Zarzut zabójstwa dla kierowcy autobusu, który przejechał 19-latkę.

Zarzut zabójstwa dla kierowcy autobusu, który przejechał 19-latkę.

Zarzut zabójstwa usłyszał 31-letni kierowca autobusu, który w sobotę przejechał w Katowicach 19-latkę. Odpowie też za usiłowanie zabójstwa dwóch innych osób.

 •  

  pokaż komentarz

  Na nagraniu słychać jak kierowca trąbi, czyli dokładnie widział ludzi przebywających na jezdni. Po co więc podjeżdżał tak blisko, że aż potrącił dziewczynę w żółtej bluzce? Mógł zatrzymać pojazd i poczekać aż się rozejdą lub ich ominąć. Nie widać innych samochodów na nagraniu, więc ruch był znikomy.

  Wielu broni kierowcy, argumentując to próbą wtargnięcia do autobusu. Gdyby mężczyzna potrącił tego, który chciał go zaatakować, to wtedy byłoby to wytłumaczenie dla jego zachowania. Ale nie można ratując siebie, robiąc jednocześnie krzywdy innym osobom.

  Co więcej. Dlaczego ktoś chciał wejść do autobusu? Ponieważ kierowca potrącił nastolatkę w żółtej bluzce. Więc to on sprowokował to zajście. Jadąc z pasażerami dąży do konfrontacji z uczestnikami bójki. Autobus porusza się powoli i w momencie kontaktu z ciałem dziewczyny zatrzymuje się. Gdyby kierowca nie panował na pojazdem, to już tę pierwszą dziewczynę wciągnąłby pod samochód.

  Zobaczył małolatów na ulicy i chciał kozaczyć. Pewnie myślał, że nikt nie zareaguje. Gdy stało się inaczej, to wielki cwaniak spanikował i ratując własny tyłek zamordował niewinną dziewczynę. Gdy na ulicy biją się przechodnie, to się do nich nie podjeżdża. Kierowca, mimo że jadąc z pasażerami pajacował za kółkiem, to teraz jest broniony przez miażdżącą większość internautów.

  Osób przebywających na jezdni nie powinno tam być, ale należy ich ukarać adekwatnie do czynu, który popełnili. Kierowcy nie mogą wjeżdżać w ludzi, tylko dlatego, że oni stoją na ulicy i próbować w ten sposób wymusić na nich opuszczenie jezdni.

  Co do nieżyjącej. Ona nie była uczestnikiem bójki. Na samym początku nagrania widać jak z chłopakiem idą chodnikiem. Po potrąceniu jednej z dziewczyn przez kierowcę, para wbiega na ulicę, by uspokoić awanturujących się.

  W sieci banda frustratów życiowych, którzy muszą na kimś odreagować swoje nieudacznictwo życiowe, wylała na nastolatkę falę hejtu, a oczywiście kierowcę bronią. Ciekawi mnie jaka byłaby reakcja, gdyby autobusem kierowała kobieta, a zginął jakiś chłopak. Wtedy również osoba siedząca za kierownicą byłaby ofiarą tego zajścia? Coś mi mówi, że płeć - zwłaszcza ofiary - ma tu duże znaczenie co do postrzegania roli uczestników tych wydarzeń. Rozumiem, że satysfakcję ze śmierci tej dziewczyny mają te rzekomo wykluczone przegrywy, o których społeczeństwo zapomniało? Te ponad tysiąc obraźliwych komentarzu na profilu nastolatki na FB napisali ci uciśnieni panowie? Dno totalne osiągnęli ci, co pisali, że dobrze, że dzieci straciły matkę, ponieważ teraz będzie im lepiej w jakieś rodzinie zastępczej. Bo zgodnie z logiką tych przygłupów, rodzice nie mają prawa zostawić dzieci pod opieką np. dziadków i wyjść na imprezę, uroczystość rodzinną czy jakieś inne spotkanie. Masz dziecko, więc nie masz prawa nigdzie wyjść bez niego.

  Współczuje dzieciom tej nastolatki. Nie dość, że straciły mamę, to jeszcze jak dorosną, będą czytać w sieci w jaki sposób motłoch internetowy komentował tragedię z udziałem jej matki. Współczuje również pasażerom autobusu. Z powodu kierowcy debila będą teraz świadkami w sprawie, więc czekają ich przesłuchania. Mam również nadzieję, że wydarzenia z Katowic nie odbiją się negatywnie na kierowcach MPK. Jeżeli w przyszłości gdzieś dojdzie do różnych incydentów na drodze, to nikt nie będzie im dogryzał i próbował ich utożsamiać z katowickim mordercą.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: nic dodać nic ująć. Ta biedna dziewczyna stała tylem, nie dał jej szansy.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: a czego się spodziewać po wykopkach, co świat oglądają wyłącznie przez ekran monitora, a rozjechanych ludzi traktują jak npców z gry.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Nie ma w sumie to nic do znaczenia. Bo zarzut to można dać mu jaki się chce, aż dziwię się, że pod publikę nie poszedł o morderstwo.

   Tak czy siak sprawa skończy się za kilka lat a czy i z jakiego faktycznie tytułu będzie wyrok to się okaże.

  •  

   pokaż komentarz

   siedząca za kierownicą byłaby ofiarą tego zajścia? Coś mi mówi, że płeć - zwłaszcza ofiary - ma tu duże znaczenie co do postrzegania roli uczestników tych wydarzeń. Rozumiem, że satysfakcję ze śmierci tej dziewczyny mają te rzekomo wykluczone przegrywy, o których społeczeństwo zapomniało?

   @blue-eyed: oczywiście że tak, sfrustrowane, zasmarkane, niedorajdy życiowe których jedyną rozrywka jest obrażanie kobiet w internecie

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed kierowca sprowokował to zajście? Większej bzdury nie czytałem. To że banda patusów szarpała się na środku jezdni, to jest nieważne. Kierowca "sprowokował" bo śmiał na nich zatrąbić, i chciał dalej jechać.

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom: Przeszkody sie omija a nie w nie wjezdza. Kierowca sprowokowal bo potracil osobe.

   Cywilizowany czlowiek nie podjechalby tam tylko stal 10 metrow dalej i zadzwonil na policje. Chcial byc kozakiem i ich silowo przegonic bo koniec pracy sie zblizal to teraz bedzie mial wolne przez wiele lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Z ust mi to wyjąłeś. Jak czytałem tych debili pod pierwszym znaleziskiem to wyszedłem, bo już nie mogłem dalej. Tragedia, która nie powinna się wydarzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: wszystko jasne, zamykam sprawe. Dozywocie lub 300 zl grzywny.

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom: potrącił jedną osobę na samym początku, jesteś ślepy czy upośledzony?

  •  
   F..r

   +10

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolf3D:
   Ta biedna dziewczyna...

   Chyba bieda umysłowa ja dopadła żeby stawać na środku pasa i liczyć na wygraną w starciu z autobusem.

   W sumie to wygląda na nominacje do nagrody Darwina.

   Ten idiota w szarej koszulce chwilę wcześniej szarpiący się z innymi gorylami przy akompaniamencie wrzasku gorylic - o włos uniknął takiej samej głupiej śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   Zobaczył małolatów na ulicy i chciał kozaczyć. Pewnie myślał, że nikt nie zareaguje. Gdy stało się inaczej, to wielki cwaniak spanikował i ratując własny tyłek zamordował niewinną dziewczynę.

   @blue-eyed: A nie pomyślałeś że ponad 20 ton i to trzeba jakoś wyhamować i faktycznie mógł popełnić błąd że chcąc nie uszkodzić pasażerów za słabo zahamował przez co potrącił ludzi. rozjechanie laski to spanikowanie

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom:

   Szybko zmienia się narracja :)

   Wczoraj, chwilę po zajściu, ocena sytuacji była inna - bardziej obiektywna. Przede wszystkim uwzględniała pozycje kierowcy, który mógł poczuć się zagrożony w momencie, w którym banda zgrzanych patusów zaczęła dobijać się do drzwi.
   I tak - byli przynajmniejpijani. W komunikacie od prokuratury jest powiedziane, że czekają ze zebraniem zeznań od świadków, na ich wytrzeźwienie.

   Chciałbym zobaczyć jeszcze nagranie z wewnątrz kabiny. Będzie można bardziej wczuć się w panujący tam klimat strachu i zagrożenia.

   Dlaczego miał myśleć i skąd miał wiedzieć, że laska stoi tam „przypadkowo"? Przecież to kpina.
   Z jego perspektywy kobieta celowo tam stała i blokowała odjazd autobusu.
   Bardzo popularny motyw z kradzieży samochodów. Kobieta wybiega na środek ulicy, zatrzymuje pojazd, kierowca wysiada - pyta co się stało? A koledzy „wabika" okradają furę.

   Teraz się zmieniło, no bo p0lka i dziecki więc to prawie jak święta. Święty człowiek był, jeszcze w swej świętości stał na środku ulicy i błogosławił patusów dobrocią czyt. „uspokajał towarzystwo''.

   Mam tylko nadzieję, że sąd uniewinni kierowcę, a problem patusiarstwa z Katowic zostanie jakoś zauważony. Lata 90 się już skończyły.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: A dziwisz sie? To wlasnie nazywa sie stulejarstwem. Sa samotni, żadna ich nigdy nie chciała- temu nienawidzą wszystkich kobiet. Zwykła niewinna dziewczyna, a oni specjalnie zakładają fake konta żeby wypisywać jakieś głupie komentarze... Mi trochę szkoda takich osób, wyobraź sobie mieć takie nudne, bezwartościowe życie, że mają czas i chęci na coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Nie ma co komentować, tego komenta z powodów jakości moralnej uczestników bojki . Tyle. W domu siedzieć i żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Szkoda że nie miał flaszki pod ręką to z automatu by dostał 5lat w zawiasach jak średnio przypada na samochodowych morderców

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed:

   Ciekawi mnie jaka byłaby reakcja, gdyby autobusem kierowała kobieta, a zginął jakiś chłopak. Wtedy również osoba siedząca za kierownicą byłaby ofiarą tego zajścia? Coś mi mówi, że płeć - zwłaszcza ofiary - ma tu duże znaczenie co do postrzegania roli uczestników tych wydarzeń.

   Według mnie nie chodzi tutaj o płeć a raczej niechęć do tzw. "Patusów". W komentarzach wykopki nie narzekali na "głupią babę" a tylko na "pijaną patusiarnie".

  •  

   pokaż komentarz

   Więc to on sprowokował to zajście.

   @blue-eyed: mhm, nie sprowokowała go banda patusów nap%@!??#ająca się na środku drogi, jasne, spoko, masz rację

  •  
   K...L

   -51

   pokaż komentarz

   Wielu broni kierowcy, argumentując to próbą wtargnięcia do autobusu. Gdyby mężczyzna potrącił tego, który chciał go zaatakować, to wtedy byłoby to wytłumaczenie dla jego zachowania. Ale nie można ratując siebie, robiąc jednocześnie krzywdy innym osobom.

   @blue-eyed: Jeżeli atakuje cię tłum to starasz się wydostać z sytuacji za wszelką cenę. Choćby na oślep. To normalna reakcja w obliczu śmiertelnego zagrożenia, każdy psycholog ci to powie, są dwa typy reakcji - ucieczka lub walka. On wybrał ucieczkę, gdyby wybrał walkę to skręcałby tak żeby rozjechać kogoś jeszcze.
   Taką reakcje typu "ucieczka choćby po trupie" widzieliśmy wielokrotnie przy sytuacjach w których tłum atakował samochód, np protesty BLM.

   Zobaczył małolatów na ulicy i chciał kozaczyć.

   @blue-eyed: W jaki sposób kozaczył? Wdawał się w konflikt lub go eskalował? Zatrąbił? Zatrąbił żeby zeszli z drogi, bo chciał jak najszybciej zwiewać. Nie zeszli, a część chciała się dostać do autobusu... pewnie chcieli podjechać lub kupić u kierowcy bilety? No raczej nie...

   Starasz się bardzo zrobić fikołka, chcesz z kierowcy zrobić agresora.
   To on tam dymił? To on szarpał za drzwi od środka chcąc wyskoczyć na zewnątrz i bić się?
   Czy może było odwrotnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Akatrosh: dzisiaj jest normalnie bo dzieciaki pojechały z rodzicami na obiad do babci. Tam wiadomo nie ma internetu i zasięgu

  •  

   pokaż komentarz

   Wczoraj, chwilę po zajściu, ocena sytuacji była inna - bardziej obiektywna. Przede wszystkim uwzględniała pozycje kierowcy, który mógł poczuć się zagrożony w momencie, w którym banda zgrzanych patusów zaczęła dobijać się do drzwi.

