█▬█ █ ▀█▀ Największe samozaoranie korwina w jego historii.

Nagle okazuje się, że jednak można zabrać Kowalskiemu aby dać Wiśniewskiemu, że można zabierać bogatym, że ludzie wcale nie wiedzą co dla nich najlepsze, że rząd powinien walczyć z otyłością u obywateli...

 •  

  pokaż komentarz

  Można polemizować ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: prawy.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @1niepokonany: Wolność jest najlepszym wyjściem dla społeczeństwa i wolność jest rozwiązaniem, ale patrząc z osobistej perspektywy to najlepiej byłoby tak, aby osobiście mieć najlepiej i by było właśnie tak jak nam osobiście będzie się podobać. Tak, aby nam było najlepiej.

   Wolność ponad podziałami, ale skoro podziały są i nie zapowiada się, aby to się zmieniło to wolnościowiec uważa, że w takiej rzeczywistości najlepiej będzie, aby to jemu było najlepiej, zwyczajnie, egoistycznie.

   Wszystko jest względne.

   Mogę być np. pacyfistą, a jednocześnie mogę bronić się fizycznie przed byciem zabitym. Pacyfizm byłby dobry, gdyby wszyscy byli pacyfistami, ale gdy nie są to nie da się być pacyfistą zgodnie ze swoim wyobrażeniem, więc trzeba być takim pacyfistą na jakiego pozwalają panujące warunki, ale jednocześnie takim, by było wygodnie głównie nam, bo nie ma sensu samemu siebie zamęczać, bo to przeczy pacyfizmowi.
   Nie można mówić o pacyfiźmie w momencie, gdy stosujemy autoagresję wobec siebie. Przeczymy wtedy pacyfizmowi na poziomie pojedynczej osoby, na pozomie własnych czynów, wobec siebie.

   Nie możesz być wolny, gdy sam siebie zniewalasz mentalnie, jeszcze zanim ktokolwiek pomyśli, aby cię zniewolić.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedna z największych wtop i samozaorań Korwina w dziejach. Nagle okazuje się, że jednak można zabrać Kowalskiemu aby dać Wiśniewskiemu, że można zabierać bogatym, że ludzie wcale nie wiedzą co dla nich najlepsze, że rząd powinien walczyć z otyłością u obywateli ,że ludzie nie mogą leżeć brzuchem do góry z bogactwa,że tania siła robocza jest zła, że zabranie bogatemu nie zmniejszy jego motywacji ani majątku bo dalej będzie bogaty, że chcącemu jednak dzieje się krzywda, że podnoszenie podatków jednak nie łamie zasad wolnego rynku,że rząd ma chronić ludzi przed demoralizacją, że praca jest dla samej pracy i, że wszystkie dotychczasowe teksty JKM'a można sobie spłukać w kiblu.

  •  

   pokaż komentarz

   @storyfag: akurat walka z otyłością u obywateli na propsie pod warunkiem, że ma to szczere intencje, a nie zdzieranie kasy z obywatela jak teraz. Innymi słowy jakieś spoko projekty w tym aspekcie żeby się zaraz nie obudzić z bandą niepełnosprawnych grubasów co to nie potrafią sobie tyłka podetrzeć i pracować też nie mogą tłuściochy śmierdzące.

  •  

   pokaż komentarz

   walka z otyłością u obywateli na propsie
   @bowsette: tylko w jaki sposób? Inwestowanie w amatorski sport, może jakieś kampanie społeczne to rozumiem ale nie wyobrażam sobie jakieś ingerencji Państwa co i ile ktoś może jeść

  •  

   pokaż komentarz

   @RKN_: no o to chodzi. Tylko tyle i aż tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @bowsette: a wolny rynek nie powinien sobie z tym poradzic? Przeciez osoby chudsze, zdrowiej sie odzywiajace beda zarowno bardziej sprawne fizycznie, jak i umslowo.

   Dlaczego pracodawca mialby zatrudnic grubasa ktory bedzie sie szybciej meczyl i czesciej chorowal, niz zdrowa, szczupla osobe?

