źródło: gfycat.com

Policyjny dron rejestruje moment, kula trafia w uzbrojonego podejrzanego.

@Fix gfycat.com #swiat #gif #policja #kryminalne #drony

Camera Full HD

 •  

  pokaż komentarz

  Widać, że w gry nie grał bo ciągle wychodzi w tym samym miejscu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie zawsze zadziwiało, że z każdej aukcji policji w USA jest przynajmniej kilka ujęć, czasem nawet z garażu na zadupiu.
  Teraz jeszcze ujęcia z drona będą.
  Chociaż fakt, przy takich akcjach statycznych to nawet taki Mavic Mini się świetnie sprawdzi, kilka kilometrów zasięgu. Transmisja online.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie zawsze zadziwiało, że z każdej aukcji policji w USA jest przynajmniej kilka ujęć

   @exploti: A mnie to nie dziwi. Sama policja publikuje te nagrania, żeby nie było że kolejny policjant zabił bezbronnego czarnego uciekającego człowieka, a on był taki "good boy" i "didn do nothin" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: @marekmarecki44:w USA policjanci są przedstawicielami lub wysłannikami społeczeństwa więc społeczeństwo ma prawo wiedzieć i widzieć jak wszystko przebiegało. W zamian policjanci powinni mieć pełną ochronę.
   W Polsce Policjanci są wysłannikami władzy dlatego społeczeństwo nie ma prawa wiedzieć co się działo.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie zawsze zadziwiało, że z każdej aukcji policji w USA jest przynajmniej kilka ujęć

   @exploti: kiedy byle wypierd moze cie oskarzyc o naduzycie uprawnien, to wtedy probujesz miec jak najwiecej dowodow na to dlaczego cos zrobiles. Ile razy bylo, ze 'hurr, durr, policjant zabil bezbronnego pigmentopozytywnego', ( ͡° ͜ʖ ͡°), a potem sie okazywalo, ze koles albo uzbrojony w noz albo pistolet'

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Mnie bardziej dziwi to że u nas nawet w centrum miasta naszpikowanym kamerami nagrania są zawsze niedostępne (no chyba że jest to w interesie policji)

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: dla mnie ten kanał jest czysto edukacyjny. Idealnie uczy o tym żeby trzymać ręce na kierownicy podczas kontroli, wykonywać każde polecenie policjanta, nie robić gwałtownych ruchów, a nawet pytać policjanta czy można taki ruch wykonać.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: Tutaj "na szczęście" dla strzelającego policjanta, podejrzany wymachiwał wiatrówką, która znajduje się na liście przedmiotów jakie mogą uszkodzić ciało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Unifokalizacja: Wszystko pomieszałeś, a właściwie we wszystkim się mylisz. Dokładnie w każdym zdaniu.

   policjanci są przedstawicielami lub wysłannikami społeczeństwa

   @Unifokalizacja: Nie. Chyba z milicją Ci się pomyliło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Policja jest umundurowaną, formalną formacją państwowa.

   więc społeczeństwo ma prawo wiedzieć i widzieć jak wszystko przebiegało.

   @Unifokalizacja: Fajnie, ale nie o to tu chodzi. W USA publikują filmy, żeby w zarodku uciąć oskarżenia, które bez wątpienia by padły. Koszt kamer, dronów jest mniejszy.

   W zamian policjanci powinni mieć pełną ochronę.

   @Unifokalizacja: yyy

   W Polsce Policjanci są wysłannikami władzy

   @Unifokalizacja: Na całym świecie głównym zadaniem Policji jest egzekwowanie porządku prawnego. Dopiero dalej jej zadaniem jest ochrona ludzi, mienia, porządku publicznego itd. Policja jest formacją państwową. W Polsce komendant główny formalnie jest organem administracji rządowej.

   społeczeństwo nie ma prawa wiedzieć co się działo.

   @Unifokalizacja: W Polsce ma prawo. Można też policjantów w trakcie pracy filmować. A po dziwnych policyjnych akcjach rzecznik ma obowiązek sprawę przedstawić. To że kłamią to inna sprawa

  •  

   pokaż komentarz

   Na całym świecie głównym zadaniem Policji jest egzekwowanie porządku prawnego. Dopiero dalej jej zadaniem jest ochrona ludzi, mienia, porządku publicznego itd.

