Nietypowa pasja mistrza olimpijskiego. "To utrzymuje mnie przy zdrowych zmysłach

Nietypowa pasja mistrza olimpijskiego. "To utrzymuje mnie przy zdrowych zmysłach

Brytyjczyk Tom Daley specjalizuje się w skokach do wody z najwyższej, 10-metrowej wieży. W Tokio wywalczył już złoty medal, ale oprócz sportowego talentu wyróżnia go też wyjątkowa pasja. 27-latek uwielbia robić na drutach, co pomaga mu rozładować stres związany z uprawianą dyscypliną.

 •  

  pokaż komentarz

  A dlaczego nietypową, bo co, za mało męska? Ja też kiedyś robiłem, chociaż wolę szyć na maszynie, szybciej jest i też można dać popis kreatywności. Niby czasy równouprawnienia a kogoś dziwi, że mężczyzna umie na drutach robić, wstyd po prostu. Wykop, może kogoś to natchnie do nauki czegoś ciekawego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: nietypowe dlatego, że mało komu się dziś chce robić cokolwiek ręcznie.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego nietypową, bo co, za mało męska?

   @Brak_wolnych_loginow: tak. Są zajęcia męskie bo wykonywane głównie przez mężczyzn i kobiece, bo wykonywane przez kobiety. To nie jest nic złego.

   Niby czasy równouprawnienia a kogoś dziwi, że mężczyzna umie na drutach robić,

   @Brak_wolnych_loginow: a kogo konkretnie dziwi? Bo ja to widzę jako zwykłą ciekawostkę. Kiedy ludzie w końcu zaczną traktować stereotypy jako coś co ma pomagać w percepcji, a nie atakować ich światopogląd?

  •  

   pokaż komentarz

   nietypowe dlatego, że mało komu się dziś chce robić cokolwiek ręcznie.

   @Szenkes: Akurat w dzisiejszych czasach robótki ręczne (druty, szydełko, szycie i inne) są ponownie odkrywane. Wpisz sobie nawet w Googla jakieś hasło z tym związane, np. "robótki ręczne poradnik video". Zobacz ile wyników wyskoczy, a to tylko z Polski, na świecie jest tego od zaj?%?nia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: tak. Są zajęcia męskie bo wykonywane głównie przez mężczyzn i kobiece, bo wykonywane przez kobiety. To nie jest nic złego.

   O ile dane zajęcie nie wymaga jakichś predyspozycji fizycznych (np. siła czy zręczność), to nie ma przeciwskazań, aby nie mogły go wykonywać obie płcie. Wszelkie prace ręczne nie wymagają żadnych predyspozycji, więc mogą być wykonywane przez każdego. Dzielenie zajęć na męskie i damskie jest po prostu przejawem głupoty, nie innego światopoglądu.

   Niby czasy równouprawnienia a kogoś dziwi, że mężczyzna umie na drutach robić,

   @Brak_wolnych_loginow: a kogo konkretnie dziwi? Bo ja to widzę jako zwykłą ciekawostkę. Kiedy ludzie w końcu zaczną traktować stereotypy jako coś co ma pomagać w percepcji, a nie atakować ich światopogląd?

   A o jakim światopoglądzie mówisz? Przypomnę Ci, że kiedyś np. szycie było czysto damskim zajęciem, mężczyźni się do tego nie dotykali. Jednak w raz z rozwojem cywilizacji różne zajęcia/prace zaczęły wykonywać obie płcie i dlatego teraz prezydent może chodzić szyć garnitury do J. Wiśniewskiego a nie do J. Wiśniewskiej. To samo dotyczy gotowania, leczenia, itp.

   Dotyczy to każdej pracy, nic nas teraz nie ogranicza poza miałkością umysłu, prawda?

   @Bubo_bubo:

  •  

   pokaż komentarz

   Dzielenie zajęć na męskie i damskie jest po prostu przejawem głupoty

   @Brak_wolnych_loginow: świetna wypowiedź. Statystyki wykonywanych zajęć mówią inaczej. No ale wystarczy nazwać kogoś głupkiem i ma się rację. Jakby co wykonywanie kobiecego zajęcia nie sprawia, że stajesz się kobietą, więc bez obawy. Nie jest to także uwłaczające. A jak boli cię zwykłe nazewnictwo to polecam więcej dystansu.

