mniejszy przyrost długu podczas kryzysu od Polski miała wyłącznie Szwecja i Bułgaria. Cała reszta miała gorsze wyniki budżetowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Z każdymi kolejnymi wyborami jest jak z deszczu pod rynnę, chociaż może po wyj%#%niu PiSu może cofniemy się znów do rynny

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Grabież majątku narodowego to Balcerowicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mordall: Ile pandemii było w czasach rządów PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @Andr1 samochody globalne ceny ;) uśmiałem się, od 3 lat odkładam decyzję zakupu nowego auta żeby zaoszczędzić więcej i co roku się denerwuje bo cena samochodu rośnie po 10 procent. Za poprzedniej władzy za 100k mogłeś kupić auto klasy premium w salonie dziś średniego kompakta

  •  

   pokaż komentarz

   (czyli pewnie rok 2022 i wybory samorządowe)

   @lojawyk: Ale od 2018 roku kadencja samorządu trwa 5 lat, więc wybory będą w 2023 razem z parlamentarnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Franek25: akurat rosnące ceny nowych samochodów to nie jest wymysł pisu, a szaleństwa unii z nagonką na spalinówki i limity CO2.

  •  

   pokaż komentarz

   @curka_horej_madki mówię o konkretnym (tym samym) modelu na przestrzeni 3 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Phyrexia: > I jak ma w tym kraju być dobrze, skoro przeciętny wyborca od kilkunastu lat uważa, że liczą się tylko dwie partie?

   @Phyrexia: Wg Ciebie jakie jeszcze partie się liczą?
   Jakie w ogóle partie w Polsce powinny znaleźć miejsce w sejmie?

 •  

  pokaż komentarz

  Oni nie zatrudniają ekspertów, więc nie wiedzą, że próbują za wszelką cenę i wystawiając się na śmieszność przekonać już przekonanych, a nieprzekonani widząc co tam się odpierdziela głosują na kogokolwiek innego. Jednak coś czuję, że w trakcie kampanii pis nagle wyczaruje dodatkową kiełbasę wyborczą (no nie wiem, podwyższą 500+ ma 1000+) i CYK, wzrost poparcia wsród tych, co politykę mają w dupie a tylko benefity ciągną.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: Marzę o tym, żebym mógł z czystym sumieniem zagłosować na jedną z partii, która spełnia moje poglądy. Niestety takich partii w Polsce nie ma, zostaje głosowanie tylko na "mniejsze zło"

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Przep - lili już kupę kasy, prawie 300 mln i dalej im spada. Skąd wezmą? kto im wyłoży? Kto byłby aż tak zainteresowany ich utrzymaniem się u władzy? Chyba tylko Putin.

