Dr. Stopyra: osoba niezaszczepiona jest jak pijany kierowca

Dr. Stopyra: osoba niezaszczepiona jest jak pijany kierowca

mówi ordynator oddziału chorób infekcyjnych i pediatrii krakowskiego Szpitala im. Żeromskiego

 •  

  pokaż komentarz

  Ok w takim razie nieszczepieni dostają zwolnienie ze składek zdrowotnych? Skoro pomoc im się nie należy ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: W taki razie pani ordynator trzeba zabrać prawo wykonywania zawodu, gdyż jawnie mówi że nie chce przestrzegać przysięgi jaką składała gdy dopuszczano ją do zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: jak przyjdzie co do czego, to zaszczepionych też ratować nie będą, bo akurat oddział będzie zamknięty z powodu kogoś z covidem i potrzebą odkażenia, czy jakaś inna gówno wymówka. nie ratowali wcześniej nie będą i teraz

  •  
   syn_kolezanki_twojej_starej via Wykop Mobilny (Android)

   +221

   pokaż komentarz

   @KazPL: to jeszcze to powiedz policjantom i żołnierzom bo też przysięgali stać na straży pewnych rzeczy ale chyba kwitek co miesiąc ważniejszy od służby i danego słowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit to byłby deal stulecia, otworzyć prywatną służbę zdrowia przy tym nie płacąc na tego bankruta.

  •  

   pokaż komentarz

   to jeszcze to powiedz policjantom i żołnierzom bo też przysięgali stać na straży pewnych rzeczy ale chyba kwitek co miesiąc ważniejszy od służby i danego słowa.

   @syn_kolezanki_twojej_starej: Akurat co do żołnierzy to chyba na razie nie ma co się czepiać, a o działalności policji to pewnie mamy podobne zdanie...¯\_(ツ)_/¯

   Ciekawe czy Naczelna Izba Lekarska wyciągnie konsekwencje ws pani ordynator... oczywiście że nie.
   A szykanować lekarzy którzy mówili że trzeba również leczyć też inne choroby i nie zamykać szpitali z powodu covid to byli pierwsi.
   Kim oni są że szczują lekarzy którzy chcą bronić życia a nic nie zrobią takim którzy nie chcą bronić życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Żadne większe media tego nie podchwytują, a przecież podobne wypowiedzi padają ze strony lekarzy i są dowodem na moralny upadek zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: W polsce lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa.

   W Polsce obowiązuje obecnie Przyrzeczenie Lekarskie, stanowiące część Kodeksu Etyki Lekarskiej, uchwalonego przez Krajowy Zjazd Lekarzy, nawiązujące treścią do deklaracji genewskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: nie, należy im sie we wszystkich innych za co placą, z wyłączeniem covid ktorego świadomie nie unikają szczepieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: nie bo w innych przypadkach się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL nie mówi, emocje emocjami ale ona nie powiedziała żeby nieszczepionych nie ratować, delikutasna manipulacja w opisie

  •  

   pokaż komentarz

   W taki razie pani ordynator trzeba zabrać prawo wykonywania zawodu, gdyż jawnie mówi że nie chce przestrzegać przysięgi jaką składała gdy dopuszczano ją do zawodu.

   @KazPL: dzisiejsi lekarze przysięgają tylko na mamonę niestety. Tylko jedna firma produkująca jakieś cudowne suplementy wydała 400 mln PLN na marketing. A ile jest wart rynek kowid jeśli same szczepionki to pewnie ze 100 mld dolarów? Ile z tego idzie na marketing i promocje, przekupywanie polityków, mediów, autorytetów, celebrytów a nawet całych uczelni czy ośrodków badawczych? Przecież tworzone są wręcz całe instytucje które pod przykrywką działalności np. naukowej mają realizować konkretny cel komercyjny (polskie towarzystwo stomatologiczne polecające jedyną słuszną pastę itp.).
   Ja rozumiem, że powinien być jakiś marketing ale jakaś też ludzka przyzwoitość stojąca ponad tym wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce obowiązuje obecnie Przyrzeczenie Lekarskie, stanowiące część Kodeksu Etyki Lekarskiej, uchwalonego przez Krajowy Zjazd Lekarzy, nawiązujące treścią do deklaracji genewskiej

   @Doomed: Wiem, nawet chyba jakiś czas temu zmieniono jej treść. Jednak dalej obowiązuje ono do ratowania ludzkiego życia czego pani ordynator odmawia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: pomoc sie należy ale sami odmawiają leczenia to cóż czynić. W końcu to niegroźny wirusek, po co się przejmujesz że odmówią leczenia skoro ma 0.(0)1% śmiertelność?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ty wiesz, ja wiem, ale Wypok nie wie, więc minusuje ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: no przeciez chcieli ci pomoc szczepionka, czyli ty zrezygnowales z uslugi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Doomed: Czemu te głąby Cię minusują jak masz rację?

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit albo podnieść składki trzykrotnie bo generują zwiększone koszty dla systemu zdrowia

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Dokładnie. Zamieniła hipokratesa na hipokryzesa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Przecież dostali finansowaną z ich składek pomoc w postaci szczepionki. Dlaczego jak odmawiają najprostszego i najbardziej skutecznego sposobu walki z chorobą to mają mieć jeszcze prawo wyboru dużo droższego sposobu leczenia który angażuje niepotrzebnie służbę zdrowia, która mogłaby w tym samym czasie zwalczać inne problemy zdrowotne Polaków, które w tym samym czasie nieporównywalnie narosły.

   To jest dokładnie takie samo zachowanie jak "turysty" który idzie na Orlą Perć w japonkach, nie chce wykonywać poleceń ratowników i jak już faktycznie źle i widzi że nie da rady to chce koniecznie wracać helikopterem, bo przecież zapłacił za to w podatkach i bilecie wstępu do TPN - jak dla mnie spoko, ratujmy go, ale priorytet powinien mieć ten kto faktycznie potrzebuje pomocy i współpracuje ze służbami ratunkowymi. W przypadku covid i niezaszczepionych dokładnie tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   pomoc sie należy ale sami odmawiają leczenia to cóż czynić. W końcu to niegroźny wirusek, po co się przejmujesz że odmówią leczenia skoro ma 0.(0)1% śmiertelność?

   @eyaf: Wirus jest mniej groźny niż kreują go media - to akurat prawda. Przez covidową sraczkę zmarło kupę innych osób. Czekali z zawałami i udarami pod szpitalami na wynik testu albo odsyłano ich od placówki do placówki bo porobiono XXXX miejsc dla covidowców...

   Wytłumacz mi jak ktoś mając zawał odmawia sobie pomocy? Niezależnie od tego czy jest szczepiony czy nie pomoc się należy skoro płaci składki. To jest szczucie jednych na drugich i jak widać elegancko się elitom to udaje.

   Do tego (szczególnie przy wariancie delta) zaszczepieni również mogą zarażać. Co za różnica czy ktoś zarazi się od zaszczepionego czy niezaszczepionego nosiciela? Absolutnie żadna.

   Co do samych szczepień u osób starszych mają one sens ponieważ średnia wieku zgonów w PL (covidowych) wynosi około 72,9 lat natomiast mediana bodajże 75 lat (dane z przed kilku dni). Zdecydowana większość osób do 40 roku życia przechodzi covida bezobjawowo lub lekko. Zdarzają się wyjątki, że i 30-latek może trafić pod respirator ale jest to rzadkie zjawisko.

   Wobec powyższego jak ludzie niezaszczepieni odmawiają sobie pomocy w przypadku innych schorzeń?

  •  

   pokaż komentarz

   no przeciez chcieli ci pomoc szczepionka, czyli ty zrezygnowales z uslugi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Esarmist: Szczepienie nie chroni czy też nie leczy z udaru / zawału itd...

  •  

   pokaż komentarz

   albo podnieść składki trzykrotnie bo generują zwiększone koszty dla systemu zdrowia

   @reveil: To najlepiej za jednym zamachem podnieść ludziom 60+ składki - oni to dopiero generują koszty...

  •  

   pokaż komentarz

   @szejsetdwajsciaczy: Jak ma się szczepienie do udaru czy zawału?

  •  

   pokaż komentarz

   W taki razie pani ordynator trzeba zabrać prawo wykonywania zawodu, gdyż jawnie mówi że nie chce przestrzegać przysięgi jaką składała gdy dopuszczano ją do zawodu.

   @KazPL: Gdybyś kliknął w artykuł, to byś zobaczył, że jednak nie złamała. "Nie ratować życia kosztem innych ludzi" - to powiedziała. Tytuł manipuluje. Ja tego dalej nie popieram, uważam że jej postawa jako lekarki nie jest godna pochwały, ale to znalezisko to informacja nieprawdziwa.

   Poza tym babka mówi, żeby ratować, ale wystawiać za to rachunek, także znowu zupełnie coś innego od "nie ratować".

