Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Palacze e-papierosów są narażeni na ciężkie uszkodzenia płuc a nawet przeszczepy

Palacze e-papierosów są narażeni na ciężkie uszkodzenia płuc a nawet przeszczepy

Takie przypadki występowały przed COVIDem, w tym również konieczność przeszczepu płuc. Zdrowi, młodzi, bez chorób współistniejących - przez e-papierosy doznawali ciężkich uszkodzeń płuc. Na istniejące uszkodzenia może nałożyć się infekcja Sars-Cov-2.

 •  
  a..........r

  -4

  pokaż komentarz

  Podejrzewam,że to goowno cuchnące palonym tworzywem sztucznym jest dużo bardziej szkodliwe niż stare, dobre Popularne bez filtra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @artur_gutner: No to ci powiem jako użytkownik od ponad 10lat.
   Wydolność organizmu już po 3-6 miesiącach od "rzucenia" zwykłych fajek(paliłem też 10lat) niesamowita.
   Wiem z pewnością że nie dałbym rady przejść tylu górskich tras gdybym kopcił zwykłe.
   W końcu tu nie mam substancji smolistych i tysiąca innych brudów.
   Na plus zero smrodu, możliwość "puszczenia dymka" jednorazowo, kasa itd.
   No ale najważniejsze: badania wszystkie bardzo dobre, łącznie z płucami.
   Czytałem wprawdzie że liquidy robią się szkodliwe gdy się je "przepala" czyli daje za dużo napięcia w stosunku do możliwości grzałki - były badania na ten temat. Mi to nie grozi, ja nie młody dla którego liczy się "chmura".

   Oczywiście lepiej byłoby nic nie zażywać, bo to dalej jest nałóg(nikotyna zwęża tętnice), ale na razie chyba jednak nie będę się rozstawał... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @artur_gutner: Raczej nie sądzę, od lat przeciwko wapowaniu prowadzona jest krucjata, co jakiś czas ukazują się kolejne dowody na rzekomą szkodliwość chmurzenia i co do zasady, po bliższym zbadaniu okazuje się, że są c!@?? warte.

   Ale w społeczeństwie zostaje wrażenie, że "nawet bardziej szkodliwe niż normalne", choć nic na to nie wskazuje. Materiał z wykopu też c#$##wy, incydentalny przypadek, nie opisane mechanizm powstawania tych uszkodzeń, ale ponoć "wiadomo" ze to od e-papierosów.

  •  
   a..........r

   -1

   pokaż komentarz

   @deviator: Ja to chrzanię, nie palę nic pod ponad 20 lat, zresztą podobną retorykę bazującą na racjonalizacji stosował zapewne każdy Marlboro man. Mnie denerwuje powszechny zapach palonego plastiku nasycany sztucznymi truskawkami, pseudo wanilią czy innym goownem. Jako,że jestem tolerancyjnym egzemplarzem to nie mam nic do tego jaką kto ruinę dla siebie wybiera pod kątem zdrowia, ale chciałbym aby dało się stać np na przystanku nie musząc wąchać tego goowna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej nie sądzę, od lat przeciwko wapowaniu prowadzona jest krucjata, co jakiś czas ukazują się kolejne dowody na rzekomą szkodliwość chmurzenia i co do zasady, po bliższym zbadaniu okazuje się, że są c$$?% warte.

   @deviator: dokladnie tak jest. Udupianiem brazny e-papierosow od lat zajmuj sie ci sami ludzie, ktorzy teraz wystepuja w TV i "ratuja" nas przed covidem. Tfu na nich sprzedajne smiecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie denerwuje powszechny zapach palonego plastiku nasycany sztucznymi truskawkami, pseudo wanilią czy innym goownem.

   @artur_gutner: Też nie lubię tych słodko-chemicznych smrodów, używam lekkich "tytoniowych" liquidów, moja rodzina która jest wyczulona na zapachy(zwykłego faja nie zniosą z kilometra) mówi że im nic nie śmierdzi, mogę przy nich spokojnie używać w zamkniętych pomieszczeniach. Nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi na zapach, choć oczywiście nie "chmurze" w tłumie osób, odchodzę na bok w razie czego...
   No i kolejny plus - efekt biernego palenia nie występuje.

   Tfu na nich sprzedajne smiecie.

   @MehowM: Kasa Misiu, kasa... pamiętam jakie szopki odstawiali z 6-9lat temu, historie o wodzie w płucach po liqudach... co za absurd, oczywiście mało-rozgarnięci wierzyli bo skoro jest jakiś płyn, to wiadomo, później woda w płucach... xD
   Tak sobie myślę że zgodnie z tym rozumowaniem w płucach zwykłych palaczy kiełkuje tytoń... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny gownoartykul z nagonka na ekokiepy :D Pewnie znowu ludzie lali do epeta jakies dziwne "olejki" i uj wie co po taniosci i teraz placz, ze pluca siadly. To tak jakby zrobic artykuł pt. "uzytkownicy szklanek hospitalizowani coraz czesciej" bo ktos kreta sobie pil ze szklanki( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Philip Morris i americano tabasco lubią to.
  Artykuł sponsorowany jak nic.
  Skumulowanie strasznie covidem i epapiersoem.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodatkowym zagrożeniem jest to, że młodzi ludzie eksperymentują z substancjami nieznanego pochodzenia.
  Ot nieistotny w tym wszystkim detal. Bo po co oficjalne liquidy znanych producentów, przecież są na bazarze tańsze i bardziej egzotyczne ( ͡º ͜ʖ͡º). A potem "hurr dur, epapierosy złe, wracajcie do tych cuchnących, ale zdrowych naturalnych"