   @Thorrand: W przypadku zagrożenia twojego życia możesz zaatakować agresora albo poświęcić dobro mniej wartościowe (np. wybić szybę by uciec).

   Ale w ramach ratowania własnego zdrowia i życia nie możesz poświęcać zdrowia i życia osób postronnych - a tym dokładnie była ta dziewczyna. Ona nie próbowała się włamać do autobusu, nie stanowiła żadnego zagrożenia dla kierowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   To on tam dymił? To on szarpał za drzwi od środka chcąc wyskoczyć na zewnątrz i bić się?

   @KazPL: Jaka była przyczyna próby wtargnięcia do pojazdu? Samo pojawienie się autobusu czy najechanie na dziewczynę?

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Mi jej nie szkoda. Patus 19 lat z dwójka dzieci,bujający się z kryminalistami - na śmierć może i nie zasłużyła,ale za głupotę się płaci. Normalni ludzie nie rozjeżdżają patusów,ale normalny człowiek też nie organizuje linczu na niedzielnego kierowcę na środku jezdni.

  •  

   pokaż komentarz

   Na nagraniu słychać jak kierowca trąbi, czyli

   @blue-eyed: niezła analiza, Panie Mecenasie. Taka trochę nie za dogłębna :-D

   No i ta "nastolatka" w połączeniu z "dwójką dzieci" też niezłe :D
   Takie rozkminki, jak twoja, są rakiem współczesnych społeczeństw.

  •  

   pokaż komentarz

   @sops: kierowca stosunkowo młody możliwe że nie raz brał udział w podobnych zajściach i zbytnio wczuł się w sytuacje, a że miał pod ręką autobus...

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed. Napisałeś już prawie wszystko co powinno zostać napisane w tym temacie. Brawo, rzadko widuje się tu na wykopie tak merytoryczny i dobry komentarz do danej sytuacji. Od siebie dodam tylko tyle, że kierowca tego autobusu to kurde mać kierowca zawodowy, wożący na co dzień ludzi, tam nie ma miejsca dla ludzi którzy ulegają jakimś dziwnym emocjom, chorym instynktom i w sytuacji stresowej dążą do konfrontacji, powodując eskalację problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep:

   Ale z perspektywy kierowcy, ona tam stała właśnie dlatego, żeby uniemożliwić odjazd pojazdu. Skąd mógł znać jej intencje...? No bądźmy poważni.

   Jak będziesz w środku nocy gdzieś jechał, i zauważysz na drodzę kobietę, a w krzakach bandę sebków, to też się zatrzymasz i uznasz, że ona to tam stoi... z dobroci?

   Poza tym, nie wjechał na chodnik, ani w przystanek autobusowy, trąbił. Zobacz na nagrania z różnych protestów na świecie. Co to za moda, że trzeba wyleźć na ulicę i blokować samochody? A potem płacz, bo kierowca - morderca rozjechał.

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom:
   Banda patusów biła się na ulicy i dołączył do tej bandy kierowca (jak się przed chwilą w newsach okazało - na po narakotykach), widać że chwilę przed morderstwem potrącił inną kobietę. A dziewczyna która jest ofiarą najwyraźniej chciała uspokoić towarzystwo. Stała 2m tyłem do autobusu, ale kierowca to był psychol i zamordował ją z premedytacją. Ciekawi mnie tylko jak fakt że był naćpany wpłynie na wyrok czy to będzie okoliczność łagodząca czy przeciwnie.

  •  
   K...L

   -16

   pokaż komentarz

   Jaka była przyczyna próby wtargnięcia do pojazdu? Samo pojawienie się autobusu czy najechanie na dziewczynę?

   @blue-eyed: Chyba trąbienie, bo nastąpiło to w kolejności: pojawia się autobus, trwa zadyma, autobus chcąc odjechać trąbi, przed nim ludzie nie schodzą a inni szarpią za drzwi, w końcu on rusza i rozjeżdża dziewczynę.
   Zobacz na filmach.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: to na ch?@ się wp@%$$#@ała na jezdnie, tępa dzida

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom:

   Kierowca "sprowokował" bo śmiał na nich zatrąbić, i chciał dalej jechać.

   Jakby tylko trąbił, on w nich specjalnie wjechał. Ślepy k%!#a jestes czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   Po co więc podjeżdżał tak blisko, że aż potrącił dziewczynę w żółtej bluzce? Mógł zatrzymać pojazd i poczekać aż się rozejdą lub ich ominąć.

   @blue-eyed: Bo generalnie mnóstwo ludzi nie powinno mieć prawa jazdy.

   Ile to razy widzę, że jak kierowca A wymusi pierwszeństwo na kierowcy B, to kierowca B nawet nie zwolni i nie wyhamuje, żeby nie doszło do kolizji, mimo, że widzi, że tamten wymusza. Zamiast zwolnić, przepuścić (nawet, jak ktos wymusił), to jadą jakby byli taranem, niewzruszeni.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale z perspektywy kierowcy, ona tam stała właśnie dlatego, żeby uniemożliwić odjazd pojazdu. Skąd mógł znać jej intencje...? No bądźmy poważni.

   @Thorrand: Nie, z jego perspektywy (jak i perspektywy filmiku) widać dokładnie, że ona próbuje zażegnać konflikt pomiędzy bijącymi się. W żadnym momencie nie stwarzała zagrożenia dla kierowcy.

   Jak będziesz w środku nocy gdzieś jechał, i zauważysz na drodzę kobietę, a w krzakach bandę sebków, to też się zatrzymasz i uznasz, że ona to tam stoi... z dobroci?

   On się zatrzymał wcześniej. Stał, gdy ona wyszła przed maskę.

   Poza tym, nie wjechał na chodnik, ani w przystanek autobusowy, trąbił. Zobacz na nagrania z różnych protestów na świecie. Co to za moda, że trzeba wyleźć na ulicę i blokować samochody? A potem płacz, bo kierowca - morderca rozjechał.

   Prowadząc pojazd mechaniczny masz obowiązek unikania wypadków w ramach możliwości - czyli nie masz prawa po prostu wjechać w kogoś tylko dlatego, że nie powinno go tam być. Twoim obowiązkiem jest próba hamowania/ominięcia takiej osoby/pojazdu. Nie możesz przejechać osoby stojącej na ulicy tylko dlatego, że nie powinno jej tam być.

   Kierowca na początku specjalnie wjechał w bijących się i potrącił pierwszą dziewczynę. W tym momencie zabita była na chodniku i nie brała udziału w bójce. Dopiero w momencie, gdy autobus już stał weszła na ulicę za swoim chłopakiem, który próbował przegonić z drogi bijących się.

   Nie była częścią bójki, nie stanowiła zagrożenia dla kierowcy autobusu. Ruszenie na nią i przejechanie jej w sposób tak gwałtowny jak najbardziej zasługuje na kwalifikację jako zabójstwo. Nie dał jej nawet opcji zejścia z kierunku jazdy - po prostu wcisnął gaz do dechy.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: w końcu głos rozsądku, a tego po**ba zamknąć albo na stryczek

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Nie, nie trąbienie. Przed najechaniem dziewczyny grupa jest skupiona wyłącznie na sobie. W momencie potrącenia pojawia się wrzawa, chłopak w niebieskiej koszulce sp@#%#@%a, zza autobusu wybiega chłopak nieżyjącej oraz ona sama, a ktoś zaczyna się dobijać do środka od drugiej strony. Gdyby nie najechanie na pierwszą nastolatkę, nie byłoby próby wtargnięcia do pojazdu.

  •  

   pokaż komentarz

   W sieci banda frustratów życiowych, którzy muszą na kimś odreagować swoje nieudacznictwo życiowe, wylała na nastolatkę falę hejtu, a oczywiście kierowcę bronią. Ciekawi mnie jaka byłaby reakcja, gdyby autobusem kierowała kobieta, a zginął jakiś chłopak. Wtedy również osoba siedząca za kierownicą byłaby ofiarą tego zajścia? Coś mi mówi, że płeć - zwłaszcza ofiary - ma tu duże znaczenie co do postrzegania roli uczestników tych wydarzeń. Rozumiem, że satysfakcję ze śmierci tej dziewczyny mają te rzekomo wykluczone przegrywy, o których społeczeństwo zapomniało? Te ponad tysiąc obraźliwych komentarzu na profilu nastolatki na FB napisali ci uciśnieni panowie? Dno totalne osiągnęli ci, co pisali, że dobrze, że dzieci straciły matkę, ponieważ teraz będzie im lepiej w jakieś rodzinie zastępczej. Bo zgodnie z logiką tych przygłupów, rodzice nie mają prawa zostawić dzieci pod opieką np. dziadków i wyjść na imprezę, uroczystość rodzinną czy jakieś inne spotkanie. Masz dziecko, więc nie masz prawa nigdzie wyjść bez niego.

   @blue-eyed: btw niezłe masz urojenia. Powinieneś zacząć pracę w #tvpis

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed:

   Ponieważ kierowca potrącił nastolatkę w żółtej bluzce. Więc to on sprowokował to zajście.

   Weź jeszcze napisz, że kazał się patusom nawalać na ulicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed Wykopowi esksperci bronią kierowcy bo "dobrze, że patusiara umarła", tutaj większość użytkowników, która rzeczywiście się udziela ma kija w dupie i jest ponad wszystko. W ich wyobrażeniu, jest to CHŁODNA KALKULACJA, bo takie z nich chłodne Chady. Efekt siedzenia w piwnicy i braku kontaktu z prawdziwym świętem i ludźmi. Każde tego typu kontrowersyjne i emocjonalne wydarzenie spotyka się z ekstremalną odpowiedzią wykopków. Szkoda trochę szczępić ryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep:

   Super. Przygotowanie tej narracji zajęło wykopkom 24 godziny. Spójrz na komentarze zaraz po wrzuceniu filmiku do sieci. Są inne.

   Kierowca też miał tyle czasu? :)

   Poza tym - nie widzieliśmy jeszcze nagrania ze środka kabiny...

   Pisanie o zabójcy i morderstwie nie jest na miejscu. Może ponosi jakąś część winy w przypadku innej kwalifikacji czynu, być może wtedy bym tak jednoznacznie się nie wypowiadał. Natomiast zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa innej osoby - to jakieś nieporozumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: nie wiem czy byłeś w Katowicach ale w centrum po dyskotekach potrafią grupy patusow autobus zaatakować, już nieraz obrzucali kamieniami, sam jechałem jak szyby leciały. W kce jest problem można dostać tulipanem za nic, bija nawet dziewczyny , co chwila słychać że kogoś pobili prawie na śmierć . Tutaj dalej wdupiaja dopalacze.
   I jak koleś potrącił lekko dziewczynę na ulicy to się nie atakuje autobusu, w dżungli żyjemy?
   Nie wydaje żadnych wyroków i Tybyez tego nie rób, trzeba wziąć pod uwagę że koleś miał do czynienia z takimi awanturami, może mu autobus rozj%@@li i pobili pasażerów (zdarza się)
   Może chciał przestraszyć na początku żeby rozgonić towarzystwo które mogło być śmiertelnie niebezpieczne dla niego albo dla pasażerów. I jak go zatankowali tylko potwierdzili rzypiszczenia i odruchowo nacisnął gaz żeby odjechać.
   Myślisz że tam. Ul czas żeby analizować na spokojnie całą sytuację. Myślisz że on oglądał filmik paręnaście razu żeby zobaczyć kto bierze udział w bójce a kto nie.
   To jest centrum kce to można wp!#$?#% za nic dodać od naćpanych dopalaczami debili.
   Którzy najczęściej są w grupach.
   Fakt to tragedia. Ale nie przesadzaj o całkowitej winie kierowcy.
   A komentarze o dzieciach i rodzinie ofiary to już inna sprawa i inni debile.

  •  
   R..............7

   -8

   pokaż komentarz

   @Leavena: Szkoda że potwierdzasz to co mówią przegrywy. Dobrze wiedzieć że nienawidzisz samotnych odrzuconych facetów. Gardzisz prawiczkami i brzydalami. Lubię jak kobiety stawiają sprawę jasno.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Nie wiem dlaczego kierowca tak zrobił i co nim kierowało. Jeśli faktycznie zrobił to umyślnie to powinien mieć postawione zarzuty zabójstwa (i tak jest), natomiast ta cała Basia i jej towarzystwo to zupełnie inna historia. To patusiarstwo pierwszej klasy. Matka dwójki dzieci w wieku 19 lat o godzinie 6 rano pośrodku bijatyki naćpanych troglodytów to nie jest normalny widok i niech nikt tego nie neguje. Splot wydarzeń doprowadził do sytuacji jaką mamy natomiast normalna matka o tej porze to albo odsypia, albo karmi dzieciaka cycem, a nie szlaja się po mieście z szemranym towarzystwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rudyprzegryw2137: Gardzę, pluję i butuję ludzi, którzy w obliczu takiej tragedii mają jeszcze godność pisać, że była patologią i niewiadomo czym, bo miała dziecko. No nie czekaj, może będę im przyklaskiwać i dołącze się do nich. Nie mam nic do brzydali, nie każdy brzydal jest takim psycholem jak niektórzy co tu wypisują.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo popularny motyw z kradzieży samochodów. Kobieta wybiega na środek ulicy, zatrzymuje pojazd, kierowca wysiada - pyta co się stało? A koledzy „wabika" okradają furę.