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: ja mówię o ludziach odmawiających szczepień a nie ogólnie niezaszczepionych

  •  

   pokaż komentarz

   @ohwell: nie wiedzialem ze mozna nawolywac bezkarnie do zabojstwa ..... i to bedac lekarzem(bo nie wiem jak inaczej ta wypowiedz rozumiec)

  •  

   pokaż komentarz

   @60scnds: nie psuj zabawy... a zresztą od kiedy trzeba czytać artykuły a nie same tytuły?

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Jakie zwolnienie? Skladki to przywilej. Zakazac placenia skladek zdrowotnych i zusu za jednym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Też płacę składki i nie chciałbym, aby chociaż grosz z moich składek poszedł na leczenie szurów.
   Przypominam, że składki są na leczenie wypadków, a nie działanie rozmyślne, jakim jest nieszczepienie się czy jazda po pijaku. Pijaki płacą z własnej kieszeni.
   Plus takie jeszcze porównanie – koszt leczenia covid wynosi kilkanaście tysięcy zł, a koszt szczepionki kilkadziesiąt zł.
   A tak w ogóle to raus do Zamościa lub do Gdyni, szurze.

  •  

   pokaż komentarz

   @BezkresnaNicosc: Czyli zaszczepionym z koroną też się nie powinna należeć pomoc bo przecież ich to nie dotyczy więc ściemniają że są w ogóle chorzy za co powinni być karani że chcą zajmować łóżka. Taka to królików doświadczalnych logika.

  •  

   pokaż komentarz

   Też płacę składki i nie chciałbym, aby chociaż grosz z moich składek poszedł na leczenie szurów.

   @BobMarlej: Nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Jak ma się bycie nieszczepionym do odmowy leczenia zawału czy udaru? Absolutnie nie trzyma się to kupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @BobMarlej: Do tego część ludzi nie może się szczepić - ich też chcesz uśmiercić? Sam jesteś szur przedstawiając taką postawę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ok w takim razie nieszczepieni dostają zwolnienie ze składek zdrowotnych? Skoro pomoc im się nie należy ¯_(ツ)_/¯

   @Porewit: Może zamiast tego zwolnienia powinni płacić wyższą składkę ponieważ w ich przypadku ryzyko hospitalizacji, a co za tym idzie wydatków państwa na ratowanie ich zdrowia i życia jest większe. Będzie dobrowolność szczepień, ale niech każdy niezaszczepiony ze względu na to, że koszty jego leczenia będą wyższe płaci wyższe składki. Są motocykliści, którzy jeżdżą z linką hamulcową zawiązaną na szyi i przywiązaną do kierownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Protip, zawsze można przestać słuchać filmów z żółtymi napisami, zacząć słuchać specjalistów i po prostu się zaszczepić.

   bycie nieszczepionym do odmowy leczenia zawału czy udaru?

   Mam wrażenie, że piszę z dwulatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: A co ja pisałem o udarze czy zawale? Albo co piszą w artykule? Mowa jest o leczeniu na Covid. Jak niezaszczepiony będzie miał zawał niech go jak najbardziej leczą. Nawet bardziej niż obecnie - moim zdaniem powinno się zredukować - nawet w przypadku czwartej fali - oddziały covidowe i priorytet powinien być przestawiony właśnie na leczenie tego co zostało zaniedbane - choroby naczyniowe, ludzie po udarach i zawałach, nowotwory, mnóstwo innych chorób przewlekłych od metabolicznych po chociażby jaskrę. Tylko wtedy jeśli się okaże, że miejsc na oddziałach covidowych jest za mało, to niezaszczepieni jako gorzej rokujący i gorzej współpracujący powinni mieć niższy priorytet niż zaszczepieni.

   Albo zwrot kosztów leczenia (BTW, w artykule jest mowa o tym a nie o nieratowaniu życia) - w końcu ubezpieczenie zdrowotne jest ubezpieczeniem i w każdym ubezpieczeniu ubezpieczony jest zobowiązany ograniczać ryzyko powstania szkody, a w razie jej powstania użyć dostępnych środków do ograniczenia jej rozmiaru. Jeżeli się do tego nie stosuje, ubezpieczyciel ma prawo uznać, że ubezpieczony w jakimś stopniu przyczynił się do szkody lub jej rozmiaru i proporcjonalnie zmniejszyć odszkodowanie. Dlaczego tu czynić wyjątek? Zresztą podobnych przypadków jest wiele (palacze, alkoholicy itp. - aczkolwiek tam kontrargument jest taki, że wpływy z akcyzy i tak przekraczają koszt leczenia tych grup). Poza tym zwrot kosztów dla NFZ to jedna strona medalu, a wcześniej trzeba wybrać kogo przyjąć na oddział i kogo leczyć. Kogoś kto już wcześniej zminimalizował ryzyko choroby i zwiększył szanse na przeżycie, czy kogoś, kogo statystycznie uratować będzie trudniej, a na dodatek po przyjęciu na oddział może stwierdzić, że tego czy tamtego leku / aparatury to on nie akceptuje, a na dodatek przeczytał, że gdzieś na próbce 21 pacjentów zadowalający rezultat dało wypalenie 37 skrętów marihuanen i on domaga się takiego leczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @szejsetdwajsciaczy:

   Przecież dostali finansowaną z ich składek pomoc w postaci szczepionki. Dlaczego jak odmawiają najprostszego i najbardziej skutecznego sposobu walki z chorobą to mają mieć jeszcze prawo wyboru dużo droższego sposobu leczenia który angażuje niepotrzebnie służbę zdrowia
   Dlatego że tak działa universal healthcare. Pomoc należy się każdemu, również żulowi który po pijaku rozwalił sobie głowę o krawężnik. Również temu, kto nie zapłacił w życiu złotówki składki zdrowotnej. A to, że wam się wydaje, że akurat dla tej jednej, jedynej choroby będziemy robić wyrwę w systemie, wartościować życie ludzkie i dopisywać arbitralne kryteria dodatkowe mówi tylko o waszym niezrozumieniu tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam wrażenie, że piszę z dwulatkiem.

   @BobMarlej: Vice versa

  •  

   pokaż komentarz

   @tojestmultikonto: W przypadku ludzi po 50 może i tak w przypadku młodszych jest to absolutnie zbędne. Przeanalizuj sobie dane dotyczące hospitalizacji i ofiar z podziałem na wiek.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybyś kliknął w artykuł, to byś zobaczył, że jednak nie złamała. "Nie ratować życia kosztem innych ludzi" - to powiedziała.

   @60scnds: Czyli pani ordynator chce przeprowadzać selekcje, być "panią życia lub śmierci", różnicować pacjentów.
   Tak sobie myślę że u nas w kraju "selekcja" nie wynikająca ze stanu pacjenta tylko z przekonań "selekcjonera" powinna być szczególnie ostro piętnowana. Znamy to z historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Bez argumentów ad nazistorum, dopiero 13:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie pochwalam pani ordynator, ale ona nie chce nikogo selekcjonować. Uważa, że osoby, które się nie szczepią, powinny to robić na własne ryzyko i potem płacić za swoje leczenie. To poglądy, które w innym kontekście popiera 3/4 wykopków.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit ordynarna jest ta wypowiedź pani ordynator

  •  

   pokaż komentarz

   Uważa, że osoby, które się nie szczepią, powinny to robić na własne ryzyko i potem płacić za swoje leczenie. To poglądy, które w innym kontekście popiera 3/4 wykopków.

   @60scnds: Rozumiem że te 3/4 to jakieś badania przeprowadziłeś wśród kretynów którzy nie rozumieją pojęcia "ubezpieczenie zdrowotne"?
   Możesz fikać fikołki, ale ta pani chce selekcjonować pacjentów na podstawie czy ci wykonali NIEOBOWIĄZKOWĄ procedurę szczepień.
   Każdy zdrowy na umyśle to zaneguje, a każdy prawnik spuści z wodą w sądzie. ¯\_(ツ)_/¯

   btw to może jak ktoś się nie zaszczepi na grypę to go nie leczmy jak zachoruje na grypę?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Bzdura, nic takiego nie mówi. NIe mówi, że nie bedzie ich leczyć.

   Mówi tylko, że szpital powinien im potem wystawić za to leczenie rachunek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: a ty dalej p!?%#$!isz swoje jak zacięta płyta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dutch: Ja nie piszę o nieudzielaniu pomocy, zresztą autorka wypowiedzi również. Nie mamy nieskończonej ilości lekarzy i czasem trzeba wybierać kogo leczyć albo przynajmniej kogo leczyć w pierwszej kolejności. Szanse na wyjście z choroby dzięki zastosowaniu leczenia oraz zdolność do współpracy pacjenta z personelem to nie są arbitralne kryteria. Tak samo jeśli przywołany przez Ciebie żul będzie się awanturował i nie pozwalał sobie np. zrobić tomografii to nie powinni nad nim wszyscy skakać z przejęciem podczas gdy obok w korytarzu na udzielenie pomocy będzie czekać osoba gotowa do współpracy z personelem w dodatku lepiej rokująca na podjęcie leczenia bo trzeźwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Bzdura, nic takiego nie mówi. NIe mówi, że nie bedzie ich leczyć.

