Przestępstwo doskonałe, kiedy kradnie się dając.

Przestępstwo doskonałe, kiedy kradnie się dając.

"Chcesz być milionerem? To nic trudnego. Wystarczy zaufać władzy. Już przecież to przerabialiśmy. Kiedyś takie banknoty każdy nosił w swoim portfelu. W 1970 r. średnie wynagrodzenie wynosiło 2 235 zł. Byliśmy wtedy biedni. Chleb kosztował 2,50 zł. W roku 1994 byliśmy już milionerami. Średnie...

 •  

  pokaż komentarz

  A pomimo tego wszystkiego, pomimo jasno i treściwie wyjaśnionego problemu, duża część społeczeństwa i tak ślepo dalej będzie ciągnąć za złodziejami, bo "dajo". Osoby, które zdecydowały w czasie II Wojny i niedługo po niej o czystkach w polskiej inteligencji zrobiły doskonałą robotę... Rzucony wtedy na kolana naród, długo jeszcze nie będzie się w stanie z nich podnieść...

  •  

   pokaż komentarz

   @Adef: Czystki zaczęły się jeszcze za czasów zaborców i wywożenia niepokornych na sybir, później II wojna i eksterminacja przez Niemców, następnie sowieci, NKWD likwidowali to co zostało. No i mamy to co mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   czystkach w polskiej inteligencji

   @Adef: Tej inteligencji która II RP doprowadziła do stanu z 1939 roku?
   Tej inteligencji która była wybitnym przykładem Polskich przywar?
   Tej inteligencji która była potomkami ludzi którzy rozpierdzielili ten k@@%idołek na wieki po których cudem wrócił na mapy?

  •  
   wchodzacy_w_przegryw via Wykop Mobilny (Android)

   +4

   pokaż komentarz

   @Adef: z filozofią miałam 0 teraz mam 500 nie wygrasz

  •  

   pokaż komentarz

   A pomimo tego wszystkiego, pomimo jasno i treściwie wyjaśnionego problemu, duża część społeczeństwa i tak ślepo dalej będzie ciągnąć za złodziejami, bo "dajo".

   @Adef: no nie. Jesli ktos uwaza ze pieniadz ma sluzyc do gromadzenia majatku to znaczy ze nie rozumie roli pieniadza. Pieniadz to SRODEK PLATNICZY. Wlasnie dlatego jest tak nazywany poniewaz jesli nie potrzebujesz komus zaplacic to lepiej nie miec pieniadza. On ma wartosc na tu i teraz. Jesli chcesz gromadzic bogactwo to lepiej w innych dobrach.

  •  

   pokaż komentarz

   @wchodzacy_w_przegryw: Do tego trzeba odpowiednich ludzi, czemu syn chłopa małorolnego, człowiek wychowany w duchu PRL-u (bo jak inaczej wtedy zostać dr. inz.) mimo wieku prawię 80 lat, dobrze rozumuję co się obecnie dzieje, a karyna wiek 25+ widzi tylko 500+?

  •  
   wchodzacy_w_przegryw via Wykop Mobilny (Android)

   0

   pokaż komentarz

   @mechaniczny_pomidor: nie raz słyszałem, ale przecież ma pani mniej
   "Ale ja nie zarabiam a teraz mam "

  •  

   pokaż komentarz

   @Adef: bo ludzie mają potrzeby tu i teraz a nie w dziesięcioletniej perspektywie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak się spieprzy? No to się wszystkim spieprzy i jakoś to będzie - no i historia pokazuje, że faktycznie jakoś to jest, zwłaszcza jak jesteś biedniejszy.

