Youtuberka studiująca prawo: nie wiedziałam, że trzeba kupić licencję do logo

Youtuberka studiująca prawo: nie wiedziałam, że trzeba kupić licencję do logo

"Tak naprawdę w ogóle się nie zorientowałam w tym temacie i po prostu nie wykupiłam żadnej licencji, nawet wtedy nie wiedziałam, że tak trzeba zrobić" - youtuberka Wersow przyznała, że jest oszustką, idiotką albo jedną i drugą

 •  

  pokaż komentarz

  Wersow przyznała, że jest oszustką, idiotką albo jedną i drugą

  źródło: 24a11y.com

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   T.........y

   +137

   pokaż komentarz

   @cherusek: tak. Masz rację. Prawdziwy Polak, patriota i katolik nie potrzebuje żadnego wykształcenia.

  •  
   R................r

   -24

   pokaż komentarz

   @cherusek: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Gwiazdowski https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Wilk . Dodać należy, że ten pierwszy robił to w PRLu podczas stanu wojennego. Nie tyle lewak co komuch ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  
   m..4

   +42

   pokaż komentarz

   @cherusek: Kiedyś kiedy pracowałem w kilku korporacjach w Polsce, zauważyłem, że jest taka zależność, że osoby na stanowiskach po studiach humanistycznych mają tendencję to poglądów lewicowych, a ci po technicznych prawicowych. Nie ma to wartości badawczej, ale wierzę, że taka tendencja faktycznie istnieje w Polsce. Uznając to za prawdę to po za definitywnymi różnicami w rozumowaniu osób o umysłach ścisłych i humanistycznych, zastanawiam się czy poglądy lewicowe u humanów w korporacjach nie biorą się w jakimś procencie z tego, że pracowali w życiu, żeby móc dostać prace w korporacji i są ostatecznie zawiedzeni kapitalizmem, bo dostali nie którzy nawet stanowiska kierownicze, ale także 3k-6k na rękę. Pozwala im się to poczuć lepiej, niż przeciętny Polak, ale jak słyszą, że nowy programista w korporacji dostaje 20k to dupa piecze. Nie uważam, że 3k-6k to są widełki każdego humanisty w korpo, ale znaczniej większości.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: i na końcu mają "swoje " prawo lewackie, które polega na tym że lewactwo może więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TatoAktywny: patriota nie musi być katolikiem. Nie łącz tego sterowany młotku.

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek: Później cały czas orzekają na złość Pisowi. Wolne sądy, nadzwyczajna kasta... lewaków.

  •  
   R................r

   -19

   pokaż komentarz

   Choć w sumie dobrze, że Konfederacja podsumowała tego szkodliwego komunistę Gwiazdowskiego

   źródło: Zrzut ekranu (170).png

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: inżynier mechaniki here - większość osób które poznałem w pracy głosuje na PO/Lewice.

   Jedyni wyborcy Konfy to byli programiści, bo część z nich myśli, że skoro zarabiają więcej niż inni to są geniuszami jak jakiś Tesla czy Einstein, a smutna prawda jest taka, że złapali łatwą do outsourcingu pracę, a w naszym bantustanie europejskie zarobki to już klasa wyższa. Trochę jak zarabianie naszej średniej krajowej na Ukrainie.

   PiSowców też poznałem, ale raczej to byli albo starsi albo zagorzali katole. Jednak była to zdecydowana mniejszość.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś kiedy pracowałem w kilku korporacjach w Polsce, zauważyłem, że jest taka zależność, że osoby na stanowiskach po studiach humanistycznych mają tendencję to poglądów lewicowych, a ci po technicznych prawicowych. Nie ma to wartości badawczej, ale wierzę, że taka tendencja faktycznie istnieje w Polsce. Uznając to za prawdę to po za definitywnymi różnicami w rozumowaniu osób o umysłach ścisłych i humanistycznych, zastanawiam się czy poglądy lewicowe u humanów w korporacjach nie biorą się w jakimś procencie z tego, że pracowali w życiu, żeby móc dostać prace w korporacji i są ostatecznie zawiedzeni kapitalizmem, bo dostali nie którzy nawet stanowiska kierownicze, ale także 3k-6k na rękę. Pozwala im się to poczuć lepiej, niż przeciętny Polak, ale jak słyszą, że nowy programista w korporacji dostaje 20k to dupa piecze. Nie uważam, że 3k-6k to są widełki każdego humanisty w korpo, ale znaczniej większości.

   @m944: Jesteś po uczelni technicznej, prawda? Bo sam myślisz bardzo zerojedynkowo. Oczywiście wina "bólu dupy i zarobków" xD
   W mojej analizie po prostu osoby po studiach technicznych są bardziej zerojedynkowi, a po studiach humanistycznych za mało zerojedynkowi.