   Mówi tylko, że szpital powinien im potem wystawić za to leczenie rachunek.

   @Zenon_Czosnek: A za co? Że nie wykonali dobrowolnej i nie przewidzianej restrykcjami procedury medycznej?
   Pytanie jak do kolegi wyżej: czy jeżeli szczepienie na grypę jest nieobowiązkowe i ktoś się nie zaszczepi, a później zachoruje - to ma płacić za leczenie grypy?
   Przypominam że szczepienie nie chroni przed zarażeniem innych więc nie można represjonować niezaszczepionych pod tym względem.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ale ja nie oceniam tego czy to jest dobre czy nie. Po prostu zwracam uwagę na to, że mówisz nieprawdę.

   Pani doktor nic nie mówi, co by łamało jej przysięgę. Nigdzie nie mowi, że ich nie bedzie leczyć.

   Kwestia płatności za to leczenie jest kwestią dyskusyjną, ale zupełnie nie związaną z przysięgą hipokratesa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: marze o tym by nie być leczony przez polskich lekarzy i mieć do wyboru innych

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Doprecyzuję - nie leczyć na COVID, na wszystko inne oczywiście tak, w końcu płacisz składkę. Ale niezaszczepieni chorzy na COVID powinni być leczeni odpłatnie, i w ostatniej kolejności.

  •  

   pokaż komentarz

   @szejsetdwajsciaczy:

   Tak samo jeśli przywołany przez Ciebie żul będzie się awanturował i nie pozwalał sobie np. zrobić tomografii to nie powinni nad nim wszyscy skakać
   Zdecydowanie nie powinni, szczególnie że pacjent (w tym przypadku żul) ma autonomię decydowania o poddaniu się badaniu albo procedurze medycznej i to do niego należy ostatnie słowo - przy założeniu że nie ma wyłączonej świadomości i swobody podjęcia takiej decyzji. Dokładnie tak samo, jak jest z decyzją pacjenta o zaszczepieniu się bądź nie, która to decyzja nie może warunkować udzielenia mu pomocy medycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek to chyba dwie różne wypowiedzi słuchaliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @illaddictyou: Najwyraźniej.

   Dr Stopyra uważa, że do zmiany postawy antyszczepionkowców może doprowadzić taka regulacja prawna, która obciąży ich kosztami leczenia COVID, jeśli się nie zaszczepią. - To z moich składek opłacana będzie każda doba leczenia osoby niezaszczepionej na intensywnej terapii z COVID-19, która będzie kosztowała kilkanaście tys. zł. Uważam, że powinno się zmienić prawo. Jeżeli komuś jest oferowana szczepionka przeciw koronawirusowi za darmo, a jej nie przyjmuje, to niech płaci za leczenie COVID-19. Powinny być pełne konsekwencje takich decyzji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: jestem za, nie płaćcie ale nie tylko covid a w żadnym przypadku wam się pomóc by nie należała, szczerze mam nadzieję, że ta 4 fala będzie 100000x mocniejszą niż poprzednią i selekcja naturalna wyeliminuje was z zdrowej tkanki społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   To rozumiem, że ta kobieta nie będzie również ratować i leczyć:
   Samobójców
   Alkoholików,
   Narkomanów,

   Ludzi którzy z własnej głupoty lub niewiedzy zrobili sobie lub innym krzywdę bo to się będzie zaliczało do takiej kategorię jak niezaszczepieni

   Ah a co z niezaszczepionymi z powodów zdrowotnych? Pani powinna doprecyzować swoje spierdzielenie mózgowe.

   Niektórych to juz całkiem ogłupilo lub opłaciło

  •  

   pokaż komentarz

   @zipster: Cóż mam więcej dodać... Piłsudski miał rację... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: nie wiem jak inni, ale ja co miesiąc płacę więc pani doktor mi łaski nie robi - jeśli zachoruję to oczekuję odpowiedniego leczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @eyaf od kiedy szczeopinkq leczy chorobę??? To lekarze sami nie chcą leczyć tej choroby torpedują wszelkie badania nad działaniem amantadyny...ogarnij się

  •  

   pokaż komentarz

   @sEB-q: ok, faktycznie szczepionka nie pomaga ani trochę, dlatego w Szkocji nie ma prawie zgonów a Rosja rozp$@%#@#ona. Jesteś świadom, że sprawdzenie skutków szczepionki to dla ciebie 15 sekund ale wolisz wierzyć jakimś stronkom pisanych przez ludzi, którzy chcą na twojej "niezależności" sporo zarobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: No super. I pani doktor Ci na pewno leczenia nie odmówi, WBREW TEMU, CO SUGEROWAŁ AUTOR POSTA NA KTÓRY ODPOWIADAM.

   Natomiast ona by bardzo chciała móc Cię potem za to leczenie skasować - i to jest już temat na inną dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast ona by bardzo chciała móc Cię potem za to leczenie skasować - i to jest już temat na inną dyskusję.

   @Zenon_Czosnek: Czyli wzór jak w USA - różne rodzaje polis, które opłacają różne schorzenia. Proszę bardzo. Dostępność służby zdrowia jest większa z pozoru - moce przerobowe są ale pacjentów nie stać na leczenia dlatego, że przy takim wariancie nie wszyscy płacą składki zdrowotne.

   Idąc tą drogą możemy robić drugie USA jeżeli chodzi o Polskę albo idąc ciężką myślą pani doktor można śmiało odmawiać leczenia palaczom, alkoholikom, narkomanom, ludziom po próbach samobójczych czy np. niezaszczepionym na grypę. Zdarza się (o dziwo często), że po grypie powikłania są dosyć mocne. Skoro ktoś nie szczepi się co roku na grypę (szczepionka jest dobrowolna) to powinien płacić za leczenie ewentualnych jej powikłań.

   Dobrze rozumiem? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: nie rozumiesz, lub nie umiesz czytać. Jezeli lekarz ma do wyboru ratować ofiarę wypadku lub samobojce, kogo wybierze skoro obydwom pomoc nie może? Czemu z moich składek maja ratowac samobójców gdy jest ich tysiace, miliony? Ich ratowanie jest kosztem mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: ale ona dostaje pensje za leczenie. Ja nie jestem jej nic winien.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dutch: No i zgoda. A jak potem po odmowie badania będzie odmawiał wszystkich innych procedur i wybierze sobie tylko tę jedną, najdroższą i jej się będzie domagał to mają się na to zgodzić? I poświęcać mu nie wiadomo ile czasu kiedy na korytarzu czekają ludzie którym da się pomóc?

  •  

   pokaż komentarz

   @noe-bond-7: Nie będę pisać jeszcze raz, te 2 punkty powinny być proste:

   1) Moja inna wypowiedź:

   Czyli wzór jak w USA - różne rodzaje polis, które opłacają różne schorzenia. Proszę bardzo. Dostępność służby zdrowia jest większa z pozoru - moce przerobowe są ale pacjentów nie stać na leczenia dlatego, że przy takim wariancie nie wszyscy płacą składki zdrowotne.

   Idąc tą drogą możemy robić drugie USA jeżeli chodzi o Polskę albo idąc ciężką myślą pani doktor można śmiało odmawiać leczenia palaczom, alkoholikom, narkomanom, ludziom po próbach samobójczych czy np. niezaszczepionym na grypę. Zdarza się (o dziwo często), że po grypie powikłania są dosyć mocne. Skoro ktoś nie szczepi się co roku na grypę (szczepionka jest dobrowolna) to powinien płacić za leczenie ewentualnych jej powikłań.

   Dobrze rozumiem? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   2) Zaczerpnięte od @Dutch:

   Dlatego że tak działa universal healthcare. Pomoc należy się każdemu, również żulowi który po pijaku rozwalił sobie głowę o krawężnik. Również temu, kto nie zapłacił w życiu złotówki składki zdrowotnej. A to, że wam się wydaje, że akurat dla tej jednej, jedynej choroby będziemy robić wyrwę w systemie, wartościować życie ludzkie i dopisywać arbitralne kryteria dodatkowe mówi tylko o waszym niezrozumieniu tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szejsetdwajsciaczy:

   A jak potem po odmowie badania będzie odmawiał wszystkich innych procedur i wybierze sobie tylko tę jedną, najdroższą i jej się będzie domagał to mają się na to zgodzić?
   Co do zasady - tak. Jeśli pacjent przyjedzie na SOR ze złamaną nogą i złamanym palcem dłoni, ma prawo powiedzieć: "złóżcie mi nogę, palec się sam zrośnie", mimo że złożenie nogi jest droższe. Mało tego, jeśli pacjent jest Świadkiem Jechowy, może odmówić nawet ratującej jego życie transfuzji krwi, a równocześnie domagać się np. usunięcia czerniaka. Tak działa fundamentalna zasada autonomii pacjenta, wyrażona w art. 33 Ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, tak działa universal healthcare. Może mądrze, może głupio, nie wiem - ale na to się zgodziliśmy w ramach tak często przywoływanej w tematach covidowych "umowy społecznej".

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: Nie, niedobrze.