   Dlaczego lewactwo takie jak ty czy Korwin, chce interweniowac w tej kwestii i niszczyc niewidzialna reke wolnego rynku?

   W wolnej Polsce jednostki takie jak Korwin (nawolujace do rabunku pieniedzy jednym zeby dac drugim) wisialby zamiast lisci!

  •  

   pokaż komentarz

   @storyfag: No i czemu tak bezczelnie kłamiesz? Nie przepadam specjalnie za Konfedracją, chociaż i Korwina niekiedy można posłuchać, co nie znaczy, że się z nim zgadzam, żebyś mi tutaj manipulancie zaraz czegoś nie zarzucił, ale to jeszcze nie powód, żeby przypisywać mu coś, czego nie powiedział. Wskaż, w którym momencie miałby przekonywać by, tak jak napisałeś, "zabrać Kowalskiemu aby dać Wiśniewskiemu, że można zabierać bogatym, że ludzie wcale nie wiedzą co dla nich najlepsze...". Powiedział, że dopuszcza w niektórych sytuacjach ingerencję państwa w życie obywateli, niełamiącą zasad wolnego rynku, wspominał o podatku pogłównym, który miałby być środkiem zapobiegawczym demoralizacji społeczeństwa, a jako przykład przemycał jakąś anegdotę o rozlazłej średniowiecznej Polsce, czy szlachcie, która nie chciała wojska, a to wszystko po słowach o spłaceniu przez kraj długów, a co za tym idzie nadmiernym bogactwie, którego zazdrościłyby sąsiednie państwa, a także związanej z tym imigracji zarobkowej. Nad tym ile w tym racji czy bezsensu, będzie mógł sobie każdy sam rozmyślać. Jedno trzeba Ci oddać, przynajmniej wrzuciłeś cały, nieucięty jak to mają w zwyczaju bałamutnicy waszego pokroju. Napisałem "waszego", bo to, co ostatnimi czasu wyprawiacie na tym portalu, zarówno z lewej, jak i prawej strony, to jest jakaś intelektualna pożoga.

  •  

   pokaż komentarz

   @onenicktorulethemall: Wskaż, w którym momencie miałby przekonywać by, tak jak napisałeś, "zabrać Kowalskiemu aby dać Wiśniewskiemu, że można zabierać bogatym, że ludzie wcale nie wiedzą co dla nich najlepsze..."

   1. w korwiniźmie podatki to m.in zabieranie jednym żeby dać drugim -> większe podatki = większa redystrybucja od kowalskiego do wiśniewskiego
   2. podatki to też zabieranie bogatym i bardziej uzdolnionym, tako rzecze korwinizm od momentu jego powstania -> popieranie podwyższania podatków = popieranie grabieży bogatych
   3. podwyższanie podatków = rząd wie lepiej jak ludzie w tym bogaci ludzie mają wydawać swoje pieniądze od nich samych, tako rzecze korwinizm od momentu jego powstania. -> krul kwestionuje że ludzie sami wiedzą co dla nich najlepsze

   krul splunął na swoją ideologię a kuc robi fikołki xd
   Nowe, nie znałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dodatkowo kucyku żeby rząd mógł eksplorować kosmos to musi najpierw ograbić panią anię z gdańska i dać jej pieniądze panu jankowi który jest inżynierem tworzącym te rakiety do eksploracji kosmosu. Innymi słowy korwin właśnie poparł redystrybucję "zabrać Kowalskiemu aby dać Wiśniewskiemu". no ale rób fikołki dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @storyfag:
   ... 2. Nie będziesz przeinaczał lub wyolbrzymiał tezy dyskutanta, aby ułatwić sobie dyskusję, {sofizmat rozszerzenia} ...

  •  

   pokaż komentarz

   podatki to nie grabież obywateli? Fikołki kucyków ciąg dalszy

  •  

   pokaż komentarz

   @storyfag: "Kucyku"? Czy tyś z niego spadł? Zrozumiałeś chociaż słowo z tego, co napisałem? Już w pierwszym zdaniu zaznaczyłem, żebyś mi czegoś nie zarzucał, a nawet to do ciebie nie dotarło. Rozmowa z tobą nie ma większego sensu, a sposób, w jaki dorabiasz sobie fakty pod swoje teorie, to jest już wyższy poziom zidiocenia.