  •  

   pokaż komentarz

   @SilnikGolfa: Ale... O czym Ty mówisz, bo brzmi to jak wyrwane z kontekstu. 300 mln? Co to jest? W kontekście tego ile zdefraudował pis to są grosze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: to jest właśnie kwintesencja naszego społeczeństwa - mniejsze zło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czysta-Bryka_pl:
   1. Uczciwość. Za udowodnioną korupcję lub nepotyzm powinno się nieuchronnie zadośćuczynić (choćby poprzez zlicytowanie majątku) i iść do więzienia. Nie powinno być immunitetów jeśli chodzi o przewinienia drogowe, bo to też jest paranoja. Nie powinno być osobnych szpitali dla polityków. Niech dbają o służbę zdrowia.
   2. Rozsądna polityka zagraniczna a nie tylko wymachiwanie szabelką.
   3. Zrobienie porządku z kopalniami i ogólnie z energetyką. Wiadomo, że auta elektryczne są przyszłością. Już teraz powinniśmy inwestować w infrastrukturę (nie tylko stacje ładowania, całą infrastrukturę energetyczną łącznie z atomem i OZE)
   4. TVP powinna być obiektywna a nie powinna być tubą propagandową partii rządzącej
   5. Odpowiedzialność urzędników i polityków za swoje czyny. Jak w normalnej firmie odwiniesz coś, że straty idą w dziesiątki tysięcy, to szef wręcza Ci wypowiedzenie, tak powinno być też w przypadku urzędników jak i posłów, którzy "pomylili się" w głosowaniu. Taka osoba ma na barkach ogromną odpowiedzialność a nie umie dobrze guzika wcisnąć?
   6. Powrót do kompromisu aborcyjnego.
   7. Stworzenie jasnych reguł, dla społeczeństwa LGBT, żeby nie było już kłótni o to. Przykładowo uregulowanie prawne "Związku partnerskiego", to samo co małżeństwo, tylko nie można adoptować dzieci (skoro naturalnie dziecko ma matkę i ojca, powinno w takim środowisku dorastać), potem niech robi co chce, jeśli chodzi o "T", tylko pełna operacja (nierefundowana) uprawnia do zmiany płci w dowodzie, a nie że dziś czuje się kobietą to składam wniosek o zmianę płci.
   8. Zmniejszenie budżetu państwa. Tak, zmniejszenie. Po co nam tak ogromne budżety, skoro rola państwa powinna ograniczać się do stanowienia prawa, edukacji i ochrony obywateli? Po co nam tak ogromna armia urzędników, którzy tylko przekładają papierki z miejsca na miejsce?

   To tylko tak ogólnie, co na szybko wymyśliłem, jednak można wyczuć kierunek w jakim bym podążał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Ok, ogólnie podobne mam poglądy ale mniejsza o to. Polecam się zapoznać może z Partią Możemy! ewentualnie Strajk Przedsiębiorców. Ta pierwsza partia jest typowo wolnościowa, obecnie zbierają podpisy żeby się zarejestrować. O tej drugiej może już słyszałeś, też prowolnościowa, może nie aż tak skrajna ale dzięki temu może się przebić do większej liczby ludzi. Mają ciekawie program rozpisany na swojej stronie.

   Ja w najbliższych wyborach z czystym sumieniem zagłosuję właśnie na którąś z tych partii i każdego gorąco zachęcam do głosowania zgodnie z przekonaniami bo tylko wtedy demokracja będzie działała jak należy i tylko wtedy może nastąpić realna zmiana.

   Bo jeżeli nadal wielu ludzi będzie podchodzić do wyborów na zasadzie mniejszego zła to się nigdy nic nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czysta-Bryka_pl: Zapisuje post do "ulubionych" i w odpowiednim momencie go odkopie. Mam nadzieje, że w moim okręgu wyborczym będą jacyś kandydaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23 Tego samego się boję. Ja widzę jak patologia żyje w dostatku to aż mnie wk?@%... bierze

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: z tą adopcją to radziłbym to lekko zrewidować. Niech nawet paru hetero mają pierszeństwo w adopcji ale domy dziecka nie wypuszczają w pełni funkcjonalnych ludzi.

   Tutaj mówimy o przypadkach które i tak na życie z matką i ojcem nie mają szans. Ciężko mi jest sobie wyobrazić sytuacje gdzie wejście w dorosłość bez żadnej rodziny miałoby być dla kogokolwiek lepsze niż mając oparcie w bliskiej osobie. Zwyczajnie nie ma wystarczającej liczby chętnych do adopcji.

   Znowu ze zmianą płci to temat ogarnąć na tyle co sugerują faktyczni eksperci-seksuolodzy na podstawie badań m.in. neurologicznych. Tylko tutaj już podstawy mamy i wcale żadnych dramatycznych zmian by nie było. Temat na zachodzie jest często rozdmuchiwany przez osoby które zwyczajnie nie posiadają wiedzy z odpowiednich działów medycyny. Przy lobotomii Polska też była nieco do tyłu, nie zawsze trzeba się pchać w awangardę mniej ogarniętych działów medycyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: Z adopcją zdania nie zmienię. Tylko dla "standardowej" rodziny. A co do zmiany płci, nie powinno to się odbywać tylko za pomocą "oświadczenia", że czuje się np. śmigłowcem szturmowym, właśnie po to, aby nie doprowadzić do takich patologii, jakie widzimy na zachodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: ale dlaczego go nie zmienisz? Miałem okazje rozmawiać z ludźmi którzy opuszczali domy dziecka, później na ten temat czytałem i to jest kurna tragedia.