   Żeby było dobrze konieczne są dwie rzeczy:
   1. Wykształceni i świadomi obywatele/podatnicy
   2. Liczna klasa średnia

   W kraju, w którym kilkadziesiąt procent ludzi nie wie, że płaci jakieś podatki, a 8k brutto to super wysokie zarobki nie może być dobrze. Ale to nie jest wina ludzi tylko złego zarządzania i edukacji - najprościej zwyzywać wszystkich od meneli i idiotów ale to nigdzie nie prowadzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adef: a potem jeszcze rodacy w 68 zmusili profesorów i doktorów pochodzenia żydowskiego do emigracji ¯\_(ツ)_/¯ A teraz mamy raj dla idiotów

  •  

   pokaż komentarz

   @powaznyczlowiek:

   bo ludzie mają potrzeby tu i teraz a nie w dziesięcioletniej perspektywie
   I to jest niestety prawda, która sprawia, że jeszcze długo w naszym małym tekturowym k##%idołku będzie tak jak jest.
   Ludzie, żyjący tu i teraz nie są w ogóle zainteresowani przyszłością. Rządzący, żyją tylko od wyborów do wyborów... I dziwnym zbiegiem okoliczności, te najbardziej drastyczne zmiany wprowadzają zawsze przy krańcach kadencji, szczególnie wtedy, gdy wiadomo jest, że przegrają.

   Ale to nie jest wina ludzi tylko złego zarządzania i edukacji
   Ależ właśnie jest to wina ludzi. Wszystkich ludzi. Tych którzy zarządzają. Tych, którym na rękę jest postępujące zidiocnie społeczeństwa, przyspieszane kolejnymi trefnymi reformami edukacji. A oni przecież nie wzięli się znikąd. Zostali wybrani przez tych, których sami po części tworzą. Jednocześnie coraz bardziej umacniając w społeczeństwie mentalnośc oblężonej twierdzy... Nas kontra ich. To doskonale widać tu, na wykopie. Albo jesteś lewakiem, albo prawakiem. I z każdą szarpaniną w komentarzach zwiększa się dystans pomiędzy stronami. Idealne odwzorowanie, w mikroskali, mechanizmów i tendencji toczących rakiem całość naszego społeczeństwa Bo przecież zamiast spotkać się po środku i zrobić coś wspólnie dla wspólnego dobra, lepiej jest siedzieć w swojej bańce, racząc się iluzją komfortu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adef myślisz że za II RP mieliśmy lepszą klasę polityczną od 1926 roku ? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie bez powodu na PiS mówi się grupa rekonstrukcji sanacji :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adef: Jeszcze większy smród robią debile kultywujący martyrologie narodu polskiego utworami gloria victis. Jak takiemu głąbowi jednemu z drugim wystarczy dać na waciki i krzyknąć że jest potomkiem bohaterów by już z zachwytem nadstawiał dupę to na nic innego nie zasługuje niż na życie w kraju z dykty.
   Zabraliby się za porażki (obecny stan kraju) a nie spuszczali nad tymi które zawdzięczać mogą swoim przodkom to może by tu była jakaś przyszłość. Naród patrzący ciągle wstecz nie może patrzeć w przyszłość. Przecież cały czas ogląda się za siebie...

  •  

   pokaż komentarz

   @mechaniczny_pomidor: to, że na tapecie ciągle są pokazywane skrajne jednostki, nie znaczy wcale, że w latach 30 nie było w Polsce ludzi rozsądnych, będących realistami.
   Po prostu o nich w szkołach nie uczą, bo świadome i samodzielnie myślący obywatele jest nie na rękę rządzącej kaście kryminalistów.

   Zresztą, jak widać, historia się powtarza w czasach obecnych. Ciśnięte są publice brednie o wstawaniu z kolan potężnych potomków husarzy, a prawda jest taka, że od 30 lat u władzy są te same światopoglądowe, sprzedajne miernoty i to jest w telewizji promowane.
   Porównaj sobie choćby ilość wystąpień takiego Gwiazdowskiego, który ma coś do powiedzenia, w porównaniu do miernot typu nienażarta Krycha, Sasin-defraudator czy intelektualista Suski.

  •  

   pokaż komentarz

   Czystki zaczęły się jeszcze za czasów zaborców

   @Trismagist: nie zapominajmy też czemu doszło do zaborów

  •  

   pokaż komentarz

   Tej inteligencji która II RP doprowadziła do stanu z 1939 roku?
   @mechaniczny_pomidor:
   Pie##ysz, chłopie, o jakimś stanie z 1939 roku. Ten stan był dużo lepszy niż wcześniej.

