Dlaczego migranci z Azji Środkowej zapukają do Polski? | Andrzej Szurek

Kryzys migracyjny jest coraz bliżej polskich granic. Na Litwie z powodu bezprecedensowej liczby nielegalnych imigrantów wprowadzono już stan wyjątkowy. Czynników sprawiających, że również Polska będzie musiała się zmierzyć z masowym napływem migrantów ze Wschodu jest więcej. Tym razem nie...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: wielu z nich można wziąć do pracy. Tylko pod to potrzebny jest system, że uczą się polskiego, nie towrzy się gett itd. Ale to wymaga długoterminowego myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @globalista: co ty pieprzysz? Jakiej pracy? To ludzie z innej kultury! Zaraz będą się modlić na ulicach i wymuszać na opiece zdrowotnej inne systemy leczenia. Niedawno widziałem na pediatrii. Rodzina Czeczenów, dostali cała sali choć było mało łóżek, to sala gdzie trzy łóżka a oni cała sala, 8nne jedzenie trzeba dawać, nie wolno pobierać krwi z lewej ręki bo nieczysta i 5ak dalej i tak dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: wyluzuj :) Mowa o Azji Środkowej, nie o Czeczenach, którzy wszędzie chcą ustalać swoje zasady. Widziałeś kiedyś jak na budowie zasuwają Uzbecy czy Tadżycy? Polacy czy Ukraińcy w porównaniu z nimi to leniuszki

  •  

   pokaż komentarz

   @globalista: ale co z tego co robią? Mają robić tu Polscy 8 mają płacić podatków nie wyjeżdżać, mieć rodziny i żyć jak Europejczycy. W dupie mam dzikich z Azji. Widzusz tylko jak pracują, nic więcej. Ślepy jesteś jak zachód Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: człowieku w jakim ty świecie żyjesz? zejdź ze swojego romantycznego konika narodowo-etatystycznej maści. Wiesz dlaczego ludzie nie chcą wrócić do Polski? Bo swoimi socjalistycznymi metodami kolejne rządy podbijają koszty pracy, co zniechęca największych patriotów. Brakuje fachowców, na ekipy czeka się w kolejkach, ceny rosną jak w bańce. Jak chcesz płacić za to twoja sprawa, ale sam jesteś ślepy jak nie widzisz gdzie pieniądze uciekają. I nie mów, że ktoś widzi tylko pieniądze. Bo na koniec dnia ludzie za tym wyjeżdżają i chcą normalnie żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @globalista: też, to prawda, ale chwilę zje, kto wybiera lewactwo? Naród, suweren. 90% narodu wybrało bandę pięciorga, SLD po PiS 2050 i PSL. Oni wszyscy głosują tak samo w sprawach gospodarki. Podobno SLD głosuje tak samo w tych sprawach, w kwestiach ideowychh tylko gospodarczych, jak PiS w 95%. Co ciekawsze, wyborcy PiSu jak i opozycja socjalistyczna, prócz Konfederacji, wszyscy oni uważają, że PiS to prawaki. To ci dopiero.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: Ty w ogóle ogarniasz czym jest Azja Środkowa? To są w większości zlaicyzowani turkmeni mający tradycje państwowe i historię. Czeczeni to górale bez państwa po traumie wojennej więc są bardziej konserwatywni i dzicy. Polska ma niż demograficzny i trzeba będzie przyjmować migrantów ze wschodu w tym turkmenów. W Polsce mamy już tatarów, którzy są ich kuzynami i są bardzo dobrze zasymilowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wronski444: co znaczy niż demograficzny? Oni jakoś mogą mieć dzieci a my? Ile ty masz dzieci? Mamy sciągać obcych kulturowo dzikusów bo zrobiliśmy się leniwi? Ile masz dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: Niż demograficzny mamy od 30 lat i jest coraz głębszy. Brakuje siły roboczej. Nie wyczarujesz pracowników, lekarzy, nauczycieli z powietrza. Jeśli chcemy utrzymać system emerytalny i mieć normalny wzrost gospodarczy, to trzeba ściągać imigrantów. Pod tym kątem w niczym nie różnimy się od zachodu. Oczywiście zawsze można zmusić kobiety do rodzenia dzieci albo wprowadzić program a 'la lebensborn, ale wtedy witamy w totalitaryzmie. Co do mojej sytuacji, to moja prywatna sprawa. Mając nawet pięcioro nie zmieniłbym sytuacji, bo to jest problem systemowy ciągnący się od dekad.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wronski444: co mnie obchodzi dziki, chory zachód? Nie patrzę na niego, nie patrzę na wschód, patrzę na mój dom, Polskę. Problem systemowy? A jaki tu problem jest? Dzieci rodzi się coraz mniej pomimo iż jesteśmy coraz bogatsi. Jak ty chcesz wytłumaczyc dzisiejsze pokolenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: A powinno cię to obchodzić, bo właśnie to zachód i wschód wpłynęły na tą sytuację. Zachód poprzez rewolucję kulturową, która spowodowała, że kobiety bardziej stawiają na rozwój osobisty i karierę niż na rodzenie dzieci, a wschód z powodu komuny, która stworzyła biedę objawiającą się w postaci niższych zarobków itp. To drastycznie osłabia tworzenie rodzin. Do tego sytuacja mieszkaniowa, gdzie z powodu patodeweloperki nie ma dostępu do tanich mieszkań, gdyż ceny są drogie zwłaszcza w dużych miastach i jest tutaj ciężko. A bez nich nie ma mowy o żadnej rodzinie, gdyż mało kogo stać na własny dom. Taka jest rzeczywistość i to się w najbliższych latach nie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo syerdalają z Afganistanu przed talibami. Jeśli ktoś ma kasę to płaci przemytnikom i ucieka tam gdzie lepiej. Podobno przez napływ Afgańczyków do Pakistanu w dużych miastach wzrosły czynsze oraz ceny mieszkań. I ogólnie ich tam nie lubią.

  I jeszcze Irak wysyła ich do Mińska a stamtąd do nas i na Litwe.

 •  

  pokaż komentarz

  wszystko fajnie, ale nie ma co ich witać ze zbyt otwartymi rękami. Sprawdzać, uczyć języka i przestrzegania prawa.