WSA: Syn alkoholika nie zapłaci za jego pobyt w Domu Pomocy Społecznej

WSA: Syn alkoholika nie zapłaci za jego pobyt w Domu Pomocy Społecznej

W obecnym stanie prawnym nie tylko możliwości finansowe, ale również racje moralne, mogą decydować, o tym, że syn nie zapłaci za pobyt ojca w placówce opiekuńczej orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach. Dysfunkcyjny rodzic nie powinien zatem liczyć na wyrozumiałość organów.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapłacimy my wszyscy. Dlaczego nie pada pytanie, czy ktokolwiek powinien za to płacić?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: odpowiedź na to pytanie, równie oburzony co Ty, uzyskałem kilka lat temu w podobnej sprawie, od pewnej znajomej kierownik ośrodka pomocy społecznej.

   Otóż moglibyśmy tych ludzi zostawić samym sobie i nie dotować ich, ale przez to, że w zdecydowanej większości jest to patola, to musimy sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie:
   - jak "na mieście" obsłużymy zagadnienie głodnej patoli? Patoli głodnej wódki, narkotyków, chleba, świętego spokoju i wk$@?ionej na wszytko dookoła? Pozamykamy ich wszystkich? Nie da się.

   Najtańszą wersją odpowiedzi na to pytanie jest właśnie: OPS. Zaspokajamy podstawowe potrzeby (głód), co w większości załatwia sprawę, bo większość patoli i tak nie ma ambicji na lepsze życie, więc będąc nasycona nie będzie miała potrzeby na kryminalizację.

   Obsługa jednego incydentu kryminalnego jest dla państwa zapewne nieporównywalnie droższa niż rozdanie wódki i parę stów na najtańsze żarcie. A tylko tyle w większości przypadków wystarczy, byśmy i my mieli święty spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: W Polsce nie da rady umrzeć z głodu. Wszędzie rozdają ciuchy i jedzenie. Tylko pić nie można, a to już wielki problem dla bezdomnej szlachty.

   Poza tym w DPSach nie lądują krewcy staruszkowie czy patola tylko wraki zdrowotne (psychicznie lub fizycznie). Oni burd na ulicach nie będą robić, bo nie będą mieli na to sił.

   Niech głupia Polska przestanie ściągać ludzi za 0,000002137 g rośliny oraz innych używek to się miejsca na salach sądowych i więzieniach szybko zwolnią. A co ci przesadzą z "zabawą i eksperymentami" na własne życzenie wylogują z życia.

   Patolom trzeba pokazywać możliwość choćby zdobycia prostego zawodu na budowie, a nie podkarmiać ich wódą z naszych podatków. Nic tak nie motywuje do podjęcia pracy jak głód.

  •  

   pokaż komentarz

   Nic tak nie motywuje do podjęcia pracy jak głód.

   @Tytanowy_Lucjan: no ale sam piszesz, w DPS-ach lądują wraki.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: Wykop jest o ludziach w DPS. Ty zacząłeś pisać o patusach z OPS. Jak dla mnie jak ktoś był żulem i rodzicem tylko z nazwy to powinien zdechnąć z głodu pod płotem albo doczołgać się do najbliższej jadłodajni dla bezdomnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Wykop jest o ludziach w DPS. Ty zacząłeś pisać o patusach z OPS.

   @Tytanowy_Lucjan: racja, miłego dnia!

 •  

  pokaż komentarz

  Powinien byc bezdomnym a nie miec DPS na koszt podatnika