   @Thorrand: ty debilu, kradzież autobusu. Hahaha.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Autobus wyłania się z zakrętu, a kierowca z 40 metrów ma dobry obraz na sytuację. Doskonale widać szarpiących się ludzi na ulicy. Mimo to postanawia kontynuować jazdę. Bez zamiaru zatrzymania używa sygnału dźwiękowego. Siłą autobusu przepycha się przez tłum. Uderzenie pierwszej dziewczyny. I nadal zamierza kontynuować jazdę chcąc wjechać na przystanek. Widzi metr od siebie ludzi, widoczność doskonała. Może myślał, że jak znów popchnie to przyjedzie? Tylko tym razem dziewczyna wpadła pod autobus, a kierowca nadal kontuje jazdę. Gdyby się zatrzymał to być może by przeżyła, bo autobus ma koła z metr od jego początku. Ale nie zatrzymał się. Jeszcze dał w prawo za uciekającym chłopakiem. Wtedy po niej przejechał. Musiał poczuć. Autobus jest ciężki, ale nie na tyle by po najechaniu na człowieka nie można było tego poczuć. To jest bardzo charakterystyczne jak się na coś najedzie. Jechał dalej... Moim zdaniem kierowca mógł być jednym z tych wykopków, którzy popierali rozjechanie BLM i widząc podobną sytuację poczuł się bezkarny. Jego kolega z autobusu obok stanął i nikt się nim nie interesować. Mógł stanąć za nim albo obok.

  •  

   pokaż komentarz

   W sieci banda frustratów życiowych

   @blue-eyed: nie, ty nie jestes frustratem, sciana tekstu z wysrywami o tym swiadczy xDD

   smutne, ze zginela tak glupio ta dziewczyna, ale jie p!$$%$$ co powinien kierowva robic, probowal ich ominac lewym pasem i bojka mu sie pod maske przeniosla z prawego pasa bardzo dynamicznie, to widac tez na filmiku, wielki znawco, ale jakos nic nie napisales o tym..

   ale tak, mogl na zadanie wziac to by wypadku nie bylo w ogole

   p!$$%$$isz tak samo i splycasz na korzysc babki po prostu

  •  

   pokaż komentarz

   @Samael16: To że zarzut się nie utrzyma to wiadomo co nie zmienia faktu że kierowca jest winny wypadku i sam go spowodował.
   Jest takie powiedzenie, chcącemu nie dzieje się krzywda. Do tego zdarzenia pasje aż za bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowca "sprowokował" bo śmiał na nich zatrąbić, i chciał dalej jechać.

   @frugom: dlaczego wy dzbany ciągle pomijacie, że kierowca potrącił dziewczynę w żółtym na samym początku? xD Nie pasuje do narracji?

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Ta potrącona ze swoim kolegą jedyne co robili to kozaczyli po fakcie i chcieli się dowartościować rozganiając już rozchodzący się tłum. Nic więcej. Wszyscy zaczęli odchodzić od autobusu, a oni weszli mu pod maskę i chłop zachowywał się jak największa patologia. IQ ujemne, więc to tylko ich wina, że zostali potrąceni. Nie kozaczyliby to by nikt nie został potrącony, oprócz tej w zółtym na początku. Nikt by nie zginął.

   Wiadomo kierowca nie powinien w nich wjechać, ale to oni dali mu taką możliwość, więc są sami sobie winni.

  •  

   pokaż komentarz

   I jak koleś potrącił lekko dziewczynę na ulicy to się nie atakuje autobusu, w dżungli żyjemy?

   @Vairloff: Jak ludzie biją się na ulicy, to się w nich nie wjeżdża. Masz sporo racji w tym, że kierowca mógł się bać agresora. Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co wywołało u napastnika agresję. Samo podjechanie pojazdu? Gdyby tak było, to bym się nawet nie odezwał i tej sprawy nie komentował.

   Ale grupa na ulicy zaczyna interesować się autobusem dopiero gdy kierowca najechał na dziewczynę. To całkowicie zmienia obraz postrzegania kierowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Druga sprawa, że darł się na ludzi po tym jak doszło do potrącenia pieszej, więc niepotrzebnie podburzał nastroje, gdy wszyscy już się uspokoili i zajęliby się faktem potrącenia, a nie walką. Ta dwójka ponosi współwinę śmierci i dała kierowcy powód do tego co zrobił. Racjonalny czy nieracjonalny, ale dali mu powód.

   Gdyby nie wybiegli to by ich i nikogo więcej nie potrącił.
   Kierowca zaczął uciekać, bo ktoś inny zaczął atakować jego drzwi.
   Ktoś inny atakował drzwi, bo panowała atmosfera agresji spowodowana krzykami gościa, który chciał się podbudować krzycząc na innych.
   Normalnie kierowca nie miałby powodu do strachu i zaczekałby na policję. Nikt by nie zginął.

  •  

   pokaż komentarz

   @uciuuu:

   Ale jeśli jesteś ekspertem od patologii to powiedz proszę, w jakim celu banda zgrzanych patusów dobijała się do autobusu? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: niewinna? Jej chłopak to morderca xDD

   źródło: image.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Leavena Przesadzasz, większość ludzi skupia się tutaj na sytuacji kierowcy a nie piętnowaniu tej biednej dziewczyny.
   Przecież było widać, że odciąga tego sebixa który się awanturował.
   To sprawa dla śledczych, nie dla motłochu który wydał już wyrok, zarzuty są jakie są, sprawa przycichnie to pewnie je złagodzą.
   Kluczowe znaczenie będą miały tu zeznania pasażerów autobusu.

  •  
   R..............7

   -1

   pokaż komentarz

   @Leavena: Tak tak nie masz nic przeciwko samotnym facetom, brzydalom i.t.d ale jak wk$!$i cię zachowanie jakiejś grupy ludzi to od razu im pociśniesz że samotni, brzydcy i nigdy kobiety nie dotykali. Zapomniałaś jeszcze wspomnieć ze każdy kto wyzywał tutaj ta dziewczynę ma małego i jest niski i pewnie mu nie staje albo jest p!#!ą nie facetem. Boże jakie typowe xD Już pomijając absurd udawania, ze każdy kto nazywał tu tą dziewczynę patuskom bo szlaja się z bandziorami wp#@@#$@a się bez sensu przed atakowany autobus i miała faceta mordercę i natrzaskała se 3 dzieci z kryminalistą zanim skończyła 20 ma coś wspólnego z przegrywem wymagasz empatii wobec patusów od ludzi którzy byli przez takich gnębieni i których uważasz za ludzkie śmieci z powodu niezależnych od nich cech. Jakby taki przegryw padl to bys sie nawet nie zajaknela. Kocham jak kobiety próbują najeżdżać na przegrywów potwierdzając wszystko to co oni sami mówią. Soo sweet (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: W Poznaniu na bałtyckiej kiedyś tez dwóch chłopaków uciekało przed nieoznakowanym samochodem, który najpierw ich zaczął gonić, a następnie zaczęto z niego strzelać w ich kierunku. Efekt jest taki, że jeden nie żyje drugi do końca życia na wózku. A kto ich gonił i strzelał? Nieoznakowani policjanci, którzy się pomylili. I teraz postaw się na miejscu tych chłopaków jadących w nocy prawidłowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rudyprzegryw2137: Uderz w stół, a nożyce się odezwą.. No i może miała takiego faceta, ale czy przez to zasłużyła na śmierć? XDDD Jak to nawet nie ona się tam biła, zwykły przypadek. Patusem to jesteś tutaj Ty, człowiek wynaturzony bez zdolności odczuwania głębszych uczuć jak współczucie. Nie interesuje mnie grupka tych kiboli, czy kto to tam był tylko konkretnie ta biedna dziewczyna. To trzeba się było bronić jak ktoś Cię gnębił, boże. Jesteś słaby to nie obwiniaj kogoś innego za to. Jakoś mnie nikt nigdy nie gnoił, sooooo sweet, chcesz medal? Brawo, rozpracowałeś strategie wszystkich kobiet na świecie

  •  
   R..............7

   -1

   pokaż komentarz

   @Leavena: > Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

   @Leavena: To prawda czasami jak kogoś obrażasz to ten ktoś się odezwie. Np jak nazwiesz kobiety k$$!ami to mogą ci zwrócić uwage.

   ''No i może miała takiego faceta, ale czy przez to zasłużyła na śmierć? XDDD''

   Jak imponują jej mordercy to trafiła na jednego! O ile to było morderstwo bo wątpię. Zresztą zmieniasz temat bo nie o tym był mój komentarz. ;)

   ''. Patusem to jesteś tutaj Ty, człowiek wynaturzony bez zdolności odczuwania''
   Mówi to osoba nienawidząca słabszych facetów. Gardząca kimś bo jest np samotny. Co za hipokryzja. O tej hipokryzji był mój komentarz. A ty zamiast się do tego odnieść zmieniasz temat i dalej ją uprawiasz. Kto by się spodziewał?

   ''To trzeba się było bronić jak ktoś Cię gnębił, boże. Jesteś słaby to nie obwiniaj kogoś innego za to''
   To ta empatia i głębsze uczucia o których mówiłaś. Jak ją rozjechał autobus to trzeba było się przed nim bronić a nie obwiniać przerywków. Twoja logika i slowa.

   ''Jakoś mnie nikt nigdy nie gnoił''
   A mnie nikt nie przejechał autobusem to mogę pluć jak ty.
   Poza tym chcesz za to medal?

   ''rozpracowałeś strategie wszystkich kobiet na świecie''
   Rozpracowalem twoja hipokryzje. Ale to nie bylo trudne wiec obejdzie sie bez medalu

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed:

   Masz rację, ale:

   Wielu broni kierowcy, argumentując to próbą wtargnięcia do autobusu. Gdyby mężczyzna potrącił tego, który chciał go zaatakować

   To musiałby albo jeździć bokiem albo poczekać na bycie zaatakowanym, a potem czekać aż atakujący ustawi się przed autobusem.
   Przecież obrońcy twierdzą, że ruszył po prostu, mimo stojących osób, bo ktoś chciał wbić do autobusu i go zaatakować.

   Inna bajka, że jeśli to byłaby prawda (ucieczka przez atakiem), to po co zjezdzalby na przystanek? Powinien uciekać z tego miejsca jak najdalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Rozpisałeś się trochę a ja napiszę jak powinno być. (1) Jak nie uczestniczysz w bójce i nie wiesz co się dzieje to nie dołączasz do bójki próbując uspokoić patusów (2) Nie ma zgody aby patusy przejęły kontrolę nad miastem. Patusy powinny znaleźć sobie ustronne miejsce tak aby nie przeszkadzać ludziom. Patusy na co dzień powinni być napiętnowani przez społeczeństwo do bólu.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: co matka dwójki małych dzieci o godzinie 6 rano robi z ich ojcem w dzielnicy imprez, pewnie im się spontanicznie spaceru zachciało ?
   patusiary nie żal wcale, pewnie i tak na zasiłku i 500+ siedziała, żal tylko kaszojadów, ale bez matki imprezowiczki może jeszcze wyjdą na ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: mądrego to i miło poczytać, dzięki za ten komentarz, niech zbiera plusy ku rozpaczy internetowych frajerków.

  •  
   J............i via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @Thorrand: Tak, akcja była zaplanowana żeby na wabika ukraść autobus miejski. Usuń konto bo ciężko się czyta te bzdury co wypisujesz typie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Janusz_z_Rivii:

   A ja to wiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A gdyby tak się stało, to dzisiaj byś pisał, że kierowca głupi bo zamiast rozjechać towarzystwo, to dał się okraść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado:

   Chyba bieda umysłowa ja dopadła żeby stawać na środku pasa i liczyć na wygraną w starciu z autobusem.

   Przecież ona wbiegła tam jak ich potrącił bus i zaczela uspokajac towarzystwo.
   Nie przewidziała, że za kierownicą siedzi jeszcze większy debil.

