•  

  pokaż komentarz

  Tak, tak, Białoruś będzie wydobywać gaz z łupków, a nasi nie, Iran będzie miał w cholerę rakiet, tyle, że narysowanych w PSKredkach, a dobrymi chęciami wybrukowana jest droga do czegoś tam.

  Pożyjemy, zobaczymy.

 •  

  pokaż komentarz

  za 10 lat wprowadza technologie ktora juz bedzie przestarzala. Wsadza w to nie 2 miliardy a z 10 bo tak to sie z regoly konczy... projekt zamnkna i wynajma amerykanow :)

  wiec po co probowac ? licza sie koszty

  •  
   A....j

   +1

   pokaż komentarz

   @PeaceUN: Daj Polakom pieniądze na opracowanie technologii, a przegonimy amerykanów. Ale nie, u nas trzeba wejść w odbyt wujka Sama.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej:
   Norwegia ma pieniądze, ale i tak wzięła Amerykanów i ich technologię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej: Daj i daj... a skąd wziąć? Taniej będzie kupić technologie ale na to też nikt nie da...to może pożyczyć? Ale skąd? Od amerykańców? Nie, ci są be...To może pozwólmy im wydobywać, a sami bierzmy od nich procent z wydobycia... Nie, toż to zdrada interesu narodowego.. To kupmy gaz w rosji... Nie bo ruski, nie bo niby drogi, nie bo ciocia babci mojego stryja ma uraz do ruskich...Ku...a to kiedy ktoś takim dogodzi?

  •  
   A....j

   -1

   pokaż komentarz

   @Pils:Skąd? Z podatków. Tak, chcę płacić podatki z których będą finansowane badania nad technologiami, a nie becikowe, renty dla alkoholików i ich mieszkania. Oni nie sprzedają technologii, oni przysyłają firmy ze swoimi platformami. Tak, na technologii da się zarobić. Oddanie im złóż na taki procent jaki Polacy mają w zwyczaju jest zdradą interesu narodowego.

   Gaz z Rosji nie jest drogi i nikt nie mówi o tym aby zaprzestać kupna tam. Ale sprowadzać z różnych źródeł bo Ruscy jacy są i do czego gaz wykorzystują wszyscy wiedzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej: Zgadza się- tylko kto ruszy i obetnie sznurki na których wiszą górnicy, rolnicy, policja i wojsko, wreszcie cała armia mi niepotrzebnych urzędasów, których dawno należało się pozbyć- i tak wszystkie druczki i pozwolenia, akcyzę i podatek musze sobie obliczyć i wypełnić sam, więc sam mogę przyłożyć pod tym pieczątkę. Co do pijaków- sąsaidka poszła do mopsu po zapomogę- paniusia pyta: mąż pije-Nie - No to niestety ale nie ma pieniędzy, no ale gdyby był alkoholikiem to można by....Ręce opadają..
   Co do oddawania złóż- nikt nigdzie nie podpisał w polsce żadnej umowy o wydobycie, więc nie może być mowy o cenie koncesji- zresztą i tak za byle jakie pieniądze żadna firma nie zaryzykuje biznesy- wszyscy oczekują zysku
   toteż -co do gazu, przecież podobno buduje sie gazoport, a rosyjski gaz kupuja w całej europie więc gdzie problem?

 •  
  h.........l

  +12

  pokaż komentarz

  " Polska nawet nie próbuje" - a to skąd wiesz?

 •  

  pokaż komentarz

  Dla tych niedowiarków którzy myślą że n Białorusi gaz wydobywa się łopatami. Zapominacie koledzy że nasz wschodni sąsiad, mimo że niezbyt silny liczebnie (9,6 miliona obywateli) jest suwerennym państwem z dobrymi technologiami i kilkoma potężnymi firmami. Na Białaruśkalij, producenta soli potasowych, miał chrapkę sam Soros. Na szczęście Łukaszenka go przegnał. Teraz magnat medialny odgrywa się przy pomocy swoich mediów, robiąc czarny pijar Białorusi.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: ej no, to na co czekasz? śmigaj na Białoruś - raj wolności, od tych obywatelskich począwszy na gospodarczych kończąc. świętuj suwerenność i niezależność. skoro to tylko czarny PR. a wpływy Putina to bajki pokroju tych o czarnej Wołdze.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Polska nie proboje bo wiemy co sie dzialo w USA kiedy wdrazali te technologie jeszcze nieudoskonalona. Potezne skazenia wod gruntowych, i golne wytrucie calej okolicy. Tyle, ze oni maja troche jakby wieksza przestrzen i ostatecznie jest gdzie ludzi przesiedlic. Chcialbys w Polsce tak eksperymentowac na ludziach i srodowisku? Do tego trzeba albo dyktatury albo olbrzymich prawie niezasiedlonych terenow jak w USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Na pewno spróbują. Polska nawet nie próbuje
   Wyjaśnisz mi to? Z tego co wiedziałem to trwają badania nad możliwością wydobycia tego gazu i jego poszukiwania.

  •  

   pokaż komentarz

   @marker80: Mala korekta jako ze edytowac nie moge. Mam na mysli ze nie warto znowu eksperymentowac od zera. Ale kupic sprawdzona i bezpieczna technologie i wydobywac; oczywiscie tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @halfczlowiekpol_Norweg: Nie będziesz mnie wyganiał z mojego kraju. Tu żyła moja rodzina od pokoleń i tu moi przodkowie walczyli o ten kraj. Ten który teraz zdrajcy z Tuskiem na czele sprzedają w niewolę. Ja, w przeciwieństwie do większości Polaków, jestem jeszcze prawdziwym patriotą zdolnym walczyć i oddać życie za swoją ojczyznę. Ciekawe czy ty byłbyś do tego zdolny? Ja wiem że wielu jest w tym kraju takich co liczą że myślący i krytyczni ludzie wyjadą, ale ja nawet jak wyjadę to będę walczył o ten kraj. Żeby Tuskom i innym cwaniakom nie było za łatwo...