   Co mam na myśli?
   Osoby po studiach technicznych myślą na zasadzie X jest dobre Y jest złe. Czysto matematycznie. Zero szerszego spojrzenia. Nie bez powodu wśród osób po kierunkach technicznych jest więcej stereotypowych kuców dla których to zawsze ich pogląd jest najlepszy i bez wad. A jak są jakieś wady to nieistotne, bo moje poglądy są najlepsze. Wyjątkiem od reguły są kuce-niematematyczni, mianowicie po historii. Dlaczego akurat na historii tyle osób? Nie wiem. Jedyne wyjaśnienie jakie znam to patriotyzm i jaranie się historią Polski robi swoje.
   Osoby po studiach humanistycznych znowu myślą na zasadzie skrajnego tozależyzmu i zbyt miękkich poglądów, mianowicie X może być dobre, ale jednocześnie może być złe, tak naprawdę tO zAlEży, a jak dorzucimy do tego Y to też jeszcze bardziej to zależy i przez to nie wiem czy wolę X czy Y więc biorę wszystko

   A po latach pracy w korpo dochodzę do wniosku, że osoby "na górze", którzy tych mitycznych programistów 20k mogliby dwa razy kupić to często mają wykształcenie w kierunkach, które są połączeniem jednego i drugiego. Chociażby takie MBA. Dużo liczenia i podejścia Excelowskiego jak i dużo miękkiego podejścia i zarządzania. Poglądy zwykle na zasadzie: Uważam, że X jest dobre, ale ma kilka wad, których poglądy Y nie mają, ale jednak Y mają więcej wad niż X, przez to jestem większym zwolennikiem X.

   A co do "nowy programista w korporacji dostaje 20k" to xD
   Ci mityczni programiści 15-20k netto, to nie są zwykłymi małpami-klepaczami kodu. To zwykle specjaliści w swojej dziedzinie, którzy potrafią zrobić coś z niczego, mają koncept, mają plan, wiedzą jak go zrealizować, nie mówiąc już o tym, że są częścią jakiegoś ważnego zespołu w korpo, albo sami takim małym zespołem zarządzają.
   O takich osób nikt nie ma bólu dupy. Klepacz kodu jest na równi z klepaczem cyferek w Excelu. Owszem, zarobi trochę więcej, ale jak ktoś mówi o 15k dla szeregowego klepacza to ewidentnie nigdy nie pracował w IT, a tym bardziej w Polsce

  •  
   P......................K

   +12

   pokaż komentarz

   @m944: Nowy po studiach humanista w korpo dostaje 3-6k, programista też tyle dostaje i ani grosza wiecej. Po 10 latach expa peogramista w korpo dostanie 20k, a humanista (prawo, ekonomia, filologia ang czy psychologia) 15k. Stawki z EY, CS, UBS i GS w ktorych pracowalem. Nie ma takiej różnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @m944 a ja tam zauważyłem, że osoby które założyły wielkie koncerny i korporacje mają najczęściej poglądy lewicowe, np. taki Zuckerberg, Jack Dorsey.

   Możliwe, że to kuce w większości programują jako #programista15k , ale za to lewacy zajmują najwyższe stanowiska i tworzą globalne korpo, ponieważ to oni są najbardziej otwarci na zmiany i umieją z nich korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   R................r

   -1

   pokaż komentarz

   @cherusek Nie mówiąc o Korwinie co współpracował z SB ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) https://naszemiasto.pl/korwin-mikke-chetnie-rozmawialem-z-oficerami-sb/ar/c1-4498744

  •  

   pokaż komentarz

   lewaki, szumowiny i oszuści.

   @cherusek: Po prostu lewaki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TatoAktywny: Potrzebuje , ale wykształcenie inżynierskie a nie syf , pozatym lewaki już dawno opanowały sądy , choćby lewak zrobił coś ciężkiego to i tak dostanie najłagodniejszy możliwy wyrok przecież to widać!!!

  •  
   T.........y via iOS

   +10

   pokaż komentarz

   @sols: Życzę powodzenia jak inżynier będzie Cię leczył.

  •  
   s.............a via Wykop Mobilny (Android)

   +7

   pokaż komentarz

   @niochland: mnie zawsze zastanawia właśnie to 20k dla programistów. Jak już to 8-10 na rękę góra, czyli tyle samo co w game devie zarabia grafik, 3D, GD itd. Juniorzy GD/LD dostają 5k na rękę standardowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: Bo jak ktos umie liczyc to liczy na siebie sam i jest prawoskretny

   A jak ktos jest „humanista” i nie umie liczyc to piczy na panstwo i jest lewoskretny

  •  
   D...........1

   -1

   pokaż komentarz

   @m944: Ja się nie zgodzę można być humanistą i prawakiem. Trochę naciągana teza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tratak: korporacje mają takie poglądy, jaki akurat wiatr zawieje

  •  
   T.........y

   -19

   pokaż komentarz

   patriota nie musi być katolikiem. Nie łącz tego sterowany młotku.

   @szczajnakapuste: czy duża, żółta piłka jest piłką? A czy piłka musi być duża i żółta? Cóż. Wole być sterowanym młotkiem znającym podstawy logiki i interpretacji teksu pisanego niż wolnym umysłem, ale słabym.