   Po pierwsze: ja nie o tym.

   Po drugie: ona nikomu nie odmawia leczenia. Tylko chce, żeby niektórzy z leczonych płacili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: No i dlatego leczy. Ale uważa, że antyszczepionkowcy powinni płacić ekstra.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: ale bredzisz, szpitale działały normalnie.trzeba było tylko pcr robić.
   przyjmowano normalnie zawały i udary nawet po abbocie

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit ale jaki masz problem? Skoro sądzisz, że szczepionka nie działa, to dlaczego jak będziesz zdychać, chcesz respirator i leki? W te leki już wierzysz?

   A co do składki - milion innych chorób jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: "No i dlatego leczy. Ale uważa, że antyszczepionkowcy powinni płacić ekstra."

   Brak chęci szczepienia się na covid to nie jest antyszczepionkowość.

   Ci niezaszczepieni na pneumokoki, rotawirusy, grypę, WZW, KZM też powinni płacić? Bo jeśli tak to byś się na to łapał bo jestem pewien, że nie masz pełnego pakietu szczepień dostępnych w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit:

   Ok w takim razie nieszczepieni dostają zwolnienie ze składek zdrowotnych? Skoro pomoc im się nie należy ¯_(ツ)_/¯

   Przecież ona jest z tych co myśli, że "to jest za darmo".
   Więc czego się od niej spodziewać.

  •  

   pokaż komentarz

   ale bredzisz, szpitale działały normalnie.trzeba było tylko pcr robić.
   przyjmowano normalnie zawały i udary nawet po abbocie


   @Anomalocaracid: https://tvn24.pl/wroclaw/koronawirus-w-polsce-pracownica-szpitala-tydzien-czekala-na-wynik-testu-zmarla-w-domu-4741920
   https://www.se.pl/slask/zawiercie-zmarla-przez-czekanie-na-wynik-testu-na-koronawirusa-skandal-w-szpitalu-aa-1LUj-1xAb-aCze.html
   Takich przypadków było o wiele wiele więcej.
   Ciekaw jestem jakim musisz być .... żeby kłamać o śmierci tych wszystkich osób.
   80 000 nadmiarowych zgonów to pewnie przez pogodę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dutch: No ale noga i palec albo transfuzja i czerniak to dwie różne kwestie. Mi chodzi o sytuację, w której mamy możliwość zapobiegania i leczenia danej chorobie i pacjent sobie wybiera określone procedury, mimo że standardy leczenia mówią, że najpierw powinno się skorzystać z innych. Poza tym tak jak wskazałem wcześniej, mi nie przeszkadza co do zasady leczenie niezaszczepionych - natomiast przeszkadzać mi będzie, jeżeli przy fali ich zachorowań na covid do leczenia ich będzie delegowane mnóstwo lekarzy i w tym samym czasie umierać będą ludzie, którzy nic nie zawinili.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast ona by bardzo chciała móc Cię potem za to leczenie skasować - i to jest już temat na inną dyskusję.

   @Zenon_Czosnek: Czy nie rozumiesz że ubezpieczenie zdrowotne polega na tym że JUŻ skasowano za opiekę.
   Pobrano składki i powiedziano ci że będziesz obsłużony tak jak ci inni od których pobrano składki.
   Pani doktor to może podejmować decyzje czy w domu kotlety panierować czy nie.
   W pracy jest jedynie pracownikiem, jak nie chce leczyć lub chce selekcjonować ludzi których JEJ zdaniem chce leczyć a których nie to niech idzie do prywatnej opieki zdrowotnej.
   Wyleją ją na zbity pysk 2 dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: wszystkie inne choroby będą leczone. Tylko nie ratować covidowcow gdy na własne życzenie zdecydowali się na ciężkie przejście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   TransplciowaMamaModeracji

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: ta szmata zasługuje na obkopanie ryja. Nie, żebym namawiał. To tylko opinia...

  •  

   pokaż komentarz

   Ok w takim razie nieszczepieni dostają zwolnienie ze składek zdrowotnych? Skoro pomoc im się nie należy ¯_(ツ)_/¯

   @Porewit: i cyk fakturka za złamaną nogę na 200k jak w usa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anomalocaracid: Acha, a o 80 000 nadmiarowych zgonów bez covid w roku też nie słyszałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: mówię o szpitalnych przyjęciach.my mieliśmy ciężkie stany którymi rodzina się nie interesowała też

  •  

   pokaż komentarz

   @szejsetdwajsciaczy:

   i pacjent sobie wybiera określone procedury, mimo że standardy leczenia mówią, że najpierw powinno się skorzystać z innych
   Nie, pacjent nie wybiera sobie procedury i nie ustala toku leczenia, ale może się zgodzić albo odmówić zgody na daną procedurę. Jeśli pacjent z dusznością przyjedzie do szpitala, to lekarz decyduje czy podać mu tlen, podłączyć pod respirator, a może podać hydroksyzynę, bo to atak paniki. Ale pacjent może się np. na to podłączenie do tlenu czy respiratora nie zgodzić.

   I wiem co próbujesz zrobić :) "Skoro pacjent dobrowolnie nie wziął szczepionki, to nie może teraz liczyć na podłączenie do respiratora". Tyle że może. Pomijając fakt, że tylko ułamek niezaszczepionych trafi do szpitala, to udzielenia pomocy nie można warunkować tym, czy ktoś podejmował wcześniej mądre czy głupie decyzje, czy łykał witaminy, czy się szczepił, czy dbał o swoje BMI, stronił od używek itp.

   Analogicznie - na pomoc może też liczyć Janusz, który świadomo zignorował receptę od lekarza i przestał brać leki na nadciśnienie (częsty przypadek w PL), po czym wylądował na oddziale udarowym. Wiem że się powtarzam, ale tak działa universal healthcare. Notabene zwykle wychwalany pod niebiosa przez lewą stronę, w opozycji np. do USA. A przy okazji COVID nagle zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nie wywalić niezaszczepionego z SOR. Delikatnie mówiąc, niekonsekwencja.

   natomiast przeszkadzać mi będzie, jeżeli przy fali ich zachorowań na covid do leczenia ich będzie delegowane mnóstwo lekarzy i w tym samym czasie umierać będą ludzie, którzy nic nie zawinili.
   Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie będzie powtórki z marca ani z października. Nawet prof. Glutowi się to ostatnio wypsnęło :) Osobna kwestia do poważnej dyskusji to sensowność wprowadzanych wówczas procedur i "przestawienia wajchy" w całej ochronie zdrowia na COVID, co też miało brzmienne w skutkach implikacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit my chcemy być tylko leczeni na chorobę która nie istnieje XD beka z was

  •  

   pokaż komentarz

   @masiakla: Żyjesz w jakimś chorym świecie gdzie wszyscy nie mają moralności - szkoda mi Twoich rodziców

  •  

   pokaż komentarz

   @BezkresnaNicosc: Dokładnie. Jak mogą ich leczyć z covida i jego następstw, skoro według szurów ten wirus przecież nie istnieje? Szury znowu robią ku*się z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Czy nie rozumiesz...

   @KazPL: Czy nie rozumiesz, że nie o tym mowa?

   Owszem, pani doktor sobie może gadać co chce. Natomiast wylecieć będzie mogła jak odmówi leczenia. A nie odmawia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Jeszcze raz, powolutku.

   Czy ja gdziekolwiek pochwalam to, co ona mówi? Nie.

   Po prostu wygląda na to, że ja jestem jedynym, który PRZECZYTAŁ to co ona mówi. I stąd wiem, że nie odmawia ona nikomu leczenia ani niczego takiego nie postuluje.

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem, pani doktor sobie może gadać co chce. Natomiast wylecieć będzie mogła jak odmówi leczenia. A nie odmawia.

   @Zenon_Czosnek: No nie może gadać co chce, choćby z tego względu że narusza podstawową rzecz jaka jest w służbie zdrowia czyli zaufanie pacjenta. Do niej, do placówki itd.
   Mówi jako lekarz, ordynator oddziału danego szpitala.
   Człowiek nie może iść się leczyć jeżeli będzie miał informacje że może zostać potraktowany jako pacjent II lub III kategorii.
   Ona w tej wypowiedzi nie jest osobą prywatną.
   Wyobrażasz sobie ordynatora który np mówi "ja to sobie będę eksperymentować na pacjentach", do kamery i to idzie w Świat?
   Też stwierdzisz że "może gadać co chce" byleby leczyła?
   Miłego dnia.. zmęczyła mnie ta dyskusja z infantylnymi "argumentami".