   1. Poważnie? Przecież nie tylko w perfidny sposób manipulujesz, składasz z wybranych przez siebie układanek swój obrazek, to na dodatek używasz słów, których znaczenia zdecydowanie nie rozumiesz. Nie znam dokładnie programu Konfederacji, bo tak jak napisałem, niespecjalnie mnie ona interesuje, ale wygląda na to, że ty próbujesz redystrybucję pieniędzy pobranych z podatków połączyć z socjalizmem albo jakąś uknutą przez siebie koncepcją, którą o zgrozo, próbujesz się podzielić. No to jest manewr, którym prezes pewnej ogólnie dostępnej telewizji byłby zachwycony. Skąd to wziąłeś? Na filmie tego nie ma i wątpię, bym to znalazł w ich programie.
   2. To samo. Mógłbym praktycznie przepisać swoją odpowiedź z punktu wyżej. Dlaczego tak zawzięcie próbujesz obalić złudną nadzieję na to, że posiadasz krztę rozumu? Podatki to zabieranie wszystkim. Rozdmuchane bonusy socjalne, finansowane głównie przez zamożniejszych, to jest grabież. Przynajmniej według Konfederacji, tak mi się przynajmniej wydaje, choć powtarzam, ewidentnie nie znam ich programu tak dobrze, jak ty, ale biorąc pod uwagę całun fałszu, jaki przywdziewasz, śmiem wątpić, że przytaczasz go obiektywnie.
   3. Tutaj się już zatrzymamy, przeczytaj sobie po prostu poprzednie odpowiedzi jeszcze raz (w twoim wypadku, powtórz czynność kilkukrotnie, a potem poproś kogoś, żeby ci je wytłumaczył) i wyciągnij wnioski. Przecież powiedział w filmie, który sam zalinkowałeś dlaczego, kiedy i po co podwyższyłby podatki. Nie chcę mi się kolejny raz tego pisać, bo jakakolwiek przesłanka, że trafi to w jakieś zbłąkane resztki szarych komórek po twojej stronie, prysła.

   Na twój następny komentarz z przykładem pani Ani i inżyniera chyba już nie muszę odpowiadać, bo myślę, że już temat wyczerpałem. Używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz. Według Ciebie, Korwin podnosi podatki, bo taki ma kaprys, zabiera biednej pani Ani, mało tego, z jakiegoś powodu omija inżyniera, a nawet mu dopłaca, żeby mógł polecieć sobie w kosmos. Człowieku, to nie ma sensu, tobie trzeba oddać te pieniądze, bo ty już tam jesteś.

   "Kucyku", to mnie, muszę przyznać, nawet trochę rozbawiło. Filozofem nie zostaniesz, ale jak znajdziesz sobie czapeczkę z trzema rogami, zakończonymi dzwoneczkami, to wróżę Ci zawrotną karierę. Nie pisz do mnie więcej, jak Cię czytam, to robi mi się słabo.

  •  

   pokaż komentarz

   @WiktorekS: ale weź ty mnie nie wrzucaj do wora z Korwinem czy innymi ułomkami. Stworzyłeś sobie chochoła i dzielnie go obaliłeś, moje gratulacje

 •  

  pokaż komentarz

  Korwin wie ze bzdury które opowiada to bzdury dla ludzi o iq salamandry? Kto by się spodziewał xD

  Ależ oni muszą mieć bekę ze swoich internetowych rycerzy spamujących zapamiętale internet i tłumaczących każde słowo krula xDDDDD

 •  
  m......0 via Android

  +62

  pokaż komentarz

  Pan Janusz nie to miał na myśli, a tak w ogóle to jest wyrwane z kontekstu( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Można i wykopać milion takich znalezisk, dla fanatyków jak pewien grzybiarz z UK to Korwin mógłby zdefekować się do ich ust, zabrać ostatni grosz i zedrzeć ostatnią koszulę z pleców a nadal by go wielbili.