  •  
   J............i via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @Thorrand: Nie. Nie pisałbym. Po kij ty wymyślasz te bzdury typie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Janusz_z_Rivii:

   Okey, to skupmy się na faktach. Patusy zaczęły szarpać za drzwi. Widać na nagraniu, że zaczynają się uchylać. Po co ci ludzie chcieli tam siłą wejść? Porozmawiać z kierowcą? :) Gdyby go skatowali, to jak w tym memie z ludźmi i osłem - dzisiaj napisałbyś - hehe ale debil - zamiast dodać gazu i odjechać to dał się skatować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   J............i via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @Thorrand: Ale nie weszli, nie skatowali, zamiast tego piesza została przejechana. Skupmy się na faktach tak jak pisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie weszli, nie skatowali, zamiast tego piesza została przejechana. Skupmy się na faktach tak jak pisałeś.

   @Janusz_z_Rivii:

   To czemu policjanci w USA wywalają cały magazynek do gościa, który stoi na ulicy i nic nie robi? Co prawda miał nóż i nie chciał go odrzucić, ale przecież nie zaatakował gliny :)

   Wytłumaczysz mi to?

   Znaleźć Ci filmik poglądowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorrand:
   I jeszcze kapitan panstwo - bagiety z piwna ciążą muszą pokazać jak groźnego przestępcę skutego i pochylonego prowadzą do aresztu.

   Jakby k*wa uciekał za granicę.

   I prokuratorem, j%@#ny, będzie robił karierę przyczepiając zarzut z dupy, bo co najwyżej to było przekroczenie granic obrony koniecznej.

  •  
   J............i via iOS

   +1

   pokaż komentarz

   @Thorrand: Czemu przywołujesz przekład z USA gdzie działa inne prawo w tej dyskusji?

   Wytłumaczysz mi to?

   Podaj jeszcze przykład z plemienia amazońskiego może do kompletu.

   Tak to działa na wykopie. Wytłumaczysz kumuś coś to cyk, przykład z drugiego końca świata. Bez odbioru.

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado:

   Wiem wiem, zwróciłem już na to uwagę. Nie wszyscy wiedzą, ale taki sposób użycia środków przymusu bezpośredniego, jest zarezerwowany dla szczególnie niebezpiecznych przypadków.

  •  
   J............i via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @lado_lado: Tak, to było przekroczenie granic obrony koniecznej a kobieta którą rozjechał właśnie celowała mu w głowę ze snajperki.

   Usuń konto.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu przywołujesz przekład z USA gdzie działa inne prawo w tej dyskusji?

   Wytłumaczysz mi to?

   @Thorrand:

   Oczywiście, że Ci wytłumaczę - w przeciwieństwie do Ciebie nie mam z tym problemów.
   Przywołałem taki przypadek ponieważ dyskutujemy o moralności. Naprawdę nie masz swojego zdania i wyłącznie zapis na kartce papieru decyduje o tym, co Twoim zdaniem jest dobre - a co złe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poza tym - jak mniemam - na wykopie często takie filmiki są wrzucane, więc prościej powołać się na coś, z czym miałeś do czynienia - co po prostu widziałeś na własne oczy.

   Ale nawet w Polsce prawo Cię chroni. Jeśli skrzywdzisz włamywacza, to teoretycznie nie powinieneś mieć z tego tytułu problemów. I co? Też będziesz tłumaczył, że... no co prawda wlazł do mojego domu, w środku nocy... yyy... oknem, ale być może chciał powiedzieć gospodarzowi „dobranoc". Przecież nic nie ukradł hehe - no nie ukradł, bo wcześniej dostał siekierą w głowę wiec nie zdążył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A teraz odpowiesz mi na pytanie? Po co tłum naćpanych / schlanych sebków, siłą chciał wtargnąć do autobusu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya nie. W przeciwieństwie do Ciebie i tobie podobnym, mój mózg działa bez zarzutu, i umiem ocenić sytuację prawidłowo, i nie powtarzam bez sensu, że to kierowca ”sprowokował" rycerzy podwórkowego MMA, którzy zrobili sobie ring na środku jezdni, a on śmiał na nich zatrąbić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorrand: jedna Ozob dotknęła szyby, to nie wsldzieranie się. Patusie.

  •  

   pokaż komentarz

   @uciuuu:

   Może widzieliśmy różne nagrania. Albo Ty nie widziałeś nigdy autobusu na oczy ;)
   Patusie.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: wykopki też zachowują się jak naćpane

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @gramydladzieci: nie twoja sprawa, pożal się boże, obrońco cnót niewieścich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Leavena: Przcież ty w ten sam sposób piszesz w co drugim komentarzu o facetach. Wystarzczy wejść na twój profil. Same komentarze obrażające facetów, wyzywanie od stulejarzy itp

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Świetny komentarz. 100% prawdy. Brawo!

  •  

   pokaż komentarz

   Mam tylko nadzieję, że sąd uniewinni kierowcę

   @Thorrand: Nadzieję możesz mieć... a kuerowca bedzie gnił w sztumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed: Brawo, podpisuje się obiema rękami pod tym. Przerażające ilu jest psycholi w społeczeństwie, którzy zwalają winę na ofiarę i usprawiedliwiają kierowcę bo patologia się biła na ulicy to mógł ich przejechać... I nawet ich nie obchodzi, że na samym początku zamiast się zatrzymać lub ominąć te grupkę to potrącił inną dziewczynę w żółtej bluzce, i dopiero to spowodowało agresję wobec niego i szarpanie drzwi.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie można ratując siebie, robiąc jednocześnie krzywdy innym osobom.

   @blue-eyed: Oczywiście, że można bo dla mnie koje życie jest najważniejsze i jeżeli dojdzie do sytuacji podbramkowej to będę ratował w pierwszej kolejności własne życie nawet jeżeli w procesie mogą ucierpieć postronne osoby. To jest normalna instynktowna reakcja.

  •  

   pokaż komentarz

   Dno totalne osiągnęli ci, co pisali, że dobrze, że dzieci straciły matkę, ponieważ teraz będzie im lepiej w jakieś rodzinie zastępczej

   @blue-eyed: Na pewno BYŁOBY im lepiej gdyby do takiej trafili, trzeba pamiętać, że więcej jest dzieci w domach dziecka, niż rodzin które chcą adoptować takie dzieci, wymagania do bycia rodziną zastępczą też są nieskończenie razy większe niż do bycia rodzicem. Pytanie czy w domu dziecka byłoby im lepiej i tu już ciężko ocenić. Ja osobiście nie chciałbym mieć matki, która uważa, za rozsądne rozdzielanie konfliktów między agresywnymi mężczyznami na środku ruchliwej ulicy. Raz że może ją autobus przejechać, a dwa że może dostać w papę od któregoś gościa i finał by był podobny po lądowaniu potylicą o beton.

  •  

   pokaż komentarz

   @blue-eyed tak to już jest na wykopie. Jak dziewczyna nie jest ideałem moralnym, nie jest dziewicą to bardzo dobrze, że ją przejechał. Chłopak się po prostu zestresował a wy robicie z tego wielką sprawę. Ty nigdy nikogo nie przejechałeś kilkutonowym kolosem jak się zestresowales?
   Czasem się zastanawiam, jak w tak oczywistej sprawie ktos może mieć tak odmienny pogląd.
   Mniej więcej rok temu, w mojej rodzinnej miejscowości był przykry wypadek. Chłopak 20 lat w nocy przechodził przez pasy. Wszystko nagrane na kamerze. Kierowca zabił go na miejscu. Sprawa jednoznaczna? No nie. Bardzo dużo komentarzy słyszałem od ludzi typu "a co on tam robił o 4 nad ranem? Pewnie po narkotykach, normalni ludzie o tej godzinie już śpią, przez niego kierowca będzie miał wyrzuty do śmierci. Jeszcze jak się okazalo, że chłopak był pod wpływem to już prawie wszyscy uniewinniali kierowcę. Zabity był z lekko patologicznej rodziny, a kierowca z porządnego domu. I taki wniosek, jak jesteś patusem, biedakiem, alkoholikiem to można cie zabić, sam sobie zasłużyłeś. A jak do tego wszystkiego jesteś kobietą to jeszcze gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dość, że straciły mamę, to jeszcze jak dorosną, będą czytać w sieci w jaki sposób motłoch internetowy komentował tragedię z udziałem jej matki.

   @blue-eyed: tak, przeczytają, że ich matka brała udział w awanturze patusów na środku ulicy i została rozjechana przez bogu winnego kierowcę, który zapewne dostanie max wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci :D Kierowca potrącił dziewczynę bo ta wtargnęła na jezdnię, a wściekły tłum chcąc wbić się do autobusu doprowadził do stresowej sytuacji, w której kierowca w afekcie ruszył do przodu by ratować siebie i pasażerów. Sory, ale jak się awanturujesz z jakimiś patusami na środku drogi to moze sie tak skończyć. W USA nierzadko dochodziło do sytuacji, gdzie taki tłum wbił do autobusu i pobił kierowcę i pasażerów. Pewnie gdyby się tak stało w Katowicach to byś obsmarował kierowcę gównem, że powinien ruszyć do przodu, zamiast narażać pasażerów na niebezpieczeństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   W sieci banda frustratów życiowych, którzy muszą na kimś odreagować swoje nieudacznictwo życiowe, wylała na nastolatkę falę hejtu, a oczywiście kierowcę bronią.

   @blue-eyed: Pluję na tych, którzy bronią tego zwyrodnialca.
   W końcu jakiś rozsądny komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorrand: W przypadku zagrożenia twojego życia możesz zaatakować agresora albo poświęcić dobro mniej wartościowe (np. wybić szybę by uciec).

   Ale w ramach ratowania własnego zdrowia i życia nie możesz poświęcać zdrowia i życia osób postronnych - a tym dokładnie była ta dziewczyna. Ona nie próbowała się włamać do autobusu, nie stanowiła żadnego zagrożenia dla kierowcy.

   @rzep: interesujące (i serio piszę bez przekory) i zgadzam się z tym. Natomiast nie ma w tym równaniu pasażerów autobusu, za których kierowca jest odpowiedzialny, i o ile w tym wypadku jakoś nie uderza mnie jako rycerz w lsniącej zbroi chcący ochronić za wszelką cenę ludzi pod swoją opieką, to zakladając że jednak chciał ich ochronić - jak na to patrzeć?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Tym bardziej, że 20 ton, to dużo ciężej wyhamować i pasażerowie mniej poturbowani, bo spadek prędkości mniejszy. Jednak mimo takich gabarytów to autobusy hamują całkiem nieźle i przy takiej prędkości to powinno skończyć się zupełnie inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolf3D: to się oduczy stać na ulicy, albo jednak nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • więcej komentarzy(90)

  •  

   pokaż komentarz

   @boleslaw_krzywosuty: jak dla mnie nie jest to takie zero jedynkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720:

   Ziomek kieruje kilkudziesięciotonowym pojazdem mechanicznym i z premedytacją rozjeżdża dziewczynę + próbuje rozjechać innych uczestników tej bijatyki.

   Oczywiście, że jest to zerojedynkowe, bo koleżka ewidentnie ma coś z głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: może tak, może nie. Mogli mu też wbić do autobusu, a widać, że próbowali i go zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720:

   a widać, że próbowali i go zabić.

   Gdzie to widać?

  •  

   pokaż komentarz

   @boleslaw_krzywosuty: Znalazłem to wczoraj w necie

   źródło: 228586550_337794434659442_5622911080513914179_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720: Wtedy mireczki by hejtowały sebixów... albo nie czekaj bo to nie jest kobieta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720:

   w 6 sekundzie nagrania

   Ewidentnie musisz zainwestować w okulary lub porządne soczewki kontaktowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720 mogli też przylecieć kosmici i pozabijać wszystkich i co z tego wynika? Nic. Liczą się fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720 co ty piszesz. Kierowca aotobusu ma by jakimś sędzia i wykonawcą wyroku?

  •  
   p............a

   +40

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   źródło: IMG_20210501_182427.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ziomek kieruje kilkudziesięciotonowym pojazdem mechanicznym i z premedytacją rozjeżdża dziewczynę + próbuje rozjechać innych uczestników tej bijatyki.

   @Neubert: Nie, sprawa nie jest w 100% jednoznaczna. Na filmie widać, że ci ludzie kręcą się koło drzwi po tym jak zaczął trąbić, a zanim ich rozjechał. BYĆ MOŻE mu grozili, lub próbowali wedrzeć się do środka. Rolą prokuratury jest teraz ustalić jak było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720: ładnie odleciałeś xD nawet drzwi nie otwarli, a jeszcze musieli by się dostać do kabiny gdzie policja już była ze 100m od zdarzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: W domu siedzieć i mieć spokój po co chodzą .

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: ale plot twist by był gdyby kierowca autobusu był ojcem tego chłopaka z taxi :OOOO

  •  

   pokaż komentarz

   @ketrab86:

   Na filmie widać, że ci ludzie kręcą się koło drzwi po tym jak zaczął trąbić

   Nie. To kierowca pierwszy uderzył autobusem tych ludzi, co doskonale widać na opublikowanym filmiku, zamiast jak cywilizowany i stabilnie psychicznie człowiek, zahamować przed nimi.

