Znalezisko zostało zakopane. Głosowanie na treść nie jest już możliwe.

Artur Dziambor w debacie TVN pokazuje hipokryzję PiS, KO, Lewicy, PSL i Hołowni.

Poseł w swoim stylu rozprawia się też z kolejnym obozem władzy, który uwłaszczył się na państwie, obsadził wszelkie spółki skarbu państwa swoimi aparatczykami, znajomymi i rodziną, a teraz jeszcze uchwala wyższe pensje dla polityków po wielomiesięcznym lockdownie i podwyżkach podatków.

 •  

  pokaż komentarz

  Heh, już zakopane, bo "zua konfa" :D

 •  

  pokaż komentarz

  Dożyliśmy smutnych czasów, gdy partia rządząca daje podwyżki pensji politykom w czasie kryzysu gospodarczego, po wielomiesięcznych lockdownach i bezprawnym zamykaniu firm, a największego krytyka tych bezczelnych pomysłów próbuje udawać najbogatszy polski polityk, który w trakcie swojego szefowania rządem PO-PSL z uwielbieniem rozdawał swoim klakierom miliony złotych premii i nagród (również w trakcie kryzysu), a po 6 latach uciekał z Polski do Brukseli zostawiając Polaków z dwucyfrowym bezrobociem, podwyżkami podatków, ogromnym zadłużeniem, podniesionym wiekiem emerytalnym i niezliczoną ilością afer.

  Oto Polska A.D 2021. Tusk vs. Kaczyński, #pispojednozlo w pełnej krasie, czyli walka o to, kto będzie mógł dalej żerować na pieniądzach Polaków i robić z państwa swój prywatny folwark.

  Przypomnijmy, że Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które głosowało PRZECIWKO podwyżkom wynagrodzeń dla polityków. PiS, KO, Lewica, PSL i posłowie Hołowni głosowali ZA i dopiero protest społeczny i nagłośnienie sprawy sprawiło, że się z tego wycofali. Teraz próbują udawać obrońców moralności i przyzwoitości. Podajcie dalej i wspierajcie Konfederację przeciwko obłudzie wszystkich partii systemowych.

  źródło

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kleopatrixx: jesteś jebnięty. Takimi grafikami to co najwyzej mozesz polemizować z szympansem.
   Podaj mi linki do konkretnych dokumentów i powiedz mi co jest w nich nie tak.
   Myślisz ze ludzie u władzy robią charytatywnie? Albo powinni zarabiać średnią krajową? Puknij się w głowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @paul772: Co jest nie tak? Szybciej wymienię co jest dobrze... I tu napiszę hmmm NIC! A i mała rada, zacznij leczyć się na nogi bo na głowę już za późno...

  •  

   pokaż komentarz

   @kleopatrixx: To teraz symetrysto porównaj te wszystkie liczby z analogicznymi nagrodami dla swoich za rządów PIS. Zobaczymy, co wyjdzie.
   Tak właśnie wygląda zakłamany populizm, wrzucasz jakieś nagłówki z dupy, bez jakiegokolwiek rzetelnego porównania konkretnych liczb. Typowa konfederacka "infografika".

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Czekej czekej czy ty twierdzisz że Donald Tusk zbawca narodu (wiesz ten koleś dzięki któremu wygrał pis, sprawdź dlaczego) nie dałby podwyżek w podobnym czasie? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka: Mówisz o tym samym Tusku, z którym PIS sromotnie przegrywał wszystkie wybory, dopóki nie wyjechał do Brukseli i zostawił PO w rękach patałachów?

   Nie wiem, co by zrobił. Osobiście uważam, że te podwyżki są ściśle związane z aferą nepotyzmu w PIS, co opisałem tutaj:
   https://www.wykop.pl/wpis/59505451/moze-podsumujmy-ostatnie-przygody-partii-rzadzacej/

   Oczywiście za PO nepotyzm też istniał, ale nie na tak gigantyczną i bezczelną skalę. Przypominam, że jedną z pierwszych rzeczy, które PIS zrobił po przejęciu władzy, była likwidacja konkursów na państwowe stanowiska. Tak, żeby nawet nie trzeba było udawać że obejmą je ludzie mający jakiekolwiek kwalifikacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo:
   1. Będzie obniżka podatków - kto to powiedział? A co się stało?
   2. Wzrost zadłużenia do 57% (relacja do PKB) i sprawa z OFE
   3. Obietnice obietnice (laptopy autostrady no cud miód maliny miały być)
   To przykłądy z pamięci, wpadek Donalda było dużo dużo więcej. Sporo ludzi o tym zapomniało ale też sporo ludzi o tym pamięta. I nie dadzą się nabrać na Tuska na białym koniu :) Jeśli myślisz że partia PO przegrała bo Tusk pojechał za granice to się mylisz :D Tu nie chodzi o sam nepotyzm ale całokształt i za ten całokształt dostali po dupie. A teraz wróci na białym koniu zapowie jaki to on wspaniały nie będzie i nadal będzie to samo gówno w Polsce co za PiSu. Partie przy władzy się zmieniają ale ludzie ciągle ci sami :)

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka: Bo obiektywnie rzecz biorąc, mimo wszystkich afer, błędnych decyzji i potknięć PO zdecydowanie rządziło lepiej, niż PIS. Podkreślam, zdecydowanie, wyraźnie, znacznie lepiej.

   Dlatego właśnie symetryzm jest kłamstwem. W ogóle nie bierze pod uwagę skali i ilości błędów PO i PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Nie jest kłamstwem, to że pis rządzi gorzej od po to nie znaczy że zaś mamy wracać do tego gówna bo było troszkę lepiej :) To tak jakby ludzie mieli się nie uczyć na błędach :D Twierdzenie że teraz za po/ko będzie lepiej jest idiotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka: Oczywiście jeśli uważasz jakąś partię za lepszą od PO, to głosuj na nią. Ja nie mam nic do zarzucenia takiemu stanowisku.
   Czepiam się jedynie stwierdzenia, że rządy PO i PIS były tak samo złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Nepotyzm był? Był. Dodawanie nowych podatków było? Było. Puste obietnice były? Były. Propaganda w mediach publicznych była? Była. Bezsensowne zadłużanie polski było? Było. Afery były? Były. I tak dalej, i tak dalej. Oczywiście wszystko na mniejszą skalę ale było. Dlatego uważam że pis/po to jeden wuj dla polski. Czy ty myślisz że teraz jak przyjdzie Tusk to naprawi wszystko co pis wprowadził? No jak dla mnie to myślenie życzeniowe ¯_(ツ)_/¯.

  •  

   pokaż komentarz

   czywiście wszystko na mniejszą skalę ale było. Dlatego uważam że pis/po to jeden wuj

   @przemyslaw-maczka: Czyli dostrzegasz wyraźną różnicę, a chwilę potem twierdzisz że to to samo. Wybacz, ale po prostu nie rozumiem takiego sposobu myślenia.
   Jak gdzieś jedziesz, to też jest Ci bez różnicy, czy wybierasz trasę mającą 10km, czy 20km, bo i to, i to kilometry do przejechania?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Zadałem ci pytanie weź na nie odpowiedz:) Powtarzam, czy ty myślisz że teraz jak przyjdzie Tusk to naprawi wszystko co pis wprowadził? Albo przynajmniej część. Cofnie np 500+? Albo sprawi że zniknie całkowicie lub częściowo nepotyzm. Czy Donald Tusk naprawi cokolwiek co pis zepsuło?

  •  

   pokaż komentarz

   Powtarzam, czy ty myślisz że teraz jak przyjdzie Tusk to naprawi wszystko co pis wprowadził? Albo przynajmniej część

   @przemyslaw-maczka: Wszystkiego pewnie się nie uda, ale oczywiście że naprawi jakąś część. 500+ niestety nie cofnie, co już zapowiedział. Ten program jest tak zabetonowany, że pewnie nawet Konfederacja u władzy nie dałaby rady go cofnąć, bo narodowe skrzydło by się nie zgodziło.
   Bardzo nad tym ubolewam, ale co poradzić. Poza tym zadajesz bardzo naiwne pytania. Nigdy nie będzie idealnej partii, która naprawi wszystko i nie pozwoli na żaden nepotyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz symetrysto porównaj te wszystkie liczby z analogicznymi nagrodami dla swoich za rządów PIS.

   @lewoprawo: To jest dopiero "wspaniały" argument: Tamci kradli ale ci kradną bardziej.

   Widać właśnie że tobie kradzież jako kradzież nie przeszkadza, bo nie chcesz aby kradzież zlikwidować, tylko argumentujesz że wystarczy kraść mniej i jest ok.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL: Nie, ja po prostu jestem realistą i uważam że jeśli zamierzasz czekać na 100% uczciwą partię, to Ci życia nie starczy. Można wybierać jedynie mniejsze zło, niestety ale taka jest polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, ja po prostu jestem realistą i uważam że jeśli zamierzasz czekać na 100% uczciwą partię, to Ci życia nie starczy. Można wybierać jedynie mniejsze zło, niestety ale taka jest polityka.

   @lewoprawo: Oczywiście masz racje, ale tu nawet nie chodzi o mniejsze zło bo wszędzie znajdą się złodzieje... to chodzi o zlikwidowanie okazji do kradzieży czyli państwowych "paśników" dla tłustych kotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kleopatrixx a ja jak słyszę że poseł/premier/minister w Polsce zarabia mniej niż informatyk to ogarnia jakiś smutek. Mam wrażenie że to systemowa bieda mentalna, takie glupie przekonanie że poseł musi zarabiać mało... Tylko to powoduje, że do sejmu idą nieudacznicy, kreatury bez ambicji, bez wiedzy, psychopaci i niedorajda życiowe...
   Bez wątpienia ***** *** ale na serio, zarobki polityków w Polsce są śmieszne...

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Podoba mi się podejście: wybieraj między dżumą a cholerą a nuż widelec jedna z tych chorób cię nie zabije :D I dlatego jest jak jest bo ludzie przyjmują gówno w polityce jako powiew świeżości i to samo będzie z Tuskiem i ponownie będzie gówno :) Taka jest polityka bo ludzie na to pozwalają tylko tyle i aż tyle :) Bo wiesz tamci kradli więcej a ci że kradną mniej to są porządniejsi :D

  •  

   pokaż komentarz

   Podoba mi się podejście: wybieraj między dżumą a cholerą

   @przemyslaw-maczka: A mnie się podobają takie płytkie analizy polskiej sceny politycznej, na poziomie nastolatka który właśnie odkrył filmiki z Korwinem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Myślę że na tym skończymy dyskusję. Ja chcę od polityki czegoś więcej, ty chcesz by tylko nie było tak źle jak teraz jest :D Raczej do konsensusu nie dojdziemy.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @zkruk: Zgadzam się z Tobą, ale te podwyżki powinny obowiązywać od następnej kadencji rządu. Nie powinno być tak, że podwyżki dla posłów czy ministrów przyjmowane są w kadencji, której dotyczą.
   Do tego mamy jeszcze beznadziejne ich lockdowny, gdzie ludzie tracili pracę i biznesy, najwyższą inflację w UE.
   Te podwyżki teraz dla nich, to jak splunięcie ludziom w twarz.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślę że na tym skończymy dyskusję. Ja chcę od polityki czegoś więcej, ty chcesz by tylko nie było tak źle jak teraz jest :D Raczej do konsensusu nie dojdziemy.

   @przemyslaw-maczka: Ja też chcę, tylko co z tego? Do wyboru są partie takie, jakie są i każda z nich jest daleka od ideału.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Są takie bo ludzie tacy jak ty wmawiają że głosowanie na mniejsze zło (przypominam że taką partią był pis) jest w sumie dobre bo nie ma lepszej alternatywy :) I już na poważnie kończę.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemyslaw-maczka: Wiesz, że rozmawiając z Tobą czuję się, jakbym rozmawiał z samym sobą sprzed 5 lat? Wtedy pisałem dokładnie takie same rzeczy. Dzisiaj mam mniej złudzeń i wiary w ludzi, starość nie radość.

 •  

  pokaż komentarz

  O prywatyzacji spółek nie co liczyć dopóki socjaliści z PIS, PO czy Polska2050 będą miały decydujący wpływ.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy wyborcy konfy są tak głupi, że muszą mieć napisy w każdym filmiku ze swoim guru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuję aby wdzięczność politykom wyrazić oklaskami z balkonów.