  •  
   m..4

   -13

   pokaż komentarz

   @Hrjk: Pracowałem głównie z innymi programista (co ważne nie zwykłymi web devami) oraz nie o tyle co z technicznymi, a ścisłymi, ale na tamten moment dobrze opłacanymi - z matematykami i fizykami. Więc wobec b. dobrych programistów i matematyków nie mam raczej wątpliwości. Inni - nie mam pojęcia, raczej po studiach sądziłbym, że prawicowe przynajmniej po tych co znałem. Programiści nie myślą sobie jako geniuszach tylko dlatego, że więcej zarabiają. Na mojej uczelni, doktorzy otwarcie głosili na zajęciach innych kierunków, że np. nie mają podjazdu do osób na kierunku informatyka i w sprawie takich nauk jak matematyka nie którzy mogli by rywalizować właśnie z tymi doktorami.
   @ProgramistaCalkiemSporoK gdzie ja pracowałem programista dostawał 20k po 3 latach doświadczenia, a koleżanka z HR'u po 3 latach 4k. O tyle co firma jest korporacją w Polsce to nie była Polska korporacja.
   @Tratak Na sztuczki korporacji, nabierają się najbardziej ci co z nimi walczą, to lewaki zarabiający 6k na rękę chodzą z takimi iphonami. Lewactwo dodatkowo zabija konkurencje korporacji. Korporacje są kapitalistyczne, bo będą mówiły, że są lewackie, żeby tylko więcej kapitału pozyskać. Ostatni przykład to taki blizzard, wspiera LGBT i akcje feministyczne, a jak przychodzi co do czego, to pracownice w ich firmie nie mogą czuć się bezpiecznie.

  •  
   e....s

   +5

   pokaż komentarz

   @niochland: @m944: Dyskusja trochę bezsensu bo humaniści mają ścisły umysł między artystami a inżynierami nie ma dużej różnicy wbrew pozorom. Dlatego 'humaniści' od naszego beksińskiego (który był inżynierem) po leonarda da vinci mieli w sumie ścisły umysł.

   Pisanie wierszy, malowanie, pisanie książek nawet beletrystyki wymaga ścisłego myślenia i nawet jak łamiesz zasady to musisz je znać. Artysta łamie zasady świadomie a nie jest małpą z pędzlem.

   'humaniści' to eufemizm do ludzi którzy tak naprawdę nie potrafią myśleć, jakby to uwłaczająco nie brzmiało. Kiedyś po prostu nawet nie mieliby szans dostać się na jakiekolwiek studia, ale z racji spadku wartości uczelni teraz mają okazje.

   Podział na humanistów i na osoby o ścisłym umyśle powstał po to by ludzie głupi czuli się mniej głupi. No bo jak przyznać się przed sobą, że w sumie to niestety ale nie należy się do klasy intelektualistów bo bozia poskąpiła IQ.

  •  
   m..4

   -3

   pokaż komentarz

   @Tratak: Inne przykłady, które warto dopisać, to to że lewactwo pozwoliło w takim USA omijać korporacjom podatków, bo wiedzą jak ich unikać mniejsi konkurenci nie wiedzą. Amazon wspiera lewackie pomysły, a później powstają mity o pracownikach sikających do butelek. Itp

  •  

   pokaż komentarz

   @TatoAktywny: Lol, prawo to tak jakby pół studiów, więc nie za bardzo sądzę, żebyś miał prawo komukolwiek coś w tej kwestii zarzucać .

  •  

   pokaż komentarz

   @cherusek:

   Widzę, że na prawo idą same lewaki, szumowiny i oszuści.
   Jak prezydent który jest po prawie czy Jarsoaw Kaczyski który jest doktorem prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: nie no, oba nasze przypadki to dowody anegnotyczne. Tak samo jak możesz zobaczyć na takiego Ziobrę i jego otoczenie, czy profesorów KUL i stwierdzić że humaniści (po studiach prawniczych, teologicznych, filozoficznych) mają poglądy prawicowe.

   Jednak poglądy rozkładają się raczej jak w exitpoll

   W grupie określonej jako dyrektorzy, kierownicy i specjaliści KO uzyskała 39,7 proc., PiS - 26,6 proc., SLD - 15,3 proc., PSL - 9,2 proc. zaś Konfederacja - 8,1 proc.

   Natomiast wśród właścicieli lub współwłaścicieli firm KO poparło 38,8 proc., PiS - 29,5 proc., SLD - 12,1 proc., PSL - 9,9 proc., a Konfederację 8,8 proc.

   Oczywiście to wyniki z 2019, przed pandemią, więc myślę że sporo właścicieli firm i dyrektorów mogło zmienić swoje upodobania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   m..4

   -6

   pokaż komentarz

   @Hrjk: Dyplom dyplomowi nie równy, jak i specjalista specjaliście. Najlepsi w swoim fachu w Polsce, których poznałem mieli poglądy nie o tyle co konfederackie (o nich nie wspominałem w swojej wypowiedzi), często na nich nie głosowali, a raczej na nikogo bo uznawali to za bezsensowne. Mieli za to "poglądy niskopodatkowe", czyli prawicowe (dla mnie kwintesencja prawicowości, a nie jakieś tam lgbt kościół czy inne ideologie). Jeżeli już na kogoś głosowali to faktycznie konfa albo po (wierząc w realizacje ich pierwszego programu wyborczego). Ja wole skupić się na prawdziwych specjalistach, trudnych nauk i najlepszych w nich, a nie specjalistach do rekrutowania ludzi do firmy...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   m..4

   -1

   pokaż komentarz

   @Hrjk: Zgadzam się trochę, z @eshees. Chodzi o prawdziwych wirtuozów nauki (czy to human czy ścisłowiec) i tych najwyżej 2 klasy niżej, po prostu dużo więcej z nich zajmuje się dzisiaj ścisłymi przedmiotami.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że na prawo idą same lewaki, szumowiny i oszuści.
   Trochę w tym prawdy.