   Nie wiem jak można chcieć dzieci skazywać na przebywanie w takich warunkach. Na to by nie miały nigdy nikogo bliskiego, często to się zresztą później rozciąga na całe życie..

   Rozumiem, że nie lubisz myśleć o gejach i lesbach ale to jest taka sprawa, że jednak warto trochę dalej spojrzeć niż własny czubek nosa. Bo ewidetnie argument o matce i ojcu tutaj nie ma zastosowania bo nie ma ani tego ani tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @DiscoKhan: Są granice, których nie przekroczę i to jest jedna z nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Piszesz jak małe dziecko. "Żeby wszyscy byli uczciwi i prawii żeby było dobrze".

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha A najgorsze, że nie ma żadnej sensownej alternatywy. Albo turbo katole albo komuchy o 42 płciach.
   Nie ma nawet jednego centrycznego ugrupowania, nastawionym świecko, który by w przyszłości obsadzał na stanowiskach specjalistów (w tym bezpartyjne osoby).

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23 Z ciekawości. Opis twojej wymarzonej partii?

  •  

   pokaż komentarz

   przekonać już przekonanych, a nieprzekonani widząc co tam się odpierdziela głosują na kogokolwiek innego

   @Czill23: w tym aspekcie akurat mają wiele wspólnego z Platformą w czasie ostatnich wyborów- czy to prezydenckich, czy parlamentarnych. Gadać do już swoich wyborców i przeciągać ich na swoją stronę mimo, że już na niej są. A reszta co nie głosuje na nich to "debile", "kretyni" i w ogóle niższy sort i na tych nie ma co nawet tracić czasu. Bo w końcu przekonać oponenta do swojej racji wymaga jednak wysiłku, zaangażowania, umiejętności no i przede wszystkim solidnych, przemyślanych argumentów. A nie, j%$#ć, to za dużo roboty. A potem zdziwienie, że jak to brakło głosów. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: nie, to jest brak wyboru, wiec wybieramy mniejsze zło lub nie idziemy do urn, a wtedy taka patologia jak PiS dochodzi do władzy. Konfederacja nie jest żadną alternatywą dla normalnych ludzi, bo to talibowie religijni i minister Czarnek to dziewica przy nich.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy w Polsce będzie cokolwiek więcej niż pokomunistyczna elita rządząca. Bo jakby na to nie patrzeć są dwie opcje posolidarnośćiowe+była po-prlowska lewica. No i tak się bujamy z tymi grzybami jakieś 32 lata. Jak ostatnio słuchałem Tuska p$#$#$?ącego o spotkaniu się z Jarusiem, i tu cytatm "na ubitej ziemi" to mi się śmiać zaczęło chcieć. Zamiast pracować nad lepszą przyszłościa kraju to ten znowu chce się kurduplem mocować.
  To co się dzieje to jest patologia. Szczerze mam w dupie czy będzie rządziła lewica, prawica czy centrum. Chciałbym raz w zyciu mieć poczucie, że rząd w którą by stronę nie szedł, robiłby coś dla ludzi i kraju, a nie tylko jak zawsze dla siebie. Tylko, że w Polsce nie ma żadnej partii, która by się do tego nadawała. Był sobie Kukiz ? Okazało się, że to wydmuszka i poplecznik pisu. Hołownia ? Wolne sobie, jak muchy do gówna poprzyklejały się do niego spady, z resztą nigdy nie miał realnego planu na to państwo. Ludzie pierwotnie robiący oddolnie partię poodchodzili. Lewica ? Zero siły przebicia i realnego planu na cokolwiek, tylko jakieś lansowanie się na LGBT. No taki mamy kraj, nikt logiczny gówna zwanego polityką nie chce się tykać.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiddle: Ale odezwij się, że nie ma na kogo głosować, to Cie utopią w morzu minusów. Moim zdaniem największe rozczarowanie postpeerelowskiej polityki to konfederacja. Na każdym kroku podkreślali, że dla nich liczy się gospodarka, że obniżenie podatków, zmniejszenie biurokracji itp. Poglądy idealne dla wielu (sam kiedyś byłem "korwinistą"). A jedyna rzecz, którą zrobili skutecznie to praktyczny zakaz aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Aaa, zapomniałem o nich. IMHO konfederacja to banda oszołomów, populistów i ludzi, którzy mają bardzo małe poparcie i nic nie zrobią, a tak jak piszesz, jedyne do czego się przyczynili to do chorej ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Ale jak masz kasę to jedziesz na Słowację czy gdzieś i problem aborcji załatwiony. Bardziej problemem jest to, że to katodebile jak Bosak i antyunijni populiści. A na wyjście z Unii to nie możemy sobie pozwolić, choć doskonała ona nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijekubusplay: Jaki problem załatwiony? Ile Ty masz lat? 13?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Czego nie rozumiesz? Wolisz normalną gospodarkę i większy hajs w kieszeni, niższe podatki i praktyczny zakaz aborcji czy obecną sytuacji i brak możliwości aborcji?