   Ba! On mając człowieka na masce, nadal przyspieszał i jechał dalej.

   Naprawdę trzeba nie mieć grama empatii, żeby stawiać w obronie tego kierowcy.

   I zgadzam się z tym, że nie powinno ich być na tej ulicy - popełnili błąd.

   Natomiast kierowca również popełnił błąd i to zdecydowanie większy, który odebrał życie tej dziewczynie.

   Niech się "cieszy", że tylko jej i dostanie zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym + usiłowanie zabójstwa dwóch innych osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @ketrab86: > Rolą prokuratury jest teraz ustalić jak było.

   Jeśli już postawiono zarzuty to chyba prokuratura zakończyła postępowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720:

   Mogli mu też wbić do autobusu, a widać, że próbowali i go zabić.

   Moze dlatego, ze ich potrącił zamiast sie zatrzymac i zadzwonic po policje?
   Sam sprowokowal ten atak i rozjechal dziewczyne, ktora ich chciala uspokajac.
   Nie ma zadnego usprawiedliwienia dla tego smiecia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: pomijasz ze zostal sprowokowany

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: 31 letni kierowca busa ojcem kilkudziesięcioletniego kierowcy taksi. No nieźle to wymyśliłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert największym błędem kierowcy było to, że się tam pchał, chyba chciał w ten sposób rozgonić towarzystwo

   A że potem przyspieszył, to myślę, że spanikował i mimo wszystko nie chciał nikogo zamordować i jest to jakaś tam okoliczność łagodząca

   Także nie jest to sytuacja oczywista, kluczowe też będą zeznania pasażerów

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720: Typ kopnął w drzwi. Co ty człowieku gadasz. Przeraża mnie fakt ze tylu ludzi broni gościa. To tak jak bym przechodził sobie ulica ktoś by się bił jedna osoba bym mnie uderzyła a ja bym wyjął pistolet i go zastrzelił. Typ wjeżdżając w nich musiał liczyć się z tym ze kogoś może zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert może akurat w tej konkretnej sytuacji zachował się jak każdy zdrowy człowiek dla którego taka bójka patusow na ulicy to nie codzienność i spanikował? (był w stanie ograniczonej poczytalności)
   Śledztwo wykaże.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720 Właśnie bardzo zero jedynkowe. Kierowca miał na drodze ludzi, których nie mógł bezpiecznie ominąć. Powinien tam stać albo otworzyć autobus i uciec z pasażerami jakby się obawiał o życie. A typ postąpił jak najgorszy debil i śmieć. Argument tłumu, że typ rozjechał chwasta uważam za chory, bo jest bez znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenasie Chyba kolega nie wie jaki cel ma postawienie zarzutu i że można go zmienić.

  •  

   pokaż komentarz

   @piejakurypieja: a jesteś z Katowic? Wiesz jak tu wyglądaw centrum? Naćpane dopalaczami patusy atakują autobusy i bija pasazerow.
   Kierowca mógł mieć do czynie ja z taką sytuacją i na zagrożenie odruchowo i dać gazu.
   A o niewjezdzaniu na przystanek- mamy dać patologi rządzić miastem? Leja się to trzeba grzecznie przeczekać żeby normalniudzie mogli wysiąść.
   Jak dla mnie na początku chciał odstraszyć i bardzo dobrze a potem odruchowo mógł dać gazu.

  •  

   pokaż komentarz

   Na filmie widać, że ci ludzie kręcą się koło drzwi po tym jak zaczął trąbić, a zanim ich rozjechał.

   @ketrab86: kręcą się, bo POTRĄCIŁ DZIEWCZYNĘ W ŻÓŁTYM. Możecie przestać ignorować ten fakt?

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: Jak kogoś potrącisz to rozumiem dajesz przyzwolenie na bycie pobitym?
   Cwaniacy oceniający sytuacje po tym jak się skończyła. Bo wiadomo że jak widzisz agresywną grupę ludzi siłą otwierająca drzwi to ze spokojem analizujesz sytuację.

   Za grama empatii to trzeba nie mieć żeby nie umieć się postawić w sytuacji człowieka gdzie pijany seba chce się za wszelką cenę do niego dostać. Typ zrobił błąd, ale znalazł się w sytuacji w której miał prawo stracić racjonalną ocenę sytuacji. Także mówienie o jakiejś premedytacji to żart.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamut:

   Powinien tam stać albo otworzyć autobus i uciec z pasażerami jakby się obawiał o życie.
   xDDD
   Otworzyć autobus i uciekać xDDD

   Autobus jemu i pasażerom zapewnia ochronę i pod żadnym pozorem nie powinni tego autobusu opuszczać.
   Powinien odjechać na wstecznym, ale łatwo się domyślić, że jazda autobusem przegubowym na wstecznym nie jest bezpieczna, więc wybrał jazdę do przodu. Postąpił racjonalnie, ratował siebie i pasażerów przed bezprawnym atakiem. Czy powinien potrącić tą w żółtym? Nie, ale to już się stało i nie mógł już nic z tym zrobić. Był atakowany i ratował siebie i pasażerów. Wybroni się w sądzie.

   Celowe potrącenie tej w zółtym też muszą mu udowodnić. Wystarczy, że się zamyślił albo dostał jakiejś chwilowej zapaści albo się zagapił. Zatrąbił i zahamował, ale za późno i tyle. Wzywa się policję i kieruje sprawę do sądu, a nie demoluje autobus i zastrasza kierowcę.

  •  

   pokaż komentarz

   To kierowca pierwszy uderzył autobusem tych ludzi, co doskonale widać na opublikowanym filmiku, zamiast jak cywilizowany i stabilnie psychicznie człowiek, zahamować przed nimi.

   @Neubert: Czyli masz jakieś nagranie, które pokazuje że specjalnie niewyhamował?

  •  

   pokaż komentarz

   @boleslaw_krzywosuty: Kolejny sędzia i kat w jednym bez przesłuchania stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: A patologia bijąca się na środku drogi to już normalne?

   Gość miał na pokładzie ludzi, ludzi zapewne każdego sortu od starszych osób po nawet ciężarne, taka patologia która bije się na środku drogi jest w stanie nawet podpalić autobus albo kogoś innego pobić. Szkoda ze na nich się tak nie skupiają.

   Tutaj powinny wszyscy pójść siedzieć

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert raczej mniej niż małpy bijące się na ulicy ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   jak dla mnie nie jest to takie zero jedynkowe.
   Mogli mu też wbić do autobusu, a widać, że próbowali i go zabić.


   @Mr720: Trzaskanie w drzwi autobusu po tym jak kierowca kogoś potrącił to próba morderstwa, ale świadome przejechanie człowieka już takie zerojedynkowe nie jest ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: karma to suka, człowiek ma swoje życie po to by odpokutować winy, a nie dostać po ryju w przyszłości. Pomyśl nad tym gdy trafi na Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Moze dlatego, ze ich potrącił zamiast sie zatrzymac i zadzwonic po policje?
   Sam sprowokowal ten atak i rozjechal dziewczyne, ktora ich chciala uspokajac.
   Nie ma zadnego usprawiedliwienia dla tego smiecia.


   @Duszqable:

   Jest i to dużo czynników usprawiedliwiających.

   Po pierwsze kierowcy ani nie przechodzą szkoleń ani nie są testowani pod kątem takich sytuacji.

   Po drugie gdzie do k$!!y nędzy była policja? Ta patola to tam pewnie robiła rozp!$%!!! całą noc. Jak nawet w mieście tak wyglądają ulice to jak w tym kraju gdziekolwiek ktoś ma sie czuć bezpiecznie?

   Po trzecie nie wiesz co zrobi naćpany wk$!!iony sebix który ci sie dobija do pojazdu czy do domu, może ci uciąc jaja i wsadzić je do mordy a potem jeszcze podęrżnąć gardło, chciałbyś tak skończyć? Poddanie sie przemocy, zdanie na łaskę napastnika i czekanie na policje bardzo często jest błędem, czasami lepsza szybka śmierć lub więzienie. Jakby ten patus który chciał się dostać do środka zabrał mu kierownice i przypieprzył busem gdzieś w bok mogłoby być dużo więcej ofiar.

   No i po czwarte, wj$#%li się na jezdnie nie patrząc na nic, równie dobrze mogła ich wszystkich rozwalić np pędząca karetka albo jakiś byle wyprzedzający janusz.

   Sytuacja ciężka i bardzo złożona, problem jest taki że jakaś laska która chciała rodzielać debili straciła życie, kierowca też prawdpodobnie swoje życie już stracił bo jak wyjdzie z puchy za 15 lat to już nie będzie miał do czego wracać, a bandzie tych debili która sprowokowała sytuacje nawet włos z głowy nie spadnie, to jest cały paradoks tego gówno wartego prawa. Jutro pewnie pójdą zakosowac jakiegoś niewinnego kierowce, zwłaszcza jeśli prawdą jest że niektórzy z nich to już nawet siedzieli za głowę.

   Imo potrzebna jest kara śmierci, ostrzejsze wyroki, więcej policji i to lepiej wyszkolonej i szybciej reagującej. Jedna radiola ma podjechać i dwóch policjantów wysiada oddając strzały w powietrze i każdy ma sie kłaść na glebę jak nie to strzelać w giry i sie k$!!y nauczą że ustawki to se mogą robić w lesie albo ewentualnie u siebie w slumsie, obstawiam że był w pobliżu jakiś radiowóz ale jak usłyszeli do czego są potrzebni to zwolnili ruchy na tyle żeby nie podjechać samotnie i nie dostać własną pałą po łbie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blindshot:

   A patologia bijąca się na środku drogi to już normalne?

   Przeczytałeś chociaż jeden z moich komentarzy?

   Napisałem wyraźnie -

   I zgadzam się z tym, że nie powinno ich być na tej ulicy - popełnili błąd.

   Natomiast kierowca również popełnił błąd i to zdecydowanie większy, który odebrał życie tej dziewczynie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720: w 0.06 słychać strzały!!!!!
   Szkoda, że nie udało im się wtargnąć, powstrzymaliby psychopatę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vairloff to prawda. Centrum kato w weekend jest swiadkiem najazdu patoli z gett takich jak bytom, swietochlowice, zabrze czy sosnowiec. Spora ilosc osob sie wypowiada a mieszkają na osiedlu deweloperskim i jezdza audicą od taty. Patusa to ostatnim razem widzieli 5 lat temu w tvn uwaga xD

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_:

   Po pierwsze kierowcy ani nie przechodzą szkoleń ani nie są testowani pod kątem takich sytuacji.

   A to trzeba specjalnych szkolen zeby myslec rozsądnie?

   Po drugie gdzie do k!!$y nędzy była policja? Ta patola to tam pewnie robiła rozp@$$?@% całą noc. Jak nawet w mieście tak wyglądają ulice to jak w tym kraju gdziekolwiek ktoś ma sie czuć bezpiecznie?

   Była na miejscu. Na drugim nagraniu widać jak patrol policji sie zbliża kiedy on odjeżdża xD

   Po trzecie nie wiesz co zrobi naćpany wk!!$iony sebix który ci sie dobija do pojazdu czy do domu, może ci uciąc jaja i wsadzić je do mordy a potem jeszcze podęrżnąć gardło, chciałbyś tak skończyć?

   No i wlasnie dlatego nie powinien ich potrącać busem, bo to dośc oczywiste, że wk!!$ione Seby się na niego rzucą. Oni sie zaczeli dobijac jak w nich wjechał.

   może ci uciąc jaja i wsadzić je do mordy a potem jeszcze podęrżnąć gardło, chciałbyś tak skończyć?

   XD

   No i po czwarte, wj%%!li się na jezdnie nie patrząc na nic, równie dobrze mogła ich wszystkich rozwalić np pędząca karetka albo jakiś byle wyprzedzający janusz.

   I co to za argument?
   Za to należy się mandat.
   Jakby jechała rozpędzona karetka to byłby to wypadek.
   Jakby mu wyskoczyli nagle przed maske to też byłby wypadek.
   Jak kierowca widzi debili na ulicy co sie szarpią i specjalnie w nich wjeżdża to nie jest wypadek.

  •  

   pokaż komentarz

   ładnie odleciałeś xD nawet drzwi nie otwarli, a jeszcze musieli by się dostać do kabiny gdzie policja już była ze 100m od zdarzenia

   @WUJICO a co by wtedy zrobił, jak już by weszli? Myślisz ty k!!@a w ogóle? xD

   co ty piszesz. Kierowca aotobusu ma by jakimś sędzia i wykonawcą wyroku?

   @Glivicius rozumiem, że jesteś też przeciwko jakiemukolwiek dostępowi do broni palnej, skoro uważasz, że nie można się bronić śmiertelną siłą?

