Belgijski profesor ostro o zachodniej edukacji. "Absurdalna ideologizacja"...

Belgijski profesor ostro o zachodniej edukacji. "Absurdalna ideologizacja"...

@Cilthal polsatnews.pl #europa #swiat #polityka #nauka

W świecie zachodnim od wielu lat badania i nauczanie akademickie są coraz bardziej zdominowane przez ideologie lewicowo-liberalne; zbieramy teraz owoce cichej rewolucji ostatnich dwóch pokoleń - mówił belgijski historyk, prof. David Engels.

 •  

  pokaż komentarz

  Zapraszamy do p0lski.
  Tutaj katolickie uczenie mają status "badawczych". Nie ma obaw, nie znajdziemy tam tych obrzydliwych "lewackich" treści. Mało tego w p0lsce łatwiej opublikować artykuł w "piśmie naukowym" które istnieje tylko w pdfie w Lublinie albo Toruniu i zgarnia się tyle samo punktów co za pisma z Harvardu czy inny Nature. Tak u nas jest wspaniale. Nie ma żadnego lewactwa dzięki temu. Poza tym waaaaadza dba o to żeby edukacja opierała się na odpowiednich prawicowych cnotach od maleńkości.

  Przeprowadzimy teraz mały naukowy eksperyment:
  Skoro zachód jest lewacki, to wnioskując z przeciwieństwa (a contrario) wygląda na to że Polska należy do prawackiego wschodu.
  A zatem - jesteśmy w domu. Polska to niestety wschód. Mentalny, naukowy i strukturalny.
  Niby nic złego że jakiś kraj lubi wschodnie tematy, tylko tak się akurat składa że wszystkie znaczące cywilizacyjne osiągnięcia są przypisane do zachodniej części świata. Zaczynając od powszechnego sprawiedliwego procesu w sądzie, a skończywszy na rezonansie magnetycznym i lekach na raka.
  W polsce jeszcze np. walczymy z problemem co zrobić żeby leczyć cukrzykom nogi, zamiast je obcinać, bo finansowo lepiej szpitale wychodzą na obcinaniu i nikt jeszcze nie wpadł na naukowy sposób jak to rozwiązać. Trwają zaawansowane badania nad tym problemem. P0lska nauka jest chyba w tej kwestii bezradna.