   @KrolArthur @cherusek Gadanie wujka janusza na grillu. Nie znam się, a się wypowiem. Wstyd takie bzdury pleść.

   A wydziały prawa są obok historii jednymi z najbardziej prawackich na uniwerkach. Tylko, co Wy wiecie, skoro nie wiecie, o czym mowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że na prawo idą same lewaki, szumowiny i oszuści.

   @cherusek: zabawne biorac pod uwage ze to prawactwo trzyma sie twierdzenia ze kopiowanie to nie kradziez bo nikt nie traci i mozna muzyke filmy i gry posciagac za darmoszke
   #bekazprawakow

  •  

   pokaż komentarz

   to to że lewactwo pozwoliło w takim USA omijać korporacjom podatków

   @m944: faktycznie szczyt lewactwa odciazyc korporacje :D
   #bekazprawakow

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: To ty sobie wyrobiłeś ten pogląd. To właśnie inżynierowie potrafią w sposób pragmatyczny ładować wiele zmiennych do modelu by znaleźć złoty środek.

   źródło: pobrane.jpg

  •  
   m..4

   -2

   pokaż komentarz

   @mareksa666: chyba za bardzo nie jesteś kumaty co ? W takim USA lewactwo stworzyło skomplikowany system podatkowy, w którym korporacje umieją się poruszać. Wystarczy spojrzeć ile płacą podatków, ostatnia afera...
   A wszystkie małe i średnie firmy - płacą dzielnie wysokie podatki, co nie umożliwia im wybicie się. Oczywiście lewacy, krzyczą, żeby opodatkować korporacje, ale są tak głupi, że wychodzi na końcu jak wychodzi - na odwrót. Skomplikowane prawo podatkowe, jeżeli stać się na dobre plecy to sobie z takimi wysokimi podatkami poradzisz jak korporacje.

  •  
   m..4

   -2

   pokaż komentarz

   @mareksa666: Gospodarcze absurdy lewicy to standard. Jak trzeba socjalistyczny system emerytalny stworzyć to za, ale jak poprawić dzietność, żeby miał kto na to pracować to już przeciw. I czekać jak system emerytalny jebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   W takim USA lewactwo stworzyło skomplikowany system podatkowy, w którym korporacje umieją się poruszać. Wystarczy spojrzeć ile płacą podatków, ostatnia afera...

   @m944: aaaaa
   czyli standardowo jak to u kuca: czego nie lubie to socjalizm, tlyko prawica naz wybawi

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: przeceniasz programistów i matematyków. To nie jest trudne jeśli masz odpowiednie umiejętności i predyspozycje. Kopanie piłki też może być trudne i na jakimś poziomie musisz być "wirtuozem", ale nie będziesz brać na poważnie wysrywu piłkarza jakiegoś Realu Madryt dotyczącego fizyki, bo to że ktoś jest dobry w jednym, nie oznacza że jest dobry we wszystkim.

   A same poglądy niskopodatkowe są dodatkowo naiwne i głupie, szczególnie jeśli nie jesteś bogaty i nie masz własnej firmy. Przyjmują bowiem założenie że pracodawca jest dobry, bo daje pieniążki i dawałby więcej, gdyby nie złe państwo, które go wyzyskuje.

   Niestety, gdy państwo pozwoliło osobom do 26 roku życia nie płacić dochodowego to skończyło się tak, że w większości firm młodzi specjaliści nie dostawali podwyżek do ukończenia 26 lat (mówimy o branżach gdzie jest konkurencja), a zyskali na tym tylko tacy, którzy i tak zarabiali minimalną - monterzy i niewykwalifikowani.

   Podział na humanistów i na osoby o ścisłym umyśle powstał po to by ludzie głupi czuli się mniej głupi. No bo jak przyznać się przed sobą, że w sumie to niestety ale nie należy się do klasy intelektualistów bo bozia poskąpiła IQ.

   @eshees: #iam15andthisisdeep

  •  

   pokaż komentarz

   Gospodarcze absurdy lewicy to standard. Jak trzeba socjalistyczny system emerytalny stworzyć to za, ale jak poprawić dzietność, żeby miał kto na to pracować to już przeciw. I czekać jak system emerytalny jebnie.

