Ceny mieszkań w górę, bo zwiększono moc przyłączeniową dla miejsc postojowych

Ceny mieszkań w górę, bo zwiększono moc przyłączeniową dla miejsc postojowych

Minister Klimatu i Środowiska zmienił minimalną moc przyłączeniową dla wewnętrznych i zewnętrznych stanowisk postojowych dla samochodów elektrycznych, co może wpłynąć na wzrost cen mieszkań. Deweloperzy walczą o zmianę przepisów.

 •  

  pokaż komentarz

  Taaaak. Już widzę jak deweloperzy walczą. Koszta dopiszą do kupującego i wszystko będzie się zgadzać.

 •  

  pokaż komentarz

  i dobrze bo zaraz elektryki wejdą i nie będzie gdzie tego ładować.
  wychodzi dociągnąć na co drugie miejsce przewodu 5x4mm2, a może oddzielny es z licznika z lokalu co miejsca postojowego?
  gadają o mocy przyłączeniowej, wiec wychodzi żeby pociągnąć grubszym kablem przyłącze do budynku aby było przyszłościowo na ładowarki

  •  

   pokaż komentarz

   @lukszymonk: Problemem nie jest przylacze, ale dokad ono ma prowadzic. Zgredy z PRL nie pozwolily na wybudowanie EJ, a pradu na elektryki potrzebujemy 2/3 tego co produkujemy obecnie (latwo policzyc mnozac ile kWh zuzywa np. Tesla na 100km przez sredni dystans samochodu w PL rocznie). Skad mamy ten prad wziac? Ceny przylacza teraz to 4k, ale niedlugo pewnie 18k i wiecej, bo trzeba bedzie rekompensowac wzrastajace ceny importu pradu oraz modernizacje linii przesylowych. Kraje zachodnie modernizuja energetyke od kilu lat, dlaczego opinia publiczna nie naciska na rzad w tym zakresie, gdzie katastrofa jest latwa do przewidzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @hktm: modernizacje od czegos trzeba zacząć. jak bedzie rosnąc moc przyłączeniowa na budynkach to wymusi z automatu rozbudowe sieci przesyłowych i moze na styk linie dadzą radę