Wstrętny atak pisowskiej "gazety polskiej" na prof. Safjana

Wstrętny atak pisowskiej "gazety polskiej" na prof. Safjana

Gazeta partii Piotrowicza i Kryże znowu udaje antykomunistyczną i bada rodziny tych, których nie lubi. Teraz padło na Marka Safjana, sędziego TSUE, któremu zarzucono "wyrok na Polskę" i ojca hitlerowca i komunistę. Skoro dzieci odpowiadają za rodziców to może pomówimy o ojcu Kryże?

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej a co to

  źródło: SmartSelect_20210728-170531_Samsung Internet.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kim byl stary sakiewicza? Musial byc wyjatkowa kanalia, skoro wychowal taka gnide.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Moze i masz racje. Co by znaczylo, ze Gazeta Polska sie myli.

  •  

   pokaż komentarz

   @poland_stronk: Konkretnie. Czy napisał jakąś nieprawdę? Taki wybitny sędzia jak Safjan chyba łatwo powinien to wykazać.

   Najciekawsze kawałki:

   w latach 1943–1944 Zbigniew Safjan służył w mundurze hitlerowskiej policji Grenzschutz, zwanej też „Zoll”. Zgłosił się do niej na ochotnika. Nosił hitlerowski mundur i broń. Safjan pewnego razu w potyczce z partyzantami specjalnie się wyróżnił, od wojskowych władz niemieckich otrzymał pochwałę i był stawiany jako wzór dobrego żołnierza

   W niewyjaśnionych – także przez komunistyczną bezpiekę – okolicznościach Safjan przedostał się następnie przez linię frontu i wstąpił do Armii Czerwonej. Z niej trafił do szeregów II Armii WP.

   W 1945 r. Safjan złożył po rosyjsku donos do Informacji Wojskowej na swojego kolegę z wojska. Nessler został w istocie skazany przez sąd wojskowy za przynależność do AK. Zarzucono mu, że chciał wciągnąć do współpracy Safjana, by utrzymywać kontakt AK z ludnością cywilną. Wyrok – karę śmierci – wykonano poprzez rozstrzelanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Bardzo dobrze, dla kontrastu sedzia Marek Safjan to bardzo przyzwoity czlowiek. Ciekaw jestem czy stary Sakiewicza byl rownie przyzwoity, skoro takiego smiecia jak redaktor Gazpolu splodzil i wychowal. Zakladam, ze nie, ale moge sie mylic.

  •  

   pokaż komentarz

   @poland_stronk: Pewnie złodziejem i komuchem jak synalek. Po kimś Sakiewicz TO ma. Przypominam PIS temu szmatławcowi zwanemu Gazetą Polską płaci DANINY z naszych PODATKÓW. Inaczej ta Sakiewiczowska gazetka do wycierania tyłka nie utrzymała by się na rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Kawał sk******a. Kiedyś na szczęście takie rzeczy spisywali a teraz zostały tylko podsłuchy w restauracji

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo dobrze, dla kontrastu sedzia Marek Safjan to bardzo przyzwoity czlowiek.

   @poland_stronk: Jeśli dla Ciebie "bardzo przyzwoity" jest człowiek który jako sędzia TK wydaje orzeczenia o nadrzędności polskiej Konstytucji nad traktatami unijnymi a jako sędzia TSUE wydaje orzeczenia zupełnie odwrotne o nadrzędności traktatów nad Konstytucją to kolego ewidentnie mylisz przyzwoitość ze schizofrenią. Cytuję tego pana:

   4.2. (...) Konstytucja pozostaje zatem - z racji swej szczególnej mocy - „prawem najwyższym Rzeczypospolitej Polskiej” w stosunku do wszystkich wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych. Dotyczy to także ratyfikowanych umów międzynarodowych o przekazaniu kompetencji „w niektórych sprawach”. ~ przewodniczący TK Marek Safjan, wyrok z dnia 11 maja 2005 r. http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20050860744/T/D20050744TK.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: doczytaj bo bredzisz... nic nie zrozumiałeś

   Wyższość polskiej Konstytucji nad traktatami to jedna rzecz, a wyższość polskiego prawa nad prawem europejskim to druga rzecz.

   Konstytucja RP:

   Art. 91. Ratyfikowana umowa i je pozycja w systemie prawa

   Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
   Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.


