Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Jazda bez biletu. Gapowicze mają pół miliarda złotych długu

Jazda bez biletu. Gapowicze mają pół miliarda złotych długu

@regiony regiony.tvp.pl #polska #bilet #jazda #autobus #dlugi #droga

Niemal 512,5 mln zł sięga łączny dług, który mają do spłacenia pasażerowie za brak opłaty za przejazd - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Rekordzista, 51-letni mężczyzna z Poznania, ma do oddania prawie 126 tys. zł.

 •  

  pokaż komentarz

  I nie odda.
  Nie chodzi o wysokość kary, a jej nieuchronność.
  Kurtyna.

  •  

   pokaż komentarz

   @GeDox: Powinny być np. prace społeczne, jak ktoś dłużej niż rok, miga się od mandatu.
   Generalnie można by taki system prac społecznych stworzyć, co by np. niektórych darmozjadów w więzieniu wykorzystać do czegoś pożytecznego.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie większość tych długów jest fikcyjna.

  Seba który poszedł pracować w renomie jako kanar powymyślał sobie fikcyjnych pasażerów bo renoma płacili mu od ilości. A że on od początku miał pracować tylko miesiąc aby zarobić na siłownię i alko to się nie przejmował co będzie potem.

  Albo nawet jak kogoś naprawdę złapali bez biletu to ten ktoś podał im fikcyjne (albo cudze) dane i dług nie do odzyskania - nie znajdą tego kto podał im te dane ani nie będą w stanie udowodnić że osoba o takich danych jak mają rzeczywiście korzystała z ich usług i nie zapłaciła.

  Są też bezdomni którzy w autobusie śpią (tak jak ten rekordzista z Poznania) - ich żadne opłaty nie obchodzą bo i tak nie będą ich płacić.