   Dotyczy to każdej pracy, nic nas teraz nie ogranicza poza miałkością umysłu, prawda?

   @Brak_wolnych_loginow: bzdura. Niska osoba nie zacznie grać w siatkówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzielenie zajęć na męskie i damskie jest po prostu przejawem głupoty

   @Brakwolnychloginow: świetna wypowiedź. Statystyki wykonywanych zajęć mówią inaczej. No ale wystarczy nazwać kogoś głupkiem i ma się rację. Jakby co wykonywanie kobiecego zajęcia nie sprawia, że stajesz się kobietą, więc bez obawy. Nie jest to także uwłaczające. A jak boli cię zwykłe nazewnictwo to polecam więcej dystansu.

   Właśnie o nazewnictwo chodzi i głupie stereotypy. Bo nazywając jakieś zadanie męskim/kobiecym po części wmawiamy komuś, że czegoś takiego nie powinien robić, czysta głupota. Praca to praca, sama w sobie płci jako takiej nie posiada i każdy może robić co chce. Czy mu to wyjdzie i czy ma ku temu predyspozycje, to już inna sprawa.

   Dotyczy to każdej pracy, nic nas teraz nie ogranicza poza miałkością umysłu, prawda?

   @Brakwolnychloginow: bzdura. Niska osoba nie zacznie grać w siatkówkę.

   To żeś trafił, akurat nawet w naszej reprezentacji są dwaj, dość niscy w stosunku do innych siatkarze. A naszej reprezentacji raczej braku skuteczności nie zarzucisz, bo są dość utytułowani. Więc nawet z dość niskim jak na siatkarza wzrostem można być dobrym, prawda? Bo takich po 182-186cm, to nawet na ulicy można sporo spotkać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://sites.google.com/site/reprezentacjapolskiwsiatkowce/zawodnicy

   @Bubo_bubo:

  •  

   pokaż komentarz

   To żeś trafił, akurat nawet w naszej reprezentacji są dwaj

   @Brak_wolnych_loginow: a do koszykówki też masz dowód anegdotyczny, który uważasz za dobry argument?

   Bo nazywając jakieś zadanie męskim/kobiecym po części wmawiamy komuś, że czegoś takiego nie powinien robić, czysta głupota.

   @Brak_wolnych_loginow: jak się ma 13 IQ to się tak myśli. Człowiek natury jeszcze nie potrafi oszukiwać i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie umiał, a lewicowcy chcą wmówić inaczej. Nie chce mi się po raz kolejny wchodzić w dyskusję z osobą, która podważa różnice biologiczne pomiędzy płciami. Miłej niedzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   jak się ma 13 IQ to się tak myśli. Człowiek natury jeszcze nie potrafi oszukiwać i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie umiał, a lewicowcy chcą wmówić inaczej. Nie chce mi się po raz kolejny wchodzić w dyskusję z osobą, która podważa różnice biologiczne pomiędzy płciami. Miłej niedzieli.

   @Bubo_bubo: To ja Ci dam przykład nieanegdotyczny, który pięknie pominąłeś, bo już o nim wspomniałem. A jest nim oczywiście gotowanie. W wielu kulturach (większości na świecie) gotowaniem/przyrządzaniem potraw zajmowały się kobiety, one też dbały o ognisko domowe. Mężczyźni w tym czasie polowali, czy tam okładali się czymś po ryjach. W czasach aktualnych mężczyźni są jednymi z najlepszych kucharzy na świecie! Czy to znaczy, że (według twojej teorii) Ci niesamowici "super bohaterowie garnków" znaleźli sposób aby oszukać przyrodę? Bo chyba nie mieli takich predyspozycji, skoro od zarania dziejów robiły to kobiety? A takich zajęć jest mnóstwo.

   Dajmy na to naukowcy. Od starożytności była to domena męska (z nielicznymi wyjątkami). Czy to znaczy, że Maria Skłodowska-Curie i inne kobiety w tym zawodzie miały/mają penisy? Podziel się ze światem swoimi ciekawostkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Coś się ta twoja teoria o płciowości prac/zajęć nie trzyma kupy. I nie, akurat nie jestem lewakiem, bliżej mi do prawicy lub centr-prawicy. Po prostu nie znoszę, jak ktoś zakrzywia rzeczywistość świadomie pomijając dowody.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy to znaczy, że (według twojej teorii) Ci niesamowici "super bohaterowie garnków" znaleźli sposób aby oszukać przyrodę?

