Brzydka prawda o "świętej" matce Teresie [video ENG]

Matka Teresa jest najbardziej znana ze swojej pracy z misjonarzami i ich pomocy biednym i zubożałym ludziom z krajów trzeciego świata, ale czy Matka Teresa naprawdę była faktycznie świętą? Film przedstawia jej inną, ciemniejszą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @tragediusz: Wiele osób wskazało, że zarzuty o złą opiekę w domach Matki Teresy są sprzeczne z posiadanymi dokumentami, Indyjski urzędnik Navin Chawla, który odwiedzał domy misjonarek miłości, na podstawie oficjalnych danych, stwierdził, że śmiertelność w domach Matki Teresy z blisko 100% na początku jej działalności, spadła do około 1/6 w 1991 roku. Jako powód podał podniesienie poziomu opieki medycznej w domach Matki Teresy oraz dobre odżywianie pacjentów[85]. Kathryn Spink również podała oficjalne dane, według których domy Matki Teresy do 1984 roku przyjęły 13 246 nędzarzy i wypisały po wyleczeniu 8627 osób[86]. Inni autorzy wskazywali na przypadki, jak Matka Teresa angażowała do pomocy lekarzy oraz wysyłała siostry na studia medyczne, co w tamtym czasie było niebezpieczne dla kobiet[87][88].

   Doktor Robin Fox, redaktor The Lancet, chociaż twierdził, że opieka w odwiedzonym przez niego domu Matki Teresy bywała przypadkowa z powodu braku lekarzy, co mogło tworzyć dla pacjentów niebezpieczne sytuacje[89], pochwalił silnego ducha sióstr pomagające chorym („power of their spiritual approach”[90]) oraz podkreślał fakt, że przekazywane pieniądze nie są marnotrawione („If You give money to Mother Theresa’s home don’t expect it to be spent on some little luxury”).

   Duża część krytyków Matki Teresy stwierdziła, że w hospicjach Misjonarek Miłości z powodów religijnych nie stosowano standardów opieki medycznej oraz środków przeciwbólowych[1]. Matka Teresa z Kalkuty została również skrytykowana w artykule w Alberta Report za to, że twierdziła, że cierpienie zbliża ludzi do Jezusa

   W odpowiedzi wskazano, że misjonarki miłości miały związane ręce przez Indyjskie prawo. Obecnie w Indiach tylko 2% ludzi ma dostęp do silnych leków przeciwbólowych, z powodu Hinduskiego prawa antynarkotykowego, przez które nawet szpitale mają problem z pozyskaniem środków przeciwbólowych[92]. Dla niektórych pacjentów w agonii misjonarki miłości używały słabego leku łagodzącego ból - Diclofenac

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: czyli tak w skrócie opieka była niewspółmiernie niska co do środków finansowych które miały na nią zostać przeznaczone

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: "Misjonarki Miłości systematycznie rozwijały się i w roku jej śmierci obsługiwały 610 misji w 123 krajach (hospicja, domy dla zakażonych HIV/AIDS, trądem i gruźlicą, jadłodajnie, programy wspierające dzieci i rodziny, domy dziecka i szkoły)"

   Ty byś zrobił to lepiej za 10% datków, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   "Misjonarki Miłości systematycznie rozwijały się i w roku jej śmierci obsługiwały 610 misji w 123 krajach (hospicja, domy dla zakażonych HIV/AIDS, trądem i gruźlicą, jadłodajnie, programy wspierające dzieci i rodziny, domy dziecka i szkoły)"