  •  

   pokaż komentarz

   @pijekubusplay: Wole, żeby ktoś kto wszystkim wmawia, że jest wolnościowcem, faktycznie nim był. Nie lubię hipokrytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiddle: Nie ma szans, żeby przez tyle wybierać tych samych ludzi nie będąc ograniczonym umysłowo. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest obowiązkowa sterylizacja każdego obywatela i czekanie aż ostatnia osoba z robaczanymi polskimi genami padnie ryjem do ziemi. Dla takich narodów jak nasz nie ma nadziei.

  •  

   pokaż komentarz

   Hołownia ? Wolne sobie, jak muchy do gówna poprzyklejały się do niego spady, z resztą nigdy nie miał realnego planu na to państwo.

   @fiddle: no i czego kłamiesz? Znasz chociaż programy PL2050 czy tak tylko wyrzygujesz się chłopskim rozumkiem symetrysty? PL2050 jako jedyne robi plany zamiast obrzucać się gównem jak reszta dzieci w piaskownicy, ale i tak przyjdzie jakiś ignorant i się zesra, bo w sumie to w dupie ma gdzie leży prawda, chodzi o sam fakt defekacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiddle:

   była po-prlowska lewica
   Tej już raczej nie ma albo straciła na znaczeniu. Była ona pewną siłą w latach 90 i kilka lat po tym. Obenie większość dziaków z komuny albo nie żyje albo wycofała się z polityki i została tylko pewna garstka która okupuje partie głównego nurtu. I to zarówno PO jak i PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Mireczku, zejdź na ziemię.
   https://www.rp.pl/Ruch-Polska-2050/210129603-Lokalni-liderzy-odchodza-od-Holowni-Jest-oswiadczenie-ruchu-Polska-2050.html
   A tu masz cały wielki plan/program czy ch%? wie co bo się pojawia po kliknięciu na głównej program, ale programem na pewno nie jest:
   https://strategie2050.pl/wiemyjak/

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: a ja sie po prostu boje, ze Holownia bedzie kolejnym kukizem. Czytanie programow to bez wiedzy realnej ile NAPRAWDE mamy kasy (jako kraj) do wykorzystania to tez tak naprawde mozna porownac do czytania czyichs marzen w pamietniku....pare razy czytalem programy roznych partii ale zawsze predzej czy pozniej dochodzilem do wnioskow, ze w sumie to fajnie ale wiem tyle samo co przed czytaniem to znaczy: nie wiem czy ten program jest w ogole do zrealizowania i czy faktycznie bedzie go partia realizowac. Dalem sie nabrac na kukiza, kolejny raz juz nie chce.