   @Brak_wolnych_loginow: ale co to ma udowodnić? Że gotowanie nie jest zajęciem typowo męskim, ani żeńskim?

   Od starożytności była to domena męska (z nielicznymi wyjątkami). Czy to znaczy, że Maria Skłodowska-Curie i inne kobiety w tym zawodzie miały/mają penisy?

   @Brak_wolnych_loginow: co ty p$%@$?@isz? Gdzie ja takie coś wskazałem. Nawet napisałem że uprawianie zawodu kobiecego nie czyni kobietą. Liczy się statystyka. Wędkarstwo może być uprawiane przez kobiety bezproblemowo, ale jak wyobrazi się wędkarza to od razu widzi faceta. Takie są fakty, a ignorowanie stereotypów jest jakimś spaczeniem lewicowym. Walka ze stereotypami to walka z wiatrakami. Urojony problem osób, które mają za dużo wolnego czasu.

   Po prostu nie znoszę, jak ktoś zakrzywia rzeczywistość świadomie pomijając dowody.

   @Brak_wolnych_loginow: jakie k@$$a dowody? Anegdoty nie są dowodami dla osób mających IQ większe od ameby.

  •  

   pokaż komentarz

   ale co to ma udowodnić? Że gotowanie nie jest zajęciem typowo męskim, ani żeńskim?

   Nie, to ma udowodnić (i robi to), że praca nie ma płci, a stereotypy pod tym względem są po prostu głupie. Bo jak widać zmieniają się czasy i zmienia się równowaga płci w różnych zawodach.

   Walka ze stereotypami to walka z wiatrakami. Urojony problem osób, które mają za dużo wolnego czasu.

   Walka ze stereotypami zawsze jest czymś dobrym. Wyobraź sobie, że w młodości sam dostąpiłem "przyjemności" prześladowania przez kolegów ze względu na zainteresowania. W młodości jak wszyscy gówniarze grałem w piłkę, ganiałem w berka, czy piłem tanie wino za sklepem. Niestety dla mnie, uczyłem się też szyć od mojej mamy, bo była krawcową z wykształcenia/zawodu. Miałem przez to przej%?@ne, bo koledzy podśmiewali się ze mnie i wyzywali od pedałów. I wiesz co? Jestem szalenie wdzięczny mojej mamie za to, że nie pozwoliła mi wtedy przerwać "praktyki" u niej. Bo dzięki temu wyciągam dziś maszynę (mam swoją tanią) i skracam dzieciom czy sobie spodnie, ceruję ubrania a nawet uszyłem żonie w prezencie koszulę nocną. W sumie to ostatnie to nawet proste było, bo robiłem w guście jaki mi pasuje, więc więcej tam dziur niż materiału do szycia ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Innymi słowy dzięki tej nauce zdobyłem umiejętność, która teraz procentuje oszczędnościami i to znacznymi, patrząc na to ile ciuchów zużywają rocznie dzieci.

   Od tamtej pory nienawidzę stereotypów i nie interesuje mnie czy ktoś jest z lewej czy z prawej strony, będę walczył z każdym sk$?#ysynem, który te stereotypy szerzy. Bo gdybym się wtedy poddał presji kolegów, to dzisiaj miałbym o wiele mniej pieniędzy w kieszeni, bo krawiec kosztuje krocie. A sam też uczę dzieci jak się korzysta z narzędzi jak młotek czy poziomica, oczywiście stosownie do wieku, bo małe są. Kto wie co w życiu będą robiły i jakie umiejętności będą im potrzebne?

   @Bubo_bubo:

  •  

   pokaż komentarz

   Walka ze stereotypami zawsze jest czymś dobrym. Wyobraź sobie, że w młodości sam dostąpiłem "przyjemności" prześladowania przez kolegów ze względu na zainteresowania.

   @Brak_wolnych_loginow: nie widzę związku. Prześladowania wyniknęły z braku wychowania tych dzieciaków, a nie z faktu istnienia stereotypów.

