Amerykański CDC wycofuje z laboratoriów testy RT-PCR - Forum - Bankier.pl

@DR1W3R m.bankier.pl #swiat #polityka #koronawirus

Amerykański cdc wycofuje z laboratoriów testy pcr oraz twierdzi że tzw "złoty standard" zatwierdzony przez who jako test na c-19 nie odróżnia grypy sezonowej od sars-cov2. Płaskoekranowcy wasz świat się wali

 •  

  pokaż komentarz

  "W ramach przygotowań do tej zmiany CDC zaleca laboratoriom klinicznym i ośrodkom badawczym, które korzystały z testu CDC 2019-nCoV RT-PCR, wybranie i rozpoczęcie przejścia na inny test na COVID-19 zatwierdzony przez FDA. CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy. Takie testy mogą ułatwić dalsze badania zarówno pod kątem grypy, jak i SARS-CoV-2 oraz mogą zaoszczędzić czas i zasoby w miarę zbliżania się do sezonu grypowego. Laboratoria i ośrodki badawcze powinny przeprowadzić walidację i weryfikację wybranego testu w swoim obiekcie przed rozpoczęciem badań klinicznych."

  I tyle w temacie ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy.

   @Afrobiker: CDC powinna obligować a nie zachęcać do rozważenia! To mamy pandemię wszechczasow czy nie? Rządy zachęcają ludzi do pozostania w domach czy też wprowadzają lockdowny których gospodarcze skutki będziemy odczuwać przez następne kilkanaście (jak nie więcej) lat? Jak leczyć pacjentów skoro nie wiadomo na co chorują?

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver ta "zachęta" polega na tym że mają czas by przejść na inne testy do końca roku ¯\(ツ)

   "Po 31 grudnia 2021 r. CDC wycofa wniosek do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zezwolenie na użycie w sytuacjach awaryjnych (EUA) panelu diagnostycznego CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) w czasie rzeczywistym RT-PCR, test wprowadzony po raz pierwszy w lutym 2020 r. wyłącznie do wykrywania SARS-CoV-2. CDC przekazuje to wcześniejsze powiadomienie laboratoriom klinicznym, aby mieć odpowiedni czas na wybór i wdrożenie jednej z wielu alternatyw zatwierdzonych przez FDA."

  •  

   pokaż komentarz

   ta "zachęta" polega na tym że mają czas by przejść na inne testy do końca roku

   @Afrobiker: 4 fali przy ogólnej dostępności testów (nie to co w marcu 2020) czekamy aż do końca roku? Ok, logiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver skoro planują wycofać zezwolenie na używanie tego testu to rozumiem że w przyszłym roku już nie będą wyniki tych testów traktowane jako wiążące ale jak będzie naprawdę to się okaże (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: Ale do wprowadzenia lockdownów, szczepień na masowa skalę wystarczające. Ot majstersztyk, CDC umywa ręce bo przecież rozpoznała problem, co prawda bardzo późno i z propozycją zmian liczoną w miesiącach. Obostrzenia ogłaszane w sobotę, wprowadzane w poniedziałek ale 'zalecenia' odnośnie fundamenotw wykrywania przypadków z terminem zapadalności: pół roku. Jak to nadal wygląda na logiczne dla niektórych to nie wiem czy jest coś co nie wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @tank_driver logiki to w tym temacie nie było od samego początku ale faktycznie wygląda to tak jakby umywalki rączki i zakładam że w przyszłym roku zwykła grypa magicznie wróci ))└[⚆ᴥ⚆]┘

  •  

   pokaż komentarz

   zakładam że w przyszłym roku zwykła grypa magicznie wróci ))└[⚆ᴥ⚆]┘

   @Afrobiker: Przy czym będzie na nią remedium w postaci szczepionki. Jak popatrzeć wstecz na ptasią czy świńską grypę to schemat działania jest podobny, nie weszło raz czy drugi to wejdzie za trzecim. I niestety weszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: To raczej wybielanie się przed ewentualnymi pozwami, czyszczenie rączek. Rządy prawdopodobnie i tak to oleją i dalej będą używać tych testów, albo zastosują inne tak samo nic nie warte. Niezłe bagno, w Australii już helikoptery i wojsko zaganiają ludzi do domów czyli mają tam państwo więzienne, a testy cały czas mogły wykrywać im zwykłą grypę ( ಠ_ಠ) to jest tak irracjonalne że już bardziej chyba się nie da.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego nie było przypadków grypy sezonowej (bądź było ich bardzo mało), wszystko szło jako Covid pompując (i zaburzając) statystyki, a to jakieś 3 do 4 milionów przypadków w samej Polsce, gdzie przypadków Covid od początku epidemii jest niecałe 3 miliony. Ma ktoś staty dla grypy od początku pandemii Covid?

 •  

  pokaż komentarz

  W ramach przygotowań do tej zmiany CDC zaleca laboratoriom klinicznym i ośrodkom badawczym, które korzystały z testu CDC 2019-nCoV RT-PCR, wybranie i rozpoczęcie przejścia na inny test na COVID-19 zatwierdzony przez FDA. CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy. Takie testy mogą ułatwić dalsze badania zarówno pod kątem grypy, jak i SARS-CoV-2 oraz mogą zaoszczędzić czas i zasoby w miarę zbliżania się do sezonu grypowego.

  @DR1W3R: skąd twój wniosek, że obecny test nie odróżnia wirusa grypy od SARS-CoV-2 i w obu przypadkach daje pozytywny rezultat?

 •  

  pokaż komentarz

  testy pcr nie odróżnia grypy sezonowej od sars-cov2.

  Znowu szury miały racje

  WYKOP!!

 •  

  pokaż komentarz

  In preparation for this change, CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses. Such assays can facilitate continued testing for both influenza and SARS-CoV-2 and can save both time and resources as we head into influenza season. Laboratories and testing sites should validate and verify their selected assay within their facility before beginning clinical testing.