   Atak zaborców we wrześniu 1939 roku nie wynikał z tego, że brakło jakiegoś mądrego "pomidora_mechanicznego", który by to wszystko lepiej poukładał. Tak może sądzić tylko kompletny idiota. Atak zaborców wynikał z tego, że władza i narody dwóch supermocarstw tamtego okresu składała się z ludzi nędznych, mściwych, nienawistnych, którzy mieli w pogardzie państwo polskie i polski naród i postanowili eksterminować ten naród, bo ... "kto im zabroni". Opatrzność pokazała głupcom, że nie opłacało się uderzać wzajemnie na RP, bo stracili na tym wyłącznie Niemcy i narody Sowietów. Polacy też stracili pomordowanych, ale wyszli na tym silniejsi niż kiedykolwiek. Ani jedna, ani druga strona zaborców już nie podniosła się po stratach. Niemcy, dzięki Bogu, przeszli na stronę pokojowego państwa. A Sowieci rozpadli się 45 lat później i los daje im dość "zmienne szczęście".

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Polecam do nauki historii książki, nie YouTube czy wykop. Nawiasem czy 39 wam zawsze musi się kojarzyć z jednym?
   Może dlatego tak to przeżywasz, więcej książek i pokory dla gospodarki, polityki i społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Lud tego chciał :)

   źródło: 75285816_254390179197129_2044857275262936636_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam do nauki historii książki, nie YouTube czy wykop. Nawiasem czy 39 wam zawsze musi się kojarzyć z jednym?
   Może dlatego tak to przeżywasz, więcej książek i pokory dla gospodarki, polityki i społeczeństwa.

   @mechaniczny_pomidor:
   Coś mi się zdaje, że poziom mojej wiedzy o historii, gospodarce, polityce, jest tak co najmniej kilka poziomów powyżej twojego, bez urazy - stwierdzam fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: A zachowujesz się jak szóstoklasista który za dużo nasłuchał się o wspaniałej II RP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mechaniczny_pomidor:
   Nie pisałem o wspaniałej II RP, a o tym, że nic nie odmieniłoby losu II RP, gdy miała u granic nienawistne narody dawnych zaborców i tym bardziej nienawistną władzę dawnych zaborców. Jedyną zmianą mogła nieść gehenna dla tych narodów wywołana WYŁĄCZNIE ich własnymi decyzjami. Tak działa Inteligencja Najwyższa. Wygląda na to, że źli zrozumieli przesłanie. Trochę gorzej jest z Moskwą, ale w 1945 to oni zaproponowali pierwsi życie w sojuszu.

   Rozpatrywanie spraw II RP i jak lepiej dałoby się poprowadzić państwo, to osobny rozdział. Nie ma nic wspólnego z "upadkiem" we wrześniu 1939.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozpatrywanie spraw II RP i jak lepiej dałoby się poprowadzić państwo, to osobny rozdział. Nie ma nic wspólnego z "upadkiem" we wrześniu 1939.

   @DarrDarek: Brawo, a teraz odpowiedz sobie na pytanie po ch@# poruszasz kwestię konfliktu w kontekście naszych elit kulturalnych oraz politycznych których efekty pracy najlepiej jest ocenić w połowie 39? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   których efekty pracy najlepiej jest ocenić w połowie 39
   @mechaniczny_pomidor:
   I cóż to były za jakieś znamienne efekty?