   Nie, to ma udowodnić (i robi to), że praca nie ma płci

   @Brak_wolnych_loginow: bo nie ma. Bo prostu dane zawody mają więcej wykonawców jednej płci, ale to nie oznacza, że druga ma zakaz jej wykonywania. Powinno się walczyć z idiotyczną reakcją na istnienie stereotypów, a nie z nimi samymi, bo to jest bezcelowe. I za to twojej mamie należy się podziw, bo odpowiednio do tego podeszła.

  •  

   pokaż komentarz

   nie widzę związku. Prześladowania wyniknęły z braku wychowania tych dzieciaków, a nie z faktu istnienia stereotypów.

   @Bubo_bubo: Nie, prześladowania wyniknęły właśnie z tego, że szycie i pokrewne zajęcia są domeną raczej żeńską, przynajmniej według ich wiedzy. Brak wychowania objawiał się tym, że koledzy nie potrafili przejść nad tym do porządku dziennego i zrozumieć, że ktoś może mieć inne zainteresowania/umiejętności i postanowili mi to przekazać w niewybrednych słowach, wielokrotnie.

   Powinno się walczyć z idiotyczną reakcją na istnienie stereotypów, a nie z nimi samymi, bo to jest bezcelowe.

   Dla mnie jedno wynika z drugiego. jak będę walczył ze stereotypami, to ich nie będzie (marzenie) i nie trzeba będzie walczyć z reakcją na nie, bo tej też nie będzie. Rozumowanie może i proste, jak nie prostackie, ale jak słyszę słowo stereotyp, to mi się zapala czerwona lampka i włącza tryb bojowy, pewnie pozostałość czasów młodzieńczych.

   I za to twojej mamie należy się podziw, bo odpowiednio do tego podeszła.

   Co do tego zdania zastrzeżeń nie mam, to wspaniała kobieta.

   Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: @Bubo_bubo: Jak poszukacie pod hasłami "men knitting", to wygugla się sporo artykułów o historii dziewiarstwa i o tym, że w wielu regionach to było męskie zajęcie, wykonywane np. przez owczarzy:
   https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_knitting#/media/File:Shepherd_Sitting_Up.jpg
   W Peru nadal wykonują tradycyjne wyroby:
   https://www.clothroads.com/men-at-work-knitting-and-weaving-in-peru/

  •  

   pokaż komentarz

   Jak poszukacie pod hasłami "men knitting", to wygugla się sporo artykułów o historii dziewiarstwa i o tym, że w wielu regionach to było męskie zajęcie, wykonywane np. przez owczarzy:

   @jeden_na_dziesiec: Zgadza się, ale to są wyspecjalizowane grupy mężczyzn, które zajęły się dziewiarstwem głównie dlatego, że nie miały pod ręką kobiet. Wykonywano pracę kobiet dlatego, że surowiec mógłby ulec zniszczeniu/zanieczyszczeniu w trakcie transportu w rejony domostw. Lepiej i bezpieczniej było wstępnie przetworzyć surowiec na półprodukt na miejscu. Po prostu wykonywali te prace z konieczności a nie z wyboru, to znacząca różnica. Zresztą nasza rozmowa dotyczyła ogółu ludności, nie odizolowanych i odosobnionych kultur. Po części jednak masz rację, więc dzięki za wpis, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   GIF

   źródło: 1.gif (2.48MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bubo_bubo: "Kiedy ludzie w końcu zaczną traktować stereotypy jako coś co ma pomagać w percepcji, a nie atakować ich światopogląd? "
   Wtedy kiedy zaczną wszyscy to robić, a nie wymaga się tego od jednej strony sami obrażając się na stereotypy związane z nami.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety dla mnie, uczyłem się też szyć od mojej mamy, bo była krawcową z wykształcenia/zawodu. Miałem przez to przej%?@ne, bo koledzy podśmiewali się ze mnie i wyzywali od pedałów.

   @Brak_wolnych_loginow: Jak cię interesuje podział "męskie" i "niemęskie" plus mechanizm, jak "atrybuty męskości" w wydaniu absurdalnym przekazywane są z pokolenia na pokolenie, polecam "Prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze" Piotra Szudejki. Notka o książce na dzień dobry zaczyna od tego zjawiska, o którym piszesz: Prawdziwy mężczyzna trzyma się z daleka od babskich hobby i unika niemęskich ubrań.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak cię interesuje podział "męskie" i "niemęskie" plus mechanizm, jak "atrybuty męskości" w wydaniu absurdalnym przekazywane są z pokolenia na pokolenie, polecam "Prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze" Piotra Szudejki. Notka o książce na dzień dobry zaczyna od tego zjawiska, o którym piszesz: Prawdziwy mężczyzna trzyma się z daleka od babskich hobby i unika niemęskich ubrań.