   @konrado12: zacytuje ci to samo źródło xd "Prof. Geneviève Chénard, autorka artykułu Les côtés ténébreux de Mère Teresa stwierdziła, że tylko 5% wszystkich pieniędzy poszło na opiekę. Cała reszta została przeznaczona na budowę domów dla sióstr misjonarek albo przejęta przez Watykan[94]. Serge Larivée, Carole Sénéchal, Geneviève Chénard stwierdzili, że pomimo licznych klęsk żywiołowych w Indiach, zamiast pomocy finansowej na rzecz ofiar, oferowała ona jedynie modlitwę i medaliki Maryi Dziewicy. Christopher Hitchens i niemiecki magazyn „Stern” stwierdzili, że Matka Teresa wydawała pieniądze na otwieranie nowych klasztorów i na dzieła misyjne, a nie na łagodzenie ubóstwa i na poprawianie warunków w jej hospicjach[95]." czyli jak zwykle w ustach i na pokaz frazesy a prawda boli

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: problem w tym że Prof. Geneviève Chénard nie podała żadnych źródeł swoich wyliczeń więc można przyjąć że wyjęła je sobie z dupy. Równie dobrze mogła stwierdzić że to było 2%, albo 122%.

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: rozumiem ze twoje źródła są tak niepodwazalne jak raport Dziwisza ?

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: tak w skrócie to dzbanem jesteś, stwórz placówke w Afryce w Kenii na podobnych zasadach jak Matka Teresa w Indiach, Miliony dolarów robią wrażenie dla jakiś małpoludów, ja podejrzewam że realnie to zjadło znacznie znacznie więcej kasy i nie była ona defraudowana tylko takie rzeczy zwyczajnie kosztują.

  •  

   pokaż komentarz

   @tragediusz: @kocha_to_poczeka: Zła opieka itp to tylko jeden z wierzchołków góry lodowej. ta tzw "Matka Teresa" była zamieszana w handel dziećmi dla międzynarodowej szajki satanistyczno-pedofilskiej, można znaleźć jej fotki z Hilarią, kumplem Epsteina itp...

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: lewacy są żałośni wszystko co im napiszą zażarci wrogowie kościoła którzy biorą dane z dupy , biorą za prawdę objawioną hahaha, zamiast samemu dowieźć tych tez na setki sposobów np. zostać pomocnikiem egzorcysty, pójść na pieszą pielgrzymkę, wziąść zlecenie na remont zakonu żeńskiego, czy nawet fundacji np. JPII by zobaczyć moralność studentów, to tak piertolamento z niczego . A to takie proste.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli tak w skrócie opieka była niewspółmiernie niska co do środków finansowych które miały na nią zostać przeznaczone

   @kocha_to_poczeka: Jak można takie bzdury pisać w połowie XXI wieku? Mamy lipiec 2021 a najbardziej cywilizowany kontynent świata i jego służba zdrowia zostały sparaliżowane przez "grypę na sterydach". To co miała zdziałać prosta kobieta w skorumpowanym kraju trzeciego świata 30 lat temu, gdzie zmagała się z różnymi chorobami takimi jak trąd?

  •  

   pokaż komentarz

   @sols: Ale ja nie jestem lewakiem człowieku a co najlepsze to jestem osobą bardzo religijną, ale nie jestem wierzącym w instytucję kościoła xD Matka teresa handlowała dziećmi i to jest fakt. Mam nadzieję że gnije w piekle, chociaż piekło też jest dogmatem wymyślonym przez Kościół Katolicki...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: dzbana to ty widzisz codziennie w lustrze, przytułki były tylko zasłoną dzięki którym ona realizowała swoje cele, czyli trzepanie kasiory dla kk oraz inne lewe interesy, tu zacytuje:
   "Pojawiały się zarzuty, że głównym aspektem pracy zgromadzenia Misjonarek Miłości było nawracanie na katolicyzm oraz oskarżenia o chrzczenie umierających wbrew ich woli lub woli ich rodziców, bez względu na ich wyznanie[99]. Krytykowano jej sprzeciw wobec aborcji i antykoncepcji[1]. Powodem krytyki były też źródła pochodzenia niektórych darowizn. Matka Teresa przyjmowała datki od rodziny François Duvaliera, dyktatora Haiti i otwarcie ich chwaliła. Przyjęła również 1,4 miliona dolarów od Charlesa Keatinga zamieszanego w oszustwo i skandal korupcyjny znany jako „skandal Keating Five”. Wspierała go przed i po aresztowaniu. Paul Turley, ówczesny zastępca prokuratora okręgowego w Los Angeles, napisał do Matki Teresy, prosząc ją, by zwróciła darowane pieniądze ludziom, którym Keating je ukradł. Darowane pieniądze nie zostały rozliczone, a Turley nie otrzymał odpowiedzi. Susan Shields, jedna z sióstr misjonarek wspomina, że umierającym zadawano pytanie „czy chcą bilet do nieba?”. Jeżeli konający i najczęściej nieświadomy kontekstu pytania człowiek udzielał twierdzącej odpowiedzi, było to uznawane za zgodę na chrzest. Zwyczaj utrzymywano to w ścisłej tajemnicy"