   @m944: wiadomo, czego nie lubie to socjalizm, prawdziwa prawica nigdy nie rzadzila, wina lewakow

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland jak ktoś zna historię to nic dziwnego, że ma w dupie lewicę

  •  
   e....s

   0

   pokaż komentarz

   @Hrjk:

   #iam15andthisisdeep
   Myślenie to myślenie, jak piszesz wiersz to ma on określoną strukturę, dobór słów, rymy, jak piszesz książkę to ma określoną strukturę, przedstawiasz myśl w usystematyzowany sposób, by dobrze malować musisz rozumieć ludzką anatomię, światłocień, kompozycje, proporcje i tak dalej.

   Musisz być na tyle inteligentny i mieć na tyle ścisły umysł by przedstawić swoją myśl w taki sposób by inni to zrozumieli, by wszystko miało sens i strukturę. I nawet jeśli łamiesz zasady na przykład i bawisz się powiedzmy w kubizm to i tak te łamanie zasad jest celowe i przemyślane. Eksplorujesz i pogłębiasz swoje myślenie. Identycznie jest z inżynierią czy nauką.

   Masz ludzi którzy potrafią to robić a do nich należą naukowcy, artyści, filozofowie, inżynierowie i masz ludzi którzy nie potrafią tak myśleć, nie potrafią konstruować i dekonstruować. Elita intelektualna zawsze była niszą to wynika z krzywej gauessa. Teraz po prostu wszystkim się wmawia, że są wyjątkowi i każdy jest intelektualistą mimo że nie jest i nigdy nie będzie ale wtedy oni by się poczuli źle a to jest obecnie największa zbrodnia i tych potocznie nazywa się 'humanistami' co jest obrazą dla humanistów bo humaniści to były wybitnie zdolne jednostki które często miały talenty w wielu dziedzinach naraz od sztuki przez naukę po filozofię aka pitagoras, da vinci i tak dalej.

  •  
   m..4

   -1

   pokaż komentarz

   @mareksa666: I co mam Ci na to odpowiedzieć, sądzisz, że nie rządzili bo nie mają racji ? Uważam nie, ale wiem, że tłumaczenie akurat tego nic nie zmieni jeżeli ktoś ma przeciwną opinie. Są pomysły socjalistyczne, które należy wdrożyć, ale nie potrzeba do tego opodatkowania na poziomie 60% i nie powinni robić tego lewacy bo po prostu nie umieją, bo jak wychodzi to napisałem. Nie piszesz totalnie żadnych argumentów tylko "aaa bo lewacy to a prawacy to zawsze najlepsi". Szkoda mi czasu, nie prezentujesz żadnego poziomu.
   @Hrjk Talent jest tak samo ważny jak i czas który potrzebujesz na osiągniecie celu. Uważam, że jest niewielka grupa ludzi, która jest po prostu lepsza w myśleniu i to ona powinna o tym decydować, więc nie rozumiem argumentu o "wirtuozie" piłki. Wiedza jest drugorzędna, gdyby była pierwszorzędna to by wszyscy dochodzili w polityce do takich samych wniosków, ale nie dochodzą bo jest kwestia inteligencji. Dla mnie idealistycznie powinno się robić test IQ dla chętnych z wszystkich testów wybierane jest 100 osób o najwyższym wyniku i spośród nich oni już demokratycznie w 100 osób wybierają następny rząd. Co do poglądów mają sens, gdy zajdzie warunek. Państwo polskie jest w stanie zmusić pracodawce do większych zarobków stymulując podaż pracowników. Trzeba iść drogą chin i skupić się na edukacji, osób które są potrzebne na rynku. Robić to na każdym szczeblu, najniższym też, nie możemy pozwolić na imigracje Ukraińców bo obniża to zarobki najbiedniejszych - to jest na stymulacja podaży.

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że na prawo idą same lewaki, szumowiny i oszuści.

   @cherusek: A kto normalny chce żyć z obracania kota ogonem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonis90_91: tak samo jak można mieć poglądy ekonomicznie lewicowe, ale być konserwatystą

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: korporacjonizm jest lewicowy? Tego jeszcze nie grali( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   D...........1

   0

   pokaż komentarz

   @MEKORRO: To ja mam poglądy prawicowe i trochę wolnościowe, mnie do jednej grupy nie można zakwalifikować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dragonis90_91: te podziały są sztucznie tworzone żeby dzielić ludzi, a kuce i lewusy to łykają jak młody bocian żabę i tyle

  •  
   D...........1

   -1

   pokaż komentarz

   @MEKORRO: Właśnie, Te podziały odbiją nam się czkawką. A właściwie już odbijają ludzkość od dawna nie była tak podzielona jak jest aktualnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @eshees: jak mówie - inżynier mechanik. W pracy zajmuje się konstrukcją maszyn i technologią ich wytwarzania. Większość osób z mojego otoczenia to zielona ćwiartka i centrum (oczywiście nie mówię o świeżakach po studiach, ale po przynajmniej roku pracy), a już w paru firmach pracowałem. Korwiniści to tylko młodzi, co świeżo po studiach myślą że będą zarabiać miliony i jeżdzić lambo jako inżynierowie (każdy kiedyś był głupi).