   @marekmarecki44: Ochrona ludzi, mienia i porządku nie jest egzekwowaniem porządku prawnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Mógłby machać gumową atrapą a i tak policjant nie miałby większych problemów, bo przedmiot przypomina broń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Unifokalizacja: Na całym świecie głównym zadaniem Policji jest egzekwowanie porządku prawnego. Dopiero dalej jej zadaniem jest ochrona ludzi, mienia, porządku publicznego itd. Policja jest formacją państwową.
   @marekmarecki44: Mógłbyś wskazać policję jako formację państwową w US? Nie istnieje coś takiego jak "policja amerykańska". Jakiś czas temu stworzono centralne FBI - ale to wyłącznie dla wyjątkowych przestępstw obejmujących kilka z krajów (stanów) zjednoczonych.
   Głównym zadaniem policji jest w US "służyć i chronić" a nie zapewniać ustanowiony z góry porządek prawny - tak to było u nas w komunizmie na którego straży milicja stała. Policjant jest zatrudniony przez obywatela i jedynie w szczególnych przypadkach może się jemu przeciwstawić. Z uwagi na szczególny charakter tej służby i ryzyko z nią związane cieszy się szacunkiem.
   Nie zapominaj, że w demokracji rządzą obywatele - i to oni wybierają szefa policji która ma słyżyć ich interesom, tak jak je postrzegają. Oni wybierają sędziów któzy mają sądzić zgodnie z ich poczuciem sprawiedliwości (tak jak oni je odczuwają). Oni wybierają polityków którzy mają administrować (a nie "rządzić") stanem/powiatem/miastem ustanawiając prawo które ma te interesy gwarantować itd.itd.

   Mało tego, zgodnie z amerykańską konstytucją obywatele mają obowiązek/prawo przeciwstawić się (nawet zbrojnie) "złemu" prawu - i uwierz mi na słowo - policja im w tym pomoże. Trudno tu mówić o jakimś "porządku prawnym" na którego straży ma policja rzekomo stać - nawet przeciw obywatelom. To dla wolnego człowieka w wolnym kraju byłoby niepojęte.

  •  

   pokaż komentarz

   Mógłbyś wskazać policję jako formację państwową w US?

   @surlin: No a czego się spodziwałeś. USA jest państwem federacyjnym, na jasnych klarownych zasadach, poszczególne stany mają pewną autonomię, np w stanowieniu prawa itd. Chcesz to sobie wnikaj.

   Głównym zadaniem policji jest w US "służyć i chronić" a nie zapewniać ustanowiony z góry porządek prawny

   @surlin: Głównym hasłem policji jest w US "służyć i chronić" a zadaniem jest egzekwować ustalony z góry porządek prawny, jakie by prawo głupie nie było. Najbardziej jaskrawy przykład - prohibicja.

   Policjant jest zatrudniony przez obywatela

   @surlin: Przez komendanta.

   w szczególnych przypadkach może się jemu przeciwstawić.

   @surlin: w przypadkach opisanych dokładnie w prawie.

   Z uwagi na szczególny charakter tej służby i ryzyko z nią związane cieszy się szacunkiem.

   @surlin: A przynajmniej powinien.

   oni wybierają szefa policji która ma słyżyć ich interesom, tak jak je postrzegają. Oni wybierają sędziów któzy mają sądzić zgodnie z ich poczuciem sprawiedliwości (tak jak oni je odczuwają). Oni wybierają polityków którzy mają administrować (a nie "rządzić") stanem/powiatem/miastem ustanawiając prawo które ma te interesy gwarantować itd.itd.

   @surlin: Tego właśnie cholernie im zazdroszczę. Jestem gorącym zwolennikiem podobnych zwyczajów w Polsce (tak, wiem, że żadna partia na to nie pozwoli)

   zgodnie z amerykańską konstytucją obywatele mają obowiązek/prawo przeciwstawić się (nawet zbrojnie) "złemu" prawu
   @surlin: Druga poprawka. Tego też im zazdroszczę.

   i uwierz mi na słowo - policja im w tym pomoże.