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_:

   I jeszcze jedno

   Imo potrzebna jest kara śmierci

   Jestes za karą śmierci i jednocześnie bronisz zabójcy? Ciekawe.
   No i serio byś chciał kare śmierci? W Polsce? Przy takiej władzy i sądach?
   Serio?

   Ja tez jestem zwolennikiem kary śmierci ale nie jestem debilem i wiem gdzie żyje xD

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko rozumiem, że w razie zagrożenia strzelałbyś na ślepo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable:

   A to trzeba specjalnych szkolen zeby myslec rozsądnie?

   Hmm, a byłeś kiedyś w sytuacji zagrożenia życia? Raczej nie skoro w ogóle o to pytasz.
   Jest zerojedynkowy mechanizm walki lub ucieczki wtedy i się za bardzo nie myśli.

   Była na miejscu. Na drugim nagraniu widać jak patrol policji sie zbliża kiedy on odjeżdża xD

   Jednak jest to już za późno.

   No i wlasnie dlatego nie powinien ich potrącać busem, bo to dośc oczywiste, że wk%$?ione Seby się na niego rzucą

   Tylko że z drugiej strony też mu sie dobijali do drzwi i walili w szybę i nawet widać to na nagraniu tuż zanim wjechał w ludzi.

   No i po czwarte, wj$?@li się na jezdnie nie patrząc na nic, równie dobrze mogła ich wszystkich rozwalić np pędząca karetka albo jakiś byle wyprzedzający janusz.

   Specjalnie to by było gdyby wjechał na chodnik, specjalnie to oni weszli mu pod koła, przejścia tam nie było. Gość zwyczajnie spanikował, ludzie są różni, zakładanie że każdy taką presje wytrzyma i że da sobie wybić zęby i sie położy i będzie czekać na policje jest błędem.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestes za karą śmierci i jednocześnie bronisz zabójcy? Ciekawe.

   @Duszqable:
   Gdyby cześć tych patusów dostała KS za zabicie taksówkarza to by tej rozróby pewnie nawet nie było. W takich przypadkach nie ma żadnej resocjalizacji, jak ktoś zabija niewinnego człowieka i są niezbite dowody to tylko kara śmierci, chore jest raczej to że wychodzą takie patusy na ulice i terroryzują miasto.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam sprowokowal ten atak i rozjechal dziewczyne, ktora ich chciala uspokajac.

   @Duszqable czy ty poważnie sugerujesz, że powinno się napadać na sprawców delikatnych potrąceń, czy stłuczek??? Nie było żadnego powodu, żeby wchodzić do kabiny kierowcy. Tylko najgłupsze prymitywy nie rozumieją, że jeśli atakuje się kierowcę, to ten RUSZY POJAZDEM.

   Na wykopie są zwierzęta...

  •  

   pokaż komentarz

   To tak jak bym przechodził sobie ulica ktoś by się bił jedna osoba bym mnie uderzyła a ja bym wyjął pistolet i go zastrzelił. Typ wjeżdżając w nich musiał liczyć się z tym ze kogoś może zabić.

   @InsuowanaInsynuacja najgłupsze porównanie, jakie czytałem xD ty jesteś z TVP, że tak manipulujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720

   jak dla mnie nie jest to takie zero jedynkowe.
   No dlatego będzie miał proces, a nie jest przecież skazany z automatu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Gwyn66: opie, to była odpowiedź na komentarz Mireczka a nie komentarz do artykułu.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko:

   czy ty poważnie sugerujesz, że powinno się napadać na sprawców delikatnych potrąceń, czy stłuczek???

   Skąd taki wniosek?
   Nigdzie tego nie sugeruje

   Nie było żadnego powodu, żeby wchodzić do kabiny kierowcy. Tylko najgłupsze prymitywy nie rozumieją, że jeśli atakuje się kierowcę, to ten RUSZY POJAZDEM.

   Oczywiscie, ze nie powinni tego robić ale jak nie jesteś debilem i widzisz bande szarpiących sie debili na ulicu to nie trzeba byc geniuszem zeby przewidziec jaka bedzie ich reakcja na potrącenie.
   Spodziewałeś się, że grzecznie przeproszą i zejdą na chodnik?

   Powinien sie zatrzymać i zadzwonić po policje. Swoim zachowaniem doprowadził do eskalacji, a potem rozjechał laske, która tam wbiegła po tym potrąceniu i starała się uspokajac ludzi, odciągać z ulicy.

   Na wykopie są zwierzęta...

   Masz racje. Bronią mordercy.

  •  

   pokaż komentarz

   @srogie_ciasteczko: właśnie ty nie myślisz. Po pierwsze to nie weszli (jeśli już to tam jedna osoba pociągnęła za drzwi) nawet gdyby weszli to c#@@! by zrobili, tam jest jeszcze zamknięta kabina za szybą. Policja była prawie na miejscu gdzie w filmie to widać jak idą gdy autobus prawie odjechał. Bronisz kierowce który ewidentnie miał problemy psychiczne i nie nadawał się by przewozić ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Vairloff to prawda. Centrum kato w weekend jest swiadkiem najazdu patoli z gett takich jak bytom, swietochlowice, zabrze czy sosnowiec. Spora ilosc osob sie wypowiada a mieszkają na osiedlu deweloperskim i jezdza audicą od taty. Patusa to ostatnim razem widzieli 5 lat temu w tvn uwaga xD

   @puto: Przez dwa lata dniami i nocami chodziłem pijany katowicami i nikt mi nie wp?!$!??ił, ba sporo ludzi mnie zaprosiło na wspólne imprezy. W miejscu w którym doszło do morderstwa to nie raz tańczyłem o 6 rano w niedziele - piwniczaki po prostu czują podobną frustracje na widok wracających z imprezy szczęśliwych par z ładnymi dziewczynami co ten kierowca (pewnie miał tu konto i pisał pod #przegryw #psychiatria)

  •  

   pokaż komentarz

   @XOR_BANE_:

   Hmm, a byłeś kiedyś w sytuacji zagrożenia życia?

   Nie, bo jak widze bande bijących sie debili to trzymam sie z daleka, a nie wjezdzam w nich autobusem jak kretyn.

   Jest zerojedynkowy mechanizm walki lub ucieczki wtedy i się za bardzo nie myśli.

   Jasne, ze tak. Tylko, ze on sam do tej sytuacji doprowadził.

   Jednak jest to już za późno.

   No za pozno, bo mogl sie zatrzymac przed nimi i zadzwonic po policje, pewnie nie wiedzial, ze sa juz na miejscu praktycznie, bo nie mogl wiedziec.

   Tylko że z drugiej strony też mu sie dobijali do drzwi i walili w szybę i nawet widać to na nagraniu tuż zanim wjechał w ludzi.

   Dobijali sie, bo w nich wjechał. Ja p%$%?#!e ślepy jesteś? Dawaj screena gdsie sie dobijają zanim wjechał.

   Specjalnie to by było gdyby wjechał na chodnik, specjalnie to oni weszli mu pod koła, przejścia tam nie było.

   Jak stoi pijany czlowiek na ulicy i go doskonale widzisz to mimo tego, ze nie powinno go tam byc nie uprawnia Cie to rozjezdzania takiego człowieka ani potrącania.

   W takich przypadkach nie ma żadnej resocjalizacji, jak ktoś zabija niewinnego człowieka i są niezbite dowody to tylko kara śmierci,

   Rozjechał laske, która tam wbiegła dopiero po tym jak ich potrącił i chciała ich z tej ulicy sciągnąć, uspokoić.
   Czyli wedlug tego co napisales nalezy mu sie kara smierci.
   Zabił niewinną osobe i są na to twarde dowody w postaci nagrań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720 ale przecież bardzo dobrze, że dostał zarzuty, bo to znaczy, że będzie proces, a sytuacja nie jest zerojedynkowa ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   I bardzo dobrze!

   @boleslaw_krzywosuty: potwierdzam bardzo dobrze zrobił przeradzając patologie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Typ kopnął w drzwi. Co ty człowieku gadasz. Przeraża mnie fakt ze tylu ludzi broni gościa. To tak jak bym przechodził sobie ulica ktoś by się bił jedna osoba bym mnie uderzyła a ja bym wyjął pistolet i go zastrzelił. Typ wjeżdżając w nich musiał liczyć się z tym ze kogoś może zabić. @InsuowanaInsynuacja właśnie tak by było pięknie, wtedy ten zastrzelony by się dwa razy zastanowił zanim zaatakuje xD

  •  

   pokaż komentarz

   @suqmadiq2ama haha zesrałeś się. W centrum kato kręci się sporo meneli i patolstwa z bieda dzielnic. Mówię to jako osoba która na melanżach się wychowała. A ty jak przez dwa lata chodziłeś pijany dniami nocami to polecal bym ci jakiś odwyk xD

  •  

   pokaż komentarz

   @boleslaw_krzywosuty: Dopiero wczoraj tu czytałem jak jakaś karyna sztyletowala gościa nożem kuchennym, bo chciał od niej odejść. Grozi jej trzy lata. Gościa ledwo odratowali. Tu pewnie dożywocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @robobat: ten przyklad z kobieta mialny sens gdyby oskarzal ja ten sam prokurator.
   To nie ma nic wspolnego z tą sytuacją i nalezy oceniac to osobno.

  •  

   pokaż komentarz

   @suqmadiq2ama haha zesrałeś się. W centrum kato kręci się sporo meneli i patolstwa z bieda dzielnic. Mówię to jako osoba która na melanżach się wychowała. A ty jak przez dwa lata chodziłeś pijany dniami nocami to polecal bym ci jakiś odwyk xD

   @puto: Właśnie tak zrobiłem, rzuciłem chlanie i wyprowadziłem się z kato rezygnując z roboty za dobre siano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale nigdy nikt mi tam wp%?@??$ić nie chciał chociaż widziałem akcji dużo - jak ktoś się z kimś bił to przeważnie był to jakiś konflikt barowy czy coś - nie widziałem za to żeby ktoś kogoś obcego zaczepiał i chciał lać.

   Było tak kiedyś - lata 2000 kiedy ciężko było przejść przez 3 maja nie będąc skrojonym w bramie ale to było 20 lat temu.

   Stanowczo zaprzeczam bzdurom na temat Kato, dorzucam wezwanie na komende jako dowód aktywnego życia na mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: IMG_2670.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @suqmadiq2ama: niektórzy mają szczęście niektórzy mniej, czytałeś wiadomości? parę osób ostatnio nie miało.
   Swoje lata spędziłem jeżdżąc po imprezach i też nic mi się nie stało :)
   Ale parę rozp?@?zieli widziałem. A to bylo sporo lat temu. Zaczęło się bardziej j%$%ć jak dopalacze się pojawiły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vairloff: Ja byłem didżejem 10 lat od śląska po małopolske więc bardzo dużo widziałem, widziałem jak przyjechała ekipa ze śląska do dąbrowy rozj!!#li lokal i jeszcze po kolesiu autem jeździli w samym centrum albo jak typ na kwasie pod klubem w dg kolesia zatłukł śmietnikiem.
   Ba, raz mi mieszkanie rozj!!#li za bójke w klubie. Jednak żaden z takich wp?!!$%?i nie miał szans trafić w jakiegoś niewinnego piwniczaka, przeważnie to ktoś komuś nawalił sęków i tamten wrócił z kolegami, albo jeden drugiemu dupe podrywał i sobie dali po mordzie - to nie jest taka prosta sprawa iść ulicą i dostać w morde.
   Sporo po lokalach latałem i to w dzikich latach 2000-2012 - miałem też swoją knajpe. Znam temat.

   Pisanie że kato to jakieś niebezpieczne miasto to bzdury ludzi którzy boją się wyjść z domu. Tutaj wyglądało to jakby kolesie chcieli się bić a reszta ich rozdzielić, nie ma opcji żeby autobusiarz z 10 letnim stażem potraktował to jako atak - on tam przez 10 lat kiboli woził na mecze - po prostu frustratowi odj!!#ło no i zrobił to co zrobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr720: Twój mózg już dawno zaatakowały, mózgojady...

  •  

   pokaż komentarz

   @WUJICO drzwi otwierali. Widać na nagraniu że nawet trochę je uchylili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: lykasz wszystko jak pelikan, po co wrzucasz komentarz jakiegos patusa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable:

   Dobijali sie, bo w nich wjechał. Ja p%$%?#!e ślepy jesteś? Dawaj screena gdsie sie dobijają zanim wjechał.

   No własnie nie, już w momencie w którym zatrąbił to 2 patusów poszło sie próbować wbijać do busa. Było widać że walili w szybe i mu coś tam wygrażali na tym filmiku tuż przed tym jak wjechał w ludzi, co prawda z drugiej strony to było nagrywane i tego patusa przy drzwiach to było widac tylko sylwetkę ale za to tego na wysokości kierowcy było widać dość dobrze, jak masz jakiś filmik z tej ważniejszej strony to zarzuć link bo tamte filmiki już skasowali.