   @jeden_na_dziesiec: A dzięki, dobrej lektury nigdy za wiele, jak będę obok Empiku to zamówię. Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bubo_bubo zdziwilbyś się ale kiedyś wszelkie rzemiosła były domeną męską.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow szycie nie było czysto damskie wręcz przeciwnie jedyne co mogło być bardziej kobiece ( i to też nie jest do konca prawdą ) to tkactwo mogło być domeną kobiet ale nie powiedzialbym że to czysto kobieca domena

  •  

   pokaż komentarz

   @Szenkes :

   nietypowe dlatego, że mało komu się dziś chce robić cokolwiek ręcznie.

   Pogadaj z #nofapchallenge

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: libero, którzy mają bardzo wyspecjalizowany zakres zadań i jeden rozgrywający...
   Doprecyzowując więc: niscy ludzie nie grają na pozycjach środkowych, atakujących i przyjmujących. Poza bardzo ekstremalnymi przypadkami.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego nietypową, bo co, za mało męska?

   @Brak_wolnych_loginow: nie, nietypowa bo w dzisiejszych czasach mało kto robi na drutach. To domena raczej starszych ludzi, dziś po sweterek się idzie do Galerii.

  •  

   pokaż komentarz

   szycie nie było czysto damskie wręcz przeciwnie jedyne co mogło być bardziej kobiece ( i to też nie jest do konca prawdą ) to tkactwo mogło być domeną kobiet ale nie powiedzialbym że to czysto kobieca domena

   @ZbawcaMirko: Szycie było czysto damskim zajęciem, zależy jak bardzo cofniemy się w czasie. Już w czasach średniowiecznych można spotkać "krawców" ale wcześniej to była raczej domena kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   nie, nietypowa bo w dzisiejszych czasach mało kto robi na drutach. To domena raczej starszych ludzi, dziś po sweterek się idzie do Galerii.

   @kefas_safek: Do galerii to się chodzi współcześnie obciągnąć za sweterek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A tak na serio, to robótki ręczne są popularniejsze wśród osób starszych (emerytów, rencistów) dlatego, że mają oni więcej wolnego czasu. Co nie znaczy, że młodzi tego nie robią.

   Inną sprawą jest to, że swetry są raczej niszową częścią garderoby damsko/męskiej wśród ludzi młodych. Więc nie widzą oni potrzeby, aby robić coś, czego potrzebują w jednej sztuce. Za to wśród młodych dziewczyn popularne są inne prace ręczne, np. robienie bransoletek czy biżuterii.

  •  

   pokaż komentarz

   ojeje jeju ale pedalek sie oburzyl

   @BrytyjkisaTHEBEST: Uwielbiam jak odzywa się do mnie 11-latek z wodogłowiem, który nie potrafi nawet poprawnie sklecić najprostszego zdania. Odezwij się, jak już wyjdziesz z traumy dowiadując się, że twoja matka zrobiła Cię z upośledzonym psem. A póki co idź robić to co zwykle, czyli zwal sobie do katalogu towarzystwa kynologicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow próbowałem ale cholernie się przy tym męczyłem. Nie dla mnie :) jak byłem 10 lat temu na Islandii to wszyscy przyjezdni studenci się za to zabierali i ja też spróbowałem. Ale siedzenie w kawiarni pół dnia, robię IE na drutach i gadanie o p$%@!$%ach mnie nie katalog. Wolałem kupić rower i jeździć po mieście :)

  •  

   pokaż komentarz

   @hikarukimura: Ja na drutach umiem tylko kilka ściegów i coś prostego zrobić, szalik lub czapkę. Jednak szycie na maszynie to inna para kaloszy, kreatywność i użyteczność w jednym.

   W sumie to się tym nie interesowałem aż tak, na Islandii mają takie tradycje? I co to za studenci, że zamiast chlać to na drutach robią? Cholera, zaciekawiłeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zdziwilbyś się ale kiedyś wszelkie rzemiosła były domeną męską

   @ZbawcaMirko: dlaczego niby miałbym się zdziwić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: chyba zapominasz ze jednym ze znaczeń słowa "typowy" to to samo co często spotykany i nie ma nic wspólnego z równouprawnieniem. A wiec nietypowy to nie znaczy ze zarezerwowany tylko dla jakieś grupy.

  •  

   pokaż komentarz

   A wiec nietypowy to nie znaczy ze zarezerwowany tylko dla jakieś grupy.

   @kuplende: Powiedz to ludziom, którzy w nietypowy sposób wyrażają siebie i wytłumacz od razu, dlaczego są ofiarami ostracyzmu społecznego. Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szenkes: Czy ja wiem? Ostatnio jest chyba wysyp rękodzielnikow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow: może to ze coś robią nietypowego poprostu wkurza innych bo próbuja to robic w taki sposób który jest atakiem na czyjąś prywatność, lub narzucaniem swojego zdania. Myślę ze nikogo nie obchodzi co kto w domu robi dopóki nie probuje się komuś wmawiać ze coś jest normalne jak jest jest ( lub typowe jak nie jest typowe)

  •  

   pokaż komentarz

   nietypowe dlatego, że mało komu się dziś chce robić cokolwiek ręcznie.

   @Szenkes: Ravelry.com, społeczność dziergaczy drutowych i szydełkowych, stan na obecną minutę:
   1843 Ravelers are online (nline = active within the last 5 minutes)
   437,929 accounts have been active during the last 7 days.
   813,276 accounts have been active during the last 30 days.
   2,968,142 accounts have been active during the last year.

   Więc to nie jest jakieś niezwykle niszowe hobby. Pewnie porównywalne z liczbą osób mających hobby rysownicze, o którym raczej nikt nie mówi, że jest "nietypowe" (jeden z najpopularniejszych kanałów o rysowaniu - Proko - ma 2,3 mln subskrybentów).

  •  

   pokaż komentarz

   może to ze coś robią nietypowego poprostu wkurza innych bo próbuja to robic w taki sposób który jest atakiem na czyjąś prywatność, lub narzucaniem swojego zdania. Myślę ze nikogo nie obchodzi co kto w domu robi dopóki nie probuje się komuś wmawiać ze coś jest normalne jak jest jest ( lub typowe jak nie jest typowe)

   @kuplende: Jeżeli co komuś próbuje narzucać to jak najbardziej jest to normalna reakcja, bo moja wolność się kończy tam, gdzie zaczyna kogoś innego. Problem jest tylko w tym, że nie zawsze tak jest i ludzie są prześladowani tylko za to jak np. wyglądają. Czy jak jakiś facet nałoży np. różowe spodnie, to da innym przyzwolenie aby go pobić czy znieważyć? A tak się często dzieje, ludzie śmieją się i wytykają rzecz fundamentalną, nawet taką, który nie narusza norm społecznych (np. nagości).

   Nie ogarniam tego, co kogo k%$!a obchodzi jak ktoś jest ubrany, do kogo się modli czy co robi w wolnym czasie, jeżeli nie narusza tym prawa, czy dobrych obyczajów?

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego nietypową,

   @Brak_wolnych_loginow: zamiast się nakręcać polecam słownik języka polskiego https://sjp.pwn.pl/slowniki/nietypowy.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Brak_wolnych_loginow
   Bo to jest nietypowe zajęcie dla sportowca. Ale to nie musi być negatywne znaczenie. Zależy od kontekstu. No ale przyznasz, że miejsce i czas też jest nietypowe.

   Za gowniaka też trochę robiłem na drutach. Mieliśmy nwet zajęcia w podstawówce na technice.

   BDW
   Tradycyjnie zakopuję Eurosport, który nie pozwala mi oglądać video w Europie. Oczywiście informuje o tym po 15. sekundowej reklamie.

  •  

   pokaż komentarz

   xDDDD

   @TheOneWhoKnocks: Dam minusa, bo po treści nie wiem, o co Ci biega.

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie to całkiem relaksacyjne zajęcie i pomaga się skupić

 •  

  pokaż komentarz

  Z innych nietypowych rzeczy to ma męża i dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się robi na drutach to trzeba uważać żeby tramwaj nie nadjechał

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś haftowalem krzyżykowo obrazki, fajnie odstresowuje. Zrobiłem obrazek konia dla mojej byłej, powiedziała żebym więcej jej nie robił haftów bo to nie męskie