Donald Trump wzywa do rezygnacji Bidena po wydarzeniach w kabulu

Donald Trump wzywa do rezygnacji Bidena po wydarzeniach w kabulu

@Kajaczek independent.co.uk #polityka #afganistan #taliban #usa

„To, co Joe Biden zrobił z Afganistanem, jest mityczne. Będzie to jedna z największych porażek w historii Stanów Zjednoczonych” dodaje były prezydent stanów zjednoczonych

 •  

  pokaż komentarz

  Przyjdzie Kamala i będzie jeszcze śmieszniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Turcy Kurdom w plecy strzelali to pewnie był sukces kadencji Trumpa. W sumie obiecane rozwiązanie NATO w drugiej kadencji to też piękny plan. Populista żerujący na najgłupszych i najsłabszych instynktach ludzkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl: Trump wystawił Kurdów, to jest fakt. Nie mniejsza tragedia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravenlot: Wystawienie Kurdów to nie tylko tragedia ale jawne skur*******wo. Tego się nie da porównać z siedzeniem w kraju przez dwie dekady, wpompowaniu 88 mld $ w szkolenie i wyposażenie, by po kilku tygodniach kraj został podbity przez Pasztunów. Kurdowie oddaliby życie za chociażby cień szansy jaką dostał Afganistan.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl: W sumie taki tryb wycofania się z Afganistanu to też jest przecież wielki sukces Trumpa - przecież chwalił się, że wynegocjował, że odda Afganistan Talibom. A teraz krytykuje swoją własną decyzję tylko zrealizowaną przez Bidena. Trump po prostu nie przywiązuje wagi do faktów czy rzeczywistości. Liczy się tylko przekaz medialny i propaganda.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:

   Populista żerujący na najgłupszych i najsłabszych instynktach ludzkich.

   I popatrz ilu ma zapalonych zwolenników na wykopie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ravenlot: O wiele większa, z powodu na to że tam nawet żadnego pytania nie było

   Jedyne co musiało zrobić US to trzymać bodajże 1000 żołnierzy. Jedynym ich zadaniem było siedzienie na dupie by Turcja nie atakowała, bo nie mogła by zaatakować przy obecnych tam żołnierzach USA.

   To wziął kurła, w Imię populistycznego sp%!??@@enia, że on dzielnie izolacjonistycznie "wycofuje wojska", i wycofał. I ch!$ że ludzie zginą.

   To jest swoją drogą powalone bo on precyzyjnie tą decyzją, przyczyna-skutek, zabił konkretnych ludzi. Wiadomo że decyzje rządów wpływają na rzeczywistość i ludzie umierają czy nie umierają. Ale to było działanie bezpośrednie.

   A potem chuja, jeszcze się obsrał że o kur*a, są konsekwencje! I zrobił z USA jakieś błazeńskie coś co błaga / krzyczy na kur**a Turcję o to żeby przestali, i nie przestali.

   A teraz ma czelność otwierać mordę, i wykopki w typowym swoim stylu pier**lą o Kamalach komunistkach jak w każdym wątku. Bohatera sobie znaleźli.

   -------

   A Bidena też prawdopodobnie należy winić za to co się dzieje, bo ja na przykład nie wiem dlaczego to nie mogło niby wyglądać inaczej. Coś by się kura USA stało jakby po tych 20stu latach poczekali jeany miesiąc z ewakuacją wojska i w tym czasie ewakuowali na spokojnie innych?

   Coś by się stało jakby zrobili rzeczywiście ewakuację swoich ludzi, ale współpracowali z wojskiem Afganistanu, wspierali dronami itp. sprzętem? No ale nie, trzeba nagle natychmiast spier**ć w 100% bo tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl: Najbardziej bawią ówczesne zapewnienia Trumpa:

   "I really believe the Taliban wants to do something to show we're not all wasting time," Mr Trump added. "If bad things happen, we'll go back with a force like no-one's ever seen."

   Pomijając poziom retoryki z podstawówki to same negocjacje gdzie rozmawiali Amerykanie z Talibami pomijając rząd afgański to śmiech na sali. Jeszcze w 2018 za Trumpa wypuszczono obecnego przywódcę Talibów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl Turcja jest w NATO taka drobna różnica

 •  

  pokaż komentarz

  Liderzy Talibów i inni rezuni islamscy mają konta na twitterze, a były prezydent USA nie, bo nie xD

  •  

   pokaż komentarz

   i inni rezuni islamscy mają konta na twitterze, a były prezydent USA nie
   @dr_gorasul: Moim zdaniem to o czymś świadczy i nie wygląda za dobrze. Zwłaszcza dla hamburgerów.

  •  

   pokaż komentarz

   Liderzy Talibów i inni rezuni islamscy mają konta na twitterze, a były prezydent USA nie, bo nie xD

   @dr_gorasul: a co ten twiter jest? wyrocznia? trump ma milardy dolarów i pewnie twittera mógłby kupić jakby chciał. ot kolejne forum do p$?!#%#enia głupot, z których nic nie wynika.

  •  

   pokaż komentarz

   @PozorVlak: Oj chopie. Twitter to jedno z najpotężniejszych na świecie narzędzi budowania opinii społecznej. Co do wartości, to Twitter jest wart około 50 miliardów, a cały Trump jest szacowany na około 2,5 miliarda dolarów. No, chyba, że to był ironiczny komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Trump jest już poza polityka a z Talibami będą budowali relacje polityczne i wysyłali twitty zaniepokojenia a bez konta może być trudno pokonać ich sama kreda na chodnikach

  •  

   pokaż komentarz

   a co ten twiter jest? wyrocznia?