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: A może by się tak z Białorusią dogadać i wspólnymi siłami spróbować. Wiem że niemożliwe, ale głównie dlatego że naszym krajem rządzą zdrajcy na usługach globalistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Wyobraź sobie, że są tacy, którzy swój patriotyzm okazują inaczej, niż ci, który muszą walczyć i umierać za swój kraj aby poczuć się patriotą. Wolę patriotyzm polegający na codziennej wytężonej, uczciwej pracy i wspólnym budowaniu przyszłości tutaj dla moich dzieci, zamiast ciągłego szermowania wielkimi hasłami (za którymi nie idą deklarowane w nich czyny), a które tą przyszłość widzą w wiecznym konflikcie i walce, arbitralnym osądzaniem co dla Polaków jest najlepsze i nazywaniem myślących inaczej zdrajcami i zaprzańcami.
   Większość tych, którzy z takim zapałem mówią nam o oddawaniu życie za swoją Ojczyznę szybko by zdezerterowało gdyby przyszło co do czego. Słowa niewiele kosztują, znacznie łatwiej machać szabelką i na siłę tworzyć sobie wrogów, z którymi się niby-walczy, aby zbić kapitał polityczny. Znacznie trudniej, okazuje się zakasać rękawy i wziąć się do porządnej roboty - to już nie jest takie wzniosłe i pompatyczne, tylko zwykłe i przyziemne (może nawet zbyt przyziemne dla "prawdziwego patrioty") - poza tym zbyt łatwo weryfikowalne, bo czy ktoś porządnie pracuje, czy nie, to widać od razu, a czy hipotetycznie oddałby życie za Ojczyznę, to miejmy nadzieję, nieprędko ktokolwiek będzie miał okazję sprawdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietek79: Historia pokaże kto miał rację. Myślę że na tej płaszczyźnie nasz spór jest nierozwiązywalny. Jednak mam nadzieję że przynajmniej jedno nas łączy. Wszyscy chcemy dobrze i powinniśmy o tym pamiętać. Nie podobał mi się tylko personalny atak na mnie wystosowany przez jakiegoś cwaniaka (halfczlowiekpol_Norweg). Może kolego sam byś się zabrał do Norwegii? Będziesz sobie żył w dekadenckim społeczeństwie i liczył chmury na niebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: tja, jutro jadę na Wiejską, rozedrzeć szaty i czekać aż przeszyją mnie strzały armii Krwiożerczego Tuska. oddam życie za ojczyznę. gaz łupkowy, euro 2012, VAT i autostrady.

  •  

   pokaż komentarz

   @5th: Nawet jak oni przeprowadzą próby wydobycia przed nami to możemy się na nich przecież wzorować i jak coś spartolą to sami będziemy mogli tego uniknąć. Każdy kij ma dwa końce.

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: Ochroń nas Panie przed takimi patriotami

  •  

   pokaż komentarz

   @OlgierdStopa: A propos "Polska nawet nie próbuje": Ministerstwo Środowiska od 1996 r. udzieliło pięciu firmom zagranicznym koncesji na prowadzenie poszukiwań. Nad wejściem do Polski zastanawiają się kolejne, wśród których są zarówno niewielkie wyspecjalizowane spółki, jak i giganci przemysłu naftowego. Eksploratorzy kończą analizowanie materiałów archiwalnych, pochodzących z wcześniejszych, dosyć licznych polskich wierceń geologicznych. Niektórzy wykonali również dodatkowe prace sejsmiczne i badania geochemiczne. Pierwsze wiercenia rozpoznawcze powinny się rozpocząć w tym roku. W ciągu dwóch, trzech lat powinniśmy już dosyć dokładnie wiedzieć, ile gazu łupkowego mamy w Polsce i jaka jego część jest możliwa do wydobycia. źródło: http://www.polityka.pl/nauka/283356,1,wyciskanie-gazu.read

 •  

  pokaż komentarz

  Co to są za kretyńskie napinki, jakiego kraju pochodzi firma? To żałosne, że wolny rynek ma tu oddanych obrońców tylko wtedy, gdy można potrollować na aktualnie rządzącą partię (taki sam flejm na PO był swego czasu na PiS). Dlaczego waszym wzorem nie jest Korea Północna? Przecież to kraj najmniej liczący się z zagranicą na świecie.
  Co was obchodzi, kto na tym zarabia i co z tą kasą robi? Dla nas, konsumentów, liczy się tylko, aby cena była jak najniższa. Więcej gazu=niższa cena=lepiej dla nas. Nawet, gdyby zrobić jak w powyższym kretyńskim poście (nie, to nie jest odpowiedź na niego), i tak i tak zwiększyłaby się podaż=spadłyby ceny. Aż przypomina się ruski kawał:
  "Ukrainiec żenił się z Rosjanką. Przed nocą poślubną ojciec radzi synowi:
  - Złap mocno żonę i z całej siły pchnij na łóżko, niech wie, że Ukraina jest mocna. Potem pokaż jej swojego k**sa, niech wie, że Ukraina jest wielka.
  Nagle wtrąca się dziadek i mówi:
  - A potem zwal sobie konia, niech wie, że Ukraina jest niezależna!"

Dodany przez:

avatar OlgierdStopa dołączył
221 wykopali 18 zakopali 1.7 tys. wyświetleń
Advertisement