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: https://globalnews.ca/news/4319325/nun-mother-teresa-baby-trafficking/
   jedna z pracownic jest o to oskrażona, czyli rozumiem, że jak u ciebie w firmie ktoś byłby pedofilem to ty też idziesz siedzieć i jesteś potępiony i to jest fair wg ciebie?

   @kocha_to_poczeka: nie ma na to dowodów, nie ma nagrań, są świadkowie którzy twierdza że to są bzdury jak i ci co zarzekają się że tak było, co do krytyki aborcji i antykoncepcji no to jest w końcu chrześcijańska zakonnica XD
   mam wrażenie że masz niskie iq i dysksuja z tobą

   Też się kiedyś napaliłem na ten najazd na matke terese, ale fakty sa takie, że stworzyła w trudnych czasach coś co pomagało, a hejterów zapraszam https://pomocafryce.org/ złóżcie swój wniosek i pokażcie jak pomagacie.

  •  

   pokaż komentarz

   jedna z pracownic jest o to oskrażona, czyli rozumiem, że jak u ciebie w firmie ktoś byłby pedofilem to ty też idziesz siedzieć i jesteś potępiony i to jest fair wg ciebie?

   @Wilkudemoner: Taa i pracownica uprowadzała dzieci spod oka świętej tereski a ta była tak ślepa że o niczym nie widziała? Serio w to wierzysz? xD Tym bardziej że sama "świenta" ma fotki z osobami oskarżanymi o afery pedofilskie, pizza gate itp...

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: sam zaczynasz rozmowę od inwektyw i masz pretensje ze ktoś odpowiada na tym samym poziomie,
   tobie wolno mnie obrażać a mnie ciebie już nie ? nie zaczynaj dyskusji w taki sposób to druga strona nie pomyśli ze masz masz niskie iq i tez ci odpowie kulturalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: serio w to wierze, a ma wątpliwości ten kto nigdy nawet nie był blisko zarzadzania czymkolwiek wiekszym niz dupa starej. Święta ma fotki z Michealem Jacksonem i ze wszystkimi ważnymi osobistościami jakie wtedy były, bo to co robiła było bez precedensu a to że połowa demokratów jest zamieszana w pedofilie i w tamtym okresie akurat oni rządzili no to nie jest jej wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: Serio wierzysz że spod jej oczu ZNIKAŁY dzieci, którymi się opiekowała? Że nie miała żadnej ewidencji kim się opiekuje i nikt tego nie zauważył? Chłopie. Ona była zaangażowana w handel dziećmi i nie robiła tego osobiście co jest oczywiste. Logiczne że miała od tego ludzi, tak samo jak Hitler miał swoich SSmanów, którzy dla niego mordowali ludzi w obozach. Dostawała miliardy, a chorym kazała cierpieć bo przez cierpienie można się do Boga zbliżyć i takie p#?$@@#olo. Sam pamiętam jej fotki z tymi umierającymi ludźmi, którzy nie dostawali praktycznie żadnej opieki bo ta kazała im się modlić. Te sceny były specjalnie nakręcane tak aby pokazać jaka jest dobroduszna i mnóstwo chorych wokół niej, szkoda że skoro dostawała tyle pomocy finansowej to nie wykorzystała jej aby tych ludzi wysłać do lekarzy specjalistów? Serio mam nadzieję że zgnije w tym nieistniejącym piekle ale niestety nie zgnije bo piekło to kolejny dogmat KK.