   Rządy elity już były - skończyły się ciągłymi wojnami, gromadzeniem majątku, trzymaniem każdego za ryj byleby nie oddać władzy. Niestety kolejne rządy "elit" skończą się podobnie, bo bycie inteligentnym czy dobrym z matmy nie oznacza że nie będą tyranami czy sadystami- to wynika z innych cech charakteru, a "elityzm" mógłby takie tendencje spotęgować, bo stawia ich powyżej innych.

   Dupokracja to nie jest idealny system, ale póki co najlepszy, który wynaleziono.

   @m944: no nie. Bo pomimo że jest geniuszem matematyki, wybitnym inżynierem czy #programista15k to może być amebą umysłową w każdej innej dziedzinie - ekonomii, socjologii, biologii, medycynie, psychologii czy zarządzaniu zespołem. Wbrew pozorom logika nie ma większego wpływu na świat, który jest oparty głównie na emocjach. Nasze społeczeństwa są oparte na emocjach, nasze życia i ich przebieg też.

   Nie pamiętasz jak liczyłeś na studiach listę zadań nr 3 z analizy matematycznej, za to pamiętasz swój pierwszy pocałunek, mimo że racjonalnie o wiele trudniej policzyć całkę niż dotknąć naskórkiem na wardze naskórka na wardze innego osobnika.

   Procesy ekonomiczne i poglądy polityczne też nie są oparte na logice - nazizm, nacjonalizm, komunizm, rewolucje, popyt rynkowy czy wynik firmy na giełdzie. Każde z tych rzeczy możesz zmienić budowaniem strachu i wszczynaniem paniki, jeśli masz odpowiednio dużo pieniędzy i nie liczysz się z ofiarami swoich działań.

  •  
   m..4

   -4

   pokaż komentarz

   @Hrjk: Ja uważam, że to tak nie działa, jeżeli ktoś jest ktoś b. inteligentny oznacza, że b. dobrze rozumie co jest mu przekazywane. Jeżeli ktoś jest dobry z informatyki to jest b. prawdopodobne, że jest inteligentny i b. dobrze poradzi sobie w innych dziedzinach które wymieniłeś włącznie z procesami ekonomicznymi(może oprócz zarządzania zespołem, bo tam jest potrzebny jeszcze inny element). Na przykład to klasy matematyczne w ogólniakach radzą sobie najlepiej z interpretowaniem tekstów co niby jest przypisywane humanistom, za to zazwyczaj jest mniejszy entuzjazm do robienia tego przez klasy matematyczne (znowu to subiektywna obserwacja, z opowiadań osób, które znam i pracują jako nauczyciele). Humaniści kiedyś zajmowali się kryptografią, bo wierzono, że polega to na "ukrywaniu znaczenia słów", a w słowa są niby dobrzi humaniści. Ale radzili sobie tak źle, że teraz zajmują się tym umysły ścisłe. Nie uważam, że inteligentniejszy matematyk, zawsze poradzi sobie lepiej od biologa, w biologii. Tylko w znacznie większej ilości przypadków, bo tam jeszcze silne znaczenie ma pamięć, co wysoko koreluje z inteligencją, ale nie na poziomie współczynnika korelacji 1, więc stąd te niewielkie różnice. Prawda, że świat jest oparty na emocjach, ale nie oznacza to, że ma to dobry wpływ na polityke, ja bym powiedział, że całkiem przeciwnie. Emocje dzisiaj służą do osiągnięcia korzyści politycznych i nie wyznaczają tego jak dobrym np. politykiem jesteś tylko jak skutecznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @m944 dobry polityk to taki który rządzi. Smutna prawda, ale prawda. To czy jest dobry dla państwa i obywateli to inna sprawa, jednak miarą polityka jest to ile ma realnej władzy. Kaczyński, mimo że gra na najniższych ludzkich instynktach i decyzje podejmuje pod swoich wyborców, to jest dobrym politykiem - dla siebie i swojej "sprawy". Czy to dobrze? Pewnie nie. Z drugiej strony nie chciałbym żyć w państwie, rządzonym przez ludzi traktujących mnie zero-jedynkowo, mających gdzieś wolność, bo przecież najważniejsze jest dobro państwa (czyli elity).

   Nie, niekoniecznie ktoś kto jest inteligentny, będzie mieć łatwiej w innych dziedzinach. Jeśli już to na samym początku do zrozumienia podstaw. Potem wchodzi jednak wiedza. Polecam poczytać wspomnienia Feynmanna, gdzie opisuje jak jako fizyk startował do innych gałęzi nauki, chociaż na początku szło mu dobrze to chyba nic z tych projektów nie skończył, bo brakło mu często czasu i czasem zapału. Mimo że był znakomitym fizykiem to jednak w innych dziedzinach było już trudniej. Inteligencja pomaga, ale nie jest czynnikiem decydującym.

