Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Fotowoltaika Tracisz więcej niż myślisz

Zużywając energię elektryczną myślimy, że pochodzi ona prosto z naszej fotowoltaiki. Nic bardziej mylnego. Duża część naszej energii wychodzi od nas by w tym samym czasie wrócić, ale pomniejszona o 20%. Jak to możliwe? Niestety wynika to z faktu, że zasilamy dom z 3 faz a licznik każdą...

 •  

  pokaż komentarz

  To jest jakiś żart?? Koleś nawet nie podaje mocy ładowarki auta. Jak jego fotowoltaika produkuje 1,5kW na każdej z faz, wpina się ładowarką, w jedną fazę i widzi, że pobiera z sieci to znaczy, że ładowarka ma więcej niż 2kW mocy ładowania to przecież oczywiste, że niedobór mocy będzie pobierało z sieci! Co za nieodpowiedzialne mydlenie ludziom oczu.

 •  

  pokaż komentarz

  Po nowelizacji ustawy o OZE dokładnie w 2019 roku wprowadzono obowiązek bilansowania międzyfazowego, ale co robi ten gośc: Podłącza duży pobór pod 1 fazę, i płacze. Wystarczy żeby miał ładowarkę 3 fazową i ładował by prądem ze słońca.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to wcale nie ma być opłacalne. Ot kolejny sposób, żeby człowieka wyruchać bez mydła. Jak wszystko w tym cholernym kraju... (╯°□°)╯︵ ┻━┻

 •  

  pokaż komentarz

  Co ten koles bredzi?

  Jak "strata" 20% czegos czego sie nie wykorzystalo moze byc strata?

  Produkujesz 100 kWh- zuzywasz 20. 80 oddajesz. Wraca do Ciebie (w zimie) 64 kWh "za free."*

  Jakbys nie wyprodukowal tej nadwyzki 80 to niemialbys 64 "za free."

  Poki co dane z dupy ale za jakis czas minie rok jak kumpel se panele zalozyl to wezme od niego dane. Sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac a ze temat sie dosc czesto na wypoku pojawia to bede mogl na prawdziwych danych policzyc jak to wyglada.

  Interesowac mnie bedzie glownie jedno:

  (Ilosc wyprodukowanej energii - ilosc zuzytej) x 0,8. Czyli za ile nie bedzie placil i jak to sie bedzie mialo procentowo do energii zuzytej.

  Jak wyjdzie ze "darmowej" ma wiecej niz normalnie zuzywa to chyba dobrze? (ale jak z nim rozmawialem to wtedy zalozy ogrzewanie i ciepla wode na prund)

  Jak wyjdzie ze tej "darmowej" ma kilka procent tego co potrzebuje to juz bedzie mniej dobre.

  *dlatego "" bo to nie jest za free-panele musialy to wyprodukowac wiec amortyzacja.