  •  

   pokaż komentarz

   pracownica uprowadzała dzieci spod oka świętej tereski

   @czarodziejski:

   India's NDTV cites an unnamed police source as saying all four babies were sold within the past year.
   https://www.npr.org/2018/07/17/629681931/late-mother-teresas-order-investigated-for-child-trafficking-in-india

   Artykuł z 2018 roku. Ta sprawa handlowania dziećmi jest stosunkowo nowa - nie mówimy o dzieciach sprzedanych 30 lat temu, tylko w ciągu ostatnich kilku lat.

   Chciałbym przypomnieć, że matka Teresa zmarła w 1997 roku. Więc rozumiem, że pisząc o dzieciach uprowadzanych "spod oka świętej Tereski" Twoim zarzutem jest, że matka Teresa nie upilnowała zakonu zza grobu?

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: pytanie do ciebie, ile szpitali stworzyła Teresa i czy każdy był osobiscie przez nią nadzorowany?
   @Alpherg: chłopie wiesz kiedy zmarła Teresa?

  •  

   pokaż komentarz

   Twoim zarzutem jest, że matka Teresa nie upilnowała zakonu zza grobu?

   @Alpherg: Moim zarzutem jest że za jej życia się to już działo o czym ona wiedziała. Niech gnije w piekle, którego nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: gówno masz a nie dowody na to. Gnić to moga takie konfabularze jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   Moim zarzutem jest że za jej życia się to już działo o czym ona wiedziała.

   @czarodziejski: Źródło?
   Wszystkie artykuły, do których się dokopałem mówią o zdarzeniach sprzed kilku lat, nie kilkudziesięciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: Wiesz co, idź walczyć z cyklistami xD Dowody są, tylko są pomijane celowo bo przecież jak to tak uderzać w wizerunek osoby świentej czy tam świetnej... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Idź i proś Jahve o przebaczenie za bronienie pedofilki i morderczyni.

  •  

   pokaż komentarz

   Źródło?

   @Alpherg: Źródłem są fotki z kumplem Epsteina (już nie pamiętam nazwiska ale musiałbym wejść na moje szurskie grupy na ruskim komunikatorze i poszukać w gąszczu). Kolejnym Źródłem i dowodem jest że to papieżak pedofil ją wyniósł na ołtarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @tragediusz: Jak ta propaganda świetnie działała u nas przez dziesięciolecia, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: Istotnie, argumenty wybitne, wręcz niepodważalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: nie chodzi o bicie w osobe świętą, chodzi o bicie w kogoś z dowodem w postaci zdjęć XD Stary pół hollywoodu ma zdjecia z tymi gościami, połowa polityków USA, każdy był zaangażowany w handel dziećmi? Miotasz się jak gówno w przeręblu. Konfabulujesz i p!?#@#!isz farmazony - to jest fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   Stary pół hollywoodu ma zdjecia z tymi gościami, połowa polityków USA, każdy był zaangażowany w handel dziećmi?