  •  

   pokaż komentarz

   @mrgcypher: tak, tak, bo służba zdrowia przez ostatnie pół roku grzała wrotki by tylko pomóc chorym. teleporady odpalili po to by móc szybciej gonić na pomoc, bo pogotowie nie nadążało odbierać telefonów. od moich rodziców się odwal. pogadamy o tych nadmiarowych śmierciach? czemu onkologia, kardiologia i dużo innych stanęło? czemu procedury odkażania itp. były bardziej zamordystyczne niż w przypadku innych chorób zakaźnych przy których covid to nic? ordynator szpitala powyżej nie ma dla mnie moralności, nie piszę, że każdy pracownik służby zdrowia taki jest. nie pisz mi tylko, że covid zapchał tak szpitale, że nie można było nic innego leczyć, bo nie wiem co ma np. covid do chirurgii, mój kolega miał w zeszłym roku w marcu zdiagnozowaną białaczkę, w grudniu umarł, nie otrzymał żadnego leczenia, też szpitale wtedy były zapchane?

  •  

   pokaż komentarz

   @BezkresnaNicosc: proszę ubierz te oto buty i idź już stąd.

   źródło: e38647157450929b99097e73c5f01b04.jpg

  •  
   czarny_olek

   -1

   pokaż komentarz

   @Porewit: czytałeś artykuł ?

  •  

   pokaż komentarz

   @BezkresnaNicosc: A jak ktoś nie może się zaszczepić? Idąc tokiem myślenia imbecylów, to tak samo z grypą, kto się nie szczepi niech będzie „obywatelem" drugiej kategorii... Covid zostanie tak jak grypa, straci na sile, a raczej ludzie się uodpornią i będzie takim samym zagrożeniem jak grypa. Tylko nikt nie mówi o kolejnych jej mutacjach a o covidzie słychać 3 mutacje w przód... Ta pandemia jest najsłabszą pandemią w historii ludzkości. A sieje największą panikę...

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: To może nie wymyślaj infantylnych argumentów a jedynie odnoś się do tego, co ona naprawdę powiedziała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: No przecież jest jasno powiedziane:
   "Nie widzę powodu, aby ignorantom niezaszczepionym ratować życie, kosztem tych ludzi, którzy się zaszczepili, a mają inne choroby - dodaje. "
   Nie ma przymusu szczepień i nie można różnicować pacjentów na "zaszczepionych i niezaszczepionych".
   Tak samo jak w przypadku chorych a nie szczepionych przy np grypie czy innych...
   Jasno deklaruje że jak będzie miała wybór to NIE BĘDZIE RATOWAĆ ŻYCIA osób niezaszczepionych.
   Będzie selekcjonować pacjentów wbrew wskazaniom medycznym, bo nie ma tak żeby zaszczepienie lub nie czyniło pacjenta lepszym lub gorszym, wartym ratowania lub niewartym ratowania.
   Sądzisz inaczej? To musisz pojechać w miejsce gdzie tak się różnicuje, w Polsce nie masz aktów prawnych które by to mówiły masz za to akty prawne które mówią o równych prawach, np osób ubezpieczonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: No nie ;-) Czytanie ze zrozumieniem widzę poległo w starciu z "widzę tam to, co chcę widzieć".

   Ona mówi tam jasno, że służba zdrowia jest już przepracowana i nie ma kasy/kadr na leczenie wszystkich. Dlatego jej zdaniem ci, którzy będą leczeni chociaż mogli tego uniknąć powinni płacić, żeby nie przejadać zasobów, które mogą iść na leczenie np. kogoś z rakiem. Wyraźnie mówi "Jeżeli komuś jest oferowana szczepionka przeciw koronawirusowi za darmo, a jej nie przyjmuje, to niech płaci za leczenie COVID-19." a nie "Jesli komuś jest oferowana szczepionka przeciw koronawirusami a jej nie przyjmuje, to go nie będziemy leczyć".

   No chyba, że się mylę, to pokaż mi fragment, w którym jasno deklaruje, że jak będzie miała wybór to nie będzie ratować życia osób niezaszczepionych? A jak nie, to po prostu przyznaj, że się myliłeś, to nie boli.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego jej zdaniem ci, którzy będą leczeni chociaż mogli tego uniknąć powinni płacić, żeby nie przejadać zasobów, które mogą iść na leczenie np. kogoś z rakiem.

   @Zenon_Czosnek: Zgodnie z tym myśleniem niech ci co za dużo soli używają idą na koniec kolejki... ci z nadwagą też. Jesteś za tym?

   No chyba, że się mylę, to pokaż mi fragment, w którym jasno deklaruje, że jak będzie miała wybór to nie będzie ratować życia osób niezaszczepionych?

   @Zenon_Czosnek: No przecież podałem ci cytat - nie muszę powtarzać. Jeżeli będzie miała wybierać to tych niezaszczepionych nie chce leczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: No w tym rzecz właśnie, że nie podałeś. I nie mogłeś - bo takiego nie było.

   Mówi tylko o tym, że ci leczeni na covid ktorzy nie chcieli się szczepić powinni potem za to płacić.

   Zgodnie z tym myśleniem niech ci co za dużo soli używają idą na koniec kolejki... ci z nadwagą też. Jesteś za tym?

   Widzę, że czytanie ze zrozumieniem jest u Ciebie wielkim problemem. Przecież ja nigdzie nie zajmowałem stanowiska w sprawie poglądów tej lekarki - bo zwyczajnie nie chce mi się o tym dyskutować.

   Naiwnie myślałem po prostu, że jak zwrócę Twoją uwagę, że, że tak dyplomatycznie to ujmę, nadinterpretujesz jej słowa, to się ogarniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dutch: Czyli universal healthcare ma działać dla jednej wybranej grupy - antyszczepionkowców, a ludziom z zawalem/udarem/nowotworem już ma nie przysługiwać? Typowe lewackie życzeniowe myślenie że usługi publiczne są nieskończenie dobre i nieskończenie zasobne. Wiele osób z chorobami innymi niż covid przekonało się, że profilaktyka np. badania przesiewowe kilka lat temu to było jedyne co państwo mogło im zaoferować i teraz niestety muszą spokojnie umrzeć bo oddziały są zamienione na covidowe. Dlaczego teraz nagle kiedy dla covid profilaktyka też jest dostępna tworzyć wyjątki i tu zapewniac bezwarunkowo pełnię leczenia? Po prostu antyszczepionkowcy powinni pogodzić się z myślą, że nie są uprzywilejowaną grupą która ma być leczona kosztem innych. Jeśli lekarzy, łóżek, sprzętu, kasy starczy na leczenie wszystkich - ok. Tylko w polskich warunkach to dziecinna naiwność.

  •  

   pokaż komentarz

   No w tym rzecz właśnie, że nie podałeś. I nie mogłeś - bo takiego nie było.

   @Zenon_Czosnek: To raz jeszcze, i żegnam:
   ""Nie widzę powodu, aby ignorantom niezaszczepionym ratować życie, kosztem tych ludzi, którzy się zaszczepili, a mają inne choroby - dodaje. "
   Przypominam że czy niezaszczepieni czy zaszczepieni płacą składki, więc argument iż "ze środków na ratowanie innych ratuje się niezaszczepionych" jest totalną nieprawdą.
   Ci co płacą składki mają prawo do opieki zdrowotnej i tyle, bez dodatkowych opłat.

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: W polsce lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa

   @Doomed: wprowadzili sobie też klauzulę sumienia. Słyszałeś o tym? I mogą sobie robić co chcą niezależnie od złożonej przysięgi...

  •  

   pokaż komentarz

   wprowadzili sobie też klauzulę sumienia. Słyszałeś o tym? I mogą sobie robić co chcą niezależnie od złożonej przysięgi...

   @TwojaStaraTanczyMambe: Widzę że nie wiesz na czym polega klauzula sumienia, nie oznacza ona że mogą robić co chcą. Jeżeli weźmiemy np lekarza-Jehowe która powie że nie będzie przeprowadzać transfuzji i przez to ktoś umrze to idzie pod sąd i won z roboty.
   Żadna klauzula sumienia nie działa w takich wypadkach, jeżeli chodzi o ratowanie ludzkiego życia... ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit:
   Natychmiast odebrac tej babie prawo wykonywania zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Porewit: To samo pomyślałem. Błagam o wypisanie z zusu

  •  

   pokaż komentarz

   Niezaszczepionym ignorantom nie ratować życia

   @Porewit: W takim razie jak traktować grupy interesu, które w celach zarobkowych wchodzą w interakcję z chorymi???
   Idźmy dalej... W takim sposobie rozumowania, powinniśmy obciążać kosztami leczenia palaczy papierosów, alkoholików i ludzi z katarem, bo nie założyli szalika...
   A po wypowiedzi tej pani, powinna zająć się tą sprawą prokuratura, ponieważ zachodzi podejrzenie celowych działań wedle idei, niosących w skutkach śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   ""Nie widzę powodu, aby ignorantom niezaszczepionym ratować życie, kosztem tych ludzi, którzy się zaszczepili, a mają inne choroby - dodaje. "

   @KazPL: No dokładnie. To jest fragment o kosztach :-)

   Czyli nie potrafisz przyznać że nie masz racji. Na razie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   No dokładnie. To jest fragment o kosztach :-)

   @Zenon_Czosnek:
   1. Płaci składkę niezaszczepiony
   2. Płaci składkę zaszczepiony

   Jakim to cudem niby niezaszczepiony ma być leczony kosztem zaszczepionego?
   Przecież obydwaj zapłacili.