   No i niestety, ale konserwatyzm jest powiązany z niższą inteligencją. Podobno z powodu właśnie uspraszczania świata: niskie podatki to wysokie place, Bozia będzie karać złych ludzi, ciężka praca gwarantem sukcesu, lepszy wygrywa... Niestety świat jest bardziej skomplikowany niż to - ludzie kłamią, kradną, korumpują. Świat jest bardziej złożony niż prosty rachunek zysków i strat w formacie .xls

   Ludzie mają też inne ważne parametry, poza inteligencją, jak właśnie zdolności przywódcze, empatia, rozwój społeczny i psychiczny, pracowitość, systematyczność, podejście do życia, umiejętność planowania, skłonności do nałogów, zrównoważenie psychiczne, skłonność do podejmowania nieprzemyślanych decyzji.

   Niestety w życiu poznałem zbyt wielu inteligentnych, którzy mieli pecha, wpadali w alkoholizm i marazm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hrjk: jestem programistą (zdecydowanie nie popieram konfederacji), ale wydaje mi się, że masz rację co do postrzegania poglądów programistów. Uważam jednak, że przyczyną takich poglądów jest nadmierne upraszczanie świata, które mocno przydaje się przy programowaniu, ale bardzo przeszkadza w kwestiach rozumienia niuansów społeczno-gospodarczych otaczającej nas rzeczywistości. Często też (ale nie zawsze) osoby ścisłe mają deficyt umiejętności społecznych oraz brak rozumienia mechanizmów socjologicznych/psychologicznych.

   @m944: A nie przyszło Ci do głowy, że osoby studiujące kierunki ścisłe mają duże braki w wykształceniu humanistycznym, co odbija się na ich rozumieniu świata (strasznie zero-jedynkowym)? Problemem Twojego rozumowania jest to, że zakładasz, że w błędzie są "humaniści", dlatego nie szukasz prawdy, a potwierdzenia swojej tezy.

   @eshees: Poczytaj czym jest humanizm, bo muzyki raczej bym w to nie wciągał. Pomijasz fakt, że prawdziwi humaniści (filozofowie, socjologowie, psychologowie) mają duże pojęcie o tym jak postrzegamy świat (dzięki wykształceniu), dlaczego tak postrzegamy i ich rozumienie kwestii społeczno-gospodarczych w moim odczuciu jest i zawsze będzie bliżej ludzi niż w przypadku "oderwanych" programistów (sam jestem programistą).

  •  

   pokaż komentarz

   @m944: Jak za te 10-15 lat pójdziesz do pracy to ci się poglądy zmienią.

  •  
   m..4

   0

   pokaż komentarz

   @Hrjk: Zakończmy dyskusje jako pierwszy przykład konserwatywnego uproszczania świata podajesz niskie podatki. Jak szanuje inteligencje to elementarną wiedzę trzeba mieć. Konserwatyzm odwołuje się do podstawowych (starych wartości), niskie podatki to liberalizm gospodarczy. A skoro tak to według Ciebie liberalizm jest mądry, to mam racje ( ͡° ͜ʖ ͡°), chociaż nie ma co brać kogoś na poważnie kto nie odróżnia tych rzeczy. Jeszcze jakieś bezmyślne polaki Ci to plusują, tragedia. W życiu, ludzie kierują się inteligencją albo emocjami, to nie uproszczenie świata tak jest, jeżeli ktoś uważa inaczej to prawdopodobnie kieruje się emocjami, żeby nie urazić przypadkiem kogoś. Inteligentny humanista nie myśli inaczej, niż inteligentny ścisłowieć - te upraszczane myślenie 0-1 to po prostu myślenie przyczynowo,skutkowe. To co dzisiaj nazywa się humanistami a nim nie jest to coś co ma tendencje bardziej kierowania się emocjami, dlatego kobiety nie interesuje przeważnie kierunek ścisły studiów. Może się weź się za poważną lekture nie wspomnienia Feynmanna i zacznij wreszcie odróżniać konserwatyzm od liberalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @m944

   Mieli za to "poglądy niskopodatkowe", czyli prawicowe (dla mnie kwintesencja prawicowości, a nie jakieś tam lgbt kościół czy inne ideologie)

   Sam powiazałeś te kwestie na swój chłopski rozum. Szkoda tylko że jedyne co łączy ludzi w konfederacji to ksenofobia, homofobia, seksizm i umiłowanie katolickiego zamordyzmu. No chyba że narodowi socjaliści Bosaka i szury Brauna to wolnorynkowcy xD

   pokaż spoiler XD


   Liberalizm to nie tylko liberalizm gospodarczy, więc nie masz racji.

   Wielu ludzi inteligentnych kieruje się emocjami, po prostu niektórzy są emocjonalnie wypaczeni i myślą że są chłodni i kalkulujacy, a tak naprawdę są strachliwymi dzieciakami i emocji się boją (o ironio). Oh, ilu ja takich chłodnych inteligentów poznałem, na studiach. Oczywiście do sesji. Wtedy zaczynała się panika. Albo do wyjścia do baru i nagle ich chłodne oblicze topniało, bo musieli porozmawiać z płcią przeciwną, chociaż de facto jest to taki sam człowiek tylko z innymi narządami.

