Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Nazistowski orzeł na budynku Muzeum Powstania Warszawskiego? "symbol troski"

Nazistowski orzeł na budynku Muzeum Powstania Warszawskiego? "symbol troski"

Pyk, pyk wycinamy w paincie. Wypełnienie kolorem i pora na CSa xD

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktos wlasnie przyp%%%%@@il sie w wyborczej do skrzydel w logo jakies random firmy? Clown world. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

 •  

  pokaż komentarz

  Oj tam, ważne że logo było tanie.

 •  
  s.........................j via Wykop Mobilny (Android)

  +2

  pokaż komentarz

  Jakiś grafik śmieszek dopuścił się trollingu z opóźnionym zapłonem. Xdd

 •  

  pokaż komentarz

  "Zwróciłem na to uwagę, gdy jacyś obcojęzyczni turyści zaczęli na to spoglądać z pewnym zirytowaniem, dlatego zdecydowałem się to nagłośnić" - relacjonuje pan Michał. Podkreśla też, że próbował skontaktować się w tej sprawie z Muzeum Powstania Warszawskiego, mailowo i na Facebooku, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

  A co na to firma ochroniarska? Prezes Maxus Sp. z o.o., Mariusz Pyć podkreśla, że do tej pory do logo nie było żadnych uwag, choć firma używa go już od kilku lat, a od półtora roku ochrania Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprojektował je grafik, a o podobieństwie do nazistowskiego symbolu prezes słyszy po raz pierwszy. Bardzo go to zaskoczyło.

  - Pomysł na skrzydła w logo wziął się z określenia "brać kogoś pod skrzydła", które oznacza zaopiekować się kimś, zacząć się o kogoś troszczyć, dbać o czyjeś interesy i tylko to miał symbolizować, nic więcej - zapewnia Pyć.

 •  

  pokaż komentarz

  to nie orzeł a wrona, chociaż Reichsadler to "orzeł heraldyczny" wywodzący się z rzymskiego orła, używanego przez Świętych Cesarzy Rzymskich