   Czy ty naprawdę nie pojmujesz tak elementarnych rzeczy?
   Wybacz, ale już jestem tym zmęczony i mam wrażenie że trollujesz bo jeżeli nie rozumiesz że dwie osoby za coś zapłaciły to również obydwie nabyły prawo to tej rzeczy za którą zapłaciły tj do opieki zdrowotnej.
   Bardzo prosto nie potrafię tego wyjaśnić, jak nie rozumiesz to trudno, chyba już nie zrozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   i cyk fakturka za złamaną nogę na 200k jak w usa :)

   @junx: Dokładnie o tym pisałem - jeżeli to jej pasuje to niech przyjmą system u nas jak w USA. Moc przerobowa rośnie, dostępność maleje, większość ludzi nie stać na leczenie, nie wszyscy płacą na ubezpieczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   my chcemy być tylko leczeni na chorobę która nie istnieje XD beka z was

   @bizonsky: Po pierwsze w którym miejscu powiedziałem, że covid nie istnieje. Nie powiedziałem, więc nie kłam i nie manipuluj. Po drugie odnoszę się do kwestii innych schorzeń. Z tego co mówi ta lekarka to jeżeli ma gościa z zawałem i covidem i gościa z zawałem bez covidu to będzie leczyć w pierwszej kolejności tego bez covidu - tak można to zrozumieć. Dodatkowo, chce wystawiać rachunek za leczenie covidowe u tych, którzy się nie zaszczepili, pozwól, że przekopiuję jedną ze swoich wypowiedzi na ten temat bo nie chce mi się pisać jeszcze raz tego samego:

   Czyli wzór jak w USA - różne rodzaje polis, które opłacają różne schorzenia. Proszę bardzo. Dostępność służby zdrowia jest większa z pozoru - moce przerobowe są ale pacjentów nie stać na leczenia dlatego, że przy takim wariancie nie wszyscy płacą składki zdrowotne.

   Idąc tą drogą możemy robić drugie USA jeżeli chodzi o Polskę albo idąc ciężką myślą pani doktor można śmiało odmawiać leczenia palaczom, alkoholikom, narkomanom, ludziom po próbach samobójczych czy np. niezaszczepionym na grypę. Zdarza się (o dziwo często), że po grypie powikłania są dosyć mocne. Skoro ktoś nie szczepi się co roku na grypę (szczepionka jest dobrowolna) to powinien płacić za leczenie ewentualnych jej powikłań.

   Zgadza się?

  •  

   pokaż komentarz

   W takim razie jak traktować grupy interesu, które w celach zarobkowych wchodzą w interakcję z chorymi???
   Idźmy dalej... W takim sposobie rozumowania, powinniśmy obciążać kosztami leczenia palaczy papierosów, alkoholików i ludzi z katarem, bo nie założyli szalika...
   A po wypowiedzi tej pani, powinna zająć się tą sprawą prokuratura, ponieważ zachodzi podejrzenie celowych działań wedle idei, niosących w skutkach śmierć.


   @kopyw: W pełni zgadzam się z tym co mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Natychmiast odebrac tej babie prawo wykonywania zawodu.

   @ozzmann: No zdecydowanie po jej wypowiedzi można śmiało ocenić, że nie nadaje się na lekarza. Nie mówię tutaj o wiedzy tylko o empatii i braku powołania.

  •  
   czarny_olek

   0

   pokaż komentarz

   @Porewit: przeczytaj jeszcze raz. Ewentualnie poproś kogoś dorosłego o pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarny_olek: Widzę szkoda tracić czas na takie dyskusje. Mówisz o dorosłości a Twój komentarz jest na poziomie gimnazjum... ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Doprecyzuję - nie leczyć na COVID, na wszystko inne oczywiście tak, w końcu płacisz składkę. Ale niezaszczepieni chorzy na COVID powinni być leczeni odpłatnie, i w ostatniej kolejności.

   @levoi: Powtórzę się:

   Idąc tą drogą możemy robić drugie USA jeżeli chodzi o Polskę albo idąc ciężką myślą pani doktor można śmiało odmawiać leczenia palaczom, alkoholikom, narkomanom, ludziom po próbach samobójczych czy np. niezaszczepionym na grypę. Zdarza się (o dziwo często), że po grypie powikłania są dosyć mocne. Skoro ktoś nie szczepi się co roku na grypę (szczepionka jest dobrowolna) to powinien płacić za leczenie ewentualnych jej powikłań.

  •  

   pokaż komentarz

   ale jaki masz problem? Skoro sądzisz, że szczepionka nie działa, to dlaczego jak będziesz zdychać, chcesz respirator i leki? W te leki już wierzysz?

   A co do składki - milion innych chorób jest.

   @vartan: Nigdzie nie powiedziałem, że szczepionka nie działa - to po pierwsze więc nie kłam i nie manipuluj. Po drugie zobacz jeden wyżej komentarz. Nie chce mi się tego tłumaczyć po raz n-ty kolejnej osobie bo jeszcze za spamera mnie wezmą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wszystkie inne choroby będą leczone. Tylko nie ratować covidowcow gdy na własne życzenie zdecydowali się na ciężkie przejście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @E-m-b-e: Zerknij na drugi komentarz wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ten o USA i alkoholikach itd.)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Ktoś tu faktycznie nie pojmuje elementarnych rzeczy. Wbrew jednak temu, co Ci się wydaje, tym kimś jesteś Ty.

   Wiem, że jesteś już zmęczony, ale spróbuję Ci to wyjaśnić: składki płacą i zaszczepieni, i nie zaszczepieni. Ale tych składek nie starcza na wszystko, służba zdrowia ma ograniczone moce przerobowe i nie może wszystkich z wszystkiego uleczyć.

   I teraz weźmy taką uproszczoną sytuację: ja zapłaciłem składkę 50 złotych i Ty zapłaciłeś składkę 50 złotych. Służba zdrowia ma 100 złotych na leczenie nas.

   Jeśli ja się nie zaszczepiłem i zachorowałem na COVIDa i trzeba było wydać na to leczenie 25 złotych, to jeśli Ty później zachorujesz na raka i Twoje leczenie będzie kosztowało 90 złotych, to już nie starczy. Bo 25 wydaliśmy na leczenie mnie na COVIDa, czego można było uniknąć jakbym się zaszczepił.

   Czyli umrzesz dlatego, że ja się nie chciałem zaszczepić. Inaczej mówiąc: ja będę leczony Twoim kosztem, bo gdybym się zaszczepił, to by na Ciebie starczyło a tak nie starcza i umierasz.

   Teraz już rozumiesz, co mówiła pani doktor?

  • więcej komentarzy(110)

 •  

  pokaż komentarz

  A ozdrowieńcy? Do tego samego wora co antyszczepy?

 •  

  pokaż komentarz

  a jak ktoś się nie mógł zaszczepić to co? też? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  jak dla mnie lekarz który coś takiego mówi powinien z miejsca stracić uprawnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Mam przebyte 4-krotnie zapalenie mięśnia sercowego (m.in. dlatego pfizera bym nie tknął), podejrzenie tocznia lub innej choroby autoimmunologicznej i dwa wstrząsy anafilaktyczne, w tym jeden po szczepieniu

   Czyli ch%! mi w dupe, mimo, że zostałem zdyskwalifikowany i przekierowany do alergologa celem dalszych badań i podjęcia ewentualnej decyzji o szczepieniu xD (mam kwity od alergologa że jestem w trakcie badań)

   pokaż spoiler nie jestem głupi, wziąłem całą dokumentacje i trzymam w razie czego, ale strach że odjebią przypadkiem takich jak ja troche jest xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek:

   O kurcze...

   Myślałem, że jesteś młodym, zdrowym chłopakiem - a tu taka niespodzianka.
   Ale wiesz co? Spróbuj może pójść do punktu szczepień i powiedzieć im to, co tutaj napisałeś. Że nie możesz przyjąć szczepionki, ale boisz się represji rządu i linczu pro-szczepieńców.

   Wpiszą Cię na listę zaszczepionych, a preparat wywalą do śmieci. Tylko nie wiem czy to legalne, raczej nie... ale to co odwalają covidianie też nie jest legalne, a skoro nie ma innych metod ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: A myśli pan jak skończą ci co nie mogą się szczepić albo boją się nopów. Wylądujemy kiedyś w obozach.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko nie wiem czy to legalne, raczej nie...

   @Thorrand: równie legalne jak lockdowny, nie ma co się podkładać na fałszowanie, ryzyko większe niż korzyści, m.in. dlatego nigdy pod #100dnibezkwarantanny nie było nawet wzmianki o fałszowaniu dokumentów (poza anegdotą że to sie dzieje i jest powszechne)

  •  

   pokaż komentarz

   Myślałem, że jesteś młodym, zdrowym chłopakiem - a tu taka niespodzianka.