   @Wilkudemoner: Pół hollywoodu to pedofile, połowa polityków w USA również. Obadaj co gadał o tym Kevin Sam w Hollywoodzie ;) Buty z ludzkiej skóry etc etc. Ale nie k%%!a przecież to nie możliwe aby ktoś tak robił bo to ZŁE :O ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tragediusz: żołnierze zasłużeni na wojnie w mordowaniu ludzi dostają rzadkie metalowe blaszki z kokardkami (czytaj ordery) a żołnierze Watykańscy zostają świętymi... świętymi zostają funkcjonariusze zasłużeni w umacnianiu pozycji i władzy kościoła na świecie... często to zwykli zwyrodnialcy, oto tajemnica wiary: władza i dolary

  •  

   pokaż komentarz

   I cyk, tytuł przygłupa tygodnia wędruje do @czarodziejski

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: Odezwał się ten najmądrzejszy co ma najwięcej do powiedzenia xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zahabi: Kościół to organizacja zbrodnicza, która nie ma nic wspólnego z Absolutem czy tam Bogiem. Bóg nie chciałby aby ktokolwiek wykorzystywał jego imię do swoich zbrodniczych celów, a zbrodni kościoła są setki jak nie tysiące.

  •  

   pokaż komentarz

   @konrado12: No i mylnie szufladkujesz. Nie należę do kociaków, chociaż kilka razy mnie zapraszali do siebie na pogawędki o Biblii, co ciekawe to znają ją lepiej niż nie jeden ksiądz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja na wiarę i Boga mam szerszy pogląd podparty innymi pismami takimi jak Zaratusztriańska Awesta czy Starohinduska Mahabharata oraz własnymi doświadczeniami ze spotkań z istotami wyższymi podczas sesji autohipnotycznych wprowadzających w stan OOBE.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: dokładnie tak, ta mafijna organizacja nie ma niczego wspólnego z Bogiem ani nigdy nie miała, to zwykła sekta która powołuje się na jakieś koneksje z Bogiem, aby wykorzystywać te wyimaginowane koneksje do kontrolowania i zastraszania członków swojej sekty ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zahabi: Tak, racja. Psychokatole mnie minusują xD Ciekawe ilu z nich naprawdę rozmawiało z Dżadżą? Oczywiście kościół jest zły, ale to nie znaczy że wszyscy przedstawiciele kościoła będą źli. Znam księży, którzy naprawdę są z powołania (np rapujący Jakub Bartczak - znam osobiście), jednak jednostki nie są w stanie uleczyć i zniwelować źródła problemu w samym Watykanie, którym aktualnie rządzi komunistyczny konfident wydający w czasie brudnej wojny w Argentynie innych księży na śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarodziejski: oczywiście ze są fajni ludzie w kościele, ale nie zdają oni sobie sprawy z prawdziwego oblicza organizacji do której należą, potrzeba szukania Boga w życiu popchnęła ich w szpony tej krwiożerczej organizacji, dlatego trzeba obudzić z tej iluzji jak najwięcej ludzi wtedy ta sekta upadnie bo nie ma niczego wspólnego z Bogiem ... a to tylko kwestia czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: Spróbuje ci to przestawić starannie żebyś zrozumiał.
   Masz 2 miliony dolarów i postanawiasz otworzyć placówkę w takich indiach. Więc na co mogą iść 2 miliony przecież to k!!?a za 10 dolców kupie trochę leków no nie? no... nie. Z 2 milionów zabieramy: Koszty wynajmu/budowy, jakąś płacę dla takiej stałej służby, stała dostawa jakichkolwiek leków, wynajem jakiekolwiek sprzętu. No i teraz ile tego zostaje? na pewno nie kosztuje to wszystko tysiąca, ba nie kosztuje to 100 tysięcy ale jest to minimum koszt pewnie koło miliona. Dlaczego? Bo w tamtych stronach opieka zdrowotna nieistnieje, potrzebujących jest mnóstw a leków mało więc trzeba importować. Więc doliczamy koszty transportu a wataszkowie dalej grasują więc nie wszystko dojedzie itd.
   Czy matka Teresa popełniała błędy? Oczywiście, można jej dużo zarzucić ale no k!!?a raczej wydaje mi się że intencje były dobre tylko nam się nie wydaje że kilka milionów to będzie koszt czegoś na niskim a raczej na wysokim poziomie. A tu taki zonk.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek-adamek: naprawdę sadzisz ze chodziło tu o wydawanie kasy na chorych ?
   pewnie sadzisz też że Rydzyk robi wszystko dla dobra kościoła w końcu też zbiera kasę xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: Piero - Rydzyk działą tylko na naszym podwórku. Teresa działała za granicą
   Secundo - przyznaj się że nawet nie czytałeś do końca. Na końcu zaznaczyłem że święta nie była ale moim zdaniem zrobiła po prostu więcej dobrego niż złego.

