Uchrońmy podatek liniowy! – stop niekorzystnym zmianom w Polskim Ładzie

Uchrońmy podatek liniowy! – stop niekorzystnym zmianom w Polskim Ładzie

Apel rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców! Nie pozwólmy na zarżnięcie przez PiS klasy średniej! Podpisujcie się, w grupie siła!

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym był nawet za progresją i wszystkim. ALE
  Najpierw opodatkować korporacje zagraniczne, które wypompowują wszystkie pieniądze i nie płacą podatków.
  O czym my tu w ogóle mówimy, jak ten nowy ład ich nie rusza a jedynie zwiększa obciążenie podatkowe Polaków.

 •  

  pokaż komentarz

  Zdecydowanie podpisane. Dla mnie jest to niepojęte, że ten nowy ład czyli defacto populistyczne podniesienie podatków klasie pracującej, zaradnym i tym którzy tworzą wzrost gospodarczy ma takie olbrzymie poparcie. Zamiast iść w stronę rozwoju, rozkwitu klasy średniej, specjalistów, informatyków, wyksztalciuchow to my budujemy przyszłość na emerytach i bezrobotnych?

 •  

  pokaż komentarz

  a kto zabiera podatek liniowy? Nadal będzie, tylko zamiast 19 będzie 19+9.

  Ja wolałbym progresję podatkową z maksymalnym progiem 15%, niż liniówkę 20%.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: A przeczytałeś chociaż apel? Tam jest pokrótce napisane w jaki sposób podatek liniowy stanie się całkowicie nieopłacalny, a trzeba pamiętać iż był on głównym motorem napędowym polskiej gospodarki. Polaków nie stać jeszcze na duże podatki, a to co szykuje PiS to hamulec gospodarczy na niespotykaną dotąd skalę.

  •  

   pokaż komentarz

   @abd00l3k: że będzie nieopłacalny to inna sprawa, ale nikt go nie zabiera. Trzeba być jasnym w sformułowaniach, bo potem każdy to wykorzystuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: A jakby Ci podnieśli czynsz na mieszkanie o 10000 zł miesięcznie i Ciebie by nie było na nie stać to byłoby zabranie mieszkania czy jego wynajem stałby się nieopłacalny? Nazewnictwo nazewnictwem, a wynik taki sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @przekret512: drobne 28% plus 9 % zdrowotnej plus ZUS, razem prawie 50% oddasz państwu, interes życia

  •  

   pokaż komentarz

   Polaków nie stać jeszcze na duże podatki

   @abd00l3k: Nikogo nie stac na duze podatki, nawet najlepszej i najsilniejszej gospodarki swiata. Dlaczego? Bo jak wprowadzisz w niej duze podatki to przestanie byc najwieksza i najsilniejsza. Duze podatki zawsze sa zle. Tzn podatki same w sobie sa zle a duze podatki sa k?@%!sko zle.

  •  

   pokaż komentarz

   Tam jest pokrótce napisane w jaki sposób podatek liniowy stanie się całkowicie nieopłacalny, a trzeba pamiętać iż był on głównym motorem napędowym polskiej gospodarki.

   @abd00l3k: Poproszę o dane na poparcie tej tezy. Większość Polskiego PKB tworzą spółki z .o .o więc podmioty nie płacące pit. A z JDG tylko 1/4 używa liniówki a ryczał jest korzystniejszy dla wielu samozatrudnionych.

  •  

   pokaż komentarz

   Tam jest pokrótce napisane w jaki sposób podatek liniowy stanie się całkowicie nieopłacalny,

   @abd00l3k: Jak się podniesie wszystko inne na poziom 50%+ to 19%+9% będzie bardzo opłacalną opcją! I spodziewam się, że tam może być, na razie jest machanie przez oczami atrakcyjnym ryczałtem, a na koniec dnia okaże się, że będzie jakaś progresja lub test przedsiębiorcy, który katapultuje specjalistów na B2B na etat. Obstawiam, że być może zrobią to rękami samych zlecających, na wzór angielskiego IR35.