   @Thorrand: Jestem zdrowy, miałem szczęście i wszystkie 4 zapalenia przeszedłem bez większych zmian na sercu (poza tymi mikroskopowymi i powikłaniami które pojawią się pewnie za kilka lat w postaci zaburzeń rytmu), podejrzenie tocznia (albo innego gówna) wynikło właśnie z 4 zapaleń (bo nikt tylu nie ma) i obecności koagulanta tocznia w organizmie (ale dalsze badania póki co na to nie wskazują, za to sam koagulant na jakąś chorobę już może wskazywać).

   Co ciekawe, zapalenie po raz pierwszy złapałem po grypie którą ktoś do biura przytargał, dlatego zawsze jak czytam "covid to tylko grypka" to kisne w środku

  •  

   pokaż komentarz

   O i jeszcze z innego znaleziska, zawsze sie smieje jak sobie to przypominam xD

   źródło: chrome_qltA2097zb.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: Właśnie dlatego szczepienia powinny być obowiązkowe, żeby tacy ludzie jak TY, którzy nie mogą się szczepić, byli bezpieczni bez szczepionki. Ale jak banda zdrowych foliarzy nie szczepi się, bo im czipy w mózgach pączkują, to problem masz TY, a nie oni, niestety...

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: nonsens. Jest różnica pomiędzy dzbanem, który nie chce się zaszczepić a osobą która nie może z przyczyn zdrowotnych. Właśnie dlatego powinna zaszczepić się ogromna większość społeczeńśtwa, żeby chronić osoby takie jak Ty, które nie moga sie zaszczepić. Tak to działa z każdą szczepionką - nie tylko covid.

  •  

   pokaż komentarz

   Trochę to straszne. I pewnie trochę smutne, zwłaszcza dla Ciebie, jak w mediach słyszysz „ekspertów" którzy nazywają Cię człowiekiem IV kategorii, mordercę babci itd.

   pokaż spoiler https://www.wykop.pl/link/6213569/kazdy-kto-sie-nie-zaszczepil-powinien-czuc-sie-jak-pacjent-iv-kategorii/


   Dlatego...

   poza anegdotą że to sie dzieje i jest powszechne

   Warto mieć to gdzieś z tyłu głowy.

   Powodzenia tam w zdrowiu, i na giełdzie też ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: za wymowki nie ma paszportu covidowego. Jestes szurem foliarzem i antyszczepem. Szczepic sie bezpieczna szczepionka marsz akbo nie wejdziesz do restauracjiヽ( ͠°෴ °)ノ

  •  

   pokaż komentarz

   @Sam_w_domu: nawet gdyby nie moja historia medyczna i zaszczepienie byłbym stanowczo przeciw segregacji medycznej. Teraz zresztą też jestem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: oj tam oj tam. Nieszczepieni to podludzie i maja tyfus.

   pokaż spoiler A nie... czekaj... nie ta historia (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @dsfjakowiwnns Ja miałam zakrzepicę kilkanaście lat temu. Wizyta u lekarza

   L: Nie mogę pani dać zaświadczenia, że są przeciwwskazania

   Ja: To proszę dać, że nie ma, przecież zrobiliśmy badania

   L: Nie mogę dać takiego zaświadczenia

   ¯\(ツ)/¯ Mam sama podjąć decyzję. Jeśli przy obowiazkowych będą brać na siebie odpowiedzialność, to proszę bardzo, możemy rozmawiać. Tyle tylko, że chcę aby moja rodzina mogła zgłosić NOP bez udziału lekarza, żeby to było systemowo a nie tak jak w przypadku mojej koleżanki z pracy "to nie ma związku, bez sensu, pani jest lekarzem czy ja"

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: Co innego uzasadnione przeciwskazania (te występują przecież przy każdej szczepionce), a co innego szurskie "nie, bo nie".

  •  

   pokaż komentarz

   L: Nie mogę pani dać zaświadczenia, że są przeciwwskazania

   @taktoto: zmień lekarza, mi alergolog wystawił bez problemu do czasu ukończenia badań

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek Wyniki mam dobre, już robiłam, ale zaświadczenia, że mogę nie chce dać. W punkcie szczepień ktoś da takie w razie czego?

  •  

   pokaż komentarz

   @taktoto: Dostaniesz tylko kwalifikacje tak/nie, oni maja w dupie dokumentacje (możesz nakłamać że masz uczulenie na PEG i nara, ja powiedziałem że miałem 2 wstrząsy i o nic nie pytał). Uważam to za idiotyzm no ale tak jest xD

  •  

   pokaż komentarz

   nonsens. Jest różnica pomiędzy dzbanem, który nie chce się zaszczepić a osobą która nie może z przyczyn zdrowotnych.

   @karsiwek: a jest roznica miedzy kims kto przeszedl wszystkie szczepienia obowiazkowe, nawet i jakies nieobowiazkowe, a nawet swoje dzieci szczepi, ale po prostu nie jest przekonany do szczepionek na covid na ten moment? Bo ja mam pewien dysonans kiedy mamy szczepionke, ktora w zasadzie zaklada sie ze zabezpiecza przed ciezkim przebiegiem, ale nie przed zachorowaniem czy przenoszeniem choroby
   Co wiecej, czesc ludzi po szczepieniu jest potencjalnie bardziej niebezpieczna, bo "przeciez sie zaszczepilem XD"

   W kazdym razie ja rozumiem ludzi ktorzy szanse na ciezki przebieg maja nikly i maja watpliwosci co do szczepienia(bo takie powinny byc biorac pod uwage jaki nacisk byl na szybkie stworzenie szczepionek i ich ograniczone dzialanie), a jednoczesnie zachowuja rozsadek jesli chodzi o potencjalna szanse zarazania

   Zupelnie inaczej by bylo w przypadku faktycznie smiertelnych chorob o duzych skutkach zdrowotnych, gdzie nie wziecie szczepionki to w duzym prawdopodobnienstwo kalectwo albo smierc, ale tutaj wiekszosc osob przechodzi covid bez zadnych problemow

  •  

   pokaż komentarz

   @Norskee: niestety to nie jest podejście zdroworozsądkowe. Nie wiem czemu trzeba to powtarzać milion razy, ale szczepionka nie gwarantuje, że się nie zarazisz a znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia się. A w przypadku zarażenia się, zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa dalej. Więc jeśli chcemy globalnie wygasić wirusa to musimy się wszyscy (z niewielkimi wyjątkami związanymi ze stanem zdrowia) zaszczepić.

   To, że ludzie po szczepionkach zachowują się nieracjonalnie to kolejny problem, z którym powinniśmy walczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @karsiwek: a czy aby nie bylo problemu w badaniu skutecznosci ktore zakladalo pojawienie sie przynajmniej jednego objawu?
   czyt. nie na podstawie testu, tylko objawu

   Nie mam 100% pewnosci, ale taki temat sie przewijal w dyskusjach

  •  

   pokaż komentarz

   @Norskee: chyba nie wiem o co chodzi. Jeśli masz ciekawe źródła to chętnie poczytam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Jeśli się nie możesz zaszczepić to nie.

   Lekarka mówi wyraźnie: osobom którym zaoferowano szczepienia. Czyli - jeśli masz przeciwskazania, to nikt Ci nie zaoferuje szczepienia, więc problem Cię nie dotyczy.

   Mniej się dawajcie ponosić emocjom, bardziej czytajcie ze zrozumieniem, naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @karsiwek:

   Na szybko sobie przescreenowalem w poszukiwaniu info

   Masa zrodel odnosi sie do tego:
   https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.22.21257658v1

   Do tego samego odnosi https://szczepienia.pzh.gov.pl/jaka-jest-skutecznosc-szczepionek-przeciw-covid-19-wobec-wariantu-delta-wirusa-sars-cov-2/

   no i teraz patrzymy na jeden z raportow ktore sie o to opieraja - akurat z gov.uk jakies dosc swieze

   https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1001354/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_17.pdf

   Surveillance of reinfections
   The COVID-19 reinfection surveillance programme aims to look at how long immunity
   lasts, protection against clinical disease (disease with symptoms) and protection against
   more severe disease. It is also important to understand whether those who become
   reinfected can pass the virus on to other people.