   Z tego wynika, że podpisany traktat staje się częścią prawa polskiego i wypadku jak jest sprzeczny z jakąś ustawą to ma pierwszeństwo. Wynika to wprost z polskiej Konstytucji jak wykazałem powyżej. Co więcej traktat ten był badany w przeszłości przez TK i został uznany za zgodny z Konstytucją RP. Teraz próbuje się na siłę wykazać, że gdzieś jest sprzeczny aby usprawiedliwić swoje łamanie zobowiązań traktatowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @marino39: xDDD lepiej ty sobie doczytaj ten traktat lizboński to może i się dowiesz co on reguluje. Uwaga spoiler alert:

   pokaż spoiler niestety dla ciebie jak już skończysz lekturę to dowiesz się że kształtowanie wymiaru sprawiedliwości jest regulowane wyłącznie przez prawo krajowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Typowe dla prawicowych glupkow odwracanie kota ogonem. Wyjasniam ci o co chodzi, bo logika to dla ciebie cos nieznanego, przez co takie Sakiewicze manipuluja toba bez problemu:

   1. Prawicowa gadzinowka pisze artykul o ojcu Safjana, ktory rzekomo mial wspolpracowac z nazistami i z sowietami. Sugeruje przy tym, ze Safjan odebral od ojca odpowiednie wzorce, przez co jest taki sam.

   2. Marek Safjan w przeciwienstwie do swojego ojca nie wspolpracuje z nazistami i sowietami, wiec jest przyzwoity.

   Poza tym jako sedzia TK Marek Safjan nie wydaje wyrokow samodzielnie, zawsze bierze w tym udzial kilku lub kilkunastu innych sedziow TK.

  •  

   pokaż komentarz

   @poland_stronk: Tak jest dokładnie tak jak mówisz, to odwracanie kota ogonem przez prawicowych głupków jest okropne. Dodam do twojej celnej wypowiedzi jedynie dwa uzupełnienia:

   ad 1. Ojciec Safjana, nie współpracował "rzekomo" z nazistami i z sowietami bo on współpracował realnie z tymi nazistami i z sowietami realnie i realnie swoim donosem zabił człowieka, poza tym był obleśną gnidą ludzką - co ładnie opisano w artykule.

   ad 2. Tak, Marek Safjan nie wydaje wyroków samodzielnie bo zazwyczaj bierze w tym udział kilku lub kilkunastu innych sędziów - dlatego jeśli ktoś gwałci prawo grupowo jest dokładnie tak samo nieprzyzwoity jak ten co gwałci pojedynczo. Gwałt jest tym bardziej bezczelny jeśli sam sobie po latach przeczy. I jeszcze mogłeś przeoczyć drobny fakt że Marek Safjan nie za bardzo miał sposobność współpracy z nazistami i sowietami w okresie realnego terroru z uwagi na jego datę urodzenia która była trochę późniejsza od jego ojca - więc równie dobrze do jego osiągnięć możesz dodać brak kolaboracji z Czyngis-chanem władcą Mongołów (ten to dopiero mordował!).

   Z tymi drobnymi uzupełnieniami Przyjacielu zgadzam się w całej rozciągłości z twoją opinią.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911:
   Ad.1 Nie postawilbym zadnych pieniedzy no to, ze stary Safjana faktycznie wspolpracowal z nazistami czy sowietami, poniewaz Sakiewicz i pracownicy GazPola regularnie mijaja sie z prawda, gdyz z oczerniania przeciwnikow politycznych PiSu uczynili swoje glowne zajecie. Sakiewicz to typowy cyngiel partii rzadzacej, ktora od lat mu daje zlecenia kogo ma oczernic w swojej szczujni, dla zmylki tylko nazywanej gazeta. Co zreszta znajduje odzwierciedlenie w ilosci przeprosin, ktore regularnie musza publikowac. Tak wiec "rzekomo wspolpracowal" jest jak najbardziej na miejscu.

   Ad.2 Marek Safjan jak najbardziej mial sposobnosc wspolpracy ze zbrodniczym rezimem, bo sedzia zostal w 1973. Tak wiec mial okazje przesladowac opozycjonistow, tak jak np. funkcjonariusze PiSu Piotrowicz czy Kryze. Nie robil tego, wiec jest to jedna z wielu rzeczy, ktora swiadczy o tym, ze jest przyzwoity. O innych nie chce mi sie pisac, bo i tak trafi to w proznie. Tak wiec zycze slodkiego, milego zycia, idz moze poczytaj Sakiewicza, on na pewno wyjasni ci jak dziala swiat, pozbedziesz sie wszystkich watpliwosci.

 •  

  pokaż komentarz

  Absolutnie porażające, że coś tak ohydnego ktoś mógł napisać. A przerażające jest to, że wszyscy się temu biernie przyglądamy. Warto poczytać na wiki o zamachu na Narutowicza. Aż się nie odechciewa żyć w tym kraju.

  •  
   JerryCanPlay

   +27

   pokaż komentarz

   @Abel4eq: i standardowo zarzewiem jadu są środowiska mieniące się patriotycznymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie im bardziej jesteś toksycznym sk!@$ysynem, tym bardziej musisz to przykrywać jakąś cechą, która jest uznawana za szlachetną. Przecież patriotyzm jest szlachetny, więc żaden prawdziwy patriota nie może być wielkim chujem, prawda? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: memy.memsekcja.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Cóż, Safjan jest jednym z najwybitniejszych żyjących polskich prawników, a Sakiewicz i jego peony to nic więcej, jak tanie polityczne wycieruchy.