  •  

   pokaż komentarz

   @abd00l3k: jesteście robieni jak dzieci przez hasełka polityczne i to jest problem.

   Ile ja to razy czytałem tu i w różnych miejscach że ma być kwota wolna, 99% kucy chce kwoty wolnej. Ja jej osobiscie nie chciałem, uważam kwote wolną za rozwiązanie szkodliwe, jest to rozwiązanie powodujące progresje podatkową i wspieranie ludzi o niskich kwalifikacjach, zamiast tych z wysokimi. Tłumaczyłem, że ktoś koszty tej kwoty wolnej będzie musiał ponieść, i będzie tak jak na zachodzie - jej koszty poniosą lepiej zarabiający. Dlatego sugerowałem - jeśli chcecie kwoty wolnej, przekalkulujcie to i znajdzcie odrazu źródło finansowania, żeby mozna było wyjść z hasłem - chcemy kwoty wolnej o wysokości X w zamian za pozycję w budżecie Y. A nie na zasadzie konfy.. zlikwidujemy zus, pit i vat xD

   Teraz ktoś tu chce uchronić podatek liniowy. Problem w tym że nikt nie zabiera podatku liniowego, ba, zostaje jego 19% wartosc, zwiększa się (w ujęciu całościowym przez skladke zdrowotna) jego wysokość. Ale to jest nadal podatek liniowy. 50% też będzie podatkiem liniowym. Nawet 90% będzie podatkiem liniowym. I mateuszek może wyjść i się chwalić że w Polsce nadal jest liniówka, albo wyjdzie jak to on dba o tych przedsiębiorców i obniży do 15%, ale skladka zdrowotna 9%. Dlatego w komunikacji trzeba być konkretnym, i nie lecieć na hasełka.

   A jakby Ci podnieśli czynsz na mieszkanie o 10000 zł miesięcznie i Ciebie by nie było na nie stać to byłoby zabranie mieszkania czy jego wynajem stałby się nieopłacalny?

   Złe porównanie. Ktoś tu pisze o utrzymanie podatku liniowego, a nie o utrzymanie wysokości obciążeń podatkowych przedsiębiorców. Prawidłową analogią byłaby walka o utrzymanie czynszu jako formy rozliczeń za mieszkanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubasa: no nie do końca, tzn niby zostaje Ci te 50%, ale jak już zaczniesz je wydawać to znowu bulisz podatki XD nieeee, k%@!a to się nawet o tym myśleć odechciewa bo człowiek od rana wk%@!iony

  •  

   pokaż komentarz

   @Drzepetto: o tym nawet nie mówię, ZUS w żarciu, opłatach paliwowych, energii itp. złodziejstwo w uj

  •  

   pokaż komentarz

   Ile ja to razy czytałem tu i w różnych miejscach że ma być kwota wolna, 99% kucy chce kwoty wolnej. Ja jej osobiscie nie chciałem, uważam kwote wolną za rozwiązanie szkodliwe, jest to rozwiązanie powodujące progresje podatkową i wspieranie ludzi o niskich kwalifikacjach, zamiast tych z wysokimi. Tłumaczyłem, że ktoś koszty tej kwoty wolnej będzie musiał ponieść, i będzie tak jak na zachodzie - jej koszty poniosą lepiej zarabiający

   @przekret512: Ja tu kiedyś w znaleziskach serii kwota wolna Etiopii wyższa niż w Polsce, tłumaczyłem że mamy odliczenia składki zdrowotnej i w rezultacie osoby o wyższych dochodach korzystają znacznie więcej niż by skorzystały z wysokiej kwoty wolnej to byłe minusowany. Dodatkowo mimo że kwota wolna to defacto próg podatkowy opodatkowany 0% dziesiątki kuców mi pisały że to nie jest progresja podatkowa xD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @noddam:

   Oto moja propozycja: podnieśmy kwotę wolną od podatku kosztem pozycji budżetowej - na wały i nepotyzm

   To jest ten sam poziom konkretności jak wtedy gdy mateusz mówił że na 500 plus weźmie zabierając mafiom vatowskim xD.Zabrać złodziejom- ulubione hasło populistów.