   I fajnie, ale nigdzie nie ma punktu odniesienia procent ciezkiego przebiegu bez zadnego szczepienia, powiedzmy grupy kontrolnej. Nie widzialem tam zadnej informacji o grupie kontrolnej ktora by pomogla ocenic na ile faktycznie jest skuteczna ta szczepionka

   Dla mnie ocenienie skutecznosci szczepionki powinno bezposrednio odnosic sie do analogicznej sytuacji grupy ktora takiego szczepienia nie mialy, a z tego co ja rozumiem, o ile dobrze rozumiem, tutaj wszedzie odnosza sie do tego ile % ciezko przeszlo covid po szczepieniu

   Przy oparciu sie o takie informacje, to taki sam wynik moznaby miec bez szczepienia, bo i tak 80% osob mogloby nie miec zadnych objawow
   Nie zaszczepilismy 1000 osob i z objawami wrocilo 100, czary mary mamy 90% skutecznosci nieszczepienia, bo nie mieli objawow

   i wszystkie tabele sa tytulowane w analogiczny sposob, np. strona 39
   "Table 8. Vaccine effectiveness against symptomatic disease for Alpha and Delta
   variants"

   Nie jestem naukowcem, nie znam sie na medycynie, ale skoro wiekszosc osob przchodzi covid bezobjawowo, to pytanie jakie mam, jaki by byl wynik "skutecznosci nieszczepienia" kiedy jako wskaznik skutecznosci bierze sie pojawienie sie symptomow, a nie pozytywnego wyniku testu bez odniesienia do jasno okreslonej grupy kontrolnej typu nie zaszczepilismy X osob i Y osob mialo symptomy, a zaszczepilismy A osob i B osob mialo symptomy

   Gdyby bylo powiedziane mielismy 1000 osob niezaszczepionych i 100 mialo objawy, a zaszczepilismy 1000 osob i tylko 10 mialo objawy, to juz bym nawet okiem nie mrugnal

   źródło: obraz_2021-08-02_141451.png

  •  

   pokaż komentarz

   Lekarka mówi wyraźnie: osobom którym zaoferowano szczepienia.

   @Zenon_Czosnek: Ale oni też płacą ubezpieczenie zdrowotne. To co, jak zachorujesz na grype tak samo zaczynamy ludzi traktować?

   Albo umożliwiają opuszczenie publicznego systemu opieki zdrowotnej albo nie segregują ludzi na lepszych/gorszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thorrand to nie jest dobre rozwiązanie, bo w ten sposób nabijamy statystyki zaszczepionych i wydaje im się, że z tą kurczącą się resztą - niezaszczepionych mogą robić co chcą

  •  

   pokaż komentarz

   @karsiwek

   @Norskee: niestety to nie jest podejście zdroworozsądkowe (...) A w przypadku zarażenia się, zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa dalej

   Kłamstwo. Ostatnio opublikowane badania dowodzą czego innego. Zakażony zaszczepiony zaraża w takim samym stopniu jak niezaszczepiony. Było w ostatnich dniach na Wykopie. Publikowane nawet przez CDC.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: wzdych.

   Ale czemu Wy ze mną próbujecie o tym dyskutować?

   Ja tylko zwróciłem uwagę, że wbrew sugestii autora postu, na który odpowiadałem, ta lekarka nikomu nie odmawia leczenia - tylko wyraża swoje zdanie na temat tego, kto za leczenie powinien płacić ekstra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: Dopóki nie trafisz na jej oddział i stwierdzi, że Cie nie będzie ratować, bo sie nie zaszczepiłeś (albo nie okazałeś paszportu, więc jesteś na równi z antyszczepem)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: ogolna zasada jest taka w przypadku wszystkich dolegliwosci, ze w pierszej kolejnosci pomoc dostaje ten ktory jest w gorszym stanie, a czeka ten ktory jest w stane ktory pozwala na "poczekanie"

   A nie "w pierszej kolejnosci jest ten cos sie zaszczepil"

   To tak jakby dwoch ludzi skakalo po drabinie i sobie zrobilo krzywde dokladnie taka sama, ale jeden w pracy odpowiedzialnie robiac co do niego nalezy a drugi dla zabawy i w szpitalu by powiedzieli ze ten co dla jaj skakal to ma zdychac bo trzeba bylo nie skakac

  •  

   pokaż komentarz

   @BaZyL4: nawet gdyby to była prawda (do zweryfikowania), to pozostała część pozostaje prawdą, więc wniosek pozostaje ten sam

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: Rany, ale wy jesteście wszyscy uparci. A wystarczy przeczytać to, co ona mówi.

   Pomijając fakt, że nie jestem antyszczepem, to jeśli bym był i trafiłbym na oddział do niej, to by mnie leczyła. Tylko potem by chciała, żebym za to ekstra zapłacił.

   To jest naprawdę takie trudne do zrozumienia? Czy po prostu to ignorujesz, bo ci nie pasuje do narracji o złej pani doktor co nie leczy antyszczepionkowców?

  •  

   pokaż komentarz

   @Norskee: No, ale kto neguje tą zasadę?

   Kobieta mówi o odpłatnosci, nie o kolejności.

  •  

   pokaż komentarz

   @karsiwek
   Tutaj proszę, znalazłem, byś mógł zweryfikować:
   https://www.wykop.pl/link/6212419

   Wnioski są znacznie słabsze. Bo aktualna jest tylko część o tym, że zaszczepieni zakażają się rzadziej, ale jednak się zakażają, a jak się zakażą to podają dalej.
   Wniosek jest taki, że szczepionka w pewnym stopniu chroni, ale tylko w pewnym stopniu i jeśli nie powstaną lepsze szczepionki to te które są nie wyeliminują wirusa nawet przez 100% "wyszczepieniu".

  •  

   pokaż komentarz

   To jest naprawdę takie trudne do zrozumienia?

   @Zenon_Czosnek: Nie jest, zgadzam sie z Tobą w 100% - powinniśmy zwiększyć koszty leczenia również otyłym którym oferuje się darmowe porady dietetyczne, chorym na grypę którzy nie przyjmują szczepienia na grype które jest śmiesznie tanie kontra możliwe powikłania, czy osobom które chodzą na protesty - przecież gdyby nie poszli to by im policjant nogi nie złamał, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Ukryty tekst...@Zenon_Czosnek:


   Lekarka mówi wyraźnie: osobom którym zaoferowano szczepienia. Czyli - jeśli masz przeciwskazania, to nikt Ci nie zaoferuje szczepienia, więc problem Cię nie dotyczy.

   to są dyskusje semantyczne o tym kiedy następuje oferta, po sprawdzeniu ankiety czy przed, kompletnie bez znaczenia.

   w systemie zobaczą tylko, ze jesteś niezaszczepiony i nikt nie będzie przeprowadzał śledztwa, czy słusznie czy nie.

   nie ma przepisu cowidowego, który odnosiłby się do kwestii tych co nie mogą się zaszczepić - a wszystkie nosacze traktują że to oczywiste, że to ich nie dotyczy. no właśnie nie drogie nosacze. niezaszczepiony jest niezaszczepiony i nie ma osobnej kategorii tych, którzy nie mogli.

   Mniej się dawajcie ponosić emocjom, bardziej czytajcie ze zrozumieniem, naprawdę.

   mniej "jakośtobędzizmu" i będzie ok.

   źródło: przed-szkoda.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: tylko tych co mogli a nie chcieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: to właśnie taką stworzyłem. Leczyć niezaszczepionych, którzy mieli przeciwwskazania do szczepienia. Nie leczyć tych co mimo braku przeciwwskazań lekarskich celowo się nie zaszczepili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @E-m-b-e: to pięknie, ale twoje "stworzyłem" jest tyle warte co moje. ps. ozdrowieńcy też się nie zaszczepili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: i bardzo dobrze, jesteś dla mnie śmiertelnym zagrożeniem. Wirus w tobie mutuje i roznosisz ten syf po sklepach i ulicach. Wiatr zawieje, twoje wydychane wirusy przeniesie na moje ubranie, lub maseczkę, ja się dotknę ręką w okolicy twarzy, wirusy przeskoczą do nosa, a wtedy jest 0.001% szansy że umrę!

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Widzę, że Wy już macie dokładnie obmyśloną teorię jak będzie kiedy dojdzie do tej bzdury, którą sami sobie wymysliliście ;-)

   To ja pas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: to co rok temu było szurskimi teoriami już się sprawdziło...więc...

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: Rany, czy Wy jesteście wszyscy jakąś bandą debili czy coś?

   Nie możesz się ze mną zgadzać, bo ja w ogole nie zająłem w tej kwestii stanowiska. Po prostu tłumaczę wam, co powiedziała cytowana w artykule lekarka, bo wygląda na to, że żaden z was nie umie ze zrozumieniem przeczytać tego prostego tekstu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: uważamy, że to niebezpieczne co ona mówi, tak jak w zeszłym roku uważano, że niebezpiecznym jest to, co mówi Trump. Plus jej słowa mogą rzutować na jakość świadczonych usług medycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Norskee: Ale dlaczego ja Ci mam tłumaczyć DLACZEGO ona coś powiedziała? Już wystarczy, że próbuję tłumaczyć CO ona powiedziała i jest to orka na ugorze, bo pół wykopu nie przeczytało albo nie zrozumiało i sobie ubzdurało, że ona chce odmawiać komuś leczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rabusek: Możecie uważać że jest niebezpieczne co ona mówi. Możecie się zgadzać z tym, co ona mówi.

   Ale na miłość boską, odnościę się do tego, co ona NAPRAWDĘ mówi, a nie co sobie ubzduraliście czy co się wam wydaje. Tylko tyle i aż tyle. To nie jest takie trudne. Wystarczy uważnie przeczytać komentowany tekst.

  • więcej komentarzy(39)

 •  

  pokaż komentarz

  osoba niezaszczepiona jest jak pijany kierowca

  Covidianie zorganizowali sobie konkurs na najgłupszą analogię?

1 2 3 4 5 6 7 ... 41 42 następna