   Resztę Twojego posta pozwole sobie pominąć bo na dobrą sprawę różnimy się głównie w tej części, jeśli faktycznie nie próbowali sie wbić do busa z drugiej strony no to masz rację, okoliczności łagodzące są wówczas prawie zerowe chyba że psychiatrzy stwierdzą coś innego, ale bez nagrania z drugiej strony to też łatwo sobie p?$%!!$ić, jak np ktoś tam wyjął kose no to gość mógł spanikować, ale mogło też mu się zdawać że mają jakiś sprzęt i wówczas mimo że nie zdejmuje to z niego winy to winni tak samo są te patusiarze, no bo nie możesz zakładać że każdy sie zachowa idealnie jak robot, np kierowca mógł dostać zawału i tak samo wcisnąć pedał gazu, brak odpowiedzialności i wyobraźni też powinien być piętnowany.

   Więc w sumie nawet jeśli to przez leki zareagował tak a nie inaczej, to dla mnie i tak te sebixy ponoszą co najmniej tyle samo winy, a najbardziej ten co pchnął dziewczynę tuż przed tym jak ją rozjechał autobus oraz ten debil co wałil w szybę i straszył kierowce, nieumyślne spowodowanie śmierci + rozbój co najmniej.

  •  

   pokaż komentarz

   jak dla mnie nie jest to takie zero jedynkowe.

   @Mr720: A jak dla mnie jest. Obojętnie co tam się działo, typ nie miał prawa popełnić brutalnego morderstwa tej dziewczyny.
   W to, że tak akurat nie usłyszał uderzenia ciała w przednią szybę/część autobusu też nie uwierzę - do tego widać, że potem próbował rozjechać jeszcze jednego typka, który bieg życia musiał przed zderzakiem autobusu odwalić, bo jak nie - to by dwójka ludzi zginęła pod kołami.
   Ogólnie- mam nadzieję, że typ dostanie dożywocie.

  •  

   pokaż komentarz

   Mogli mu też wbić do autobusu, a widać, że próbowali i go zabić.

   @Mr720:
   Lol, wiele razy w centrum Warszawy widziałam jak wkurzony człowiek szarpie drzwi autobusu który stoi np na czerwonym świetle i chce wejść do niego, ani razu nie widziałam, żeby się udało. Nie wiedziałam, że to wszystko były próby zamordowania kierowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: Czyli jedna wielka patola, nic nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LGirl: sam takie drzwi otwierałem więc w czym rzecz? To żadna przeszkoda, tym bardziej dla grupy sebixów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Doodle: Każdy sobie może wygenerować taki obrazek w 5 minut, daj źródło

  •  

   pokaż komentarz

   @nikciemny: Czego nie ogarniasz? Jak masz przeszkodę na drodze, której nie możesz ominąć to siedzisz w pojeździe i czekasz. Jak ci zagraża mimo to, to się ucieka. A nie wjeżdża się w przeszkodę na pełnej k*rwie i nara.
   Z resztą, u typa wykryto antydepresanty, więc mógł mieć wywalone czy rozjedzie dziewczynę czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamut Ogarniam wszystko... :) Nikogo nie bronię i nikogo nie obwiniam na tym etapie. Wiele zależnych, które śledczy wyjaśnią. Piszesz o przeszkodzie... Przeszkodą to np. zwalone drzewo. Drzewo nie na#@$rdala tobie w drzwi i próbuje je otworzyć... Też wątpię w to, że kierowca ich nie widział przed pojazdem, ale wierzę w to, że naprawdę miał podstawy obawiać się o siebie przy tej grupie "nieśmiertelnych" gówniarzy...

  •  
   c......8 via Android

   0

   pokaż komentarz

   I bardzo dobrze!

   @boleslaw_krzywosuty też tak uważam

  • więcej komentarzy(71)

 •  

  pokaż komentarz

  Równi i równiejsi epizod kolejny

  źródło: C35A1BBC-E322-4B2F-9D54-A3D1DF485A4E.jpeg

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że dostanie dożywocie. Prokuratura ma wystarczająco dużo dowodów na nagraniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Na szczęście nie jesteś i nigdy nie zostaniesz sędzią.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: "Mam nadzieję, że dostanie dożywocie. " - skoro masz nadzieję, że kierowca dostanie dożywocie, to ile dałabyś kobiecie, która sięgnęła po nóż, aby zabić męża?
   A ile osobie, która zaplanowała morderstwo?
   A ile osobie, która zgwałciła, a później zabiła swoją ofiarę?

   Kija trzeba używać oszczędnie, żeby starczył na długo, a samemu nie stać się katem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: mam nadzieję że zostanie uniewinniony i zostanie mu wypłacone odszkodowanie od rodziny potrąconej za straty wizerunkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @altruistyczny jaka byłaby podstawa uniewinnienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @oleander93: Taka sama jak wpis OPki. Opinia wykopowego eksperta.

  •  

   pokaż komentarz

   @altruistyczny Widziałeś film ze zdarzenia? Niestety ja nie widzę dla kierowcy zadnego usprawiedliwienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @altruistyczny: Jednak jest nagranie, najpierw potrącił tych ludzi, a potem jak się wściekli na niego, to ich rozjechał jak w GTA. To wyglądało jakby chciał zabić więcej osób, ale udało mu się zaledwie jedną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandarex: I tak samo Ty. Możesz jedynie pofapać do fotek z wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Nie masz pełnego obrazu sytuacji, po to są sądy żeby zebrać dowody i osądzić. Pamiętaj że jest prawo do obrony a to co robisz to nazywa się linczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @oleander93: Widziałeś fragment, z autobusu wyciągną nagranie to co się stało 5-10 min przed zdarzeniem, w trakice i po zdarzeniu. Na tej podstawie sąd wyda wyrok i bedzie widać co robił kierowca, co się działo przed drzwiami, jak doszło do pierwszego potrącenia i wiele innych pytan znajdzie swoje odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Leavena oho bo seks taki ważny, no fakt to jedyne co możecie zaoferować ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Leavena: Widzisz, to właśnie różni ludzi mądrych od głupich.

   Po pierwsze, nie potrafisz odróżnić mojego komentarza od jej. Ja nie rzucam tutaj propozycji wyroku.

   Po drugie, podoba mi się fakt, że jedyna zawartość twojego komentarza to argumentum ad personam.

   A po trzecie, samo to że w takim znalezisku myślisz o seksie mówi sporo o tym co masz do zaoferowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Owszem mam.
   - wsiadł za kółko pod wpływem środków opioidalnych (zakaz prowadzenia pojazdów)
   - mając na koncie już 8 różnych wypadków
   - wpakował się w środek bójki, mogąc ją ominąć drugim, wolnym pasem
   - sprowadził tym samym potencjalne zagrożenie dla pasażerów
   - zamiast jednak zjechać na drugi pas, próbował się przedrzeć
   - zamiast zablokować drzwi i wezwać policję (komisariat jest 50m od miejsca zdarzenia) dalej szarżował
   - potrącił dziewczynę w różowej kurtce
   - trudno oczekiwać by w tej sytuacji nie sprowokował któregoś z awanturujących się na ulicy
   - tak się stało, choć mało widać
   - następnie z PREMEDYTACJĄ ruszył mając przed maską dwoje ludzi
   - dziewczyna od razu wpadła pod koła
   - koleś kilkanaście metrów uciekał przed śmiercią
   - po czym odjechał ciągnąc dziewczynę pod autobusem przez kilkadziesiąt metrów
   - następnie zjechał do zajezdni i powiedział policji "że niczego nie zauważył"
   Tyle wiemy. Z filmów i zeznań świadków.

  •  

   pokaż komentarz

   Prokuratura ma wystarczająco dużo dowodów na nagraniach

   @mala_calinka: kłaniam się, Pani Mecenas

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Wszechwiedzące wykopki już rzucają minusami... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Leavena: A, no i jak jesteśmy w temacie fapania do fotek z wykopu, jak tam, podesłał ci w końcu ktoś te nagrania z kamerek Natsu?
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   B...........o

   -3

   pokaż komentarz

   @bi-tek: wydaje mi się, że dla jego dobra lepiej, żeby długo posiedział, gdyby to była moja córka, rodzina wsadziłbym mu palec w ucho

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Potwierdzenie 2 pierwszych punktów?

   zamiast zablokować drzwi i wezwać policję (komisariat jest 50m od miejsca zdarzenia) dalej szarżował w autobusie nie da się zablokować drzwi tak aby siłą ich nie otworzyć, to nie osobówka że zamkniesz zamki i nikt Ci drzwi nie otworzy.

   - trudno oczekiwać by w tej sytuacji nie sprowokował któregoś z awanturujących się na ulicy

   Ci ludzie powinni odpowiedzieć za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym.

   następnie z PREMEDYTACJĄ ruszył mając przed maską dwoje ludzi

   Twoja ocena. Udostępnią nagrania z wnętrza autobusu to zobaczymy gdzie patrzył.

   dziewczyna od razu wpadła pod koła

   A gdzie miała wpaść? Pod latarnie? Po drugie jakim prawem stała na drodze tyłem do kierunku ruchu?

   Tyle wiemy. Z filmów i zeznań świadków.

   Nie masz dostępu do innych rzeczy niż nagrania wrzucone do neta które pokazują pewien punkt, nagrania z autobusu

   Ps. Za ten komentarz jeżeli któryś z punktów jest nieprawdziwy to możesz odpowiadać za pomówienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ImNewHere: Dobrze, że Ty masz cały wachlarz możliwości. Księciem z bajki jesteś? Nie sądze. No nikt Ci nie każe być z kobietami, zawsze możesz sobie znaleźć ciepłego koleżkę.

  •  

   pokaż komentarz

   wydaje mi się, że dla jego dobra lepiej, żeby długo posiedział, gdyby to była moja córka, rodzina wsadziłbym mu palec w ucho

   @BorsuczeMleko: Gdyby to była twoja córka to nauczyłbyś ją że nie wchodzi się na drogę i nie zadaje się z sebastianami. Ale też się zgodzę, dla gościa teraz lepiej że ktoś go przypilnuje bo nic sobie nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandarex: No ba, już przygotowuje cały scenariusz żebyśmy go mogli razem nakręcić nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Viore: Mam to w poważaniu, czytam czasami komentarze na FB i jestem zdania że za niektóre wypowiedzi ludzie powinni dostawać kuratora na dzieci (np stwierdzając że też by zabili dzieci zamiast oddawać ojcu) lub wypowiadnie się w takich sprawach.

   De facto teraz po prostu jest internet i ludzie mają więcej spraw do rozpatrzenia i łatwiejszy dostęp do tego. Kiedyś to conajwyżej w wiosce mogli kogoś osądzić raz na jakiś czas.

  •  
   B...........o

   -1

   pokaż komentarz

   @bi-tek: niestety życie pisze różne scenariusze

  •  

   pokaż komentarz

   @BorsuczeMleko: To może inaczej, selekcja naturalna i tyle. Tyle że dzisiaj mamy samochody a kiedyś zjadłby ją lew i nikt by z tego afery nie robił. 2 dzieci 19 lat, 7 msc dziecko w domu a ona na imprezce z sebixami naj@!?nymi. Pytanie z kim były dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle wiemy. Z filmów i zeznań świadków.

   @mala_calinka: no, wygodnie tylko pomijasz to, że patusy próbowały się dostać do autobusu i go wyzywały, a jak ją ciagnął to go goniły
   no ale to bez znaczenia

   widać, ze kobieta to pisała :-P. Sama informacja o 8 wypadakch jest guzik warta bez podania przedziału czasu, oraz porównania z kolegami. Te wypadki mógł mieć równie dobrze w ciągu 10 lat pracy, lub miesiaca pracy - tego nie wiemy, a w dużym mieście ciagle są stłuczki.

   Co do reszty to trochę racji jest, szczególnie jeżeli chodzi o te środki na jakich był, ale na razie mamy same gówno-informacje z mediów, a widze, ze wyrok już wydany.

