Mieszkańcy os. Zodiak płacą za miejsca postojowe pod blokiem prywatnej firmie

Mieszkańcy os. Zodiak płacą za miejsca postojowe pod blokiem prywatnej firmie

@posuck epoznan.pl #polska #poznan #pkp #oszukujo

Mieszkańcy części osiedla Zodiak w Poznaniu stracili możliwość parkowania samochodów pod blokiem na rzecz prywatnej firmy, która wydzierżawiła od PKP grunt bezpośrednio pod blokami. Za 30 dniowy karnet na otwartej przestrzeni trzeba zapłacić 150zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mogli stracić coś co nigdy do nich nie należało?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak mogli stracić coś co nigdy do nich nie należało?

   @JestesUpani: Normalna sprawa, jak komuś na coś ppzwalasz, to potem jest przeświadczenoe, że to jego prawo i mu się należy. Właśnie przerabiam to samo z babą, która ma dojazd do nieruchomości, który włazi na moją działkę. Jestem stratny max 20m², do póki nic tam nie robiłem, to nie zwracałem uwagi, 3 miesiące temu ponformowałem, że będę porządkował i grodził, więc fajnie by się było dogadać, bo mi z 15 arów 20 metrów jak ubędzie, to nie problem, ale jednak 20m w moeście jakąś wartość ma. I co? I gówno, jeszcze mi rozjechali słupek geodezyjny w rogu, który najbardziej wystaje (między słupkiem w rogu działki a drzewem po drgiej stronie "drogi" jest około metra). Co mi pozostaje? A no jestem umówiony z kolegą geodetą, żeby w weekend wskazał punkt, a ja z przygotowanym słupem i cementem odrazu p$@%#%%ne tak, że już nie rozjadą ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken
   Dlatego socjalizm jest bardzo trudno wyplemić ze społeczeństwa co widać w naszym elektoracie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken
   Swoją drogą na co ta kobieta liczy? Że wzwie sprawę dla reportera i zrobi imbę? Będzie płakać przed kamerami, że bandyta nie daje żyć?

   W tym momencie straciła stanowisko negocjacyjne. To w jej interesie jest dogadać się a ty możesz dać wygórowane rządania.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem. 150zł za miesiąc to tanio. Przy koszcie miejsca 25000 . Mają 13 lat parkowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @mszef: bo nie rozumiesz mentalności tych ludzi, którzy uważają, że miejsca parkingowe w mieście im się należą i myślą, że skoro mają swoje 15-letnie gówniane auto w kredycie na 5 lat, to kosztów parkowania już nie muszą uwzględniać. PKP by im chętnie ten teren sprzedało, ale jak to tak płacić co miesiąc za to raty, panie, kto to widział?

   u mnie na Świcie, a właściwie po drugiej stronie Grochowskiej na Popiełuszki, też jest inba. Wiara z bloków sobie rozjeżdża trawnik, który do nich nie należy. Oczywiście o złożeniu się na wykup gruntu nie ma mowy.

   Zresztą jak zaczęli remont pawilonów na Świcie to też ktoś tam zaczął gadać o przerobieniu ich na parking, najlepiej wielopoziomowy, bo tutaj też inba z parkowaniem. Mieszkańcom bardzo się ten pomysł spodobał, ale przestał gdy usłyszeli, ze mieliby za ten parking płacić.

 •  

  pokaż komentarz

  Typowe, jak budowali osiedle i sprzedawali miejsca po 25 tys. too łooo Panie tak drogo. Parkują na przejściach, pod klatkami gdzie się da. W końcu skończyło się babci sranie i straż z lawetą jest stałym gościem na osiedlu. Dostępne wszędzie karnety w cenie 110-200 PLN na miesiąc, ale dla nich to drooogo. Zakładając, karnet po 150 PLN to jest parkowania na 13 lat w cenie tego miejsca od dewelopera. Jeszcze chamy potrafią wjechać za kimś do garażu i bezczelnie zaparkować na cudzym miejscu. Miejsce postojowe w mieście to jest stały koszt samochodu tak jak paliwo i OC ale jeszcze wiele lat minie zanim coś się w polsce zmieni.