   @surlin: I tu znów masło maślane. Skoro konstytucja, ustawa nadrzędna, daje ludziom prawo, to na mocy jakiego niby prawa policja miałaby z nimi walczyć?

   Trudno tu mówić o jakimś "porządku prawnym" na którego straży ma policja rzekomo stać - nawet przeciw obywatelom. To dla wolnego człowieka w wolnym kraju byłoby niepojęte.

   @surlin: A to już całkiem bzdura. Policjant w USA przysięga bronić porządku prawnego opisanego w Konstytucji i w prawie stanowym. Kolejność zapewne nieprzypadkowa

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: Tego właśnie cholernie im zazdroszczę. Jestem gorącym zwolennikiem podobnych zwyczajów w Polsce (tak, wiem, że żadna partia na to nie pozwoli)
   @marekmarecki44: I tu się zgadzamy w 100%.

   @surlin: Głównym hasłem policji jest w US "służyć i chronić" a zadaniem jest egzekwować ustalony z góry porządek prawny, jakie by prawo głupie nie było. Najbardziej jaskrawy przykład - prohibicja.
   @marekmarecki44: W jaki sposób była egzekwowana prohibicja? :)
   Na prowincji pewnie nawet o niej nie słyszeli w samym Nowym Jorku natomiast w samym centrum prohibicji istniało... niemal sto tysięcy klubów gdzie pito ile dusza zapragnęła. (Ciekawostka: prohibicja nie zabraniała picia czy posiadania alkoholu, zabraniała sprzedaży oraz jego produkcji, jednak na użytek domowy można było robić wina etc.).
   Prohibicja zresztą utrzymała się tak długo jak utrzymało się poparcie obywateli. Wszystko się zmieniło z masakrą w dniu świętego walentego, gdy obywatele odkryli, że zakaz produkcji i legalnej sprzedaży doprowadził do powstania agresywnych grup przestępczych które się tym zajęły. I z tym zjawiskiem Policja wałczyła - ze zorganizowaną przestępczością a nie obywatelami którzy pędzili sobie winko czy pili i tak ile dusza zapragnęła. Z tej też przyczyny zniesiono prohibicję - nie z uwagi na alkohol tylko na przestępczość.
   Przynajmniej ja tak to pamiętam.

   Ale ogólnie zgoda, z tym zastrzeżeniem, że Policja ma przede wszystkim służyć i chronić obywateli.
   Porządek prawny także jest tworzony w tym celu, jednak nie sposób w prawie zawrzeć wszystkiego - i ścisła jego egzekucja może w szczególnych przypadkach prowadzić do działań sprzecznych z interesem obywateli. Wtedy pierwszeństwo powinna mieć dewiza ochrony i służby dla obywateli.

   @surlin: No a czego się spodziwałeś. USA jest państwem federacyjnym, na jasnych klarownych zasadach, poszczególne stany mają pewną autonomię, np w stanowieniu prawa itd. Chcesz to sobie wnikaj.
   No to przecież de facto niemal oddzielne kraje. Zresztą z uwagi na to, że wyraz "stan" jako określenie kraju (lechiSTAN, pakiSTAN, afganiSTAN itd.) zatracił swoje znaczenie (przynajmniej w potocznym języku), nazwa USA powinna być dziś, w mojej opinii, tłumaczona jako Kraje Zjednoczone Ameryki Północnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Głównym hasłem policji jest w US "służyć i chronić"

   @surlin: Dodam jeszcze, że w polskiej Policja hasło "służyć i chronić" nie przeszło. Ciekawe co im się nie podobało ... ( ͡º ͜ʖ͡º)
   https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/131925,Konkurs-na-haslo-polskiej-Policji-rozstrzygniety.html

 •  

  pokaż komentarz

  Nie słyszał tej latającej kosiarki ?

 •  

  pokaż komentarz

  Typowy kamper. Zespotowali go a on dalej na miejscówce zamiast lecieć gdzie indziej.

 •  

  pokaż komentarz

  Po ch%! coś takiego publikować/wykopywać? Wy do tego konia walicie, czy jak?