  •  

   pokaż komentarz

   @zahabi: Ludzie powinni szukać światła wewnątrz samych siebie a nie po jakichś organizacjach. Bóg nie potrzebuje kościołów, świątyń, bogactwa, naszych pieniędzy z tacy. On potrzebuje jednego. Tego aby ludzie byli dobrzy dla siebie nawzajem, aby sobie pomagali i niczego więcej, wystarczy tak niewiele a jednak to tak wiele patrząc ile jest zawiści złości i nienawiści w nas wszystkich, co widać również na wypoku.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro Agnes Gonxha Bojaxhiu ze Skopja, zwana błędnie "matką Teresą z Kalkuty", twierdziła, że cierpienie zbliża do Jezusa, i odmawiała swoim pensjonariuszkom dostępu do środków przeciwbólowych i do opieki medycznej z prawdziwego zdarzenia, choć sama leczyła się w najlepszych klinikach w USA, to trudno nie uznać jej za podłą hipokrytkę.

  •  

   pokaż komentarz

   odmawiała swoim pensjonariuszkom dostępu do środków przeciwbólowych

   @Trojden:

   Duża część krytyków Matki Teresy stwierdziła, że w hospicjach Misjonarek Miłości z powodów religijnych nie stosowano standardów opieki medycznej oraz środków przeciwbólowych[1]. Matka Teresa z Kalkuty została również skrytykowana w artykule w Alberta Report za to, że twierdziła, że cierpienie zbliża ludzi do Jezusa[91].
   Odpowiedź na zarzuty

   W odpowiedzi wskazano, że misjonarki miłości miały związane ręce przez Indyjskie prawo. Obecnie w Indiach tylko 2% ludzi ma dostęp do silnych leków przeciwbólowych, z powodu Hinduskiego prawa antynarkotykowego, przez które nawet szpitale mają problem z pozyskaniem środków przeciwbólowych[92]. Dla niektórych pacjentów w agonii misjonarki miłości używały słabego leku łagodzącego ból - Diclofenac[93].

   Według Ciebie to siostrzyczki powinny dilować opiatami?
   Te zarzuty to jest podobny poziom do Owsiaka i uranu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: A dlaczego ona działała akurat w Indiach, a nie w jakimś kraju o normalniejszych przepisach dot. środków przeciwbólowych? Przecież nie była Hinduską, tylko Albanką, a do zakonu wstąpiła w Irlandii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Bo chciała pomagać najuboższym, których pewnie w Irlandii było mniej niż w Indiach?
   A co za różnica z jakiego powodu chciała pomagać akurat w Indiach? Jakby jakiś europejczyk założył organizację charytatywną na Haiti albo w Somalii to też byś zadawał pytania, czemu nie w Europie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: ona się leczyła by jak najdłużej przybliżać wiernych do Jezusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zwana błędnie "matką Teresą z Kalkuty"

