Jak social media nas dzielą [eng] - pasuje też do problemu polaryzacji w Polsce

Wkład social mediów w polaryzację społeczną jest ogromny i jest skutkiem trzech decyzji: lajki, retweet i algorytmizacja feedów. Polaryzacja budowana jest na moralnych skandalach. Bańki o skrajnych poglądach powstają spontanicznie w takich warunkach. Trybalizm wciąż silny w człowieku. To ważny temat

 •  

  pokaż komentarz

  The biggest single thing i think we need to do is we need to start authenticating identities to allow people to open accounts.

  7:38. To ja podziękuję, wolę polaryzację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Laukaer: Ja też jestem przeciwny likwidacji anonimowości, ale cała reszta filmu jest bardzo rzeczowa i wskazuje na konkretny problem i jego przyczyny. Są też inne rozwiązania, zerknij w powiązane.

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi: Ale ty proponujesz rozwiązania po stronie użytkowników, oczekując, że sami dobrowolnie zaczną zachowywać się zgodnie ze skryptem. W filmie są proponowane rozwiązania po stronie mediów, a ja nie znam żadnych, które by nie sprowadzały się do jakiejś formy cenzury. Nawet algorytmy odpowiadające za feed cenzurują, bo selekcjonując co użytkownik ma zobaczyć jednocześnie selekcjonują, czego ma nie widzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Laukaer: zgodnie ze "skryptem" tj. kulturą i poszanowaniem rozmówcy, oraz savoir vivre debaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Laukaer: ależ wy niektórzy ludzie patrzycie czarno na ten świat, jak w depresji, nic się nigdy nie uda, nic nie zadziała, nie ma sensu próbować, niech się wszystko nareszcie rozleci itd. stłamszeni, pozbawieni wszelkiej nadziei mogący dać już tylko i wyłącznie wyraz wielkiej rezygnacji z wszelkich rozwiązań i w ogóle całego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @nirvikalpasamadhi:
   "Mogący dać już tylko i wyłącznie wyraz wielkiej rezygnacji z wszelkich rozwiązań i w ogóle z życia"
   A based man in a cringe place can make all the difference in the world.

  •  

   pokaż komentarz

   @Laukaer: Jeszcze czego, cenzurować by się chciało co? To jest ulubiona broń lewactwa, ośmieszanie, lincz i publiczne nakręcanie nagonki na osobę która się z nimi nie zgadza, dlatego tak nienawidzą anonimowości i z nią walczą. Także taguj to gówno #neuropa

  •  

   pokaż komentarz

   @owadow: może nie, może mirek nie chce cenzurować i wścieka się, bo nie widzi "żadnego rozwiązania które nie sprowadzałoby się do cenzury", gdybym i ja takiego nie widział, też bym się wściekał i mówiłbym, że sytuacja prowadzi nas do autocenzury co jest rzeczywiście kiepskim pomysłem. Tak jak w filmie było powiedziane, że problem nie leży w braku dyskusji, ale w stylu w jakim są prowadzone - każda dyskusja nasiąknięta "supernormal stimuli", a w tym "outrage" czyli złość, gniew, oburzenie. To wzmaga antagonizm i pozbawia nas umiejętności rozwiązywania problemów, skutecznie odwraca od nich uwagę.

   For a democracy, the consequences of a citizenry addicted to outrage are catastrophic. We lose the ability to focus to any problem long enough to solve it, and trivial transgressions distract us from systematic reform.

Podobne linki z tagiem #jakoscdebatypublicznej