   @zomos oddawali nieważny głos = pomagali wygrywającej partii. Nie są zatem zbyt rozgarnięci. Akurat dokręcacze śrub głosują zwykle na prawicowy PiS. Spokojnie, wiem że po studiach każdy myśli że będzie jak Elon Musk i jest na tyle naiwny by wierzyć w kwestiach ekonomii i prawa pracy staruchowi, który nigdy nie musiał pracować na swoje utrzymanie.

   Jako że mam znajomości na politechnice, poznałem kilku profesorów i doktorów (prawdziwych tytanów intelektu, a nie jakiegoś faceta który potrafi into komputery albo łączyć kabelki), miałem z nimi możliwość porozmawiać na luzie przy wódeczce. Byli przerażeni dopuszczeniem Kaczyńskiego do władzy, a narastające poparcie dla szurów z Konfy wśród studentów zaczynają widzieć jako zagrożenie, a nie śmieszną fazę, gdy człowiek jest głupi i naiwny.

   Do obu:
   ALE WCIAZ WASZE DOWODY SA ANEGDOTYCZNE. GDYBYSCIE MIELI ZA GROSZ INTELIGENCJI DOSTRZEGLI BYŚCIE ŻE ZADNA Z TYCH INFORMACJI NIE MA ZADNEJ WARTOŚCI, A JA TYLKO ODPOWIADAM NA WASZE DURNE ARGUMENTY INNYMI DURNYMI ARGUMENTAMI, KTORE NIC NIE WNOSZA DO DYSKUSJI, BO SONDAZE MÓWIĄ JASNO ZE WŚRÓD WYKSZTAŁCONYCH, DYREKTOROW, SPECJALISTOW, WLASCICIELI FIRM WYGRYWA KO.

   Ale wiadomo, dyskutuje z ludźmi, którzy uważają się za inteligentów, bo "chłodno i logicznie przetwarzają informacje", ale nie mają pojęcia że ktos może zwyczajnie kłamać, manipulować, albo cała próbka jest zbyt mała. Eh, rzeczywiście szkoda na tą dyskusje czasu.

  •  
   m..4

   0

   pokaż komentarz

   @Hrjk:

   Liberalizm to nie tylko liberalizm gospodarczy, więc nie masz racji.
   Co ty za fikołki robisz. Krótko nadal uważasz, że niskie podatki to konserwatyzm ? Gdzie napisałem, że tylko gospodarczy ? On jest tylko najważniejszy. Skoro boją się sesji to nie są inteligentni, tacy przechodzą ją z palcem w d. Więc jeżeli to ci sami ludzie co z dziewczynami musieli pogadać to za bardzo uogalniasz ludzi inteligentnych. Po za tym nie wiem na co miałoby to stanowić argument. I nazywaj sobie wszystkich konfederatów ksenofobami, homofobami itp, a później mów, że w polityce nie powinno się podchodzić tak emocjonalnie. Nie trzeba zauważyć, że Braun to ideologiczny szur i niewolnorynkowiec, Bosak to socjalista pokroju Tuska z tą różnicą, że Tusk raczej w ten socjalizm nie wierzy ? Ale co to zmienia przecież wiadomo, że konfederacja to partia z przedstawicielami partii innych niż wolnorynkowe. Ale nie ma innej parti innej w sejmie, przy której można wierzyć w 1%, że chociaż w 1% zbliżymy się do wolnegorynku. Ale mnie już dobro ogółu nie interesuje, bo nie ma na to szans, żeby było lepiej. Dlatego głosuję na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°), dali mi 5% podatku, zarabiam w dolarach więc mnie inflacja zł nie obchodzi w ogóle, nowy ład wytrzymam bo i tak procentowo niskie podatki płace. A na tracących przedsiębiorcach na tym mam wyj....

   Gdybyś miał za grosz inteligencji zrozumiałbyś, że wyciągasz na siłę statystyki, które mają zerową wartość. Pewnie jesteś z tych co jarają się jak to w Polsce 5% ludzi to przedsiębiorcy, czyli mało inteligentne szympansy na JDG w korpo bo zamiast 4k zarobią 5k, już nie wspominając o innych właścicielach gówno wartych biznesów. Zgaduję, że pewnie marudzisz ile to dzisiaj ludzi się kształci, a nie jak kiedyś tylko najlepsi i jak papierek przez to zaczął być mało warty, ale ich poglądy polityczne są b. ważne tzn. wykszałconych i specjalistów. Pokaż mi jakieś statystyki na kogo głosując ludzie z wysokim IQ, to wtedy przyznam Ci racje. Bo te grupy nie są reprezentatywne, żeby wyciągać takie wnioski.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: Powiedział lewak, który domaga się darmowej aborcji i podpasek? #bekazlewactwa #bekazpodludzi #zwierzeta Napisz coś o ubóstwie menstruacyjnym, incelu.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedział lewak, który domaga się darmowej aborcji i podpasek?

   @doveo: pokaz mi kucu gdzie tak naPISalem
   kretyn pozostanie kretynem jak zwykle

   #bekazprawakow

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Studiuje prawo. C#uj, że na Cosinusie.

  Banda idiotów, którzy robią hajs na waszych dzieciach. Mhm.. i na niektórych z was.

1 2 3 4 5 6 7 ... 32 33 następna