   A ja mówie serio - bierzesz sobie sprawozdanie z wykonania polskiego budżetu, albo mapę wydatków publicznych, po drugiej stronie rachunku kalkulujesz ile hajsu stracisz na kwocie wolnej od podatku. Jedna i druga strona musi się zgodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   dziesiątki kuców mi pisały że to nie jest progresja podatkowa xD
   @Zuben: tak to jest jak wiedza podatkowa bierze się z hasełek różnych partii.¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubasa jeszcze 23% VAT i różne roczne opłaty do państwa za emisję, za wpisanie / uczesnictwo w BDO oraz milion niepotrzebnych dokumentów do wypełnienia

 •  

  pokaż komentarz

  k#$@a, jak można ot tak podnosić komuś podatek o j@$%ne 50% i to wprost na jakieś p%!%!@#one rozdawnictwo. Jeszcze, k#$@a, mówią że to nie podatek tylko składka zdrowotna. Tak, bo, k#$@a, chorujemy proporcjonalnie do dochodu. Gdyby była możliwość zrzeczenia się obywatelstwa to byłbym pierwszy.
  Ten kraj dojeżdża nasz kapitał intelektualny, czyli tzw. Polska B

 •  

  pokaż komentarz

  Główny cel Nowego Ładu to likwidacja klasy średniej. Masz być zależny od rządu i korporacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @BarkaMleczna: przecież i tak większość podpisujących to jdg robiące dla jednego korpo

  •  

   pokaż komentarz

   przecież i tak większość podpisujących to jdg robiące dla jednego korpo

   @rpasiek: I nic ci do tego. Możesz również. Wybrać taką formę rozliczenia ze wszystkimi jej zaletami i wadami.

  •  

   pokaż komentarz

   @IvanBarazniew: rozumiesz co czytasz
   "Masz być zależny od rządu i korporacji"
   I nie, jdg dla korpo to żaden przedsiębiorca. Zwykły etatowiec kombinujący na podatkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @rpasiek:

   przecież i tak większość podpisujących to jdg robiące dla jednego korpo
   I nie, jdg dla korpo to żaden przedsiębiorca. Zwykły etatowiec kombinujący na podatkach.


   Bzdura. Jak podpisywałem umowę z korpo, to kazałem sobie pozamieniać połowę zapisów. Nie mam określonej liczby godzin, które mam wypracować, nie mam określonego czasu i miejsca pracy. Realnie nie mam okresu wypowiedzenia. Nikt mnie siłą nie wypycha na urlop, nikt mi nie jest w stanie zabronić pójścia na urlop. Ponadto prowadząc JDG początkowo dla jednego klienta bardzo częstą praktyką jest podłapanie kolejnej fuchy u kolejnego klienta (drugi etap rozwoju). Sam tak zrobiłem. Obecnie poszedłem jeszcze krok dalej i podzlecam prace innym ludziom prowadzącym uwaga, uwaga... JDG. Gdybym od początku j#!!ł o UoP, to pewnie nadal bym j#!!ł na UoP. Prowadząc JDG miałem możliwość spokojnego rozwoju od samodzielnego "pracownika" do przedsiębiorcy oferującego pracą innym. Ja już sobie poradzę niezależnie od tego co wprowadzą w Nowym Wale, szkoda tylko ambitnych ludzi, którzy będą startować z niższego pułapu i których próbuje się za wszelką cenę zdemotywować do działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @9Mn3bsRvWlWjP9W8JbgL:
   Nikt, nikt, nic, śmiechu warte.
   Kopną cię w dupę, gdybyś im poszedł na urlop w istotnym momencie tak samo jak tych z uop, którymi gardzisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Kopną cię w dupę, gdybyś im poszedł na urlop w istotnym momencie tak samo jak tych z uop, którymi gardzisz.