   @Trojden: xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Szczególnie że do jej zgromadzenia wpływało niejednokrotnie po setki milionów dolarów, a na leki, strzykawki, igły i sprzęt szpitalny nigdy nie było. Jezus miał tych umierających ratować. To po kiego jej były te pieniądze? Nie wystarczyłaby jej modlitwa do Jezusa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: no tak... Zapytaj tych chorych... W Indiach był/jest taki dil: zdychasz w blocie przy drodze na żywca zrzerany przez robale, albo we względnej czystości, z miską zupy i szklanką wody u sióstr. Tylko nasze podejście chrześcijan to zapewnia, bo miejscowych to ni obchodzi. Jak masz szczęście to obejrzy cię lekarz i da coś na ból. Po co ja strzępię język... Hurdur antyklerykał i ch#j bo klasztory z pinioszki z datków budowała a nie LIKWIDOWALA BIDĘ W INDIACH. nawet nie skomentuje dodam tylko że jakby chciała dać dolara biednemu w Indiach, to musiałaby mieć ponad miliard $. Klasztor natomiast to miejsce i ludzie gdzie możesz się dowlec i skonać w miarę ludzkich warunkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: A dlaczego ona sama nie leczyła się wyłącznie w Indiach? I dlaczego ona sama korzystała ze środków przeciwbólowych?
   Jeśli nie chciała być hipokrytką, to powinna była leczyć się w takich samych warunkach, jakie zapewniała swoim podopiecznym.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego ona sama nie leczyła się wyłącznie w Indiach? I dlaczego ona sama korzystała ze środków przeciwbólowych?
   Jeśli nie chciała być hipokrytką, to powinna była leczyć się w takich samych warunkach, jakie zapewniała swoim podopiecznym.


   @Trojden: To jest argument tak niskich lotów, że aż ciężko na to odpowiedzieć.
   Jeszcze raz. Wbrew temu, co się mogło niektórym ubzdurać, misjonarki nie odmawiały nikomu leków przeciwbólowych, bo taką miały ideologię, albo były sadystkami, tylko najzwyczajniej w świecie nie miały dostępu do tych leków. Przytułki w Indiach i to 40 lat temu to nie zachodnia współczesna klinika. Dawały ubogim najlepszą opiekę, jaką mogły zaoferować, lepszej po prostu nie miały jak zorganizować.
   Matka Teresa nie miała możliwości zapewnić lepszej opieki podopiecznym, za to miała możliwość leczenia siebie w szpitalu z prawdziwego zdarzenia, z której skorzystała. Po całym życiu w ubóstwie na końcówce poszła do szpitala, zamiast wybrać sobie malowniczą kupę gnoju i na niej umrzeć. I według Ciebie to hipokryzja. Że po poświeceniu całego życia na pomoc innym nie zdecydowała się honorowo umrzeć na ulicy, tylko w szpitalu.
   I stawiasz te wygórowane wymogi moralne pisząc zza komputera w wygodnym mieszkaniu, w kraju pierwszego świata.

   Jak można upaść tak nisko, żeby używać takich argumentów?

   Stosowałeś kiedykolwiek leki przeciwbólowe, ale matce Teresie to byś odmówił? To sam jesteś śmierdzącym hipokrytą.
   Pomogłeś kiedyś menelowi pod kaufem dając mu piątaka? I śmiesz żyć w lepszych warunkach niż on? No hipokryta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg: A dlaczego Agnes Gonxha Bojaxhiu twierdziła, że cierpienie zbliża do Jezusa?
   Widać chodziło jej tylko o cudze cierpienie, nie o własne.
   Tu nie chodzi o warunki i przepisy panujące w Indiach, tylko o to, co głosiła i co robiła Bojaxhiu wobec innych i wobec samej siebie. Nie miałbym żadnego problemu z jej "siostrami miłosierdzia", gdyby nie to przytoczone stwierdzenie.
   Nie odmówiłbym środków przeciwbólowych komukolwiek, kto dobrze traktuje innych i kto nie twierdzi, że cierpienie zbliża do Jezusa.
   Twierdzisz, że takie argumenty to "niski upadek", a ja tylko w pewnym sensie zwracam przeciwko Bojaxhiu jej własne argumenty. Dlatego przykład z menelem, który podałeś, jest nietrafiony.
   Wiem, że gloryfikowanie cierpienia jest jedną z cech chrześcijaństwa, jednak to jest właśnie jedna z negatywnych cech tej religii.
   W ogóle to czy Bojaxhiu robiła cokolwiek, żeby przynajmniej części podopiecznych zapewnić opiekę poza Indiami i wywieźć tylu chorych i cierpiących, ilu się dało, za granicę? Indie chyba nie były odizolowane od świata? Wszak ona sama wyjeżdżała stamtąd do Watykanu i do USA, spotykała się z papieżem i odbierała odznaczenia i honory.

 •  

  pokaż komentarz

  Żyjący w klimatyzowanych mieszkania w pierwszym świecie lewaki jęczą jak to ktoś dostarczał pomoc biedocie nie robił tego dosyć dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  Całe dzieciństwo dziwiłem się jak mój tata pluł na kler, nazywał kościół czarną mafią - wtedy, w latach 90 wszystkie dzieciaki co niedzielę dymały do kościółka, ja jako jedyny z mojej paczki nie musiałem.

  Dziś jestem mu za to wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma to jak pojechać po jednej z niewielu osób, która cokolwiek zrobiła aby pomóc odrzuconym przez społeczeństwo. Krytykować nieudolność zarządzania dużymi datkami przez osobę bez wykształcenia, którą z łatwością każda fundacja mogła naciągnąć i oszukać. "7% macie na Indie, ale reszta świata też ma potrzeby i my kasę tym bardziej potrzebującym dostarczymy." Bez względu na to jak mało i nieudolnie zrobiła, ale zrobiła. Może oczekujecie że powinna była powołać wykształcony zarząd i przekazać kilka baniek rocznie na radę nadzorczą?
  A ile osoby krytykujące zrobiły dla tych wszystkich biednych i chorych? Nawet palcem nie kiwnęły i ośmielają się zarzucać komuś, że się starał, ale c@$!$wo. Lepsze to niż nic. Wielu ludzi porzuconych przez systemy państwowe na zatracenie mogło umrzeć przy kimś i dla nich było to nieporównywalnie bardziej komfortowe psychicznie, niż umieranie w samotności na ulicy. Ludzie zza komputera są odważni do krytyki. Ale brak im odwagi jak wolontariuszom aby pojechać i dać coś od siebie, choćby towarzystwo czy wsparcie w ostatnich chwilach życia. Żałosne na co wielu stać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K: ludzie z "Zachodu" siedzą w przytulnych, klimatyzowanych mieszkaniach i zdają się nie mieć zupełnie pojęcia, jak wygląda życie w ubóstwie w biednych krajach Azji. Kilka lat temu PiS wmawiał nam, że ludzie na Podkarpaciu z biedy jedzą psy, a potem przyszła Szydło i te psy zaczarowała na kurczaki, dzięki czemu wreszcie nastał dobrobyt. Normalny człowiek na podobną głupotę może co najwyżej uśmiechnąć się z politowaniem, bo w Polsce takiej biedy dawno nie było i zapewne długo nie będzie. Tylko że taka skrajna bieda jest w świecie, gdzie ludzie dosłownie są pozostawieni sami sobie. Nie na naszym podwórku, nie za miedzą, ale gdzieś tam na prowincji w Indiach, Kambdodży, czy Bangladeszu. I w takie właśnie miejsce pojechała Matka Teresa. Nieść prawdziwą pomoc tam na miejscu. Może trochę nieudolnie, może ktoś ją oszukiwał, może sama oszukiwała, może nie wiedziała o wielu rzeczach, które mogła zrobić lepiej. Ale i tak zrobiła więcej, niż my wszyscy, którzy się tu powiadamy, razem wzięci.
   Znacznie łatwiej jest krytykować, zamiast coś zrobić. Dużo łatwiej jeszcze krytykuje się też, gdy niczego nie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jare_K:
   Trafny komentarz ziom, jednak po minusach widać że ludzie lubią swoją "prawdę" której w tym przypadku nawet nie znają.