   Karę ponieść powinien, jednak mówienie, że zrobił to z premedytacją to głupota. Sytuacja wynikła z poczucia zagrozenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Za ten komentarz jeżeli któryś z punktów jest nieprawdziwy to możesz odpowiadać za pomówienie.
   @bi-tek: Już się trzęsę :D Żebyś przypadkiem nie narobił w gacie z podniecenia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   - wsiadł za kółko pod wpływem środków opioidalnych (zakaz prowadzenia pojazdów)

   @mala_calinka:

   Skąd ta informacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: Zagrożenia, owszem, które sprowadził na siebie i pasażerów przez swoją głupotę i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Trudno żeby go nie wyzywali, gdy potrącił dziewczynę w różowej kurtce, tylko dlaczego ich nie ominął? I trzeba być skrajnie zamroczony, albo działać świadomie by dodać gazu mając przed maską dwoje ludzi. Który wariant wybierasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka dożywocie raczej ciężko będzie mu wlepic. Stawiam na ok 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Przecież za znęcanie się nad zwierzętami nie dają dożywocia

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Informacja nieoficjalna

   Jak nieoficjalnie dowiedział się polsatnews.pl, kierowca autobusu miał brać silne leki opioidowe. W ulotce leku czytamy, że może on powodować senność i zawroty głowy i podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów. 

   Przeczytaj sobie ulotkę apapu to za głowę się chwycisz. Jak się nieoficjalnie dowiedzieli że brał ale nie napisali co. Dziennikarski wybryk aby podgrzać atmosferę. Dwa zawroty głowy i senność to nie odlot jakby ćpał. Biegli niech się wypowiedzą a nie random z wykopa.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Opioidy to syntetyczne pochodne narkotyków, silne środki przeciwbólowe, nie ma nawet porównania z apapem. Niektóre są kilkaset razy silniejsze od morfiny. Poczytaj zanim zaczniesz się wypowiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   mając na koncie już 8 różnych wypadków

   @mala_calinka: Jeszcze podaj źródło tych "8 wypadków"

   Bo artykuł mówi tylko o

   Prokuratura potwierdza również, że mężczyzna miał na koncie wykroczenia drogowe

   To równie dobrze może być brak świateł, spalona żarówka czy przechodzenie przez jednię w miejscu niedozwolonym.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Rozumiem że wiesz jaki zazywał lek ? Poczytanie tu nie ma nic do rzeczy jak nie masz podstawowej rzeczy czyli nazwy leku, dwa jeśli mu nie zrobią badań na zawartość danej substancji w organizmie to pomimo że ma przepisaną nie musiał jej zażywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Nie pamiętam już gdzie to przeczytałam, przeglądałam dziś bardzo dużo stron, ważne że jest to potwierdzony fakt. Owszem, po wypadku brałam fentanyl, ale krótko i pod ścisłym nadzorem lekarzy. Jeśli nawet ich nie ćpał, to w przypadku takiego bólu siedzi się na dupie w domu, a nie siada za kółko przy wyraźnym zakazie prowadzenia pojazdów i naraża życie pasażerów. To jest dopiero patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Nie jest w żaden sposób potwierdzony. Dopisanie „ze ktoś się czegoś dowiedział nieoficjalnie” to najstarszy dziennikarski dupochron jaki istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: Wiesz co bym chciała zobaczyć? Nagrania z wnętrza autobusu. Tylko, że to autobus PKM, KZK GOP ma po kilka kamer w autobusach i tramwajach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: I to będzie kluczowe. Kamera jest bezpośrednio na kierowcę i przed i za autobusem oraz przed drzwiami, zapewne to sprawdza i wszystko będzie jak na tacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radikesz: Skąd wiesz wykopku że tego nie zaplanował ?

  •  

   pokaż komentarz

   - zamiast zablokować drzwi

   @mala_calinka: Do tego się przypierdziele bo w autobusie praktycznie się nie da zablokować drzwi. Od zewnątrz masz pokrętła awaryjne więc otwarcie ich to sekunda.

  •  

   pokaż komentarz

   no, wygodnie tylko pomijasz to, że patusy próbowały się dostać do autobusu i go wyzywały, a jak ją ciagnął to go goniły
   no ale to bez znaczenia


   @FrasierCrane: Rozumiem, że gdyby Twoja dziewczyna wpadła pod koła autobusu, którego kierowca jechał dalej ciągnąc dziewczynę, Ty usiadłbyś sobie spokojnie na ławeczce i dumał... Chore.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafixo: Nie znam się na autobusach, ale logiczne się wydaje, że taka blokada musi być, ponieważ autobusy jakoś są zamykane w zajezdni i blokowane są wtedy także inne drzwi, wątpię aby można je było otworzyć wtedy z zewnątrz. Mylę się?

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka Idź na jakąś terapię, bo być może sama kiedyś tak skończysz

  •  

   pokaż komentarz

   To wyglądało jakby chciał zabić więcej osób, ale udało mu się zaledwie jedną.

   @Nemrod: Nikogo nie chciał zabić dlatego skręcał w prawo żeby mu gościu sprzed maski zbiegł w lewo. Po prostu nie widział że wciągnął pod koła jedną osobę. Jego błąd polegał na tym że podjechał do tych ludzi zamiast się zatrzymać w sensownej odległości. Wtedy by do całego zdarzenia nie doszło i za to będzie sądzony nie za morderstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Jeżeli już jest taka opcja, to zamykane są na klucz ale z zewnątrz. Od wewnątrz się nie zabarykadujesz. A na zajezdni nikt autobusów nie zamyka na klucz bo i po co?

  •  

   pokaż komentarz

   - wsiadł za kółko pod wpływem środków opioidalnych (zakaz prowadzenia pojazdów)

   Poproszę skan z badań.

   - mając na koncie już 8 różnych wypadków

   Poproszę skan.

   @mala_calinka: Jeśli nie masz, to pierdzielisz głupoty jak 90% wykopków, którzy wierzą w wszystko co podają media.

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: Nie możesz skazać na dożywocie kierowcy autobusu który zj##@ł, zamyślił się, stworzył zagrożenie później spanikował i przypadkiem zamordował i usiłował zamordować innego człowieka. Niestety cała akcja trwa kilka sekund i na podstawie tych kilku sekund nie możesz skazać na dożywocie ani na 25 lat więzienia, czyli tyle samo na ile by został skazany rasowy morderca który planuje swoje ataki miesiącami, albo seryjny gwałciciel który także planuje świadomie swoje czyny będąc w 100% poczytalny, a przynajmniej częściowo poczytalny.
   Według mnie wcisną mu chwilową niepoczytalność (powinni, wręcz powinni) i wyrok 10-15lat z możliwością wcześniejszego zwolnienia będzie sprawiedliwy i na pewno nie niski. Mało kto w ogóle siedział 2 miesiące w więzieniu a kochają sypać dożywociem na lewo i prawo. Bardzo dobrze że tacy ludzie jak Ty nie wydają wyroków.

  •  
   a....t

   0

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: nie zesraj się z tym swoim dożywociem, dzbaniaro :/

  •  

   pokaż komentarz

   oho bo seks taki ważny, no fakt to jedyne co możecie zaoferować ;)

   @ImNewHere przeoczyłem jej komentarz i aż przewinąłem, żeby sprawdzić, czy naprawdę o tym napisała xDD nie masz świętej cipy? Jesteś nikim! xD

   @Leavena

   źródło: 1627840038552.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @mala_calinka: XD!

   Owszem mam.
   Ta, na pewno

   - wsiadł za kółko pod wpływem środków opioidalnych (zakaz prowadzenia pojazdów)
   Zakaz?

   - mając na koncie już 8 różnych wypadków
   Wypadków? A nie stłuczek? Przy 10 latach non stop jeżdżenia autubsem? XD

   - sprowadził tym samym potencjalne zagrożenie dla pasażerów
   Tzo, jadąc swoim pasem spowodował zagrożenie przez to że sebixy urządziły se bójkę? To tak jakbym idąc z dziewczyną chodnikiem natknął się na bójkę sebixów, Ty byś uznała że sprowadziłęm potencjalne zagrożenie dla niej.

   - zamiast zablokować drzwi i wezwać policję (komisariat jest 50m od miejsca zdarzenia) dalej szarżował
   Jakie k??!a blokowanie drzwi? XD Barykadę miał budować przy tych drzwiach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   - potrącił dziewczynę w różowej kurtce
   Szła tyłem w jego kierunku

   - trudno oczekiwać by w tej sytuacji nie sprowokował któregoś z awanturujących się na ulicy
   Sprowokował tym że weszła tyłem pod jadący autobus

   - następnie z PREMEDYTACJĄ ruszył mając przed maską dwoje ludzi
   Fajnie że masz upoważnienie do twierdzenia czy coś zrobił z premedytacją czy nie XD

   - koleś kilkanaście metrów uciekał przed śmiercią
   - po czym odjechał ciągnąc dziewczynę pod autobusem przez kilkadziesiąt metrów

   przed stadem pijanych debili którzy sobie urządzili bójkę na środku drogi o 5:50

   - następnie zjechał do zajezdni i powiedział policji "że niczego nie zauważył"
   Chcesz powiedzieć że na pierwszym następnym postoju?

   Tyle wiemy. Z filmów i zeznań świadków.
   Tyle to ty bzdur wymyśliłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieję, że dostanie dożywocie.

   @mala_calinka: Też mam taką nadzieję.

  • więcej komentarzy(42)

 •  

  pokaż komentarz

  Jeden blad, jedna bledna decyzja i twoje i zycie innych idzie w ruine.

  Kierowca idzie w pasiaki i jesli sie nie powiesi to straci w pierdlu jakies 15 lat. Dziewczyna nie zyje, dwojka maloletnich osierocona.

  Spokoj to najcenniejsze co dzis mam i doceniam moja spokojna, nudna ezgystencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @xdrcftvgy: oczywiście idioci którzy się nap$!@$!!ali na ulicy nie maja sobie nic do zarzucenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: pewnie dostaną mandaty za łażenie po jezdni i może zarzuty za udział w bójce.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeden blad, jedna bledna decyzja i twoje i zycie innych idzie w ruine.

   @xdrcftvgy: No bardzo głębokie, jak u bukowskiego normalnie.

   Tak samo jak się zagapisz wchodzac na przejście masz karę śmierci. Po piwku możesz wpasć do wody i nie wypłynąc. Możesz kogoś popchnąć, a ten zamiast się zachwiać upadnie uderzając głową o beton. Ile było sytuacji, że kogoś wepchnęli do wody i potem całe życie na wózku jeździ. Jak się zadławisz frytkami możesz umrzeć nawet w tej piwnicy, nie mówiąc o miażdzycy, której się można nabawić w spokoju i potem spokojnie zejsć jak ci żyłka pęknie.

   Jak wsiadasz za kierownicę to dziennie masz setki sytuacji po których złym rozegraniu możesz skończyć w pierdlu za zabicie kogoś. Kierowca autobusu ewidentnie ma coś z deklem ładując się autobusem w tłum na ulicy, a reszta to niech nawet będą konsekwencje, ale ciężko go bronić. To nie tak, że płaczę po tej lasce, bo w sumie w afryce dziś umarło tysiące dzieci i co? Mam tak samo wyj%??ne w sumie. Kierowca natomiast miał jedno zadanie i je sp@?!?#%ił koncertowo, a potem ratując własną dupę rozjechał jedną i chciał drugą. To nie jest pole do wywodów filozoficznych. Patola się bila na ulicy, ale kierowca autobusu wioząc pasażerów odj%??ł tak, że głowa mała.

  •  
   becetbreak

   +3

   pokaż komentarz

   No bardzo głębokie, jak u bukowskiego normalnie.

   @MinisterPrawdy:

   źródło: 12069_753.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: pani która została rozjechana i zmielona chciała uspokoić tłum i w nim nie brała udziału. była plecami bo się na czym innym skupiła. kierowca miał już wcześniej inne zdarzenia jako kierowca busa. żadna akcja dawno mnie tak nie uruchomiła bo to akcja dosyć blisko mnie i nie bronie ludzi którzy to sprowokowali na ulicy, bo też powinni za to odpowiedzieć a kierowca poszalał strasznie. ciesze się że już taki nie będzie jeździł busem. co do dziewczyny rozjechanej i jej rodziny no to brak słów, tym bardziej tak tragicznie skończyć.

   rozumiem też że praca kierowcy busa i tramwajów nie jest pewnie łatwa bo to temperatura i klima, innym razem osoby przewożone w różnym stanie no ale jeśli gość psychicznie nie wyrabiał bo jest info że brał antydepresanty itd. i miał różne wypadki już wcześniej to powinien sobie coś innego znaleźć. łatwo powiedzieć no ale...

   poj???na akcja bo pod wcześniejszym wpisem na ten temat zebrała 2k+ komentarzy

  •  

   pokaż komentarz

   @traws: Zgraja patoli i tyle. 19 lat i dwójka dzieci. Jeszcze szwęda się o 6.00 na balety z partnerem. Podobno też partner rozjechał kiedyś 2 ludzi i za to siedział. Wcale bym się nie zdziwił jakby znał tych ludzi i zrobił to specjalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xdrcftvgy: obstawiam samobója, z tego co słyszałem dzisiaj w radiu był na antydepresantach i środkach p. bólowych

1 2 3 4 5 6 7 ... 31 32 następna