   @rpasiek: Nie zrobią tego, bo oni potrzebują mnie bardziej niż ja ich ;) Świadczę bardzo specjalistyczne usługi i jak wspominałem wyżej, mam obecnie wielu klientów i podwykonawców. Zresztą relacja biznesowa różni się od pracowniczej tym, że jej trwałość polega nie na przepisach, a na obopólnej korzyści i zadowoleniu ze współpracy. Przez myśl by mi nie przeszło wyj%?@nie się na wieloletniego klienta w potrzebie. Klient o tym wie i płaci za to wyższą stawkę. Uczepiłeś się tego urlopu, ale zupełnie zignorowałeś meritum, że prowadząc JDG jest dużo łatwiej organicznie rozwinąć działalność i że jest masa ludzi, którzy tak robią. Pierwszy krok na ogół wygląda właśnie tak, że wpadają fuchy po godzinach i wtedy posiadanie JDG jest nieocenione.

  •  

   pokaż komentarz

   @rpasiek: a nawet jeśli go "kopną w dupę", to własnie dlatego, że NIE jest etatowcem. Bierze na siebie ryzyko kopnięcia w dupe, rezygnuje z parasolu bezpieczenstwa w postaci kodeksu pracy a zyskuje swobode w ustalaniu stosunku warunków pracy czy rozne formy opodatkowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @juniordev: żartujesz chyba, jaki parasol, 3 miesiące wypowiedzenia? to jest parasol dla pracodawcy, bo mu pracownik nie ucieknie z dnia na dzień

  •  

   pokaż komentarz

   @9Mn3bsRvWlWjP9W8JbgL: i ci wszyscy klienci to korpo? śmiem wątpić. Korpo rzadko zatrudniają takich wolnych strzelców, wymagając pełnej lojalności a najlepiej to gdy specjalistę wykształcą sobie sami.

  •  

   pokaż komentarz

   @rpasiek: taa, pracodawcy. Obudź się chłopie. 9x% wakatów w Polsce to nie są wakaty z IT.
   Poza okresem wypowiedzenia benefitami UOP są m.in płatne l4, urlopy, wszelkie benefity typu multisporty, szkolenia itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @juniordev: no to są z IT czy nie, bo te benefity, które podajesz to z IT właśnie. Co więcej te 9% wakatów to akurat stanowiska z płacą, kiedy opłacalne jest przejście na liniowy??

  •  

   pokaż komentarz

   @rpasiek: nie, to nie są benefity IT. Wszelkie korpo to oferują, a i w budżetówkach się zdarza.
   Na liniowy obecnie opłaca się przejść od 100k rocznie. Nie trzeba pracować w IT żeby przekroczyć ten próg.

  •  

   pokaż komentarz

   i ci wszyscy klienci to korpo? śmiem wątpić. Korpo rzadko zatrudniają takich wolnych strzelców, wymagając pełnej lojalności a najlepiej to gdy specjalistę wykształcą sobie sami.

   @rpasiek: Nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy, ale nie wszyscy, tylko jeden (pierwszy) klient to korpo, reszta to firmy 20-30 osób. Wiadomo, że korpo woli mieć niewolnika, ale akurat w mojej branży (IT) jest taki popyt na usługi, że dobry specjalista może sobie stawiać własne warunki. Dla korpo robię osobiście, dla pozostałych klientów głównie organizuję pracę podwykonawców. Od pierwszego komentarza próbuję jedynie zwrócić uwagę na płynną tranzycję z robotnika (umysłowego, ale jednak) do przedsiębiorcy, która była możliwa tylko dlatego, że rozpoczynając współpracę już pierwszym klientem czyniłem to na zasadach B2B. Prościej już nie potrafię tego ująć.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna