Polska nie wprowadziła ACTA2, Komisja Europejska nie odpuszcza

Polska nie wprowadziła ACTA2, Komisja Europejska nie odpuszcza

Temat ACTA2 był bardzo głośny 2-3 lata temu, kiedy to UE pracowała nad uchwaleniem tych dyrektyw. W ostatnim czasie wielu zastanawiało się, gdzie podziały się te skrajnie niekorzystne dla internautów przepisy. Okazuje się, że nasz rząd po prostu je zignorował.

 •  
  Bawarrooo

  +6

  pokaż komentarz

  Gdzie są eurokomuszki krzyczący, że nasz rząd kolejny raz pcha nas w stronę kacapii XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Bawarrooo: przecież to rzady pisu podpisują kolejne umowy o integracji z kacapią

  •  
   Bawarrooo

   +3

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: jakie umowy podpisał rząd pisu o integracji z kacapią

  •  

   pokaż komentarz

   @Bawarrooo: i pis i eu pcha nas w swoje socjalistyczne gówno

  •  

   pokaż komentarz

   @dbanel: @Bawarrooo: PIS tylko na to czeka, jednak chce by KE na nas naciskała w tej sprawie by wyglądało tak że zostali do tego zmuszeni, nie potrzebne im kolejne protesty przeciw nim.

  •  
   Bawarrooo

   0

   pokaż komentarz

   @aarahon: no to niech KE nas przestanie naciskać i zacznie traktować po partnersku, pewnie problem zniknie. Ale właśnie tu jest problem - stara Unia traktuje nas jak kolonię, z którą można robić co się chce. No to dostaną po pysku i pała im zmięknie.

  •  

   pokaż komentarz

   no to niech KE nas przestanie naciskać i zacznie traktować po partnersku, pewnie problem zniknie.

   @Bawarrooo: no właśnie to my nie chcemy wprowadzić u siebie prawa zgodnego z prawem wspólnoty i to jest problemem dla KE.

   Ale właśnie tu jest problem - stara Unia traktuje nas jak kolonię, z którą można robić co się chce. No to dostaną po pysku i pała im zmięknie.

   @Bawarrooo: Problemem jest to że odstajemy od wspólnoty w kolejnym temacie.

   Kolejnym problemem jest to że ACTA2 to tylko wytyczne do napisania odpowiedniej ustawy i jej przyjęcia a projekt ustawy wprowadzającej te zapisy nie został przedstawiony (nie wiadomo czy taki projekt został napisany) więc może być tak że przeciwstawiają się tym przepisom jak również mogą je wprowadzić przy okazji daleko idących środków cenzurujących nasz internet. Karakan zapowiedział już że przepisy ACTA2 zostaną wprowadzone tak by nie zagrozić wolności w internecie ale to było dwa lata temu, od tego czasu życie wielokrotnie pokazało że wcześniej kłamał a ostatnie jego słowa o cenzurze w internecie to zapowiedź kontroli internetu przez pisiorów więc przyjmuję że ten drugi scenariusz z gotową ustawą jest bardziej realny.