   @PozorVlak: to miejsce gdzie Trump miał 70mln obserwujących którzy czytali jego każdy wpis.

  •  

   pokaż komentarz

   Liderzy Talibów i inni rezuni islamscy mają konta na twitterze, a były prezydent USA nie, bo nie xD

   @dr_gorasul: On Twitterowi groził bezpośrednio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Źle świadczyło IMO zbanowanie jak jeszcze Prezydentem był.

   Zabawniejsza jest kwestia naszych PiSowców. Nie mają verified nawet, w większości. Pewnie nie wiedzą jak sobie to załatwić, bo w końcu ekspertów nie zatrudniają :D

   Co w sumie dobrze może USA nie skapowało się że Kolejny bezczelny amerykanin..Ban jankesie... mówi do ich dyplomaty szanowna pani Pawłowicz, sędzia (pseudo)TK z Polszy, a nie jakieś troll-konto. Tutaj podwójny fart, bo udało jej się odpowiedzieć jakiemuś randomowi zamiast niemu.

   No i oczywiście jej... najlepszy tweet, który wrzucam tutaj jeszcze jako zdjęcie bo czysty tekst nie ujmuje pełnego kunsztu tego dzieła.

   źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  No ale to akurat decyzja Trumpa. Do tego pomaranczowy do niedawna mowil ze powini wychodzic szybciej.

  Nic wiecej niz populizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Wiesz tylko oni mieli wyjść do 31 sierpnia w cywilizowany sposób, a nie pod naciskiem najazdu talibów w popłochu xD
   To co stany zrobiły przejdzie do historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @IceShandy: no i wychodza do 31 sierpnia. To data graniczna, wtedy mialo ich tam juz calkiem nie byc. Rownoczesnie Trump narzekal ze wycofuja sie za wolno i powini opuszczac Afganistan jeszcze szybciej.

   Ostatni okres to miala byc ewakuacja z Kabulu wlasnie, tyle ze nie spodziewano sie ze taliboie dotra tam tak szybko. Stad pospieszna akcja ewakuacyjna.

   Gdzie tu poploch Amerykanow? Wyslano do Afganistanu kilka dodatkowych btalionow piechoty. Kontroluja duze lotnisko i prowadza ewakuacje droga lotnicza, wysylajac tam mase samolotow.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale to akurat decyzja Trumpa.

   @Aster1981: nawet CNN naśmiewał się z Bidena a nadal do was to nie trafia? Eh neuropki i ich urojony świat.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz tylko oni mieli wyjść do 31 sierpnia w cywilizowany sposób, a nie pod naciskiem najazdu talibów w popłochu xD
   To co stany zrobiły przejdzie do historii


   @IceShandy: Ano, spierdolenie.

   Tylko że mówi to Trump. Który odwalił coś o wiele niesamowitego z Kurdami IMO. Bo tutaj chociaż wróg co będzie cię atakować.

   Trump wycofał 1000 żołnierzy, tylko po to by populistycznie się puszyć jak to on nie "wycofuje wojsk". Tych 1000 żołnierzy powstrzymywało Turcję przed atakiem na Kurdów, sojuszników. Trump wziął, ot tak ich wycofał, Turcja się wj$%#ła i zaczęła mordować, a ten potem tylko się ośmieszał mówiąc im żeby przestali bo im zrobi sankcje.

   Taki fuckup, a teraz śmie śmieć się przyp%!!$##ać śmieć jeden.

   A Biden też sp?%$@$#ił. Tyle że on może mieć jakieś wymówki. O ile USA bezsensownie nie kłamało, co lekko wątpliwe bo tylko bardziej ich hańbi i ośmiesza - to oni wierzyli że ten kraj choć chwilę wytrzyma. A nie złoży się w tak rekordowo niedorzeczny sposób. Chyba nikt nie brał pod uwagę że będzie aż tak źle, że armia po prostu się złoży w ten sposób, bez walki.

   Co do Kurdów to nie ma. Globalny hegemon, niedorzecznie finansowana armia, a nie mogą by utrzymać pokoju w jednym regionie, gdzie jest ich sojusznik, oh jak się poświęcić by tam stacjonowała garstka żołnierzy. k#%$a co?

  •  

   pokaż komentarz

   @JanuszSraczek: sam oceniam wydarzenia. I w swoim imieniu sie wypowiadam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Lotnisko kontrolują od dzisiejszego dnia.
   Wczoraj i przedwczoraj działy się tam dantejskie sceny, a przeładowanego Air Force zostawię naprawdę bez komentarza.
   Stany się obsrały i sp!?##%%iły w 24h jak wkroczyli Talibowie, a Biden coś będzie majaczyć o afgańczykach, że bez walki się poddali.
   Normalnie to powinno wyglądać tak, że po opuszczeniu Afganistanu przez wszystkie siły innych państw mówi się Talibom róbta co chceta i koniec, a nie na odwrót.
   To nie są już te Stany Zjednoczone co kiedyś niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @IceShandy: o_O o czym Ty bredzisz? Sily USA nigdy nie utracily tego lotniska.

   Jakby talibowie sluchali sie sil zachodnich to nigdy by nie opuszczano Afganistanu, bo i nie byloby ku temu powodow.

   Dobra w sumie widac ze nie masz pojecia jak wygladala sytuacja w Afganistanie i ofensywa talibow trwajaca od kilku lat, takze szkoda czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  A to nie trampek podpisał umowę z talibami i zdecydował o wycofaniu wojsk wcześniej?