   Teraz zastanawiam sie nad ko. Jak rzadzila platforma w czasie tuska to mialem z 20lat i poki nie bylo tej idiotki kopaczowej to bylo nawet calkiem sensownie w tym kraju, nie mowie, ze bylo super i ze jestem kodziarzem - bezmyslnym fanatykiem, mowie tylko ze nie bylo jakos szczegolnie zle - przynajmniej dla mnie. Czulo sie, ze moze kiedys nadgonimy zachod, zreszta uzywajac alegorii:

   Po za tuska bylo jak kierowca ktory czasem po miescie jedzie 70, a pozamiastem przy ograniczeniu do 120 jedzie 80. Ale k?%?a pis to taki pijany szczeniak ktoremu sie wydaje ze czinkleczento ktore dostal od starego to porshak...niebo a ziemia.

   Obawiam sie, ze tak czy siak jako obywatele przegramy, im wiecej tych partii bedzie tym lepiej bo wtedy sie beda musieli dogadywac i nie nie bedzie mogl wprowadzac takiej autokracji i rezimu jak te sk?%?ysyny teraz. Wiec licze na to ze bedzie i po i P2050 i lewica i nawet te zjeby z konfederacji w jakims tam procencie w rzadzie. No i licze ze pis bedzie w pasiakach - takie mam polityczne zapatrywania

  •  

   pokaż komentarz

   A tu masz cały wielki plan/program czy ch%? wie co bo się pojawia po kliknięciu na głównej program, ale programem na pewno nie jest:

   @fiddle: ? Klikasz w "pobierz analizę" w danym planie i masz całe, niekiedy mocno opasłe dokumenty:

   https://strategie2050.pl/wp-content/uploads/2021/07/System-kontroli-konstytucyjnos%CC%81ci-prawa-w-Polsce-2.pdf

   Reszta opozycji nawet na 100 km nie zbliża się do takiego poziomu zaangażowania w tworzenie planów.

   a ja sie po prostu boje, ze Holownia bedzie kolejnym kukizem.

   @abcdefghijklmn: Wątpliwe, to jest inny typ człowieka. Kukiz śmierdział fałszem, brakiem pomysłu i głupotą od pierwszego dnia.

   Czytanie programow to bez wiedzy realnej ile NAPRAWDE mamy kasy (jako kraj) do wykorzystania to tez tak naprawde mozna porownac do czytania czyichs marzen w pamietniku....

   Dlatego PL2050 robi plany dosyć zachowawcze i zarzucali im np. ekoaktywiści że są zbyt powściągliwi. Jak na moje to starają się nie obiecywać za wiele. Ludzie myślą, że PL2050 nie ma planu i programu bo mają bana na telewizję. Pupilkiem TVNu jest Tusk i tam spijają mu wszystko co powie prostu z ust, natomiast Hołownie starają się pomijać milczeniem. Nie żebym miał coś przeciwko Tuskowi, ale widać ze cały polityczny układ próbuje PL2050 zadusić, co sygnalizuje że to nie jest zwykła nowa partyjka-przystawka do starych, tylko byt którego się boją. Petru się chcieli posrać aby pokazać wszędzie swego czasu, Kukiz też jakoś medialny był - PL2050? Cisza, udajemy że nie ma. Nowoczesna sprzedała się PO, Kukiz sprzedał się PiSowi... no to skoro nie chcą pokazać Hołowni, to znaczy że się boją że się nie sprzeda.

 •  

  pokaż komentarz

  Tusk zwyczajnie odbiera głosy Holowni i Lewicy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu mam wrażenie, że powrót Tuska nie odbierze wyborców PiS tylko reszcie opozycji z Hołownią na czele? Znowu będziemy mieli ostry duopol na linii PO-PiS czyli powrót do 2008 r...

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna