Indonezja zostaje aliantem USA. Niemcy wysyłają okręt na morze Południowochiński

Indonezja zostaje aliantem USA. Niemcy wysyłają okręt na morze Południowochiński

Podczas wizyty w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Indonezji potwierdził wspólną wizje bezpieczeństwa morskiego i wolności nawigacji. W poniedziałek Niemcy wysłały okręt wojenny, pierwszy raz od 20 lat. Ale zastrzegły, że będzie używał wyłącznie szlaków handlowych i nie popłynie na Tajwan.

 •  

  pokaż komentarz

  USA będą walczyć z Chinami do ostatniego Filipińczyka, Indonezyjczyka, Wietnamczyka, Tajwańczyka, Koreańczyka i Japończyka. A sami staną z boku i będą się przyglądać jak giną miliony

  •  

   pokaż komentarz

   @wert133: Pamiętaj o trzech polskich nowych okrętach.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: To jeszcze nic. Ostatnio agent wpływu Departamentu Obrony USA Bartosiak stwierdził, że w wojnie USA-Chiny mogą wziąć udział polskie wojska specjalne. To dopiero byłaby kompromitacja przygłupów z III RP gdybyśmy poszli na wojne z krajem, który uratował nam dupe w 1956 jak Sowiet chciał zmiażdżyć poznańską rewolucje a w 1981 jak jankeski zbrodniarz głodził nas sankcjami, wysyłał nam po 50 tys. ton wołowiny żebyśmy nie umierali z głodu w zimę. I z którym nie mamy żadnych historycznych, geograficznych ani politycznych sporów

  •  

   pokaż komentarz

   @wert133: Militarna wojna z Chinami jest nie do wygrania. Przekonali się o tym w Korei jak na nich milion chińczyków biec zaczęło ale chyba zapomnieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: Jest tak nie do wygrania, że w Korei miliony Chińczyków dostało w p?@!ę od kilkunastu tysięcy Amerykanów XDDD

   Meh, ta chińska propaganda na Wykopie. Mam nadzieje, że Wam za to płacą. a nie jebiecie jak frajerzy za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   Militarna wojna z Chinami jest nie do wygrania. Przekonali się o tym w Korei jak na nich milion chińczyków biec zaczęło ale chyba zapomnieli.

   @PastaZeSzczypiorku: Tak, dlatego wlasnie sama wielka brytania pokonala Chiny w 1842 roku, wymuszajac na nich upokarzajace porozumienie i przejmujac m.in. Hong Kong.

   20 lat pozniej, kolejny raz Chiny zostaly pokonane. Tym razem przez Wielka Brytanie, Francje, USA i Rosje. Pekin zostal podzielony na strefy wplywow tych krajow (nota bene, czy ta koalicja panstw nie jest dosyc podobna do obecnej)?

   Nastepnie w 1895 roku Chiny dostaly pokazowy lomot od Japoni i zgodzily sie na upokazajace (dla Chin) porozumienie i uznanie wyzszosci Japoni.

   Kolejny lomot Chiny dostaly w 1901 roku (tzw. powstanie bokserow). Tym razem lomot Chinom sprawily Francja, Niemcy, USA, Wlochy i Austro-Wegry. Chiny po przegranej wojnie musialy wyplacic gigantyczne odszkodowanie do tych panstw. Niemcy postulowaly nawet zrownanie z ziemia Pekinu, jednak do tego nie doszlo, zamiast tego Chiny dostaly inne dotkliwe i upokarzajace 'kary'.

   Takze tak, wojna z Chinami jest nie do wygrania.

  •  

   pokaż komentarz

   @wert133: Nie to, że się z Tobą nie zgdzam ale brak historycznych sporów to kiepski argument. Polityka to powinna być zimna i wyrachowana gra o własne interesy. Brytyjczycy też nie mieli historycznych zaszłości np. w Azji, a podbili pół świata.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest tak nie do wygrania, że w Korei miliony Chińczyków dostało w p?@!ę od kilkunastu tysięcy Amerykanów XDDD

   @AgLagylak: Geniuszu historii, siły amerykańskie i sojusznicze poniosły większe straty niż siły Korei i Chin. Amerykanie w pewnym momencie dostawali taki łomot że aż McArthur chciał zrzucać na żółtych broń atomową i go wywalili z armii. Wojna Koreańska to kompromitacja USA. A ta kompromitacja byłaby jeszcze większa gdyby amerykańscy zbrodniarze nie zaczęli stosować broni biologicznej i demoralizować tym wrogów. Nie dość że szmaciarze grali nie fair i łamali protokoły genewskie, które jako jedyni nie podpisali żeby móc mordować bez ograniczeń, to jeszcze chcieli na biedaków z pepeszami zrzucać atomówki tak jak na bogu ducha winnych robotników w Hiroszimie i Nagasaki

  •  

   pokaż komentarz

   Nie to, że się z Tobą nie zgdzam ale brak historycznych sporów to kiepski argument. Polityka to powinna być zimna i wyrachowana gra o własne interesy. Brytyjczycy też nie mieli historycznych zaszłości np. w Azji, a podbili pół świata.

   @DUB7: To leć podbijać świat u boku terrorystów amerykańskich. Tylko bez Polaków i bez polskiej armii. Ja sobie nie życzę żeby cały świat nienawidził Polski i Polaków tak jak nienawidzi USA i Izraela za ich wszystkie zbrodnie po II wojnie światowej. Jak chcesz ginąć za gwieździsty sztandar to droga wolna.

  •  

   pokaż komentarz

   @wert133: To sobie nie żyć. To nie jest koncert życzeń. Nikt Cię nie będzie pytał o zdanie. Tak czy owak z kimś trzeba być bo kwiatki do lufy to można w piosenkach wkładać, a nie w życiu. W najgorszym wypadku wytłumaczy Ci to Sasza spod Kazania, serią z karabinu.

  •  

   pokaż komentarz

   @AgLagylak: Tak i dla tego nie ma Korei północnej ani kima.
   Desant pod Inczon był ruchem dość sprytnym ale tak samo ryzykownym. I mógł się wcale nie udać.

   @baidu: Zdajesz sobie sprawę że 100+ lat temu Chiny były na trochę innym etapie niż Europa rozgrzana rewolucją przemysłową. Dziś Chiny mają swoją rewolucje przemysłową. W 10 lat wybudowali więcej kolei wielkich prędkości jak reszta świata. Ilość cementu i stali jaką produkują i zużywają to jakiś kosmos.

   Chińczyków jest miliard atak na ich mainland jest praktycznie niemożliwy. Kto by miał atakować Taiwan? 25+ milionów ludzi Rosja/Japonia? 145 milionów z czego część alkoholików gruźlików z wirusem hiv czy muzułmanów, 125 z czego cześć facetów kupujących używaną damską bieliznę w automatach i tym podobne. Australia? Tam mieszka ludzi jak na Tajwanie. Korea południowa? Oni się martwią żeby kim im nalotu na supermarkety nie zrobił.
   USA? Czym wyobrażasz sobie dziś w USA powszechny pobór?

   Ludzi na wojnę z Chinami to tam maja Indie ale tylko ludzi. Kluczowe mogą się okazac państwa takie jak Indonezja czy filipiny ale tam już chiny tez ryją.

  •  

   pokaż komentarz

   USA będą walczyć z Chinami do ostatniego Filipińczyka, Indonezyjczyka, Wietnamczyka, Tajwańczyka, Koreańczyka i Japończyka. A sami staną z boku i będą się przyglądać jak giną miliony

   @wert133:

   I tu się mylisz, to właśnie te państwa obawiają się Chin, bo Chiny są wyjątkowo ekspansywne w regionie.

   Oprócz bolków jak ty i Pakistanu, to nikt nie chce się bratać z Chinami.

   I wszyscy wiedzą, że gdyby nie USA, to już dawno byłaby w tamtym regionie wojna. Tylko USA tam balansuje Chiny, podobnie jak kiedyś robili to z blokiem wschodnim.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdajesz sobie sprawę że 100+ lat temu Chiny były na trochę innym etapie niż Europa rozgrzana rewolucją przemysłową.

   @PastaZeSzczypiorku: Napisales ogolnie, ze wojna militarna z Chinami jest nie do wygrania. Potem przytoczyles jakas wojne Korei z Chinami (nie wiem o co ci konkretnie chodzilo). Nigdzie niepisales o obenych Chinach.
   Zatem tez ogolnie napisalem i przytoczylem Ci na szybko kilka przykladow jak wojny militarne Chiny przegrywaly - i tak, wtedy rowniez byly liczniejsze wielokrotnie niz europejskie kraje.

   Kto by miał atakować Taiwan? 25+ milionów ludzi Rosja/Japonia? 145 milionów z czego część alkoholików gruźlików z wirusem hiv czy muzułmanów, 125 z czego cześć facetów kupujących używaną damską bieliznę w automatach i tym podobne. Australia? Tam mieszka ludzi jak na Tajwanie. Korea południowa? Oni się martwią żeby kim im nalotu na supermarkety nie zrobił.

   Niezlymi steorotypami zyjesz. Swiat wyglada troche inaczej niz powszechne steorotypy. Obecne Chiny mialby problem wygrac z samimi USA, a co dopiero z koalicja USA, Niemcy, Francja, Rosja, Japonia, Tajwan, Indonezja, Indie, Australia.

   USA? Czym wyobrażasz sobie dziś w USA powszechny pobór?
   Tak

   Ludzi na wojnę z Chinami to tam maja Indie ale tylko ludzi. Kluczowe mogą się okazac państwa takie jak Indonezja czy filipiny ale tam już chiny tez ryją.
   Historia swiata pokazala ze to nie w ilosc ludzi tkwi wygrana.

  •  

   pokaż komentarz

   @baidu: Tak pisałem o wojnie z Chinami wczoraj. Raczej oczywiste ze rozmowa jest o sytuacji na dzień dzisiejszy. Podczas wojny w Korei milion chińczyków zalało wojska ONZ, Douglas MacArthur chciał nawet na Chiny atom zrzucać.

   USA prowadziła by wojnę na wyciągniętych liniach zaopatrzenia. Chiny u siebie.

   Powszechny pobór w USA na jakąś wojnę to jest automatycznie wojna przegrana jak w Wietnamie. W USA do wojska chętni są raczej republikańscy południowcy a tym coraz trudniej spełnić wymogi sprawnościowe ale też ich jest coraz mniej.

   Często ilość ludzi pomaga. Chiny są wielkie i ludne. Kolejny problem jest taki ze nie wiadomo gdzie nawet wojskowe łańcuchy dostaw wywalą się na produktach mace in china lub ich półproduktach.

   Jak wyobrażasz sobie atak na terytorium Chin? Atomem? To masz na dzień dobry odpowiedź.
   A Z Rosją jest taki problem że jak się skuma z USA to dostanie licencje na Europę środkową. Jak się skuma z chinami to sobie sama weźmie co będzie chciała.

  •  

   pokaż komentarz

   W USA do wojska chętni są raczej republikańscy południowcy a tym coraz trudniej spełnić wymogi sprawnościowe ale też ich jest coraz mniej.

   @PastaZeSzczypiorku: a skad masz takie dane, ktory to IBZD? Masz jakiekolwiek badanie potwierdzajace to co piszesz czy znow stereotypy? USA w wielu wgledach wyglada zupelnie inaczej niz sterotypowo wydaje sie przecietnemu wykopkowi.

   A Z Rosją jest taki problem że jak się skuma z USA to dostanie licencje na Europę środkową. Jak się skuma z chinami to sobie sama weźmie co będzie chciała.

   Rosja miala spory terytorialne z Chinami. Z USA nie miala. Chiny z reszta maja spory terytorialne chyba ze wszystkimi swoimi sasiadami. Do tego Chiny dosyc lakomie spogladaja na wyludniajaca sie Rosje i bogactwa terytorialne i naturalne syberi.

   Nie wiem skad przekonanie ze Rosja dogadujac sie z Chinami wzielaby w Europie co chce. Duzo wskazuje ze Rosja dogadala sie juz jednak z USA i Europa w sprawie Chin. Z reszta ta strona, teortycznego konfliktu jest dla Rosji duzo bardziej korzystna. Duzo wiecej moga ugrac w sojuszu z EU i USA przeciw Chinom niz w sojuszu z Chinami.

  •  

   pokaż komentarz

   @baidu:
   https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-usa-brakuje-chetnych-do-sluzby-w-armii,nId,2634637#

   Tylko około 30 proc. Amerykanów w wieku 17-24 lat spełnia fizyczne, psychiczne i moralne wymagania, a tylko co ósmy w tej kategorii wiekowej jest zainteresowany służbą wojskową.

   To kto z kim się dogada i na jakich warunkach to się dopiero okaże.
   A kto rosje powstrzyma?
   Jak będą dogadani z USA dostaną wolną rękę. Jak dogadają się z chinami To USA w europie palcem nie kiwnie bo będzie na Pacyfiku.

  •  

   pokaż komentarz

   https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-usa-brakuje-chetnych-do-sluzby-w-armii,nId,2634637#

   @PastaZeSzczypiorku: Jak widzisz, to stalo sie poraz pierwszy od 2005 roku. I jest to sprzed 3 lat artykul. Jest to za rok 2018, czyli rekordowo niskie bezrobocie w USA. Do tego postanowiono zwiekszyc armie.
   Nie udalo sie znalezc czegos bardziej aktualnego? Np. za rok 2019, 2020? Juz nie ma takich problemow, nie? Zawodowa armia w USA to balans pomiedzy popytem i podaza, duze znaczenia mialo tutaj wlasnie bezrobocie, ktore w 2018 bylo najnizsze od prawie 2 dekad.

   To kto z kim się dogada i na jakich warunkach to się dopiero okaże.
   No to prawda, ale NSII moze byc juz jakims zwiastunem tego jakie porozumienie jest obecnie blizsze.

   A kto rosje powstrzyma?
   To zalezy na kogo by miala zaatakowac, ale atak na czlonka UE mogloby calkowicie zrujnowac ten projekt, czego na pewno by nie chcialy Niemcy.

   Jak wyobrażasz sobie atak na terytorium Chin? Atomem? To masz na dzień dobry odpowiedź.

   Nie wyobrazam sobie w ogole i mam nadzieje ze nie dojdzie do takiej wojny. Ale to chyba wlasnie Chiny teraz bardziej beda do niej dazyly, inaczje po prostu zapadna sie same pod swoja demografia i nic nie wyjdzie z mocarstwowych aspiracji. Obecny arsenal nuklearny jest w ogole nieporownywalny jesli chodzi o USA, Rosje i Chiny.

   Mimo wszystko, jakby mialo dojsc do tej wojny, czego nikomu nie zycze, zdecydowanie kibicowalbym USA. Wizja swiata sterowana przez bezwzglednych satrapow chinskich, przy najnowoczesniejszych technologiach nadzoru to horror jakiego ludzkosc nie doswiadczyla jeszcze i terror ZSRR moze byc niczym przy tym jak by swiat mogl wygladac gdyby Chiny objely hegomonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @baidu:

   Proszę z lipca tego roku:

   The Defense Department estimates that just 2% out of 20.6 million 17- to 21-year-olds have the desired combination of strong academic credentials, adequate physical fitness and an interest in serving.

   https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-07-12/joining-the-military-doesn-t-appeal-to-enough-young-americans

   Problem jest cały czas. NS2 to efekt tego że Polska obecnie ma złe stosunki z Rosją Niemcami i USA.
   Rosja tradycyjnie wykorzystuje każde strategiczne okienko jakie jej się pojawia napadli na Gruzje Krym Ukrainę i co i nic. Rosji tradycyjnie zależy na granicy z Europą w najwęższym miejscu w oparciu o jakąś przeszkodę. Idealnie pasuje tu np Wisła i Karpaty. I praktycznie zawsze do tego dążyli i to już za rozbiorów.
   Rosja pójdzie z tym kto im na to pozwoli. Atakowanie Niemiec puki co nie jest w interesie Rosji. A UE nie ma praktycznie żadnych możliwości militarnych. Niestety tylko UE na kształt federacji jak USA ma szanse bytu. Bo tak jak dziś pis głupoty robi tak w razie ataku na Polskę ci czy owi powiedzą i h!% z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   The Defense Department estimates that just 2% out of 20.6 million 17- to 21-year-olds have the desired combination of strong academic credentials, adequate physical fitness and an interest in serving.

   @PastaZeSzczypiorku: Nie chce sie klocic o kondycje amerykanskiej armi ani rekrutow ale ten artukul akurat calkowicie przeczy temu co napisales. W poprzednim artykule bylo napisane ze US Army mialo problem z naborem 80 tys. rekrutow. W tym jest wyraznie napisane ze w zeszlym roku zrekrutowali 150 tys. Rekrutuja teraz wiecej ludzi bo zwiekszaja ilosc wojska. Takze tak jak pisalem w 2018 bylo wyjatkowo niskie bezrobocie i problem z rekrutacja, w 2020 juz bez problemu udalo sie zrekrutowac 2 razy tyle co w 2018.

   A te 2%, ktore wsymuja ze sie nadaje, to zobacz ze chodzi o kombinacje 3 czynnikow. To nie jest tylko kondycja fizncza o ktorej pisales ale tez i wyksztalcenie oraz 'chec zaciagniecia sie'. Armia amerykanska ma duzo wieksze wymagania rekrutacyjne niz armie innych krajow. Do wielu jednostek nie mozesz sie dostac bez zdania GRE czy GMAT. US AirForce na przyklad wymaga osiagniecia z tego co pamietam ok 80% z tych testow, a testy te nie sa wcale latwe (podchodzilem pod ten test i sa w nim miszane pytania z wielu dziedzin, matematyki, chemi, fizyki, duzy nacis jest kladziony na zdolnosci jezykowe i rozumienie czasem bardzo wyszukanych slow angielskich).

   Problem jest cały czas. NS2 to efekt tego że Polska obecnie ma złe stosunki z Rosją Niemcami i USA.

   NS2 nie ma zadnego zwiazku z Polska (albo przynajmniej Poslka nie ma tutaj zasadniczego znaczenia). To jest na innej plaszczyznie niz stosunki Polski z Niemczami, Rosja czy USA.

   A UE nie ma praktycznie żadnych możliwości militarnych.
   UE nie ma ale panstwa zrzeszone w UE maja.

   Bo tak jak dziś pis głupoty robi tak w razie ataku na Polskę ci czy owi powiedzą i h?% z tym.

   Po ataku Rosji na Polske nie byloby juz UE. Polska jest za duzym krajem UE i mocno umocowanym w srdoku europy. Taki atak Rosji niebylby ani w interesie Niemiec, ani zadnego innego silnego panstwa UE, ani tez w interesie Rosji. Jak sobie z reszta taki atak wyobrazasz? Okupacja Krymu, gdzie wszyscy mowia po rosyjsku a wiekszosc ludzi to rosjanie lub pochodzenia rosyjskiego, to nie to samo co okupacja panstwa z innym jezykiem, kultura i licznymi powiazaniami handlowymi z UE. Z tego co pamietam to Polska obecnie jest chyba najwiekszym partnerem handlowym Niemiec. To nie XVIII w. ze mozna sobie przejac panstwo obce kulturowo i wciagnac w swoje terytorium.

   Pomijasz tez totalnie to ze Rosja jest i coraz bardziej bedzie, zagrozona z kierunku Chin. Rosja graniczy z Chinami, miala wiele sporow terytorialnych i ma mnostwo terenu i bogactw ktore Chinom sa potrzebne. Tak realnie, jesli Chiny stalyby sie hegemonem, myslisz ze nie probowalby zabierac sobie kawalek po kawalku Rosji? Kto by ich powstrzymal? Myslisz ze Rosja o tym nie wie? Duzo lepiej miec konkurenta po drugiej stronie oceanu jak USA niz takie z ktorym ma sie dluga granice i z ktorym sie mialo zatargi terytorialne i ktory dodatkowo ma duzo ludzi, ktorzy chetnie by przyjeli nowe terytoria.
   Wcale nie jest w interesie Rosji to zeby Chiny sie wzmocnialy i chodowanie sobie takie wrzoda pod sama granica nie jest zapewne czyms z czym Putin czy inni generalowie chcieliby miec do czynienia. Zatem jesli tylko bedzie odpowiednia oferta od europy i USA, Rosja zapewne dlugo sie zastanawiac nie bedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DUB7: Ale my jesteśmy Polakami, dla nas liczą się sentymenty a nie interesy.

 •  

  pokaż komentarz

  to wiele wyjaśnia dlaczego NS2 jest kończone... ( ͡° ͜ʖ ͡°)