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: banały opowiadasz, już mieliśmy najgorszego prezydenta kwasa z tym śmiesznym hasłem dla lemingów -wybierzmy przyszłość- i co wybrał ci przyszłość? 10 lat zmarnowane, za jedwabne przeprosił grzecznie ale w Katyniu już nie wyszło, taki typ nam przyszłość wybierał. Wiem że modne jest teraz plucie na Polskę bo się władza nie podoba, plujcie do woli, jak za po się nie podobało to kwiat narodu wyjeżdżał na zmywak i nie krzyczał ***** ** na ulicach i jakoś dramatu nie widzieli tuski i jego ferajna namaszczona przez agenturę, także wybrali ci przyszłość i się ciesz, nie patrz w przeszłość bo i po co ci to, nawet ułamka wniosków z przeszłości nie wyciągniesz

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dostaniemy te 770mld z EU (kredyt na koszt przyszłych pokoleń) do wydania w kilka lat to dopiero będzie pompa na wszystkim o mat. budowalnych i cenach usług budowlanych nie wspomnę, jak gminy zaczną inwestycje z tej kasy...

  •  

   pokaż komentarz

   @sirdam: A potem dowalą nam unijne podatki a partia będzie krzyczeć że to zamach na demokrację (wszyscy zapomną że to z tych 770mld). W imię wyższego dobra wyjdziemy z unii a potem już tylko zapaść gospodarcza, patriarchat kościelny a jak już nie zostanie tu kamień na kamieniu i nie będziemy w stanie spłacać długów to kolejne rozbiory. Już nie mogę się doczekać.

  •  

   pokaż komentarz

   770mld

   @sirdam: Dobrze że chociaż złotych nie euro, ale i tak jakieś 55000 PLN na jednego pracującego z 14 mln (budżetówka to nie praca).
   Mam tylko nadzieję że jednak "nam" nie dadzą chociażby z racji braku przejrzystości antykorupcyjnej.
   Choć zapewne się mylę bo podobnie jak małżeństwa nic tak dobrze nie będzie spajać UE jak kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechaniczny_pomidor:

   budżetówka to nie praca

   Lekarze, nauczyciele, strażacy, policjanci nie pracują?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vincenzo: W tym wypadku tak, w przypadku gdy chcesz wypompować 770mld jedynie prace mający bezpośredni wkład w pkb mogą być źródłem danej nadwyżki. Jak bardzo by lekarz, nauczyciel, strażak czy policjant nie pracował będąc w budżetówce jest jedynie obciążeniem pośrednim.
   Np. trochę inaczej wygląda kwestia szkolnictwa wyższego w krajach anglosaskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @mechaniczny_pomidor: źle to rozpatrujesz. Budżetówka w przykładach przytoczonych powyżej pośrednio przykłada się do wzrostu PKB, chociaż z czysto księgowego punktu widzenia są tylko obciążeniem. Nauczyciele kształcą przyszłe kadry zatrudnione w sektorze prywatnym (na przykład). Strażak dopilnuje, żeby fabryka nie poszła z dymem i mogła generować zysk ze swojej działalności, lekarz zadba, żeby kadra była w stanie wykonywać swoją pracę, a policjant, że bezpiecznie do niej dotrze i z niej wróci.

 •  

  pokaż komentarz

  widocznie większości podoba się taki stan rzeczy

  •  

   pokaż komentarz

   @yagu6 Dokładnie, ludzie tak wybrali to tak mają, spora część dałaby się pokroić za partię i rozdawnictwo pomimo, że uderza to w nich samych. Gorzej jak jesteś w mniejszości, dlatego ja wyjechałem, widocznie większość Polaków wyznaje inne zasady i po prostu ja tu nie pasuję, nie ma co się przepychać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZostawZiemniaki: no niby tak, ale z drugiej strony, to dlaczego mam wyjeżdżać z kraju, z mojego kraju, gdzie się urodziłem, mieszkam, pracuje, tylko dlatego, że większość, która poszła do wyborów, wybrała mam złodziei i zaborców? Nie chcę wyjeżdżać, chce tu mieszkać i żyć, ale niestety rządząca banda jarka okrada mnie codziennie z moich i naszych wspólnych pieniędzy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli głosować na PIS, bo będą w samym gnoju.
  Inna partia już nie będzie miała co kraść, nawet nie będzie w stanie uratować gospodarki.
  Ja tylko czekam aż zachodnie firmy pozamykają zakłady i okaże się, że nie ma skąd brać pieniędzy.